Jump to content

подкалибрено бренеке(направи си сам)

Recommended Posts

Здравейте колеги,някой ползвал ли е или правил ли си е от този вид бренеке.п.с-тая сутрин ги направих докато си пиех кафето :dance2::baraban::hi:

post-53721-0-34439200-1341571695_thumb.jpg

post-53721-0-76352800-1341571697_thumb.jpg

post-53721-0-08203800-1341571700_thumb.jpg

post-53721-0-41090000-1341571702_thumb.jpg

Здравейте колеги,някой ползвал ли е или правил ли си е от този вид бренеке.п.с-тая сутрин ги направих докато си пиех кафето :dance2::baraban::hi:

Аз съм си правил такива преди доста време. Производство са на разградска фирма. Все още имам няколко бройки от тези куршуми в касата.

Абсолютно неточни, поне с моята пушка, тогава имах ИЖ-27. Друг колега с ИЖ-54 също ми се оплака от неточна стрелба с тях.

Дано при теб покажат точност, това го споделих за всеки случай, да не останеш неприятно изненадан, най-вече в ловна ситуация.

Edited by ddd_dancho

А червената втулка(пластмасовата) сряза ли я поне на две части по дължина преди да завалцоваш?Ако не си - по добре не ги стреляй.Отвори ги и ги ремонтирай ;) Това са доста точни куршуми,но само ако са снаредени правилно.По добър резултат се получава ако втулката се разреже по дължина на три части(равни) :drinks:

А червената втулка(пластмасовата) сряза ли я поне на две части по дължина преди да завалцоваш?Ако не си - по добре не ги стреляй.Отвори ги и ги ремонтирай ;) Това са доста точни куршуми,но само ако са снаредени правилно.По добър резултат се получава ако втулката се разреже по дължина на три части(равни) :drinks:

да знам че се разрязват,2разрязах на 2 патрона а на третия оставих неразрязан.какво ми се получило ако се изтреля с неразрязан пръстен???а колкото до точността-преди година бях правил от тия патрони,стрелях по дурво от 40-50 метра,резултатът беше плачевен(заобикаляха дървото,мн неточни.за което си мисля че причината е неоравилен разрес на пластмасовия пръстен.сега се постарах да ги изрежа правилно и като ми дойде пушката(пратих я за нов приклад) ще пробвам

...това е поредната версия на "Полев" май...голям проблем е да се накарат уплътняващите сегменти да се отделят едновременно ...не на 2-е...на 3-и че и ако може на повече сегменти трябва да се режат...стрелял съм подобни преди време ...единия сегмент съм го намирал пред мишената ...

Още тогава го правих, всъщност сега намерих из касата и оригиналното упътване, там ясно си го пише, ама пак не щеше да "фърчи" правилно.

post-2100-0-24891800-1341594294_thumb.jpgpost-2100-0-74231000-1341594310_thumb.jpg

Снимките не ги бива много, ама телефона ми толкова си може.

Куршумите са доста леки-ако не се лъжа 24гр.Искат малко повече играчка с барута.Ако слагаш барут както обикновено за 32гр -нормално е да си търсят майстора :D Най добри резултати съм постигал с един барут Магия (шарени пръчици като за торта).През ТОЗ 34 вървяха като по конец :bira:

Куршумите от този тип са си30 или 32гр(по памет),като теглото може малко да варира.Това си е Омуртажки вариант на Полев1.Омуртажките,определено са по недодялани от Руските,но при правилно релоудване може да се постигне мн добра стрелба.Качвал съм снимки на мишени на пробна стрелба с подобни куршуми през пълния шок на дистанция 75метра.Постига се добра точност,минимално пропадане на куршума при полет......изумителна пробивност.За съжаление в гъст терен се отклоняват много и са удачни само на голи участъци.Добре е да се ползва нискообемен барут ,защото в противен случай не остава място за тапата и завалцовка на висок берт.Заигравката с навеските на барута е задължителна.Добре е с макетен нож да се пооберат чеплъците по стабилизатора ;)

ПП.Като гледам снимките на тези куршуми са им добри стабилизаторите,а формата на оловото е избарана чудесно.

Edited by nqkoiotnqkade

Тези са малко по възрастни от Омуртажките.Концепцията им е една и съща (Полев),но имат разлика.Правеха ги в Разград още преди да се появи Геса от Омуртаг.Със сигурност са по леки от 28гр.Теглил съм ги .Пластмасовите детайли са изработени с добро качество,но оловцето е мижаво.Имаше партиди на които оловото влизаше в пластмасата много хлабаво и съм имал случай то(оловото) да изпадне от вече снаредения партон висейки надолу в патрондаша :o Налагаше се поначукване на опашката на оловцето за да се увеличи диаметъра и да влиза с натяг.Беше отдавно - някъде към деветдесет и пета-шеста,а може и малко по рано..... :bira:

Това за изпадането го видях, бях сгънал няколко и два бях дал на колега на един свински лов. След първия изстрел с калибрения куршум / добре че прасето падна с него / , тази калайка изкочи от цевта . Развалих другите и им капнах по една малка капка епоксидна смола на опашките . До колкото се сещам фърчаха добре през ТОЗ-а .

• 2 weeks later...

Къде се продават и колко струват, знае ли някой?

Куршум на Полевой за тридесет и няколко стотинки в Търговище колкото искаш.
  • 5 weeks later...

Колега ти нямаш ''Бренекета'' а крушуми от вида ''Полевой''

А дано си ме разбрал и да не се оправдаваш че и другите така им казват.

Edited by lov
  • 8 years later...