Jump to content

Поръчка от Кабелас

Recommended Posts

Искам да поръчам някой неща от Кабелас,една фирма ми поиска 20% върху стойноста на поръчката,някой знаели по евтин вариант.Благодаря.

Колега, пробвай тук http://www.pegasuslogistic.eu/?lang=bg

Ако минеш само с 20% поръчвай ,стандартната цена на Cabela`s за доставка в България е 25% от цената ,ако е с кораб или 45% от ценатa ако е въздушна поща.

За съжаление има ограничения и не всички стоки се изпращат извън САЩ или може само с въздушна поща и т.н.И отделно като пристигнат нещата може да имаш мито и ДДС,така че ако минеш само с 20% може да дадеш контакти на тази фирма и ние да поръчаме.

Надявам се да съм ти бил полезен.

колега христов,нещата от Кабелас струват

220дол с доставката на Кабелас и с % на фирмата сумата става 380 дол , ако искате мога да ви дам адреса на фирмата .

колега христов,нещата от Кабелас струват

220дол с доставката на Кабелас и с % на фирмата сумата става 380 дол , ако искате мога да ви дам адреса на фирмата .

А на 220 $ 20-те процента, не стават 380$, ако са ти сметнали и митническите такси и ДДС, тогава може... Я пробвай през сайта на Кабелас директно да си ги поръчаш нещата... Само какато ти е писал колегата по-горе, някои неща не пътуват с бавната и евтина поща, а само с "air shipping", който струва около 45% от стойността на поръчката. Отделно минаваш лимита от 150$ по митническите тарифи се изисква митническа декларация, ЕОРИ №, и надлежно да си платиш мито и ДъДъСъ... Успех :cap: Така, че искам да ми дадеш адреса на фирмата! Може пък и нещо по-еФтино за мен да измислят

А на 220 $ 20-те процента, не стават 380$, ако са ти сметнали и митническите такси и ДДС, тогава може... Я пробвай през сайта на Кабелас директно да си ги поръчаш нещата... Само какато ти е писал колегата по-горе, някои неща не пътуват с бавната и евтина поща, а само с "air shipping", който струва около 45% от стойността на поръчката. Отделно минаваш лимита от 150$ по митническите тарифи се изисква митническа декларация, ЕОРИ №, и надлежно да си платиш мито и ДъДъСъ... Успех :cap: Така, че искам да ми дадеш адреса на фирмата! Може пък и нещо по-еФтино за мен да измислят

Лимитът за мито е 150 евро, не долара, но пак го хваща. Под 150 евро има само ДДС, което незнайно как, но често не ми искат. Лошото е, че и доставката включват в този лимит, т.е. трябва да е под 150 евро с доставката. Ако имате някакви въпроси, питайте, често поръчвам, но лично и не съм ползвал фирми.

Поздрави

• 3 weeks later...

колега даи тел и адрес на фирмата че на мен за обувки от 120 долара ми поискаха с доставката и ддс та и тн общо 350 лв т,ес почти двоина цена

• 2 weeks later...

Когато си поръчваш от Кабелас,и поръчката ти не надвишава определени килограми или определен обем цената на доставката с USPS въздушна поща/ пристига около 14 дена/ е 25% от стоиността, ако превишава определени килограми и обем пътува с кораб и е пак 25% но пристига за около 2 м. Когато доставката е експресна ,пътува с куриерска фирма,кабелас ползват UPS за България и е 45% от стойността но пристига за 3-4 дена

колега даи тел и адрес на фирмата че на мен за обувки от 120 долара ми поискаха с доставката и ддс та и тн общо 350 лв т,ес почти двоина цена

поръчай си ги сам,ще ти излезнат към днешния курс на долара най много 280 лв

Здравеѝте колеги! Имам следното питане? Някои скоро поръчал лие от КАБЕЛАС ? Аз пазарувам от КАБЕЛАС от около 3 години!Преди около 10 дни почнах да купувам стока за 40 долара и ми начеслява 90 долава мито транспорта отделно незнам какво става дали и при другите е така дали са започнали и те да слагат мита? :wizard:

Здравеѝте колеги! Имам следното питане? Някои скоро поръчал лие от КАБЕЛАС ? Аз пазарувам от КАБЕЛАС от около 3 години!Преди около 10 дни почнах да купувам стока за 40 долара и ми начеслява 90 долава мито транспорта отделно незнам какво става дали и при другите е така дали са започнали и те да слагат мита? :wizard:

По принцип стока над 30 евра се обмитява, но митото за подобни стоки от САЩ беше около 5% ако не се лъжа, което в твоя случай е около $2. Като сложиш и 20%ДДС, пак са около $50 общо. По-скоро си погледни шипинга, аз се бях наканил да поръчвам едни тампони за стабилизиращата щанга на Ферозата от e-bay на цена $17, но ми обявиха шипинг $40 и ......карам без стабилизираща щанга:).

Колега Краси/boito/ то е хубаво да си ги поръчаш сам ама на,,,,,, когато другите учаха език в училище ние по акълиите трепехме с прашките гълаби и гугутки по жиците а когато започнаха студенските години вместо на лекции ние на лов а после с еленски мезета и червено вино вземахме изпитите ,,,,, и тъка, сега като цървули мълчим и дума не знаем пък камо ли да поръчваме,,,,, :cap:

Колега Краси/boito/ то е хубаво да си ги поръчаш сам ама на,,,,,, когато другите учаха език в училище ние по акълиите трепехме с прашките гълаби и гугутки по жиците а когато започнаха студенските години вместо на лекции ние на лов а после с еленски мезета и червено вино вземахме изпитите ,,,,, и тъка, сега като цървули мълчим и дума не знаем пък камо ли да поръчваме,,,,, :cap:

Колега,и аз съм от това поколение :cap: обаче вече са измислили Гугъл преводач и ползвам него

Искам да поръчам някой неща от Кабелас,една фирма ми поиска 20% върху стойноста на поръчката,някой знаели по евтин вариант.Благодаря.

Здравей колега.Искам да ти дам един съвет,нищо не поръ4вай от Кебелас,вси4ко там е пълен боклук.За справка имам 2 4ифта обувки,едните пропуснаха от сутрешната роса,а другите уж бяха за зимата с дебела подметка и не знам си какво,но се мокреха и пропускаха от горе на пръстите.Имам 5 4ифта панталони,пернишка трагедия(да ме извиняват колегите от Перник),не ми се описва положението и с тях.Имам и още няколко аксесоара,за нищо не стават,хвърлени пари на вятъра,вклю4ително и една оптика.

Така да разисня малко по темата,която сега видях.

Първо всичките пратки са въздушни и няма такова нещо,че пътуват с кораб.

Второ при стандартния шипинг се начисляват 25% на 100 ,тоест на поръчка за 100$ ще ти се таксува 125$,но ако поръчаш нещо за 20 $ то ти начисляват минимума който е 20 $.При въздушната както някой се изказа,която идва с UPS се начисляват 45% на 100.

Мито се плаща когато сумата надхвърли 300 лв. а то е ако не се лъжа 3% за тези стоки и все едно плащаш 23% ДДС.

Ако на някой още нещо не му е ясно нека пита ще му отговоря.

А на колегата от по-горният пост,.дето е не доволен от стоките им е можел да ги върне имат тази опция,но аз ползвам доста техни продукти и съм доволен.

5 % е митото ако надхвърляш 150 евро. Много пъти съм поръчвал и пратките ми пристигат в рамките на 15-20 дни. Веднъж пратката бе 12 кг и тогава се забави 2 месеца,затова мисля че е пътувала с кораб. Относно качеството на стоките там,мога твърдо да заява че ползвам много продукти от Кабелас и за цената качеството е на много голямо ниво

Аз също ползвам много продукти и съм много доволен. Да не говорим, че за същите тук плащаме, грубо казано, двойно.

За това дали е с кораб или с амфибия не знам, но със сигурност доставката, която е 25%, е по земя, а тази от 45% - по въздух (поне така пише в Кабелас).

За колегата на когото са сложили мито, аз досега мито не съм виждал от Кабелас, то се плаща тук. Виждал съм обаче, на някакъв продукт, който не помня какъв беше, единствена опция за доставка International Enhanced, при която има допълнителни такси и мита, но цените бяха много високи. Ако искаш дай продукта да метна един поглед. Митото наистина е за над 300лв. (150 евро), а над 30лв. е ДДС-то.

За колегата с обувките, дай да ги видя, може и на лично, да видим каква цена ще ти кажа аз (печалба не търся).

Аз също ползвам много продукти и съм много доволен. Да не говорим, че за същите тук плащаме, грубо казано, двойно.

За това дали е с кораб или с амфибия не знам, но със сигурност доставката, която е 25%, е по земя, а тази от 45% - по въздух (поне така пише в Кабелас).

За колегата на когото са сложили мито, аз досега мито не съм виждал от Кабелас, то се плаща тук. Виждал съм обаче, на някакъв продукт, който не помня какъв беше, единствена опция за доставка International Enhanced, при която има допълнителни такси и мита, но цените бяха много високи. Ако искаш дай продукта да метна един поглед. Митото наистина е за над 300лв. (150 евро), а над 30лв. е ДДС-то.

За колегата с обувките, дай да ги видя, може и на лично, да видим каква цена ще ти кажа аз (печалба не търся).

Петьо няма доставка по земя,всичко се транспортира със самолет,просто едната е икономична а другата идва транзит и затова се ходи до митницата да се освободи,което не значи че се плаща мито винаги.А тази International Enhanced идва с DHL,като ти плащат всички такси и ти я карат до теб,не си струва понеже излиза много солено.

Edited by Brakoniera

Петьо няма доставка по земя,всичко се транспортира със самолет,просто едната е икономична а другата идва транзит и затова се ходи до митницата да се освободи,което не значи че се плаща мито винаги.А тази International Enhanced идва с DHL,като ти плащат всички такси и ти я карат до теб,не си струва понеже излиза много солено.

Ми не знам, аз International Surface си го превеждам като по земя, а International Air - по въздух, но това не е толкова важно. Исках да кажа, че за някои стоки по-евтините доставки не са възможни и може би затова на колегата му е искало мито. Поздрави

Ми не знам, аз International Surface си го превеждам като по земя, а International Air - по въздух, но това не е толкова важно. Исках да кажа, че за някои стоки по-евтините доставки не са възможни и може би затова на колегата му е искало мито. Поздрави

Не знам от кага и колко често пазарите от Кабелас,но на мен до сега от там не са ми искали да плащам мито при условие,че това не е тяхна работа да начисляват такава такса.Те начисляват само транспортни и евентуално опъковъчни такси,или той не е разбрал нещо.

Не знам от кага и колко често пазарите от Кабелас,но на мен до сега от там не са ми искали да плащам мито при условие,че това не е тяхна работа да начисляват такава такса.Те начисляват само транспортни и евентуално опъковъчни такси,или той не е разбрал нещо.

Нали и аз това съм написал в предния пост - "аз досега мито не съм виждал от Кабелас, то се плаща тук". Аз пазарувам отдавна и горе долу често. Разбрахме се

Колега lama69 ! Наистина бях объркал шипинга! Благодаря ти чеми помогна със твоя съвет! Поздрави и наслука :)

Здравейте, г-н Арсов!

Благодаря Ви за проявения интерес.

Разглеждаме покупка и доставка на общо 3 артикула, както следва:

Обявена стойност: $219.47

Локална доставка: $18.95

Специална отстъпка: -$13.95

Щатски данък: $17.78

Други такси: $0.00

Крайна стойност в Cabelas: $242.25

*Тегло на пратката с транспортна опаковка: 4-5 кг.

Можем да Ви предложим крайна стойност с включени всички разходи в размер на $385,00, от които $65.00 за транспорт!

· Избор на локална доставка в САЩ: UPS Ground (2-6 бизнес дни)

· Избор на международна доставка: USPS Express (4-5 бизнес дни)

Забележка: В крайната стойност се включват всички разходи, както следва: себестойност на стоките, митнически сборове, митническа декларация, международна доставка + застраховка и комисионо възнаграждение. В крайната стойност не се включва локална доставка Еконт.

Това е целия технически процес, през който минаваме, от направата на поръчката до предаване на стоките:

1. Договарят се страните за съответната стока и оферта (най-често по е-мейл или телефон)

2. Извършва се авансово плащане (по банков път (във всяка банка), в брой (офис Бургас) или чрез системата epay.bg)

3. Генерира се поръчка (след приемане на авансовото плащане се извършва поръчка)

4. В рамките на 48 часа се изпраща на клиента order confirmation от магазина за закупуването на стоките.

5. Уведомява се клиента чрез е-мейл известяване, когато стоката пристигне в складовата ни база в САЩ.

6. Уведомява се клиента чрез е-мейл известяване, когато стоката отлети от САЩ за България.

7. В случай, че доставката е Priority или Express, се предоставя Tracking Number на пратката за проследяването и.

8. Пратките се приемат и обработват на митница Бургас от служители на "Деливъри Шоп" ЕООД.

9. Уточнява се дата и час за предаване на пратката. Пратката се изпраща по локален куриер ЕКОНТ, до адрес за доставка посочен от клиента.

10. Остатъка за плащане се трансферира чрез наложен платеж, посредством куриера.

Това е писмото което получих от фирмата доставчик, според вас тези условия добри ли са. Благодаря предварително.

Здравейте, г-н Арсов!

Благодаря Ви за проявения интерес.

Разглеждаме покупка и доставка на общо 3 артикула, както следва:

Обявена стойност: $219.47

Локална доставка: $18.95

Специална отстъпка: -$13.95

Щатски данък: $17.78

Други такси: $0.00

Крайна стойност в Cabelas: $242.25

*Тегло на пратката с транспортна опаковка: 4-5 кг.

Можем да Ви предложим крайна стойност с включени всички разходи в размер на $385,00, от които $65.00 за транспорт!

· Избор на локална доставка в САЩ: UPS Ground (2-6 бизнес дни)

· Избор на международна доставка: USPS Express (4-5 бизнес дни)

Забележка: В крайната стойност се включват всички разходи, както следва: себестойност на стоките, митнически сборове, митническа декларация, международна доставка + застраховка и комисионо възнаграждение. В крайната стойност не се включва локална доставка Еконт.

Това е целия технически процес, през който минаваме, от направата на поръчката до предаване на стоките:

1. Договарят се страните за съответната стока и оферта (най-често по е-мейл или телефон)

2. Извършва се авансово плащане (по банков път (във всяка банка), в брой (офис Бургас) или чрез системата epay.bg)

3. Генерира се поръчка (след приемане на авансовото плащане се извършва поръчка)

4. В рамките на 48 часа се изпраща на клиента order confirmation от магазина за закупуването на стоките.

5. Уведомява се клиента чрез е-мейл известяване, когато стоката пристигне в складовата ни база в САЩ.

6. Уведомява се клиента чрез е-мейл известяване, когато стоката отлети от САЩ за България.

7. В случай, че доставката е Priority или Express, се предоставя Tracking Number на пратката за проследяването и.

8. Пратките се приемат и обработват на митница Бургас от служители на "Деливъри Шоп" ЕООД.

9. Уточнява се дата и час за предаване на пратката. Пратката се изпраща по локален куриер ЕКОНТ, до адрес за доставка посочен от клиента.

10. Остатъка за плащане се трансферира чрез наложен платеж, посредством куриера.

Това е писмото което получих от фирмата доставчик, според вас тези условия добри ли са. Благодаря предварително.

За $220, цената с доставаката до България би трябвало да е $275. Обаче ще трябва да минеш митница. Там се плаща ДДС и цената става $330. Митническа декларация - 20лв и мито, което не знам колко е. За нещата в митницата не мога да твърдя на 100%, защото баща ми се разправя с тях, когато се налага. Струва ми се, че цената пак ще отиде горе долу там (естествено и за фирмата има печалба). Тези сметки ги правя без каквато и да било отстъпка, каквато гледам те са добавили, а има и периодични промо-кодове, например с отстъпка $20 за поръчка над $100.

Ако беше за поръчка под $200 (с доставката), можеше да ти я направя аз, но с митници не се наемам да се разправям, защото са ми далеч.

Дано съм ти бил от полза.