Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020
poni7

Нова такса в КОС

Recommended Posts

Предстои ми закупуване на поредната пушка(щото скоро не съм си правил подаръци).

Понеже доста съм купувал и продавал си знам какви документи и такси ми трябват и отивам в КОС подготвен - Ксерокопия на разните му там билети,разрешителни и т.н.

Такса 20 лв.за закупуване

Да ама не : имало и още една такса- 10 лв. ЗА ПРОМЯНА НА РАЗРЕШИТЕЛНОТО ЗА НОСЕНЕ И СЪХРАНЕНИЕ.

Обясниха ми,че тази промяна се състои във вписването на новата пушка в разрешителното ми.

За един ред мастило и неимоверните усилия на косаджията =10 лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е написано в Тарифата - нея не са я измислили в КОС - Новата тарифа № 4 - Нормативна уредба - На Лов

Редактирано от ДБД

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таксата е 10лв. - демек 2х5лв.

Пет лева за промяна в разрешение за носене и още 5лв. за промяна в разрешение за съхрананение .

Купуваш, продаваш хакват те с една десетачка. Не ти ги вземат, ако продаваш единственото си оръжие - демек отказаш се от носене .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа.....да..

Направо ми е жал за служителите в звено КОС,с тези нови закони и наредби направо им разказват играта от бумащина,то не са газови пистолети,въздушни пушки,чашки,халостни патрони,пиротехника....всичко това се води в тетрадки!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година купих една и продадох една пушка беше 5 лв. за промяната.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава такса вече.В понеделник прехвърлих пушка на мое име.Само 20лв. придобиване и банковата такса.А преди месец имаше две по 5 лв.за промяна на разрешителното.Премахна ли са ги тези 10лв. каза КОС.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като изкарам подборния , значи ще платя 20 лв само за купуване нали , за втора пушка ? А когато ми изтече разрешителното за втора пушка , плащам само за прегледа го подновяват , или бъркам..... моля обяснете ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава такса вече.В понеделник прехвърлих пушка на мое име.Само 20лв. придобиване и банковата такса.А преди месец имаше две по 5 лв.за промяна на разрешителното.Премахна ли са ги тези 10лв. каза КОС.

Не знам кога са я премахнали,но мен днес ме накараха да я внеса в Несебър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова глупост всеки ден.То няма като хората едни утвърдени такси и правила,които да са ясни.Когато да идеш все ще се изненадаш.Всеки ден "ново двадесет"

Така де...кой ще я храни тая администрация?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, точно на 05.07.2012, си закупих нова пушка и единственото което трябваше да внеса като такса в КОС бе 20лв. за издаване на разрещително за закупуване + 3лв. банков превод.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таксата е 10лв. - демек 2х5лв.

Пет лева за промяна в разрешение за носене и още 5лв. за промяна в разрешение за съхрананение .

Купуваш, продаваш хакват те с една десетачка. Не ти ги вземат, ако продаваш единственото си оръжие - демек отказаш се от носене .

За съжаление пак ти ги взимат.Наскор прехврлях на дядо ми пушката който се отказва от лова и малко след това прехвърлих 3 пушки от наследника на колега който почина и в двата случая по 10 кинта ми вземаха

Редактирано от maleno88

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се откажеш и ти приберат разрешенията след прехвърлянето, къде ще ти направят промяната - в нещото което вече е при тях и не е твое, или......... - шарен свят у нас е и това е .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,може би знаете ,че бомащината в КОС е голяма ,логично е след като се откажеш да не плашташ такса нали нямаш оръжие и разрешително .Тия такси по

ТАРИФА № 4 ЗА ТАКСИТЕ, КОИТО СЕ СЪБИРАТ В СИСТЕМАТА НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ ПО ЗАКОНА ЗА ДЪРЖАВНИТЕ ТАКСИ

Раздел I.

Такси по Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия (Изм. - ДВ, бр. 78 от 1999 г., изм. - ДВ, бр. 2 от 2011 г.)

13. за издаване на разрешение за придобиване на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях от физически лица - 20 лв.;

25. за издаване на разрешение за съхранение на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях от физически лица - 20 лв.;

26. за промяна на разрешение за съхранение на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях от физически лица - 5 лв.;

29. за издаване на разрешение за носене и употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях - 20 лв.;

30. за промяна на разрешение за носене и употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях - 5 лв.;

все пак по скъпите такси от 20лв са за 5 години а по рядко копувами или продаваме по 5лв .Исках да заостра вниманието на повечето от нас,защото скачаме сращу Държавните такси които по рядка плащаме а никои не споменава банковите кито ползваме най често ате са от 3 лв до УЖАС е бивали за промяна на разрешение за носене ООБ- 5 лв а банковата е 6 лв. това е колеги докога банките щени взимат душата.

Редактирано от valio k

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбирам,моля някой да поясни.Онзи ден, като подавах документи за разрешително за закопуване, ме оскубаха 22лв. Сега като купя нова вария,пак ли ще искат някаква такса?Искам да поясня,че всичко правя за първи път и ми е малко каша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбирам,моля някой да поясни.Онзи ден, като подавах документи за разрешително за закопуване, ме оскубаха 22лв. Сега като купя нова вария,пак ли ще искат някаква такса?Искам да поясня,че всичко правя за първи път и ми е малко каша.

Ако ти е първа пушка, освен тези 22лв, си приготви и още 2х20лв / 20 - за издване на разрешение за носене и 20 - за издаване на разрешение за съхранение / . Ако след време, решиш да купуваш втора пушка - то 1 х20лв.за придобиване и 2 х 5лв. за промяна в разрешения за носене и ксъхранение . Таксите за банките не ги слагам, защото навсякъде е различно .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами знаеш ли какъв е реда ако искам да прехвърля една от пушките ми на чичо ми ? Тои има 2 пушки няма да му е първо оръжие..

Той си вади разрешение за придобиване - 20лв., после + 10лв. за промяна в разрешение за носене и съхранение.

Ти си плащаш 10лв. за промяна в твойте разрешения за носене и съхранение. Отивата в твоя КОС с него и разрешителното му за придобиване, където ти попълваш заявление, че си прехвърлил / продал / пушката си на чичо ти . Попълват му контролния талот и той отива да си я регистрира в неговия КОС, след преглед . Ако се водите на едно и също място е най добре, щото няма ходенки напред, назад .

ПС Говорим горното, при положение че разрезрешенията за носене и съхранение са в срок .

Редактирано от ДБД

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26. за промяна на разрешение за съхранение на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях от физически лица - 5 лв.;

30. за промяна на разрешение за носене и употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях - 5 лв.;

Някой може ли да ми обясни точка 26 за какво се отнася. Точка 30 -ясно промяна на разрешителното за носене. Питам защото миналата година закупих една карабина и платих 20+5 лв. 20 закупуване и 5 лв. промяна разрешително за носене. След 4 месеца продадох една пушка и платих само 5 лв. такса промяна разрешетелно за носене. Не са ми искали 2х5 лв. Това е за КОС Шумен.

За спестявам от такси ги прехвърлям от сметка в сметка ОББ 1 лв. е таксата. Може и в пощата там дори е по малко от един лев.

post-16611-0-29397900-1342276769_thumb.jpg

post-16611-0-63770200-1342276786_thumb.jpg

post-16611-0-35410700-1342276930_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 4 месеца продадох една пушка и платих само 5 лв. такса промяна разрешетелно за носене. Не са ми искали 2х5 лв. Това е за КОС Шумен.

Това означава ли,че при продажбата не си вадил от КОС разрешително за продаване,което също струва 20 лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26. за промяна на разрешение за съхранение на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях от физически лица - 5 лв.

...

Някой може ли да ми обясни точка 26 за какво се отнася.

...

За да спестявам от такси ги прехвърлям от сметка в сметка ОББ 1 лв. е таксата. Може и в пощата там дори е по малко от един лев.

т.26 би следвало да се отнася за случаите, когато ловец сменя постоянния си адрес по ЛК и съответно адреса на съхранение на оръжието си. (лично мое тълкуване)

Не виждам какво друго би могло да се променя в разрешителното за съхранение, след като в моето пише "...разрешава се съхранение на ловно оръжие, съгл. разрешение обр.2 и боеприпаси ..."

Явно във всяко РПУ има "собствени, неписани" правила за работа с гражданите и изисквания към тях, а някои началници (или подчинениете им) са решили да пълнят "касичката" на МВР-то и по тоя начин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.26 би следвало да се отнася за случаите, когато ловец сменя постоянния си адрес по ЛК и съответно адреса на съхранение на оръжието си. (лично мое тълкуване)

Не виждам какво друго би могло да се променя в разрешителното за съхранение, след като в моето пише "...разрешава се съхранение на ловно оръжие, съгл. разрешение обр.2 и боеприпаси ..."

Явно във всяко РПУ има "собствени, неписани" правила за работа с гражданите и изисквания към тях, а някои началници (или подчинениете им) са решили да пълнят "касичката" на МВР-то и по тоя начин.

Аз също си мисля че само при смяна на адреса важи точка 26.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ли,че при продажбата не си вадил от КОС разрешително за продаване,което също струва 20 лв.

Когато продаваш този който купува плаща 20 лв + 5 лв. Този който продава като физическо лице плаща само 5 лв. такса промяна разрешително за носене.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да ти е таксата за придобиване ,после ходиш в КОС,представяш фактура ''ако е от магазин''и плащаш две по 20 за носене и съхранение,и ииииии....чакаш, ако тепърва ти издават кетап

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове