Jump to content

Лов на пъдпъдък - ловен сезон 2012/2013 г.

Recommended Posts

Яворе дано младя ловец има и по голяма слука с това прекрасно чифте.А за пътпъдъка при нас го ниама дано да падне някои пасаж.

Наслука на всички.

Един успешен и спокоен ловен излет...

[media=]

[/media]

Мислех че бракониерските прояви не се толерират в този форум.Още повече от администратор?!

Говоря за нормата,ако не си се сетил.

Edited by medun

Все едно че говориш за моя район.По пернишко положението е същото събота и неделя по седем броя с доста труд - ловувах до 12.30-13.00ч и двата дни за този скромен резултат.Но така е всяка година -силен старт на сезона и септември мъка, чат пат се случи некво скромно пасажче та струпаме нормата през септември,ама много рядко и иска много обикаляне.Лошото е че приятелите на който звънях по съседни дружинки и толкова немогат да съберат та плануваното гостуване се обезмисли.Няма и гривяк друга година това време като свърши пъдпъдъка се лъжеме с гривяците сега има двадесетина в района ,слънчоглед много ходи ги гони.Ама пак ще се раздвижиме все нещо ще излезе.Наслука!

Браво!

Наслука и утре на всички.

Аз съм на работа :angry:а и утре се очертават ангажименти :angry:евентуално утре следобеда. ;)

Доволно за тази суша....за 1ч привечер с младите помощници ;)

post-7145-0-58478100-1347348731_thumb.jpg

Ето слуката и от мен за 08.09.12г ту ги има ту ги нема,ама пак доволен на тва нямане!

п.с.Ето снимка и на моя адаш и племенник,който ако има късмет като порасне ще може да пуца по-пъдпъдъци,много им се кефи!!!

post-4692-0-81002100-1347519771_thumb.jpg

post-4692-0-06178000-1347519778_thumb.jpg

Edited by Петър Златев(orlovec69)

При нас нещо ги няма, в неделя от около десетина намерени бяха отстреляни пет броя, ето малко видео

Пълен провал е този сезон при нас.Море от слънчоглед и до сега съм видял само 4 гургулици.Суша повсеместна,няма поливни площи и пъдпъдък йок.Народа пуца в района на ятата с яребици.На лице са вече разбити ята с 3-4 екземпляра.Дано да завали дъжд,че ако започнат пак да палят тревите... не ми се мисли.

Дано като почнат да жънат оризищата,патките да се насочат към реката и каналите.

Днес пообиколих магазините - трагедия.Колегите купуват по десетина патрона за дребно... и така.

Все едно че говориш за моя район.По пернишко положението е същото събота и неделя по седем броя с доста труд - ловувах до 12.30-13.00ч и двата дни за този скромен резултат.Но така е всяка година -силен старт на сезона и септември мъка, чат пат се случи некво скромно пасажче та струпаме нормата през септември,ама много рядко и иска много обикаляне.Лошото е че приятелите на който звънях по съседни дружинки и толкова немогат да съберат та плануваното гостуване се обезмисли.Няма и гривяк друга година това време като свърши пъдпъдъка се лъжеме с гривяците сега има двадесетина в района ,слънчоглед много ходи ги гони.Ама пак ще се раздвижиме все нещо ще излезе.Наслука!

Найстина положението ни е идентично и с пъдпъдъците и с гривяка и гургулицата, но е съвсем нормално, щото сме в един регион/разлика в 60 км./. Прави ми впечатление, че при нас пъдпъдъка се настанява и прекарва гнездовият си период на места с голяма надморска височина. Районът, в който ловувахме изключително успешно и тази и предишните години, е изцяло планински/Конявска планина - прохода "Стражата"/. Надморската височина е над 1000 метра. Долу в полето винаги е било по-слабо, въпреки, че има много житни блокове и стърнища, а на места и слънчогледови масиви. Успехът ни е винаги във високото, като досега само веднъж за 15 години съм ловувал на пасажен пъдпъдък и то беше преди 5-6 години.

Edited by Бойчо Георгиев

Днес още с влизането в ловния район, времето ни изненада неприятно със тих септемврииски дъждец, явно опитвайки се да охлади нажежените ни страсти за лов в оставащите 4-5 ловни излета за пъдпъдък. Е, така и неуспя.... Към 08.30 дъждът вече беше обилен, а ние мокри до г..а и приключихме лова.... все пак успешно. За около час успяхме да вдигнеме 8 пъдпъдъка. От тях 4 прибрах аз, колегата 2, а по другите 2 неуспяхме да стреляме :pardon: ....това е мойта слука

post-26836-0-30575000-1347693117_thumb.jpg

Edited by Бойчо Георгиев

И днес направих нормата............ от 1 пътпъдък , за 2 часа. Пълна скръб. Няма ги тия пилета. Интересното беше, че се вдигна с 2 яребици. Дали случайно са били заедно?

Днес още с влизането в ловния район, времето ни изненада неприятно със тих септемврииски дъждец, явно опитвайки се да охлади нажежените ни страсти за лов в оставащите 4-5 ловни излета за пъдпъдък. Е, така и неуспя.... Към 08.30 дъждът вече беше обилен, а ние мокри до г..а и приключихме лова.... все пак успешно. За около час успяхме да вдигнеме 8 пъдпъдъка. От тях 4 прибрах аз, колегата 2, а по другите 2 неуспяхме да стреляме :pardon: ....това е мойта слука

post-26836-0-30575000-1347693117_thumb.jpg

Поздравления Колега! Поне при вас има дъждец...покрай морето е още много жега и ги няма още пъдпъдъците.

Ние с колегата днес за 2ч вдигнахме 10бр и отстреляхме 6бр., но все пак съм доволен за сефте тоя сезон удрям пъдпъдък.

През оставащите седмици се надявам на пасажи, та да ударим някой пъдпъдък като хората.

Поздрави и Наслука на Всички!

post-6672-0-71638500-1347726834_thumb.jpg

Днес с приятели направихме един добър лов, подухваше вятър , което ни позволи да походим до обяд . Като цяло сме доволни , защото пасажи още няма, а и вече въобще почвам ,да се съмнявам ,дали ще минат от тук , където са минавали векове. Днеска пак срещах влекачи за перки.

Утре захладнява и се очаква дъжд , което е обнадеждаващо , ще проверим на място. ;)

post-1820-0-88692100-1347729784_thumb.jpg

такава каръщина.тъкмо почнохме и пъдпъдък много и като рукна оня дъжд ни -форума каза; не псувай!- мамата.

С два ударени пъдпъдъка завърши нашия ловен ден с Варо, след като се изля като от ведро. Учудващо, че ги има все още. За съжаление няма фото. :ksshunter1fe: