Jump to content

Recommended Posts

Аз съм левичар. Умишлено не съм изкарал още подборния защото не бях сигурен каква точно и за какво ми е нужна карабина. Изминаха няколко години в четене на всичко до което се добрах за калибрите за които се интерисувах. Трилемата беше между 223, 243 и 308. За момента съм си избрал 308. По стабилен при вятър,по-голямо приникване и голям избор на патрони- като плюсове. По-голям пад и по-малка скорост- като минуси.

Искам съвет каква марка карабина да си избера. Изискванията ми са да е болт за лява ръка или левър и да е със свалящ се пълнител. Ценовия таван е 2000лв, но е по-добре да е до 1500 за да има и за оптика. Нова.

предварително благодаря

За 308 съм "ЗА" с две ръце!

Относно карабината-не знам какво се предлага в мрежата с ляв затвор до този ценови клас.

Потърси по магазините и сам прецени.

А ако се спреш на нещо конкретно-питай тук във форума.

Каквото и да избереш-на слука!

имаше модел на Браунинг с левър екшън затвор и нетръбен магазин...дали се сваля не зная ...но по спомени беше над 2000 лв....преди време мернах Савидж с лява ръчка в Хасково..

Tikka T3 е твоята карабина. Има си вариант за левичари ,пълнителя се сваля и е под споменатата ценовата граница.

Edited by JPB

и на мене тази ми е легнала на сърце ама да питам. Може и някоя друга да се покаже.

Ако се спреш на Тикка-никак няма да сгрешиш!!!

Тика-та в 308W е добър избор !

Не знам, дали в Армадата имат "Хова" за левичари в този калибър !

308 калибър е перфектно, един от моите приятели имаше такава, само суперлативи за тикичката...

Тика-та в 308W е добър избор !

Не знам, дали в Армадата имат "Хова" за левичари в този калибър !

Не се произвеждат, Светльо, поне на този етап.Иначе е добра алтернатива.

Поздрави!

Аз имам Браунинг Лонг Трак Ню Елит с ляв затвор - там нямах избор за нищо (калибър, дърво или каквото и да е друго). Сега мисля да си взема ляв болт чешка 22 калибър.

Браунинг също имат ляв болт, ама ква му беше цената забравих, но беше по-евтин от полуавтомата ми.

• 3 months later...

Аз също съм левичар. На гладкоцевните си пушки смених прикладите с леви. Много по удобно стрелям.При автоматите няма почти никакво значение дали е ляв затвора или десен.Имам болтова чз 550 и се справям.Важен е първият изстрел.После пускаш ръката от полу ложата и презареждаш.това е .Изследвано е ,че левичарите имат по бързи реакции. И много тренировки.

• 2 weeks later...
  • 1 year later...

Tikka T3 е твоята карабина. Има си вариант за левичари ,пълнителя се сваля и е под споменатата ценовата граница.

Включвам се доста късно,дано колегата си е избрал вече,но само да споделя,че и аз съм левичар и съм стреляла с великата "тикка' 308...специално за левичари и до сега не намерих пушка,която да ми пасва толкова(включително и моята собствена),ако имах за подборен-определено това е ..ТЯ... :cap: Поздрави..

• 2 weeks later...

Истината е, че левичарите сме силно дискриминирани от оръжейните търговци. Оръжията за левичари са малко и често по - скъпи от тези за десничарите. По темата след дълго проучване и търсене и аз се спрях на ТИККА Т3 с ляв затвор. За сега съм доволен от оръжието работно и практично е.

Истината е, че левичарите сме силно дискриминирани от оръжейните търговци. Оръжията за левичари са малко и често по - скъпи от тези за десничарите. По темата след дълго проучване и търсене и аз се спрях на ТИККА Т3 с ляв затвор. За сега съм доволен от оръжието работно и практично е.

И защо се получава така,като все по-често ни срещат.Почти във всяка дружина има левичар.Това определено е "нова тема"...,ама с нищо не сме по-различни от другите,а се набутваме двойно понякога.

• 1 month later...

Ами те големите оръжейни компании като Blaser, Mauser, Sauer, Mannlicher, Sako и т.н. в 90% от моделите им имат и версия за лява ръка. Защото могат да си позволят да направят огледална поточна линия. По малките не виждат смисъла за 10 % от населението да правят толкова големи инвестиции.

• 1 year later...

Минаха няколко години от както отворих темата. За това време се наложи да сменя дружинката и от там изисквянията ми за пушка се промениха. 

За прасета ходя в гъсталаци и си реших да съм със нещо сериозно,стопиращо и с много патрони. Щото кУ се наложи...дай боже...да го стопуркам преди да ме згази. 

Избора ми е бенели супер нова. Поема си пет патрона без да е в разрез с правилата и презарежда и при -20 градуса. За да е пълен комплекта е с слугова цев и докторче отгоре. Много съм доволен от покупката си. 

Поради това ми остана да избера и карабина за хишници. Засега съм се насочил в клас еднозарядни в калибър 243. Ще се ловува в големи поля и ще се стреля много на далече. Вече времето ще покаже какво реално ще се случи.