Jump to content

Лов на Гургулица и Гривяк - Ловен сезон 2012/2013

Recommended Posts

Дано,да останат и тази вечер там :dance2: ,че да си гръмна и аз,като хората,иначе този сезон го отписвам за гургите....

• Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Днес сутринта пак потърсихме гургуличката и докато обикаляхме из полетата на едно ожънато слънчогледче до един пояс се видя малко прелитаща гургуличка, та се нагнездихме там. За 1,30ч горе долу понап

Днес сутринта ми беше последния лов на гургулица за този сезон. Истината е,че са заминали в четвъртък, но това го разбрах след като пристигнах. Това ме амбицира и колкото прелетяха ги прибрах , без пр

Видяхте ли какво стана заради вас,като не ми казахте колко е нормата!

Posted Images

Една норма гургулици и няколко гривяка от следобедния прелет на 02.09.2012 около Русе

post-18594-0-61996300-1346611471_thumb.jpg

Edited by niki_r

Скромно, от събота сутрин. Много слаб прелет, май една част вече са на друго място. Може да ми е последния лов на гургулици за този сезон.

post-1820-0-33617500-1346611739_thumb.jpg

Edited by shot1

Здревейте Колеги!

Един от любимият ни лов вече е на приключване и нашата групичка използвахме последните ни възможности да се надхитрим с този така любим дивеч...Този ловен ден беше вчера... :) В петък уж ги намерихме, но на сутринта като отидохме на местото имаше слаб прелет и с Колегите взехме по едно младо пиленце. Демек пълно нищо...Разочаровани отидохме на друго място където вече я бяха настреляли и прелета беше вече спрял. Та, така нищо не направихме до след обеда....След почивката обаче, сменихме местото и за наше щастие имаше прелет. Наистина, не беше кой знае какъв, но пък биваше и със сравнение със сутрешния направо си беше супер...

И така, гърмяхме малко...ударихме почти нормите и с много изтървавания си тръгнахме доволни от лова на гургулица.

Само едно нещо ме дразнеше много и това е, че имахме и сфетофари в съседство и пилетата много ни бягаха...Аман от такива Колеги!

post-6672-0-47416900-1346616349_thumb.jpg

Кога ще се научим???

И така, в онзи момент мислех си...това ще е последния ни хубав лов на гургулички за тоя сезон...

Днес очакванията ми се потвърдиха, нямаше нито една гургуличка в района!

Ето и едно фото от вчерашния лов...

Наслука на Всички!

.

Божо и мен това ми е един от най-любимите ловове. На откриването още , имаше колеги дето се наредиха да ловуват на гургулик край нас и ги накарах ,да си свалят оранжевите шапки и елеци, единия беше с оранжева тениска , та се наложи ,да се съблече гол. :)

Нищо ,че бях гост , ама иначе може , да си стоим там цял ден, без слука , а минавам по 200 км . за да ловувам на гургулик и накрая можеше и полицейски буркани ,да си сложат на главите, та така ...

Ама нали хората гледат ,да са изрядни, чух даже приказки " те виждат само синьото" и т.н.

В събота хванахме прелет. Бях без куче, та ми се наложи сам да апортирам :pardon:

post-9147-0-19724300-1346659418_thumb.jpg

Дано да поостанат още малко.

Наслука!

В събота хванахме прелет. Бях без куче, та ми се наложи сам да апортирам :pardon:

post-9147-0-19724300-1346659418_thumb.jpg

Дано да поостанат още малко.

Наслука!

Поздрави за слуката :good:

И сме показали, че знаем нормата :D

Божо и мен това ми е един от най-любимите ловове. На откриването още , имаше колеги дето се наредиха да ловуват на гургулик край нас и ги накарах ,да си свалят оранжевите шапки и елеци, единия беше с оранжева тениска , та се наложи ,да се съблече гол. :)

Нищо ,че бях гост , ама иначе може , да си стоим там цял ден, без слука , а минавам по 200 км . за да ловувам на гургулик и накрая можеше и полицейски буркани ,да си сложат на главите, та така ...

Ама нали хората гледат ,да са изрядни, чух даже приказки " те виждат само синьото" и т.н.

Панев, тези колеги поне около теб слушат...:)

При нас няма такива работи...За тях това е правилния лов...Яко артилерия и светещи като сфетофар. Няма лошо да си изряден, но не е този ловът.

На откриването пак на същото място...имаше повече от 30-на ловеца точно така и ми беше чудно защо гургулицата лети високо...После като излязохме и като видях колко народ свети вътре и ми стана ясно.

Дано да има и тази седмица, че много ми е любим този лов...Поздрави!

Наслука!

ЕЕЕЕ,най-после и аз,вкусах тази година от лова на гургулица...Въпреки,че закъснях за началния прелет,пак си направих за отрицателно време нормата само,че едната падна в едни гъсти тръни и поради липса на куче,ще нахраним лисиците и чакалите.Но,все пак това е част от лова на пернат дивеч.Специални поздрави за БОЖО-post-28863-0-43119400-1346488635_thumb.jpgpost-28863-0-95033200-1346488696_thumb.jpgИ понеже,мотото е-"Нито гилза след мене",ги събрах колкото можах,че афтумату ги фърга много на далече :big_boss:post-28863-0-25845200-1346488842_thumb.jpg...Наслука на всички :cap:

Красич поздравления приятелю!

Важното е, че си си направил хубав лов. Добре, че не се струпахме на едно място, че накрая нямаше да има за никой...:)

Тази седмица пак ще пообиколим. Оказа се, че в неделя след обяд ги е имал и в нашето на ожънатото...А ние ги дирим другаде...:)

Важното е, че си си направил хубав лов. Добре, че не се струпахме на едно място, че накрая нямаше да има за никой... :)

Тази седмица пак ще пообиколим. Оказа се, че в неделя след обяд ги е имал и в нашето на ожънатото...А ние ги дирим другаде... :)

Къде е това вашето?В неделя,аз не излязох,но едно пиле е нямало там...Според мен,гургата все още не е готова за заминаване,повечето са малки и слабички,но те няма мен да питат де :big_boss: ...Смятаме и ние да по обиколим,тук там да видим,че това е прекрасен лов и не ми се ще да свършва...Но,мен никой не ме пита :girl_cray2: ...Наслука

По Кюстендилско, Гургулиците си "биха шута"... Преди 3-4 години, това беше единственният лов, който ме изпълваше с вълнение, емоция и спомени... Кооперациите садеха слънчоглед почти навсякъде, а гургулиците бяха в изобилие. За тези дни си спомням с умиление...и с тъга. От 2-3 години ловът на Гургулица при нас, съществува само в разкази от минало време... и от време на време с някоя случайно преминаваща птичка... Ето как стоят нещата нагледно:

2008 година - post-26836-0-69725000-1346685485_thumb.jpg

2012 година - post-26836-0-57831400-1346685553_thumb.jpg

Най после дойде и моят ред да пострелям по гургулици.

От както откриха сезона само пътпъдък.

Ето и резултата..............

post-46335-0-42544500-1346704375_thumb.jpg

post-46335-0-33182900-1346704395_thumb.jpg

post-46335-0-54433700-1346704408_thumb.jpg

Най после дойде и моят ред да пострелям по гургулици.

От както откриха сезона само пътпъдък.

Ето и резултата..............

Хубави снимки колега. Добра слука.

Евала за гилзите - нито гилза след нас.

Edited by Mavrov

Важното е, че си си направил хубав лов. Добре, че не се струпахме на едно място, че накрая нямаше да има за никой... :)

Тази седмица пак ще пообиколим. Оказа се, че в неделя след обяд ги е имал и в нашето на ожънатото...А ние ги дирим другаде... :)

Винаги , между 5 и 10 септември пасажите гургулици минават покрай нас.Огледай се утре ,че на 6,8 и 9 са ловни дни.