Jump to content

Лов на Гургулица и Гривяк - Ловен сезон 2012/2013

Recommended Posts

Това ми беше мисълта , дали продължават да ходят на ожънатите ниви , за да търсят останала храна там . Тази вечер , утре сутрин и утре вечер съм ги отделил за разузнаване . Местата за нощуване и почивка/водопой ги знаех , но последно като ходих да проверявам от сушата не беше останала никаква вода и са ги сменили явно . Разчитам днес и утре с по-голямо обикаляне да ги намеря и да видя прелет . Иначе в началото на сезона два поредни уикенда имаше сериозен прелет и успях да достигна нормата сам , но имаше и вода тук-там и им знаех маршрута, докато сега ситуацията е друга - ожънато и без вода .

Мерси за съветите и на слука !

Имаше ли птички?

Най-вероятно разузнаването ще го правиш следващият сезон...

Неочаквано закрих лова на гургуличка с 2бр. в събота и 1 бр. в неделя - 30.09.2012г. Лов "на ход" - докато търсех гривяк... Не е майтап - дори имам администратор от форума за свидетел...

Я кажете кога най-късно сте виждали гургулица на есен...

В събота, докато шофирах видях една, даже в началото помислих, че съм се объркал и няма как още да са тук, но колкото повече гледах полета на тази птица, толкова по-убеден бях, че е гургулица.

В неделя колега отстреля една и вече 100% съм убеден , че има останали еденични екземпляри.

Неочаквано закрих лова на гургуличка с 2бр. в събота и 1 бр. в неделя - 30.09.2012г. Лов "на ход" - докато търсех гривяк... Не е майтап - дори имам администратор от форума за свидетел...

То някоя и друга ако има ранени и баят до късно могат да се видят ...

Аз също мога да потвърдя. Живи (абе съвсем умрели си бяха) гургулици бяха, прясно застреляни. И аз много се учудих, като ги донесе Вълко. Но с тези аномалии на времето, може пък да се заблуждават и те. А като застудее трайно и завали, нищо чудно и пъдпъдъка да започне да приижда от север. По полето на свинския лов си носете и десети номер, щото на студено пъдпъдъка стяга перушината ;))))

• 2 months later...

Здравейте колеги,

Малко съм закъснял по темата, но искам да се похваля и аз с моята слука от откриването тази година.

Ловувам в с.Джърово и правим много добър лов на гривяци само на прелет, на гюме трудно става и стрелям само с 3-ки.

Ето и 1 от снимките:

http://djurovenec.snimka.bg/hobby/lov-v-s-djurovo.349729.15123735

Здравейте колеги,

Малко съм закъснял по темата, но искам да се похваля и аз с моята слука от откриването тази година.

Ловувам в с.Джърово и правим много добър лов на гривяци само на прелет, на гюме трудно става и стрелям само с 3-ки.

Ето и 1 от снимките:

http://djurovenec.sn...349729.15123735

За гривеците браво....ама да вземеш да махнеш от албума си снимките с прасетата от лятото и помощните устройства по пушките да нямаш грижи с някой горски. :cap:

За Вас лъжа, за мен истина, тази година края на януари, в най голямата виелица видях гургулица на пътя до Топола, преди Каварна. Стоеше накукушинена като гривяк :o

За гривеците браво....ама да вземеш да махнеш от албума си снимките с прасетата от лятото и помощните устройства по пушките да нямаш грижи с някой горски. :cap:

Да така е,но това е ниско прелиташ гривяк,след залез слънце :lol:

Здравейте колеги,

Ето и 1 от снимките:

http://djurovenec.sn...349729.15123735

:smakbumm: :smakbumm:

• 1 month later...

Колеги, ако не ме лъже паметта гривекът е разрешен до втората неделя на февруари.

Така ли е в действителност?

да

Да ама не , колега отишъл за бележка за гривяк и ..... не му написали защото " Няма гривяк а и хората са озлобени " :bulgar: така че на някои места самоуправството е над закона и лова приключва последната недела на януари !!!

Кажи ми как на такъв да не направиш "отметка " на майка му и то точно в задния "двор" ..... :nea:

Точно така е при нас в Казанлъшкото дружество въобще не дадоха бележки за февруари.

Точно така е при нас в Казанлъшкото дружество въобще не дадоха бележки за февруари.

Абе адаш то за февруари , ясно бележки няма ... ама да те попитам за периода октомври , ноември , декември , януари тогава как сте с бележките за гривяк ?

Поздрави и наслука на все още ловуващите !

Абе адаш то за февруари , ясно бележки няма ... ама да те попитам за периода октомври , ноември , декември , януари тогава как сте с бележките за гривяк ?

Поздрави и наслука на все още ловуващите !

няма проблем дават

няма проблем дават

При мен ... не , поради ред причини :mail1: като едната е , да не пречим на свинския лов , втората е , че може да размърдаме прасетата , а недай си боже да питаш за хищник ..... напра'о ток ги бие

Само незнам на по горните инстанции ,не им ли прави впечатление , че разни дружества за определени периоди от време не издават никакви индивидуални бележки , че такива дружества не отчитат отстрелян хищник и то с години .... тези бележки дето ги подпълваме и подписваме въобще някой чете ли ги , води ли се някъде някаква статистика ?! Та такова е положението при мен ... август , септември с птичар и евентуално ако са благоразположени януари

Edited by gsp

• 2 months later...

Вчера видях една четворка и една двойка гургулички.

Идат колеги .. идат..

Радост..

Ох от кога ги чакаме ...

Вчера видях една четворка и една двойка гургулички.

Идат колеги .. идат..

Радост..

И къде е това колега .... :umnik2:

И къде е това колега .... :umnik2:

И аз видях една двоика в покраинините на софия.

• 1 month later...

Някой може ли да каже откъде да си купя мюрета на гривек в полет.

Благодаря предварително.