Jump to content

Имам проблем със саморая

Recommended Posts

Като вдигна 60км предницата цялата тресе вътре става страшно има чувството че става заметресение това се получава само когато има неравности по пътя трябва да намаля до 10км и спира тресене то.Ако може някой да помогне ще съм му благодарен много.

Като вдигна 60км предницата цялата тресе вътре става страшно има чувството че става заметресение това се получава само когато има неравности по пътя трябва да намаля до 10км и спира тресене то.Ако може някой да помогне ще съм му благодарен много.

Не пишеш от кога е така, но обичайните заподозрени са кардан, карета, тампони на двигателя, гума....сервиза е наложителен

Някой накрайник, крива джанта или гума, но първо наистина провери дали нямаш кал по джантите от вътрешната страна, както ти е казал колегата по горе. Но най добре да го погледне някой който разбира.

иди на сервиз да ти прегледат окачването от пред това се казва резонанс има луфт някъде по предното окачване

обикновенно по кормилните щанги

но не е задължително

иди на сервиз

Ходих и на сервиз майстора каза че всичко е във нормите си, и той няма обяснение от къде може да е.Интересното е че това го прави когато има неравности по асфалта,няма ли неравности мога да вдигна и до 90км

Това е от няколко месеца ходих при майстор каза че всичко е нормално.Интересното е че го прави само когато има неравности по асфалта иначи няма проблем стигал съм и до 90км

Това е от няколко месеца ходих при майстор каза че всичко е нормално.Интересното е че го прави само когато има неравности по асфалта иначи няма проблем стигал съм и до 90км

Виж си и амовете, и потърси съвет и от друг майстор, защото не може всичко да ти е наред а пък да ти тресе предницата.

Друг майстор, който отново да види това което вече ти писахме + демпфера -ако тресе основно волана (нормално е да го възприемаш и описваш като тресене на предницата)

Обяснете ми какво е това амовете и демпфера.

Амовете- Амортисьорите

Демпфер- Амортисьор който обира вибрациите на кормилото, който ти най вероятно нямаш на самурая.

Самурая незнам дали има Демпфер но аз имах същия проблем със чарокито смених въпросния демпфер и се оправи

Имаш така нареченото "Шими". Получава се при колите с цял преден мост при разбити тампони на напречната щанга - тази която държи моста към купето и не позволява моста да се измести наляво или надясно. Сменете й тампоните с възможно по твърди - може и полиуретанови, нищо, че изглеждат здрави.

Справка - търсиш в офроуд форумите думата "шими" и четеш как се решава проблема.

Лека вечер.

Edited by Borizanov

Напиши "демпфер Самурай" в чичо Гугал и ще видиш че има писано доста

http://www.off-road-shop.ru/catalog/Vnedorojnik/Rulevoe_upravlenie/Rulevye_dempfery/Rulevoy_dempfer_SUZUKI_SIERRA_SAMURAY

Сваляш го и пробваш на ръка да го събереш и разстегнеш,ако усетиш че на места се движи много леко е за смяна.Нещо като луфт трябва да усетиш.Ако се движи плътно и с усилие значи е здрав.

щом го имаш а всичко друго е проверено и е здраво значи от там иде гяволо сменяй и немаш грижи

това се слага обикновено на коли с цял преден мост точно поради тази причина

и трябва да е омаслен даже щом тресе и не държи

ако е здрав с ръка като се опиташ да го движиш почти е невъзможно да го разпънеш

сваляй и пробвай и кажи резултата

успех

Такова страшно тресене при ниска скорост е най-вероятно от дебалансирани гуми. Има някои офроуд гуми,предимно неизвестни марки,които просто не подележат на баланс.

При мен тресеше много яко,имах чувството,че ще се обърна.Спирам почти до 0 и тръгвам пак.Майстори започнаха да гадаят демпфер,накрайници,щанги ....И добре,че не ги послушах.Оказа се,че целия проблем идва от счупени лагерчета на супорта на главината.Много е вероятно и при теб да е от това.

При мен тресеше много яко,имах чувството,че ще се обърна.Спирам почти до 0 и тръгвам пак.Майстори започнаха да гадаят демпфер,накрайници,щанги ....И добре,че не ги послушах.Оказа се,че целия проблем идва от счупени лагерчета на супорта на главината.Много е вероятно и при теб да е от това.

ако е така колега колата се вдига на крик и ако се разклати гумата не може да не се усети при счупен лагер то е все едно си отвил гайките на джантата така се клати гумата нали са го гледали в сервиз

Някой да каже откъде мога да си купя части за самурая втора ръка.Колега извинявам се ,че ти ползвам обявата.

• 2 months later...

Някой да каже откъде мога да си купя части за самурая втора ръка.Колега извинявам се ,че ти ползвам обявата.

Попитай тук 08888122222

Колеги и аз имам малък проблем с моят самурай а именно

някъде през таплото влиза дъждовна вода и капе от двете страни на краката.

Снощи го погледнах но немох да установя откъде влиза. Някакви идеи...

Вариантите не са малко, но като начало повдигни с отвертка гуменото уплътнение на предния прозорец в най-долната част на прзореца на няколко места. Може да е изгнила ламарината,на която ляга прозореца.Друг вариант е по-надолу,където тази ламарина се събира с хоризонталната в двигателния отсек под капака.Когато не вали вдигни капака и излей вода в тази ваничка,дето се образува под предното стъкло и наблюдавай дали капе в купето. Успех.