Jump to content

Йордан Опиц или да ти е ба държавата

garry
 Share

304 members have voted

1. 1. Дайте своят глас относно Йордан Опиц

• Да бъде помилван.
      283
    • Да влезе в затвора.
      21

Recommended Posts

Гледайте сутрешния блок на БТВ към 8:10ч. до 8:31ч.

Дъфкали сме я тая тема, ма не удържах.

Освен да псувам законотворци и правосъдна система друго се не сещам.

Неам думи!!!

Конституция на РБ

...............................

Чл. 17. (1) Правото на собственост и на наследяване се гарантира и защитава от закона.

(3) Частната собственост е неприкосновена.

Чл. 33. (1) Жилището е неприкосновено. Без съгласието на обитателя му никой не може да влиза или да остава в него освен в случаите, изрично посочени в закона.

Edited by Химера

• Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

да ти е ВА и държавата и полицията и прокуратурата и независимия съд и ББ и Цвъ Цвъ. Затова децата ни избягаха през девет земи в десетата.

според закона не е кражба а отнемане или за временно ползване

това веднъж го гледах пак в предаване на БТВ за един дето откраднал колата на човека и го хванали след минути в колата как я кара

и нищо едно голямо нищо

представяте ли си

а пък един приятел гръмна един докато му отвързваше кучето от терасата му насоли гъзъ с седмица и него му отнеха оръжието за 2 год. а на оня нищо

и те така

Ами ето една ситуация при която Президента ( съответно, неговото вице) може да се възползва от правото си да помилва и едва ли някой, би имал възражения срещу това. За съжаление, в държава в която прилаганото право противоречи на нормалната човешка логика, човекът ще трябва да разчита на милостиня.

Edited by emil5koff

...то кое ли ни е наред че....

преди време пак осъдиха човек защитил се от нападение в дома си ...някак си и тогава го намачкаха в медиите пак...въпреки съпоставката с подобен случай в САЩ...изпъна се тогава един и заяви ,че българите сме били кръвожадни и не трябвало дани се дава такава свобода...докато в САЩ ...не са кръвожадни ...те ей така от скука си се стрелят по улици кина и училища...

...явно това си заслужаваме...тоягата да играе, а моркова да ни е...какво ли още трябва за да се усетим , че поредният явил се кат месия спасител е същия, като тоя заради когото, човек защитил имота си ще трябва да търка наровете в зандана...

Edited by ramires

Добре де, неможе ли да напишем някакво колективно писмо до президента Плевнелиев, всеки ще си го принтира, подпише и изпрати на Дондуков 2... Сигурен съм , че тук има вещи юристи които могат да помогнат в съставянето на текста на писмото...

Добре де, неможе ли да напишем някакво колективно писмо до президента Плевнелиев, всеки ще си го принтира, подпише и изпрати на Дондуков 2... Сигурен съм , че тук има вещи юристи които могат да помогнат в съставянето на текста на писмото...

аз съм за това е идея само че вещите трябва да се изкажат става ли така :good:

Трябва да му помогнем на човека ! Все пак е обикновен човек и един от нас-ЛОВЕЦ !

Не съм сигурен кое ще има по-силен ефект добрата юридическа обосновка или някой масов протест или може би най-добре и двете. А в България има 130 хил. ловци и сигурно поне още милион хора, които биха искали да могат да защитят дома и семейството си.

проблем е ,че нещо не е дотам в ред по отношение на използваното оръжие

То с каквото и оръжие да го беше извършил все тая, а е незаконно, защото държавата не ти дава да имаш късо нарезно такова (отказват с "точната" обосновка, че нямаш необходимост от такова и това го решава шефът на районното)

Не съм сигурен кое ще има по-силен ефект добрата юридическа обосновка или някой масов протест или може би най-добре и двете. А в България има 130 хил. ловци и сигурно поне още милион хора, които биха искали да могат да защитят дома и семейството си.

Юридически аргументи са излагани в продължение на 5 години от защита на всички инстанции, очевидно без резултат.Просто, такъв е закона и по точно т.нар. "институт на неизбежна отбрана" Няма как, без да се познават материалите по делото, да се разсъждава в тая насока, а и няма смисъл.Според мен, някаква форма на граждански натиск би имал по-добър резултат, до толкова до колкото, ако Опиц реши да иска помилване, в Президентството да има и подкрепата на хората за решението, което така или иначе ще вземат!

Edited by emil5koff

Не знам по закон,как е и какво или какъв срок,трябва да се помилва в случая Опиц от вице-президента???Дали,трябва да изтърпи даден срок от неговата присъда,за да поиска помилване?Ако ли не,ето сега е момента на вицето да си влезе в правомощията и да поиска помилването му.А,не да се помилват изнасилвачи и рецидивисти.Но,в нашата мила държавица е възможно всичко да се случи,но не и в полза на обикновения човек...Ако,беше някой с пари,досега да го бяха пернали условно и даже,нямаше да се разчува и раздухва от медиите...Жалко,много жалко...

в една друга тема предложих да се съберем пред народното събрание с по едно кречетало и да "погоним" малко белким поизгоним некоя маймуна от там обаче някой се изказа че нямало смисъл че медиите щели да изкривят нещата че това че онова

нека кривят нещата важното е ние какво искаме

то не останаха много дето да верват чак пък толкова на медиите

"ама нямало смисъл" ми ок си стоим така и ще дремем кат пукали и нека ни :hump: и се кефим че не сме ние на негово място

ама утре кат влезе у моя у "твоя" дом какво ще направиш като нямаш право да се защитиш с собственното си оръжие което си е твое и си плащаш кат поп всичко каквото ти искат

даже може и да му помагаме да товариме каквото изнася да не би да се оплаче че сме стояли безучастно и да ни осъдят и за това

Защо помилване?Пак ли милостиня търсиме?Всеки следващ подобен случаи помилване ли да търси и докога?

Гражданският протест и то ствърд характер би дал точно юридическия статут на определението"защитил".

колеги да направим подписка всяка дружинка да направи и да я прати на админите на сайта а те до президента

а по вещите тук с адвокатските работи да я оформят и да се качи на форума за да може да се дръпне образец от всеки председател или секретар на дружинка

мисля че и ако се прати и до по големите медии няма да остане незабелязана все пак 130 000 души не е малко а ще има и такива които не са ловци но съм сигурен че ще се подпишат и те

какво ще кажете колеги или пак някой ще каже " абе мани щото ще е без резултат "

колеги да направим подписка всяка дружинка да направи и да я прати на админите на сайта а те до президента

а по вещите тук с адвокатските работи да я оформят и да се качи на форума за да може да се дръпне образец от всеки председател или секретар на дружинка

мисля че и ако се прати и до по големите медии няма да остане незабелязана все пак 130 000 души не е малко а ще има и такива които не са ловци но съм сигурен че ще се подпишат и те

какво ще кажете колеги или пак някой ще каже " абе мани щото ще е без резултат "

Рискувайки да поема негативните настроения на голяма част от потребителите на форума, ще споделя няколко малко известни факти по този случай към момента.

Йордан Опиц е използвал незаконно преработен газов пистолет за изстрелване на стоп патрони ! Крадците не са влизали в ателието, а във входа на блока. Крадецът - наркоман е застрелян в гърдите, след като е скочил от прозореца и е бил на земята.

Има и още доста подробности по случая, които не искам да коментирам, но ще помоля, да не въвличате форума и в частност ръководството му, за събиране или връчване на подобни подписки !

Всички инстанции на българският съд са разгледали случая и са се произнесли по въпроса !

Съчувствам на художника и съжалявам за сполетялото го нещастие, като се надявам да се намери адекватно решение за промяна на наказанието му !

П.П. Юли, промени въпросите от анкетата. Ние не сме съд, за да решаваме кой е виновен и кой е невинен.

Рискувайки да поема негативните настроения на голяма част от потребителите на форума, ще споделя няколко малко известни факти по този случай към момента.

Йордан Опиц е използвал незаконно преработен газов пистолет за изстрелване на стоп патрони ! Крадците не са влизали в ателието, а във входа на блока. Крадецът - наркоман е застрелян в гърдите, след като е скочил от прозореца и е бил на земята.

Има и още доста подробности по случая, които не искам да коментирам, но ще помоля, да не въвличате форума и в частност ръководството му, за събиране или връчване на подобни подписки !

Всички инстанции на българският съд са разгледали случая и са се произнесли по въпроса !

Съчувствам на художника и съжалявам за сполетялото го нещастие, като се надявам да се намери адекватно решение за промяна на наказанието му !

П.П. Юли, промени въпросите от анкетата. Ние не сме съд, за да решаваме кой е виновен и кой е невинен.

Да навлече си негативите, МОИТЕ!

Имаше по дискавърито филм: нация наоръжието, може и да греша за името, но това е без значение!

Да кажа с две думи: Обажда се човек на 911 и казва че в съседа му има обир, че в този кварта до скоро такива неща не са се случвали. Казва има пушка отивам да ги убия! Оператора се опитва да го спре, но той излиза и ги застрелва в ГРЪБ, на ливада на съседа!

Разширен състав на съдебни заседатели, решават НЕВИНЕН!

Господин Модератор, знаетели закона на Линч? Ако ли не, мога дави го разкажа с няколко думи!

и защо да се променя анкетата ние не го осъждаме или оневиняваме както казваш не сме съд просто всеки изказва мнение

нали е демокрация а не вярвам с тази анкета да променим нещо или пък да объркаме работата на съда или пък е някакво престъпление че няколко човека смятат че не е виновен а и не вярвам че с това ще навредим на сайта даже на против

Подкрепих човека с едно споделяне във фейсбук. Всъщност искрено му съчувствам. Виновен или не- той вече си носи кръста. За да бъда напълно съпричастен към съдбата му- очаквах и пълна искренност от него. Нещо от рода на: " Многократно ме обираха, и се чувствах крайно унизен от тези посегателства. В момента в който видях отново крадците в дома ми- не издържах и стрелях". Вместо това чух- "заредих и без да искам натиснах спусъка, а той си скочи като сърна без нищо да му има". Въпреки липсата на разкаяние, все пак си мисля че човека не трябва да лежи.

Edited by Herzblock