Jump to content

ГОРДОН СЕТЕР

plk
 Share

Recommended Posts

Хубавци пу- пу! а как се справят с лова ако можеш сподели?

Здравейте първо на всички колеги/шки !очаквам април месец кучило :rolleyes:

Колега колко време продължава бременноста на твоята кучка.

здравейте ,колеги!искам да ви питам освен за дребен дивеч някой ползва ли породата за друг вид лов(едър лов,кръвоследна работа)?

Имах женска, която гонеше зайци и сърни с глас(лай) като гонче, отдалечавайки се до около 1 км(след сърна). После се връщаше по дирите си. Не съм я поощрявал в това, и с времето тя се отучи да го прави, само понякога преследваше заек стотина метра, и то ако се е вдигнал непосредствено пред нея. Можеше, също така, да проследи "топла" диря на ранен космат дивеч, без да съм я обучавал специално. По литературни данни, от всички "островни птичари", само гордънът може да изпълнява "немските" правила за работа по влачена диря, поради това, че работи и с "горно", и с "долно" обоняние(вероятно наследство от единия от родоначалниците - bloodhound). Надявам се да съм бил полезен.

• 1 month later...
  • 1 month later...

колеги извинете за грешката! трябва да роди края на този месец :p :p :p :p

какво става, роди ли кучето, от къде си и дай повече подобности.

• 3 weeks later...

Здравейте, на 30.04.2011г. кучката ми прокървя, т.е. започна разгонването. Кога ще е най добре да я пусна и евентуално да ме насочите към мъжки гордън. Мисля да се свържа с Герчо /шуменско/. Мисля, че около 10-12 Май ще е най-добре да стане скачката.

Здравейте, на 30.04.2011г. кучката ми прокървя, т.е. започна разгонването. Кога ще е най добре да я пусна и евентуално да ме насочите към мъжки гордън. Мисля да се свържа с Герчо /шуменско/. Мисля, че около 10-12 Май ще е най-добре да стане скачката.

За мъжки гордон, ако искаш можеш да се обадиш на тел - 0898449519 - Жоро.

При интерес ога да кача снимки, родословие и др.

За мъжки гордон, ако искаш можеш да се обадиш на тел - 0898449519 - Жоро.

При интерес ога да кача снимки, родословие и др.

Направо го качвай Кампарито, той си е роден за показване!! :)

Дайте повече инфо, че да не я "отърва". Имайте предвид, че нямам родословие, а някои хора го искат иначе дори и не искат да се споменава за "Скачане".

Edited by Pehlivan

Дайте повече инфо, че да не я "отърва". Имайте предвид, че нямам родословие, а някои хора го искат иначе дори и не искат да се споменава за "Скачане".

Гордонът не е мой. Собственост е на една дама от Ямбол.

Снимки и инфо ще кача веднага щом ми ги изпрати.

Към момента, би било добре да се обадите по телефона или да посочите телефон за връзка с вас.

Не съм сигурен каква е политиката на собственика за заплождане и трябва да си говорите лично.

ямбалския гордон е много добър като екстериор и откъм родословие :good:

Мисля, че знам за кое куче става въпрос - Кампари със собственик Нина /супер куче-поне по снимките/, но си мисля че тя иска родословие. Миналата година си писахме с нея по скайпа или фейса. Вече говорих с Герчо от Шуменско и той склони/поне засега/ да оправим работата. В Неделя ще ходя до Шумен и ако всичко е наред в Понеделник ще кача снимки от скачката

• 2 months later...

ГОРДОНЧЕТА

На 30.06.2011г. се родиха девет гордон сетерчета от елитни родители.

Майка Зара със собственик Александър Прокопиев виж в http://gordon.dir.bg/_wm/library/?df=710​537&GDirId=823a02e896c3261f8e730a111e0cd​89e

Зара е републикански шампион 2011г.

Баща Артур със собственик Сашо Кунев виж в http://gordon.dir.bg/_wm/lib...rary/item.php?did=510986&df=710536&dflid​=3

И двамата родители са внесени от Австрия с отлични родословия.

ГОРДОНЧЕТА

На 30.06.2011г. се родиха девет гордон сетерчета от елитни родители.

Майка Зара със собственик Александър Прокопиев виж в http://gordon.dir.bg/_wm/library/?df=710​537&GDirId=823a02e896c3261f8e730a111e0cd​89e

Зара е републикански шампион 2011г.

Баща Артур със собственик Сашо Кунев виж в http://gordon.dir.bg/_wm/lib...rary/item.php?did=510986&df=710536&dflid​=3

И двамата родители са внесени от Австрия с отлични родословия.

колега,качи снимки,че тук няма на това дето си постнал и малките ще имат ли родословия?

колега,качи снимки,че тук няма на това дето си постнал и малките ще имат ли родословия?

това е Зара и Артур снимки на малките след един два дена за родословия ще трябва да учеледим и регистрираме клуб, коетто възнамеряваме.

post-7024-0-29163800-1311509466_thumb.jpg

post-7024-0-69533400-1311509500_thumb.jpg

Приятели и почитатели на прекрасната порода Гордон сетер хайде да създадем и регистрираме Гордон сетер клуб. Който желае да учредим клуба и да бъде един от учредителите нека заяви това в блога&: http://gordon.dir.bg/_wm/gallery/item.php?did=3360378&df=755799&dflid=3

И под формата на коментар да напише имената си @меил и други координати за връзка. Аз ще проверя кави са формалностите и какво е необходимо и ще ви уведомя.

• 4 weeks later...

това е Зара и Артур снимки на малките след един два дена за родословия ще трябва да учеледим и регистрираме клуб, коетто възнамеряваме.

ще имат родословие

post-7024-0-65026300-1313647360_thumb.jpg

• 1 month later...

bullet_5.gif ДВЕ ЖЕНСКИ ГОРДЪНЧЕТА

19.09.11 17:41

РОДЕНИ 17.08.2011 t2_5309832.jpgget_it.gif t2_5309836.jpgget_it.gif МАЙКА: НЕГРА на НЕДЯЛКО МЛАДЕНОВ - 0878567666

БАЩА: МАКС на ВИКТОРИЯ ХРИСТОВА 0884376678.

• 4 months later...

Здравейте,,,от скоро имам женски Гордон на година иняколко месеца страшно куче,,,,

та въпроса мие имали някои от Пловдивска област с мъжки защото мисля че започва дасе разгонва,,,

моля ако някои има някъква информация да пише на лични,,,,

кучето има родословие

Благодаря предварително

• 7 months later...

Здравейте,,,от скоро имам женски Гордон на година иняколко месеца страшно куче,,,,

та въпроса мие имали някои от Пловдивска област с мъжки защото мисля че започва дасе разгонва,,,

моля ако някои има някъква информация да пише на лични,,,,

кучето има родословие

Благодаря предварително

хубави и родословни гордони са рядкост за България камо ли за околина Пловдив