Jump to content
chiccobor

Бързомерец за Бенели Монтефелтро-можели?

Recommended Posts

Колеги,искам да попитам - за ловен автомат Бенели Мотнтефелтро възможно ли е поставянето на бързомерец и може ли да се използва на пладкоцевно оръжие, кой модел е достатъчно ефективен?

post-53550-0-23676300-1347780805_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да се постави и ползва.

Наслука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой модел?

Ако въпрос е за бързомера, който ти хареса.На пушката монтираш планка за уйвър база и слагаш каквото ти джоб носи.Възможно е да се сложи и на мерната планка.

Редактирано от Любен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и модел с планка зад цевната кутия на Бурис. Всичко е според джоба.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и опция директно върху мерната планка, монтжчето е на Шамана, а аз съм виждал с такъв монтаж поставен бързомер Доктер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и опция директно върху мерната планка, монтжчето е на Шамана, а аз съм виждал с такъв монтаж поставен бързомер Доктер.

на този монтаж за мерната планка при слагане на бързомер по тежък от доктор, в повечито случай се отлепя мерната планка.иначе с доктора проблеми никакви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на този монтаж за мерната планка при слагане на бързомер по тежък от доктор, в повечито случай се отлепя мерната планка.иначе с доктора проблеми никакви.

Той си е направен за Доктер, а друг е въпроса защо му е бързомер на гладкоцевно, но щом си е решил човека, за мен по-удачния избор е панорамен Доктер или някои негови опити за копие. Като съдя по оръжието на което колегата иска да си го сложи Доктера няма да е голям проблем, така че монтажче на мерната планка и едно Доктерче, прострелка и да чака октомври.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм решил и за това питам,май пой по-добре да не слагам нищо,а когато взема нарезно ще взема оптика

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм решил и за това питам,май пой по-добре да не слагам нищо,а когато взема нарезно ще взема оптика

Разумно, иначе колкото повече питаш , толкова повече мнения ще получиш. Аз лично на гладко не съм слагал нищо, на карабина съм използвал и оптика и бързомер и механики, в момента стрелям само с оптики, защото така съм преценил, че ми е удобно и успешно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това:ProSlugSeries.jpg

няма ли да свърши работа?

Захваща се директно за мерната планка и тежи значително по-малко от всякаква база+бързомер.

Редактирано от Diters

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези мерни прибори могат ли да станат за автомат Чърчил 20/76

И от къде мога да си закупя?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако искаш бързомер на "Чърчил"-а, използвай монтажни пръстени за 11 мм-ви

изрези, каквито са на цевната му кутия. Това е възможно най-ниското позициониране на

бързомера върху цевната кутия на пушката.Естествено, това се отнася само за тубусен

бързомер от сорта на Бушнел. Преди време имах такава пушка и ползвах тубусен

бързомер(китайски но излезе много корав), монтиран по този начин и ми беше много

удобен.

Колегата Diters ти предлага класически механични мерни прибори(мерник и

мушка) с поставена фиброоптична нишка на тях, но това не е бързомер. Има разлика

в примерването!

Не ти препоръчвам поставяне на тежък бързомер върху мерната планка, ще я отлепи

от цевта след определен брой изстрели!

И най-ефтиния и лек вариант-постави си фоброоптична мушка и работата спи!

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако искаш бързомер на "Чърчил"-а, използвай монтажни пръстени за 11 мм-ви

изрези, каквито са на цевната му кутия. Това е възможно най-ниското позициониране на

бързомера върху цевната кутия на пушката.Естествено, това се отнася само за тубусен

бързомер от сорта на Бушнел. Преди време имах такава пушка и ползвах тубусен

бързомер(китайски но излезе много корав), монтиран по този начин и ми беше много

удобен.

Колегата Diters ти предлага класически механични мерни прибори(мерник и

мушка) с поставена фиброоптична нишка на тях, но това не е бързомер. Има разлика

в примерването!

Не ти препоръчвам поставяне на тежък бързомер върху мерната планка, ще я отлепи

от цевта след определен брой изстрели!

И най-ефтиния и лек вариант-постави си фоброоптична мушка и работата спи!

Поздрави

Мерси за изчерпателния отговор колега. Гледах един Конус и се чудя дали да не инвестирам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търся бързомер модел--- Burris SpeedBead Sight For 12ca. Benelli & Ultra Light (300241) къде се продава в България??????????????

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имам същото оръжие и аз мислех да слагам но реших да не съсипвам красивото оръжие а да си го

оставя само за прелетен дивеч и ще си сложа оптика на новата карабина :) живот и здраве.иначе шамана ги прави както поискаш.поздрави

Редактирано от popaiiii

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте каква е слуката ми със Бенели Дука ди Монтефелтро Манчино и бързомер Бурис--- 3 прасета на една пусия със 4 патрона---09/12/2013

post-53550-0-05720200-1397308649_thumb.jpg

Редактирано от chiccobor

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте каква е слуката ми със Бенели Дука ди Монтефелтро Манчино и бързомер Бурис--- 3 прасета на една пусия със 4 патрона---09/12/2013

A ще споделиш ли нещо за боеприпаса, от какво разстояние, под какъв ъгъл стреля и ако има друго интересно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 30 метра,бранеке и друго,ъгъл 37градуса...../колега какъв е този въпрос/......друго, беше сурия около 10-12прасета,излезе пред мен майката застана и до нея застанаха другите,хванах я на прицел но разбрах че е женска и отместих точката на бързомера на следващото прасе.В момента когато трябваше да пресечат пред мен един стар път и тръгнаха, аз ги подхванах,всичко беше около 10секунди.Преди това ние знаехме че има прасета ,защото имаше пресни следи в снега, но прасетата дойдоха тихомълком без кучетата.Кучетата гонеха в друга посока нереза,който беше избягъл.За първи път видях диво прасе / аз съм ловец от 2012г/,и на първата среща--- 3 прасета.Това е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и по-леки и по евтини решения от Доктер. Французите слагат бързомера на мястото на мушкат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване