Jump to content

Лов на дива свиня- ловен сезон 2012/2013 год.

Nanski
 Share

Recommended Posts

Слуката не подмина и нас тази седмица. Успяхме да ударим два нереза, единия около 100 кг другия около 240 кг. Жегата се отрази негативно на кучетата, и сравнително рано се поумориха, но въпреки всичко лова в събота приключи успешно !!! В неделя също излизахме - Резултат: нищо. Даже и хищници не се появиха !!! На всички колеги пожелавам много слука този сезон и дано се позастуди малко за да имаме всички успехи !!!

Евала Светльо, дано тази година имате много слука и все такива екземпляри да ви излизат. Кажи после нещо за трофея: колко см. колко точки и т.н

Адмирации за слуката и страхотния преразказ :clap:

Благодаря! От сърце беше, за това явно се е получил! Емоция голяма. Първите минути от първия ловен ден и на приплод щях да се зарадвам, а то батко му.

Трофея нещо ми "тънее", но въпреки това съм решил да го занеса да го оценят, пък каквото шублер покаже : )

В събота нямахме "свинска" слука - ето защо :

На всички колеги " без инциденти и на слука и този сезон ", на успелите тази събота и неделя честито, а това тука е върхът в лова...Уимбълдън..Grolsch..абе мечта

В събота нямахме "свинска" слука - ето защо :

А малко ще разкажеш ли как, с какво е отстрелян.....

Благодаря! От сърце беше, за това явно се е получил! Емоция голяма. Първите минути от първия ловен ден и на приплод щях да се зарадвам, а то батко му.

Трофея нещо ми "тънее", но въпреки това съм решил да го занеса да го оценят, пък каквото шублер покаже : )

Дамм...по снимката предполагам..... около117 т. /+–2/ и сребро ;)

Честито на всички,който са имали слука.Слуката споходи и ловна дружина с.Арда където бе ударен 160 кг. глиган от точния мерник на Веселин Михайлов.Снимки малко по- късно ще сложа.С нетърпение чакам оценката надявам се поне бронз да има. :bira:

А малко ще разкажеш ли как, с какво е отстрелян.....

Вълко каде т'ва ...кой??

През две пусии от мен... С гладка духалка 12к с куршум, от 15тина метра... Странджа, над Фазаново... Колега от местната дружинка...

Нека и аз се похваля за случилото се през изминалите два ловни дни!В събота сутринта след много обстойно разгледан и коментирам ловен ден,групата от 30 човека се раздели на гоначи и пусии.Аз,както винаги съм сред гоначите.Има видимо наличие на диви свине,което не е случайно ,а резултат от добро подхранване и грижа за едрия полезен дивеч.Отправяме се гоначите към упоменатото място за пусия,разделихме се и тръгнах през гъстите тръни и къпинаци.Гонката е много голяма (около 3-4 часа) ,която включва в себе си само гарини и ниска гъста растителност.Пуснахме кучетата ,като съвсем в началото моята баракиня вдигна лов(предполагам сърни) и аз останах сам.Вървейки около 40-мин през гъстата растителност ,реших за малко да поседна да изчакам кучката,тъй като наближих местата,където по-принцип съм вдигал прасета и знам,че обикновено обичат за своя дневен престой.Починах малко,пийнах си кафе и така замислен къде ми е кучето внезапно шумолене насочи вниманието ми над мен в гъстака.И поради нулевата видимост когато съм изправен,аз се наведох на колене и зачаках. След около 10 мин чакане ,шумът пак се появи и ясно чух фучене зад малкото тепенце над мен,не след дълго ,приклякайки още повече забелязах силуета на 3 прасета ,като последното (най-близкото до мен) беше на около 40 метра от мен и виждах ушите и края на торса.Поради гъстата растителност не стрелях веднага и продължавах да чакам удобен момент.Стоях така още около 2-3 минути,които ми се сториха цял ден и започнах да чувам лаят на кучетата,в същият момент и свинете тръгнаха странично на мен в лек тръс,прихванах последното и му пуснах Саувстре-то през гъстака, а в същият момент на около 50 метра под мен чувам,че се вдигат други прасета,обаче не успях да гърмя по тях поради нулевата видимост.В същият момент се връща моята баракиня по следата ми и дори не дойде до мен ,усети миризмата и загони вдигналите се под мен свине като ги прекара над пусиите и никой не успя да стреля по тях.Връщам се аз на мястото на изстрела,и започвам да лазя ,тъй като кучетата ,които гонеха свинете,които стрелях спряха да лаят на 100-на метра нагоре.Обаче в района,в който ловуваме няма сигнал на мобилните телефони и няма как да се свържа с колегите да дойдат да проверим и аз реших лазейки малко по малко да отида до мястото.Хубавото беше ,че надолу към пусиите е стръмно и мога сам да го дотъркалям към реката.Стигнах до мястото и кучетата бяха още там.Резултатът беше женска (ялова),видимо ясно ,че не беше раждала с бели крака от коленете до края на копитото и интересни бели кръгове около очите.По мое предположение не бе по-малко от 120-130 кг.Куршумът я беше пронизал през гърлото и на практика все едно беше заклана и умряла от загуба на кръв.Останалите свине от същата сюрия останаха вътре,но нямаше как да ги гоня.Друг лов не падна,но все пак сезонът е самото си начало.В неделя успяхме да вдигнем група свине отново в непосредствена близост до реката,обаче минаха ниско покрай самата река,под пусиите и не успяхме да ги стреляме.Въпреки всичко видяхме изключително голямо присъствие ,както на сърни,така и на свине,като нещото,което ни направи голямо впечатление е,че дивечът беше се групирал около реката,вероятно поради голямата суша.След първата гонка в неделя ,където всъщност вдигнахме свинете,проведохме още 2 гонки в по-висок участък и бяха без резултат.Сушата оказва много голямо влияние върху стечението на ловните излети.Сезонът е в самото начало и се надявам да бъде успешен.Поздрави на всички колеги и НАслука занапред!! :hi:

Това е от съботната слука в с.Цар Шишманово.Наслука на всички колеги.

post-15008-0-07882800-1349697931_thumb.jpg

и при нас имаше слука събота и неделя по едно скромно глиганче post-1165-0-94130100-1349698289_thumb.jpg post-1165-0-78119600-1349698315_thumb.jpg .

и при нас имаше слука събота и неделя по едно скромно глиганче post-1165-0-94130100-1349698289_thumb.jpg post-1165-0-78119600-1349698315_thumb.jpg .

Добре ли галопира?

п.п.Внимавай!!! Така ,както не си му сложил седло може да те хвърли....

Така открихме сезона ние в село Крупник (Благоевград),с две скромни глиганчета ! Наслука на всички колеги през новия сезон !

post-41697-0-16086700-1349700389_thumb.jpg

През две пусии от мен... С гладка духалка 12к с куршум, от 15тина метра... Странджа, над Фазаново... Колега от местната дружинка...

Ааа има ги там ....рекох да не те е нападнал на Голак :cap:

хайде и отмене нещо

Хич да не беше ги снимал. Все едно, че са изтръскани от легена на някой самосвал. Абе бива ли такова отношение?

Честито на всички,който са имали слука.Слуката споходи и ловна дружина с.Арда където бе ударен 160 кг. глиган от точния мерник на Веселин Михайлов.Снимки малко по- късно ще сложа.С нетърпение чакам оценката надявам се поне бронз да има. :bira:

Ето и малко снимки на прасето.

post-2404-0-79725200-1349706910_thumb.jpg

post-2404-0-72799600-1349706926_thumb.jpg

post-2404-0-76392100-1349706946_thumb.jpg

post-2404-0-73841900-1349706962_thumb.jpg

post-2404-0-59152100-1349706982_thumb.jpg

post-2404-0-44152900-1349707006_thumb.jpg

Честито колеги за слуката.И дай Боже по-добра в следващите излети.А ето и от с.Писарово нещо.

post-17180-0-03243900-1349719059_thumb.jpg

Edited by Papu

14,3,.за сръндак?????

аз ги ползвам за зайци....

А аз съм ги използвал и за гризачи ама не остава нищо после за дране.