Jump to content

Лов на дива свиня- ловен сезон 2012/2013 год.

Nanski
 Share

Recommended Posts

Айде да покажа какво направихме и на Валевци. :dance2:post-1095-0-87058800-1349725943_thumb.jpg

Бреййй,от кога чакам да се похвалиш.

Поздрави за добрата слука.(шъ почерпиш кът са видим) :clap:

На този терен и с тези стрелци толкова

Това прасе май с усмивка си е заминало :). Две критики искам да отправя. За първата се спомена вече, грозното яздене и настъпване на прасета. Като сте такива ездачи, ги яздете докато са живи. Убитият дивеч заслужава уважение.

Втората критика е към модераторите, за откриването е трябвало да отпуснете по-голям лимит за харесвания, че много бързо свършиха.

И за да не е спам, една снимка от неделя. Нереза беше при нас, а групата (май доста голяма) - през нощта е овършала в нащо, но е легнала при съседите, точно след границата. Те си погърмяха предовлно.

post-9568-0-90320900-1349782142_thumb.jpg

Не искам да прозвучи кат заяждане, ама наистина е подигравка! Такъв хубав млад нерез и некой стъпил на него.......................Ако колегата беше качнал само първата снимка да е литнал с поне 30 харесвания, но явно колегите от форума имат ловна етика и то много!

Абе всеки си знае, не искам да съм ментор...........майната му други път ще си трая заклевам се

Малко се посмях какви неща ви правят лошо впечетление...много ловни филми много нещо....

И аз да похваля 111-та ловна дружина - Карнобат. В събота на откриването след цял ден обикаляне в гората и безуспешни гонки решихме да приключим лова към 2 часа. Единственото не проверено място остана една локвичка по средата на една нива, която е обрасла с капини и трънки. Ние с брат ми решихме да се прибираме, защото жегата беше изцедила силите на кучетата, но и колегите нямаха повече сили и не искаха да я проверим. Те седнаха да обядват на 200-250м от локвата,а ние се прибрахме. Към 3 часа телефонът ми звънна и гледам, че е един колега от дружинката, вдигам, а той ми крещи - " Вдигнахме го. Голям нерез.Стреляха го, ранен е и сега отиваме да го търсим". Като чух това веднага скочихме с брат ми в ловните дрехи взехме две кучета, които не участваха в лова и потеглихме. След 5 мин. ми звъни пак и ми каза, че са го намерили, а аз му казах, че след 2 мин сме при тях. Когато пристигнахме го бяха издърпали до асфалта 140-150кг нерез около 3-4г. Разпитах какво е станало, а те ми разказаха, че след като са хапнали се двоумяли дали да проверят локвата и повечето не били съгласни, но трима мераклии взели кучетата и ги пуснали и от там е започнал екшънът-единият му гръмнал 2 пъти, другия и тои 2 пъти, третия 1 път, а другите седят и не могат да повярват какво се случва. Като го видели да бяга през нивата станали, грабнали пушките и се пръснали в гората. Кучетата го задържат в едни тръни и един от колегите го поваля с едно подкалибрено в главата.

post-14499-0-56610100-1349793301_thumb.jpg

post-14499-0-24485900-1349793386_thumb.jpg

post-14499-0-65313700-1349793531_thumb.jpg

Ееее! Мога ли да го забравя! То това даже на беше толкова отдавна. 2007-ма? И си имаше и ритуали с дъбови клонки и т.н., изпълнени от любимият ни егер г-н Миланов... Ама как си снимал, сега всички с право ще скочат, че съм яхнал прасето! А аз какво да направя като то беше около кило, кило и двеста, и като съм клекнал зад него и ти си снимал от горе, изглежда все едно съм го натиснал за туш!

Само за протокола искам да ти припомня, че мънкът излетя от една папрат почти фронтално и първия му беше минал през зурлата и излязал през врата, а втория му го пуснах след като мина в ляво от мен и го беше прошил през стомаха и излязъл през плешката... А си спомням, че и някои хора залягаха, 'щото и тогава прасчо профуча между мен и теб! А задните му части си останаха непокътни : )

Жив и здрав бъди Митак, тепърва да си правим много подобни снимки, а снимачът да е поне клекнал : )

И понеже без следващото постовете ни по темата "лов на дива свиня 2012" ще са си жив спам (да не казвам махленски разговор на висок глас), моля в тях да се потърсят изводи за градацията на младия ловец в условията на съвременното ни общество за последните 5 ловни сезона... примерно : )

Що бре сине, снимката не е чак толкова лоша...на фона на зеления ландшафт, камуфлажното "Медичи" и Пушката, която не знам защо не носеше на рамо а стискаше здраво в ръка ;) Но предлагам да не занимаваме аудиторията с нашите скъпи ловни спомени, като се видим на живо ще си ги припомним отново :cap:

Малко се посмях какви неща ви правят лошо впечетление...много ловни филми много нещо....

Наистина се опорочи тази прекрасна тема.Колега нищо лично към теб,но и малко етика е нужна в лова.Остреляният дивеч е не само торба месо или пай.Уважение трябва към животното било голямо или малко.И колкото повече уважение полагаш към него-толкова повече слука ще имаш.

Айде да покажа какво направихме и на Валевци. :dance2:post-1095-0-87058800-1349725943_thumb.jpg

Честито за хубавия нерез :good:

Здравейте колеги,

в събота и в неделя отстреляхме общо 5бр. прасета,аз лично убих 4бр. голям кеф нямам думи.В събота убих едно към 100-120кг ,в неделя ми излезе една майка със седем приплода по 60-70кг. спряха пред мен на 15метра и като ме усети майката тръгна нея я пуснах но прибрах три приплода,досрамя ме да отстрелям още.После можех да гърмя по още два големи глигана но оставих на един мой приятел да отстреля четвъртото за деня.А последния глиган стигна до едно от убитите приплоди и се върна веднага бях на около 50метра от него в гората но непосмях да стрелям тъй като имаше много клони и с бренекето небеше толкова сигурно на това разстояние.

.

браво.едно голямо браво за това че си пуснал майката.нека в българия има повече ловци като теб...дето пускат майките.

колеги ето и нещо от мен;една женска около 110кг.на откриването рано сутринта.наслука на тези колеги които неса имали слука а на тези които са се записали в първите дни честито НАСЛУКА :kifteta:

съжалщвам но фаиловете са прекалено големи и незнам как да ги намаля!

Mirosoft office picture manager. Edit photo. Resize => 800/600 . Наслука.

Mirosoft office picture manager. Edit photo. Resize => 800/600 . Наслука.

IrfanView - Image - Resize/Resample image - 800x..........! Наслука и от мен!

Edited by columba

post-18156-0-80220200-1349809229_thumb.jpg

Ей те тоа много ги бие. :AR15firing:

И миналата година на откриването го имаше сниман пред този фургон

с един мноооогоооооо голям нерез.

Edited by Добромир Цаков

Браво колега много хубав нерез дано все така да ви върви за напред

Наслука и от мен колеги през новия сезон. Дано имаме само приятни емоции и много слука ... аз съм ги приготвил от сега :D

Наслука и на теб, колега!!!

Е то остава и на Валевци да не ударите такав хубавец.Наслука и за напред

Здравейте колеги,

в събота и в неделя отстреляхме общо 5бр. прасета,аз лично убих 4бр. голям кеф нямам думи.В събота убих едно към 100-120кг ,в неделя ми излезе една майка със седем приплода по 60-70кг. спряха пред мен на 15метра и като ме усети майката тръгна нея я пуснах но прибрах три приплода,досрамя ме да отстрелям още.После можех да гърмя по още два големи глигана но оставих на един мой приятел да отстреля четвъртото за деня.А последния глиган стигна до едно от убитите приплоди и се върна веднага бях на около 50метра от него в гората но непосмях да стрелям тъй като имаше много клони и с бренекето небеше толкова сигурно на това разстояние.

.

много добра група сформирайте в това не без известно село ГОСТИЛИЦА

полагате грижи за дивеча,построихте и битовка -абе с една дума виждасе че вървите по правилния път

младостта си казва думата

пожелавам ви все такава слука - и най- вече безавариен ловен сезон.

много добра група сформирайте в това не без известно село ГОСТИЛИЦА

полагате грижи за дивеча,построихте и битовка -абе с една дума виждасе че вървите по правилния път

младостта си казва думата

пожелавам ви все такава слука - и най- вече безавариен ловен сезон.

Ето

post-57152-0-02130200-1349935395_thumb.jpg

Edited by George

От няколко дни наблюдаваме тази група и смятаме да се снимаме с част от тях в края на седмицата :cap:

Датата на снимките не е актуална.

Дано имате слука Росене.И да я покажеш и преразкажеш.На слука.

Здравейте колеги,

.

post-42428-0-79306900-1349954763_thumb.jpgpost-42428-0-58502700-1349954772_thumb.jpg

Ето две снимки от откриването на ловния сезон 2012-2013г.

Желая слука на всички колеги като моята на откриването.