Jump to content

Лов на дива свиня- ловен сезон 2012/2013 год.

Nanski
 Share

Recommended Posts

Баце, Найден е безбожник не верва и на него си! :baraban: Та мисълта ми е, че откри темата на пук на Генов,що оня го обяви за неграмотен у модераторския! :beach: Не че видиш ли вервал в некви таласъми............. Като цяло му не пука дали е видел или не прасе последния месец, важно е, че му се оди по лов та му се умирга и не обича некой да му слугува, а още повече той да слугува на некой...............Та можеш да ме жалиш как си щеш.......... и да не забравиш да предадеш поздравите де Върбан ти рече по горе на ФКто и на баба си..... :lol:

ПС Ааа щех да забравя, понеже ти крепиш такъв неграмотен модератор като мен в най големия ловен портал, пратих ти СИЖУЦИ и днес утре ги чекай :baraban: и друго да знаеш ''Kоги връмкаш неграмотния да ти напълни къде 90 кила месо, да знаеш, че не е само мръвката, има си чревца които са поне 30 кинта връзката, има си подправки има си труд има си и време.........'' има си и анонимни де се надявам да се ограмотят.............. :cap:

Найдене не се меся в закачката ви ама да знаеш каде е текло пак ще тече кой е бил пак ще бие кой го може го може го може,а за гонките каде 2 там и 6.Поздрави!!!

Два хубави дни с много слука:

Поради ред причини този път ловувах с СЛР-95 и ..... пилени патрони !

Събота:

Определят ми позиция от страна на едно дълбоко дере, в което поне видимостта е добра.

След около час стоене, от другата страна се показват две прасета и слизат в дерето за да го пресекат. Изчаках да минат над мен, за да не влача отдолу и стрелях във второто. За съжаление, прасето се срути и с търкаляне спря в дъното !

След около още 10-на минути, срещу мен на ръба излиза челно глиган и се ослушва и оглежда на къде да продължи.

Казвам си, стрелям в главата и дано остане на място !

Той обаче отмъстително направи две крачки, за да се намести почти до другото прасе в дерето .... !

Гледам съжалително надолу и си мисля, как ще ги вадим с няколко колеги на по - долни позиции, като пътя е поне на 300 м. надолу, а дерето е пълно с клони, когато отново още две прасета пресичат дерето !

Този път изчаках почти да стигнат ръба от другата страна и стрелях ... отново прасето почна застрашително да се търкаля надолу, но се закрепи някакси и трябваше да повторя !

Докато обърна обратно СЛР-а, другото беше заминало !

Отгоре се чуха още няколко изстрела и равносметката стигна 6 бр. !

Под мен дойдоха 4-ма колеги, на които сърдечни благодарности за усилията, които направихме, общо 5 човека, да ги изкараме на пътя, където пък имаше свлачище, та със скърцане на зъби ги прекарахме още 200 м. до колата !

Естествено с една гонка, лова в тази му част приключи !

Още имам мускулна треска ...

Неделя:

Първа гонка - ялова !

Втора гонка близо около вилата, като ме сложиха да покрия една поляна и се наместих на капак на водопроводна шахта !

Още с влизането на гоначите, голяма врява, стрелба и лай ..... и един глиган остана за вадене след гонката.

Кучетата ме наближават и от гората излита на пълна скорост едно прасе, по което дадох няколко изстрела, но влезе в другата папрат. Викам си ... отървах го, изчакам края на лова, и получих информация за още едно паднало прасе !

Тръгвам по дирята на прасето, което стрелях, но не виждам кръв ! Почти се бях отказал, но ми направи впечатление, че когато прасето се скри, двете кучета след него, спряха да лаят и решавам да вляза в джунглата от тръни и папрат доколкото мога !

Намерих го на не повече от 10-на метра с два изстрела в сърцето и един в бута !

Или неделята приключихме с 3 бр. прасета !

Така преминаха тези два дни с 4 отстреляни от мен животни, с което и нищо да не видя до края на сезона, ми е предостатъчно !!!

Изчерпаха се плюсчетата за днеска,макар,че знам ,че не си суетен,така,че честито за добрата слука и добрите изстрели!Много поздрави на човека от втората снимка от мен и Найден! :bira:

Здравейте колеги , много благодаря за хубавите думи по наш адрес с брат ми относно невероятния лов в село Арда!

Искам да изкажа голямата си благодарност на колегите ни от Ловна Дружина с.Арда и в частност на Веселин Михаилов за поканата да ловуваме на тяхна територия.

Там освен хубавата слука която ни споходи , създадохме нови приятелства с готини и гостоприемни хора , което увеличи многократно приятната емоция от уникалния лов.

Наистина както разказаха колегите по-горе минути след заставането ми на пост , на фона на непрестанния лай на кучетата и гърмежите на гоначите по дивечовата пътека на около 15-20 м се появи голям лисугер който успях да отстрелям с коршум DUPO в главата. Както сами разбирате от главата и нищо не остана и лисицата замръзна на място . След 10 минути от друга дивечова пътека се появи втота лисица ,която отново отстрелях с коршум Ротвайл Екзакт в главатра . 10 минути след втората лисица реших да събера двете лисици за да ги снимам и седнах на колене пред тях . По време на снимките ми чух , че някаде недалеч отмен нещо голямо трещи и диша дълбоко. Обръщайки се както бях на колене забелязах големия единак идващ към мен . Успях само да се прицеля и стрелях отново с куршум Ротвайил Екзакт в гръдния му кош и повторих с куршум МОНОЛИТ в задницата на отиващото си прасе :) . След не повече от минута чух единичен изстрел от съседната пусия на която стоеше брат ми Владо , той беше стрелял с куршум Монолит 16ти калибър . Изстрела беше няколко сантиметра под ухото .

Невероятна ловна емоция развиваща се в рамките на половин час , която ще помним много дълго време !

Желая много подобни мигове на всики колеги ! НАСЛУКА

Зарко, радоста от запознанството ми с теб и брат ти е още по голяма след като се оказа и съфорумец.... :bira:

Edited by Kubatev

Събота:

Определят ми позиция от страна на едно дълбоко дере, в което поне видимостта е добра.

След около час стоене, от другата страна се показват две прасета и слизат в дерето за да го пресекат. Изчаках да минат над мен, за да не влача отдолу и стрелях във второто. За съжаление, прасето се срути и с търкаляне спря в дъното !

След около още 10-на минути, срещу мен на ръба излиза челно глиган и се ослушва и оглежда на къде да продължи.

Той обаче отмъстително направи две крачки, за да се намести почти до другото прасе в дерето .... !

Гледам съжалително надолу и си мисля, как ще ги вадим с няколко колеги на по - долни позиции, като пътя е поне на 300 м. надолу, а дерето е пълно с клони, когато отново още две прасета пресичат дерето !

Този път изчаках почти да стигнат ръба от другата страна и стрелях ... отново прасето почна застрашително да се търкаля надолу, но се закрепи някакси и трябваше да повторя !

Под мен дойдоха 4-ма колеги, на които сърдечни благодарности за усилията, които направихме, общо 5 човека, да ги изкараме на пътя, където пък имаше свлачище, та със скърцане на зъби ги прекарахме още 200 м. до колата !

Неделя:

Първа гонка - ялова !

Втора гонка близо около вилата, като ме сложиха да покрия една поляна и се наместих на капак на водопроводна шахта !

Още с влизането на гоначите, голяма врява, стрелба и лай ..... и един глиган остана за вадене след гонката.

Кучетата ме наближават и от гората излита на пълна скорост едно прасе, по което дадох няколко изстрела, но влезе в другата папрат. Викам си ... отървах го, изчакам края на лова, и получих информация за още едно паднало прасе !

Тръгвам по дирята на прасето, което стрелях, но не виждам кръв ! Почти се бях отказал, но ми направи впечатление, че когато прасето се скри, двете кучета след него, спряха да лаят и решавам да вляза в джунглата от тръни и папрат доколкото мога !

Така преминаха тези два дни с 4 отстреляни от мен животни, с което и нищо да не видя до края на сезона, ми е предостатъчно !!!

Невероятно !!!!! Все така за напред колега!!!! :buba:

Събота:

Неделя:

Браво, Светльо ... хубав лов сте направили ...!

Поздрави на групата! :D

... туряйте камери на хранилките , истината ще ,,лъсне''...

Туряхме,стига да не са се удавили от дъжда :cap: .За едната имаме предположения,че ходят питомни,но за другите :umnik2: ...Утре или други ден ще стане ясно.

Събота:

Неделя:

Първа гонка - ялова !

Честита слука :buba: .После с СЛР-95 прасетата не падали,ааа...Я,да те попитам:Какви патрони пили за калаша и с тях ли ги стреля?

Баце, Найден е безбожник не верва и на него си! :baraban: Та мисълта ми е, че откри темата на пук на Генов,що оня го обяви за неграмотен у модераторския! :beach: Не че видиш ли вервал в некви таласъми............. Като цяло му не пука дали е видел или не прасе последния месец, важно е, че му се оди по лов та му се умирга и не обича некой да му слугува, а още повече той да слугува на некой...............Та можеш да ме жалиш как си щеш.......... и да не забравиш да предадеш поздравите де Върбан ти рече по горе на ФКто и на баба си..... :lol:

ПС Ааа щех да забравя, понеже ти крепиш такъв неграмотен модератор като мен в най големия ловен портал, пратих ти СИЖУЦИ и днес утре ги чекай :baraban: и друго да знаеш ''Kоги некой връмка неграмотния, да му напълни къде 90 кила месо, нека знае, че не е само мръвката, има си чревца които са поне 30 кинта връзката, има си подправки има си труд има си и време.........'' има си и анонимни де се надявам да се ограмотят.............. :cap:

Стига се коси,бе баце :umnik2: ...Нали,знаеш от единия кручол в другия и така на татък :dance2: ...Има грамотни,има и неграмотни хорица по правопис,но по душа винаги си личат,кой грамотен и кой не :big_boss: ...Та,ние който не сме виждали още живо прасе,ще чакаме и нашето време ще дойде...ай успех по натам... :cap:

Абе Начо ти като ми имаш адреса що само железа ми пращаш бе. Я глей на Юли кви убавини си изпратил. :umnik2:

Абе Начо ти като ми имаш адреса що само железа ми пращаш бе. Я глей на Юли кви убавини си изпратил. :umnik2:

Ванка грешен съм признавам! :blush: Сетих се откак излезнах от офиса! Ще се реванширам обещавам! В петък ще си близо заповядай в къщи да почерпя!

.После с СЛР-95 прасетата не падали,ааа...Я,да те попитам:Какви патрони пили за калаша и с тях ли ги стреля?

Здравей Краси,

Патроните бяха военни FMJ 8 гр. със зелената гилза и бях помолил един колега да ги мине на шмиргел на около 2 мм. по - надолу !

Излязоха много добри патрони и.... поне последния лов, се представиха отлично !!

СЛР-ра го ползувах навремето основно за хищници, но .... като целиш прасета в убойна зона си падат ... !

Другата седмица, ако мога ще снимам проектили и до къде е пилен !

ПП. В тази връзка, наистина съм в дълбок размисъл:

- да купувам 308W за 2 и нагоре лева ... ????

- да взема Барнаул SP за 1 лв. .... ???

- да намеря военни за 0.50, 0,60 ст. ... ???

ПП. Пак някой ще каже ... ама точност, е ... колко точност на 2 - 100 м. в реални условия на лов ... !!!

Edited by zkk

Аз лично държа оръжието да има добра точност,независимо,че прасетата са едра цел...просто ако имам възможност винаги стрелям в главата на животното....

Глава голяма,мозък малък...за тва колкото по-малка група,толкова по-добре.....

:mamba:

Оспамихте ми хубавата темичка, създадена на пук! :rulez: Айде сеги баш Бай брадър Бацко да я позачисти премествайки СИЖУЦИТЕ в темата на Хърватев! :baraban: :cici:

Ам'чи ква ше е таз тема без сиджуци бре, една постнаааа мани. Не пипайте сиджуците :mamba::girl_cray2:

Този раирания дзвер с куршум ли е убит,или някой колега го е настъпал в суматохата,че не му виждам дупката от куршума?

Това ''раирания дзвер'' го хванаха кучетата жив и за да не се мъчи му беше пуснато едно бренеке. Картината от другата страна не за пред хората и за това съм го обърнал по този начин.

Това е нагледен урок, как един любител фотограф, който има основни знания по фотография, може да направи едно глиганче тежащо 8 кг., да изглежда доста по-голямо :cap:

Ето как изглежда в действителност това животинче :

post-3218-0-36991600-1351622100_thumb.jp

post-3218-0-29632300-1351622106_thumb.jp

Здравей Краси,

Патроните бяха военни FMJ 8 гр. със зелената гилза и бях помолил един колега да ги мине на шмиргел на около 2 мм. по - надолу !

Излязоха много добри патрони и.... поне последния лов, се представиха отлично !!

СЛР-ра го ползувах навремето основно за хищници, но .... като целиш прасета в убойна зона си падат ... !

Другата седмица, ако мога ще снимам проектили и до къде е пилен !

ПП. В тази връзка, наистина съм в дълбок размисъл:

- да купувам 308W за 2 и нагоре лева ... ????

- да взема Барнаул SP за 1 лв. .... ???

- да намеря военни за 0.50, 0,60 ст. ... ???

ПП. Пак някой ще каже ... ама точност, е ... колко точност на 2 - 100 м. в реални условия на лов ... !!!

колега опитвал ли си след това с бургия 2мм. да изшъртиш 2мм. надолу и пробвай да видиш резултата

Я виж ти, тоз шопар къдя бил расъл само на чапонци ,май все пак не бил само на чапонци и копита :D:lol: !! Специално за колегата " profiH'87" :bira:.Наздраве и наслука на всички колеги!!! :hi:

post-48616-0-29570300-1351686201_thumb.jpg

post-48616-0-64575700-1351686228_thumb.jpg

Я виж ти, тоз шопар къдя бил расъл само на чапонци ,май все пак не бил само на чапонци и копита :D:lol: !! Специално за колегата " profiH'87" :bira:.Наздраве и наслука на всички колеги!!! :hi:

Той много обича такива снимки !!!

Ето нещто и от с.Генерал Колево този глиган се измъква втора година от пусиите е крино време беше няакой да го спре.

абе колега :buba::dance2: тоя нерез колкото един мини купър голем бре браво

Ето нещто и от с.Генерал Колево този глиган се измъква втора година от пусиите е крино време беше няакой да го спре.

Колега да те попитам,жълтото куче в дясно на кой е и от къде го има и дали имаш негова снимка

абе колега :buba::dance2: тоя нерез колкото един мини купър голем бре браво

да над 250 кг.пет истрела с 30-06 докато падне

Колега да те попитам,жълтото куче в дясно на кой е и от къде го има и дали имаш негова снимка

ами незнам колега щте питам колегата тази седмица защто питаш ?

Вчера направихме три гонки, понеже имаше панаир в Борима и трябваше да уважим празника на колегите. Имахме слука на последната гонка. Падна един глиган и един си замина силно уплашен от изстрелите по него... :D

Имаше веселба с приятелите, песни и танци / Върбан знае за какво говоря / ... :drinks:

Днес решихме да направим по-къси гонки, защото гоначите бяха изморени от танците предната вечер... :cap:

Отново имахме слука на последната гонка. Качвам няколко снимки, като може да пробвате да познаете колко е голямо прасето на последната снимка...?

тоз терлик на последната снимка не е повече от 10 кг

една задружна дружинка

специално за бате ВЕНЦИ

post-17696-0-54001400-1351759903_thumb.jpg

post-17696-0-46671300-1351760177_thumb.jpg

Edited by shot1