Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня- ловен сезон 2012/2013 год.

Recommended Posts

Колеги можете ли да кажете нещо ,, :) какво глиганче прибрах в с. Медовница 250 кг. 20 см. Глигли! ! Нейскам да звучи като хфалба ,но ми е първия такъв глиган от 6 години.

Е сложи снимчица де.Много поздрави на Киро и бай Митко
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

За последните 4 години не ми остана време да ходя на лов толкова колкото ми се искаше, но за сметка на това тази година където и да отида около мен се гърми и трещи и прелитат прасета През втория

Дълго го чаках. Поради това и сигурно спах на пресекулки и в пет вече се отказах да подпирам възглавницата... Събрахме се в седем и Бързака ни започна с подробен инструктаж, повтаряне на забраната за

Малко ги поочукахме с брадвичката и маи се побраха

Posted Images

Е хайде и ние да се похвалим. След 3 седмична суша поради липса на прасета тази седмица се отчетохме с тези двете. Една сюрия 10-12 прасета влиза в нашето поле и след не дълго преследване излизат на колегата Радослав Иванов и ето го резултата. Това се случва в землището на Ловна дружинка с. Юпер община Кубрат. На слука на всички колеги.

post-6507-0-66773200-1352097963_thumb.jpg

Колеги можете ли да кажете нещо ,, :) какво глиганче прибрах в с. Медовница 250 кг. 20 см. Глигли! ! Нейскам да звучи като хфалба ,но ми е първия такъв глиган от 6 години.

post-58392-0-69903400-1352103252_thumb.jpg

Ловна дружинка Ихтиман отново има успех!!

Съботният ден беше топъл,даже прекалено топъл.Първа гонка забелязах,че в местността има наличие на свине ,които влизат в гарината ,която ще гоним.Прасетата се оказаха там,но успяха да се изнижат между гоначите,тъй като най-вероятно бяха усетили пусиите.Отидоха си по живо по здраво. :horo: Втора гонка вдигнахме няколко сърни и нищо повече.Трета гонка пак не успяхме да вдигнем свине,но моят барак и гончето на един колега вдигнаха 2 елена,които спокойно си вървеха на 50-60 метра от нас,пресякоха реката и се запътиха към резервата.Така съботният ден мина без слука,но с наличието на много дивеч.Неделя сутрин,облачно време,лека мъгла -прекрасно време за лов.Гоначи 3-ма души.Пуснахме кучетата в едни непроходими гъстаци и не след дълго се лаят на куче ,което лае на място.Това продължи 15-20 минути ,но не може да се влезе.Оказа се ,че дъщерята на моята жълта баракиня лае голям нерез на място.Отидоха и моите бараци ,но през това време малката Линда явно усетила подкрепата на другите кучета и налетяла на глигана,след което последва силно квичене на куче.Глигана се вдига ,кучетата го подгонват минава през един колега,удря му една пушка,стига до втори колега,като е бил тежко ранен и той го поваля с още един изстрел.След като излязохме разбрахме какво е станало.Младото кутре е лошо разпрано в ребрата и вероятно много уплашена се върна при колегата и мой личен приятел,който я води.Прасето е голямо по наше предположение около 170-180 кг с не много хубав трофей.3-ма души останаха да го оправят на място ,ние отидохме да правим 2-ра гонка,която се оказа безрезултатна.Снимки на глигана ,когато майстора ми ги изпрати ,тъй като ние ловувахме и нямаше време да снимам.Желая на всички колеги много слука и хубави емоции в гората,разбира се, без такива инциденти с кучетата.Кутрето е зашито и е добре,което много ме зарадва тъй като е мое производство и е израсло у дома.Другото времето ще покаже.Много здраве и слука от мен. :hi:

Ей тоя "шаро" падна вчера :clapping:

Коя ли бабичка сега " вие на линейка " за прасенцето :eusa_think: Шегувам се

Гледам доста са му длъжки зъбките ... некакви сантиметри да кажеш

Поздрави и наслука !

Пак е добре само 6 години :D ,а на някой първото прасе им излиза на 10 година! :girl_cray2:

Пак е добре само 6 години :D ,а на някой първото прасе им излиза на 10 година! :girl_cray2:

То зависи във какъв район ловуваш, може и повече от 10г..да не ти излезе.Познавам колеги, които доста години не са виждали прасе а да не говорим за отстрелване.Има хора, които не ги вълнува свинския лов.Това е мое виждане и мнение и не ангажирам никой с него.Наслука на всички колеги, които обичат свинския лов.

това ми е десето на тези 6 години :) но 10-тото е най-голямо има и снимка

това ми е десетото за тези 6 години

post-58392-0-18504400-1352137908_thumb.jpg

това ми е десетото за тези 6 години

Много хубав нерез! Евала и за снимката!

Равносметката за месеца, като изключим откриването на сезона е всяка седмица по едно, общо три броя за мен :)

post-6634-0-37100900-1352144356_thumb.jpg

post-6634-0-80757300-1352144451_thumb.jpg

post-6634-0-92061300-1352144477_thumb.jpg

... ама му се полага и по-хубава поставка

Естествено,тази е за рога от сръндак,просто послужи за временна подложка!! :icon_thumright:

Благодаря Ненко, на хубави ''цигулки" всеки може да свири...

Да ти кажа честно и в събота Иво (OLIAVI 64) използва същия инструмент и отстреля един приплод около 10 кг. За съжаление беше доста повреден и не ставаше за снимки.

Днес също се пробва по един по-голям негов събрат, но нещо не го беше настроил правилно... :eusa_think:

Разбрах, че има вероятност да се видим следващата седмица...? Ако дойдеш донеси малко от хубавия кашкавал... :cap:

Качвам ти две снимки от наблюдението, за да не можеш да спиш спокойно... :D

И аз като Жоро съм съвестен и ще разкажа.

Наистина прекрасно време за лов ,красота в гората нямам думи направо.първа гонка започна и мен ме сложиха на първа пусия,в един гъсталак ,защото съм много снажен и мога да си намеря място в него.

Гоначите тръгнаха и не след дълго чух по станцията,че са вдигнали група прасета, Зачаках и си мислех,аз тук на първа пусия та при мен ли ще дойдат?

Да ама след малко като започна едно пращене , едно чупене помислих си аз съм,придвижих се в гъсталака в посока шума и видях как огромна майка в лек тръс в най-гъстото върви отпред ,около нея 4 прасета от по около 40 кг. и отзад 3 малки запъртъка.Майката ми беше най-на прицел,но нали съм съвестен европейски ловец преместих на тези около нея,пак не стрелях,защото от гъсталака можеше и да се отклони и да попадна пак в майката,реших и избрах едно от малките от зад,стрелях и то приклекна и пищейки се обърна и тръгна обратно,помислих си ей сега ще падне,чух го и как прошумоля в дерето. Проврях се до мястото и гледам локви кръв по листа и дървета и то много,помислих си няма да е далече.

Казаха ми по станцията да не мърдам,че ще дойдат след гонката да го търсим. След 40 мин. някой от гоначите казва в станцията “Покрай мен мина едно малко прасе без зурла и капеха части от устата му“.

Нещо ме жегна и почнах да вървя по кървавата следа и на едно място кост,на друго кост,на трето зъб,на четвърто част от ченето с 3 зъба.

Стрелях от около 20 метра и инструмента ми е добър,за себе си мисля,че мога да стрелям добре и няма как да съм пропуснал да го ударя в устата,явно е имало лек рикошет и проектила вместо в плешката е попаднал в ченето.Призля ми.

До мен близо имаше едно дере седнах на единия край и зачаках да ме вземат ,пушката до мен на земята ,тъкмо мислих да махна патроните,когато виждам на другия бряг на дерето ,на 60- 70 метра едно малко прасе бяга като улаво а след него една от кучките на един колега от Борима.Аз съм я кръстил кучката терзовка . Вдигнах ,бърз изстрел и прасето падна ранено ,в това време дойдоха и други кучета и като почна едно хапане.Аз бързам да премина дерето но то толкоз стръмно и дълбоко,че аз с мойта снажност бая време употребих. Пристигнах при животното и успях да сложа край на мъките му с един изстрел в главата.

После се събрахме дойдоха и колегите ,и лично Г-н. Генов ме попита „Ти първия път само един път ли стреля?“ казвам да ,нямаше как в гъстото. „Ами защо не стреля още да ги уплашиш да се върнат в гонката?“ ОК

На другия ден първа гонка аз пак първа пусия , над мен и около мен гърмят та се късат ,по станцията чувам прасета тук,прасета там. Росен стреля,Жоро стреля,Илян стреля мисля си е днеска само аз карък.

Пусията ми беше над едно дере,което точно до мен се разделяше от един остров и ставаха 2 дерета едно до друго и аз на единия край.По едно време гледам на второто дере в гъсталака на около 70 метра един голям нерез бяга а след него кучката терзовка. Нямаше как да се прицеля гъсто,през 2 дерета много дървета а то бяга в посока между мен и Жоро,припомних си какво каза Росен и стрелях някъде след прасето в дерето за да се върне обратно в гонката,защото точно от там гоначите бяха минали преди 30 мин.

Така че, не е от пушката както се казва.

Дано следващата седмица пак имаме същите изживявания.

На това казвам аз лов с приятели и хубава природа.

брато това е грозно.все едно е репортаж от Чечня.този трофей заслужава уважение.