Jump to content

Лов на дива свиня- ловен сезон 2012/2013 год.

Recommended Posts

Като гледам затишието във форума и кто знам при нас каква мъка е от един месец косата ми се изправя /тази която е останала де/.Аз заложих този ден на сигурно-домашно,утре на работа и остават 25 и 26.12. Дано до тогава има някакво раздвижване,че иначе тенджерата с боба чака.Успех на всички които утре са по ловните полета.

• Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

За последните 4 години не ми остана време да ходя на лов толкова колкото ми се искаше, но за сметка на това тази година където и да отида около мен се гърми и трещи и прелитат прасета През втория

Дълго го чаках. Поради това и сигурно спах на пресекулки и в пет вече се отказах да подпирам възглавницата... Събрахме се в седем и Бързака ни започна с подробен инструктаж, повтаряне на забраната за

Малко ги поочукахме с брадвичката и маи се побраха

Posted Images

Като гледам затишието във форума и кто знам при нас каква мъка е от един месец косата ми се изправя /тази която е останала де/.Аз заложих този ден на сигурно-домашно,утре на работа и остават 25 и 26.12. Дано до тогава има някакво раздвижване,че иначе тенджерата с боба чака.Успех на всички които утре са по ловните полета.

Ами 24.12.кеде го забравяш...

Edited by Милен Стоянов

220 кила на кантар, на който не му се вярва да не вярва и да не спами. То и на мене не ми се вярваше до последно ама кантара си каза последната дума.

то и на царчето повервахме ама..............евалата на монтажиста..........

220 кила на кантар, на който не му се вярва да не вярва и да не спами. То и на мене не ми се вярваше до последно ама кантара си каза последната дума.

то всеки пише,че кантара показва ама никой не се сеща да го снима тоз кантар

то всеки пише,че кантара показва ама никой не се сеща да го снима тоз кантар

Бях ти написал дългичко писмо ама го изтрих не си струва да се хъбя заради неверници :)

Колеги весело прекарване на празниците! И дано имаме повече слука през оставащите излети.

Тази седмица,прасетата решиха да излизат на стрелци :cap: и резултата не закъсня.Поради големия сняг,много хора се бяха отказали и се събрахме точно 11 човека.Решихме,че трябва да "бутнем" един бор и от там,ще трябваше да вървим в тежкия сняг,който беше 35см. редовен,а на места ставаше и повече.Тъй като бяхме малко,а кучетата 6бр. и не стават да се водят,групата тръгна да се нарежда,а аз и другите двама карачи останахме и уговорката беше,като пусна кучето да се върна на първата пусия.Пуснахме кучетата и аз,на бегом се изнесох до пусията.Тъкмо си търсих подходящо място и кучетата започнаха да лаят.Не след дълго чух брат ми,който беше под мен да стреля и след миг,гледам едно прасе се "клати" в снега,като го видях направо се зачудих,дали не е питомно?? :umnik2: По принцип,там питомни няма и го поведох,но от надвисналия сняг по дърветата,не можех да го хвана добре в оптиката.Вкарах го и хикса застана на врата,последва изстрел и прасето падна като отсечено.Рита,рита и стана и тръгна,последва още един изстрел,пак падна и стана,но не можех да стрелям трети път и бях сигурен,че от това прасе вече не става.В момента,който завъртам главата на ляво и на 10м. от мен,седи и ме гледа един приплод.Той,не знае къв съм,а аз в по-голям шах.То,тръгна да бяга,а аз вдигам пушката,повеждам го и стрелям.Прасето направи едно кълбо,стана и замина...Онемях и не вярвах на очите си....Кучетата,бяха вдигнали друга група прасета,а тези са били зад хората,под един колега,който ги чува...Последва,бесен лай пред мен и се отнесе надолу.Колегата,стреля по прасето два пъти,ранява го в бута и кучетата го спират в реката..Продължение...

Добрите новини се разчуват бързо и в неделя,бройката значително нарасна на 18 души :cap:.Предупредих ги,че ще бъде тежко и днес,защото мястото беше по-навътре в гората..Обясних им,къде трябва да се наредят и им дадох 40мин. преход...След изморителна борба със снега,стигнахме до мястото от където,трябваше да започнем да караме.По-пътя,видяхме доста дири на прасета и бях сигурен,че и днес ще имаме слука.10мин. след,като пуснахме кучетата се започна със стрелбата,едно куче лае в една посока,друго в друга,а бе направо кеф за душата......Обадиха ми се,че са стреляли по-голяма сюрия прасета,но са се върнали в пусията,а друг е ранил едно прасе.Имало кръв,но и то се върнало в пусията...Докато измина и да затворя веригата,прасетата бяха минали вече зад мен,но пресякох и кървавата диря....В това време,между мен и другия карач се изнизва един глиган,но едните кучета го усещат по-късно и да на предупредят,но глигана си заминава... :cap: ...Това раненото,отива на баща му и той го отстрелва...Разбрахме са,че аз ще тръгна по-кръвта на раненото,а те да се събират и да започват да дерат отстреляните прасета.След като тръгнах по-кръвта,видях на 60-70м. прасето беше легнало,но се вдига и заминава.Кръв имаше много и реших,че ще го намеря умряло или легнало...Кучетата се бяха разпилели и вървях сам по-кръвта.Прасето се връща в пусията и тръгва към реката,преминава я и поема по-един скат и не доумявах,как ранено прасе от което хвърля толкова кръв,да се катери и минава през такива места :umnik2: ...И така,след две дерета го намерих да лежи на един километър под селото....продължение...

Няколко снимки и от мен. От слука не можем да се оплачем. Яд ме е за тази събота , че поради снега и по ред други организационни причини излязозохме без изстрел от свинарника. Все едно да плуваш в басейн от вино и да излезеш без да си го близнал. Но сами сме си виновни. За сметка на това в неделя до обяд издържахме поправителния.

post-4535-0-16640400-1356460538_thumb.jpg

post-4535-0-75788800-1356460560_thumb.jpg

Бях ти написал дългичко писмо ама го изтрих не си струва да се хъбя заради неверници :)

Не е нужно да се хъбиш и никой не е длъжен да ти вярва

поздрави на краси и на цялата група от мен :clap:

и при на с не беше зле,само дето аз бях на смяна и не участвах :nea: .първа пусия около 7-8 прасета големи се връщат под викачите и си отиват по-живо,по-здраво.на втората гонка голяма сюрия,голяма стрелба,и общо 8 човека на лов 7 жертви и едно си отива ранено и него намират,(абе на момченце по прасенце)единият колега се отчел с 4 броя.снимки все още нямам но утре ще кача.и при нас е нямало чак такава слука до сега,стигали сме 4 и то тази година но за седем никога.явно храненето и нивите които сеем наистина дават резултата.

наслука и през слевъщата седмиа :dance2:

Edited by dako.80