Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня- ловен сезон 2012/2013 год.

Recommended Posts

• Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

За последните 4 години не ми остана време да ходя на лов толкова колкото ми се искаше, но за сметка на това тази година където и да отида около мен се гърми и трещи и прелитат прасета През втория

Дълго го чаках. Поради това и сигурно спах на пресекулки и в пет вече се отказах да подпирам възглавницата... Събрахме се в седем и Бързака ни започна с подробен инструктаж, повтаряне на забраната за

Малко ги поочукахме с брадвичката и маи се побраха

Posted Images

Ей това е резултата от една бърза гонка.

Намерихме пресни дири на четири прасета, отсякохме ги в една тясна горичка, пуснах кучето, което веднага залая по дирите и след десетина минути колега се "разписа". Другите прасета изглежда майката хитро ги измъкна настрани, а кучето ми се закачи след този нерез. Трофея му се очертава да е около 17-18 см.

post-2100-0-65667900-1357493560_thumb.jpg

Честито Ангеле. Обаче дай повечко информация.

130-140 метра, 30-06 , около 200кг -24см.

Бреййй колега,голям преразказ...Това в Айтоския балкан ли е?.....Ние с 5бр. закрихме 2012г. и с 5бр. открихме 2013г.Два дена,изпълнени с много емоции и стрелба :cap: ...Това е от събота,първи изстрел за годината и първото прасеpost-28863-0-58458200-1357558283_thumb.jpg...А,това е втория майстор за годинатаpost-28863-0-89209600-1357558405_thumb.jpgpost-28863-0-52588800-1357558390_thumb.jpgpost-28863-0-98620200-1357558441_thumb.jpg А,това е младия глиган от неделяpost-28863-0-66220600-1357558475_thumb.jpg......По ред причини,снимки на другите прасета нямам....Два приплода.....Колегата по-горе е прав:-Всичко е добре,когато свърши добре"....До нови срещи и Наслука :big_boss:

В Айтоския и в Странджата. А виждам че Коцето не са го стигнали мойте Клетви , дето го кълнах по Коледа, дето ме излъга и не ме взе на лов ! :hihi::hihi::hihi:

:dance2:

Браво Ангеле страхотно слука си имал.Само така да я караш.Поздрави и На слука. :icon_thumright:

В Айтоския и в Странджата. А виждам че Коцето не са го стигнали мойте Клетви , дето го кълнах по Коледа, дето ме излъга и не ме взе на лов ! :hihi::hihi::hihi:

За кое Коце говориш?....Аз,видях позната мутра от снимките,та заради това :cap: ....Това с пърленето,знаех къде го правят :big_boss:

И аз открих годината, записваики се в отбора на майсторите! За деня Паднаха това и още ендо прасе на размер еднакви. В дружинка "с.Николаево''. Благодаря за отлично проведения и изпълнен с праитни емоции ловен ден!

В 11 и 30ч. на 06.01.13 слуката не ме подмина.

Попаденията бяха два първия в областта на белите дробове и вотиря над дясното око пронизващ през лявото, излиза. Разстоянието на не повече от 30м. Предния десен крак на праслака беше засегнат, но не му пречеше да тича.

Патроните са Sellier & Bellot XRG 308cal.

post-59518-0-19345400-1357587011_thumb.jpg

post-59518-0-18460300-1357587018_thumb.jpg

post-59518-0-20953200-1357587027_thumb.jpg

Edited by Chaffe

Слуката на приятелите от ЛД Велчево. Дано през новата 2013 г. да имат повече късмет, както беше предишни години, защото 2012 г. не беше много резултатна.

Честито за сефтето на новата карабина на Иван Иванов :bira:

post-3218-0-58026400-1357633613_thumb.jp

post-3218-0-98729100-1357633614_thumb.jp

post-3218-0-41111900-1357633616_thumb.jp

post-3218-0-34420100-1357633617_thumb.jp

post-3218-0-27295400-1357633618_thumb.jp

Няколко интересни и актуални мнения на Нонка Матова и Росен Димов, дадени за вестник ''Преса'' във връзка с лова в България...

Нонка Матова, олимпийски шампион по стрелба: Агресията е основната причина

matova.jpgИнцидентите зачестиха, защото в лова навлязоха много непрофесионалисти. Ловът е нещо средно между спорт и обществена дейност. Той има за принцип не толкова убиването на животни, а по-скоро грижата за тях и средата, в която живеят. Основната цел на дружинките и на всеки един ловец е защитаването на популацията на дивеча, грижата за природата в нейния естествен вид. Целта на лова е общуването между хората и създаване на приятелски отношения. За съжаление тези принципи много слабо се спазват днес. Ние сме страна, в която през последните години зачестиха рестрикциите, за разлика от другите членки на ЕС. Там на първо място е превенцията - да похвалиш другия, да му окажеш съдействие, да излезе на преден план доброто в него. А ние живеем в общество, което е изпълнено с глоби, с натиск и с различни мерки от негативен характер. Ловът и спортът са доброволни занимания - или го носиш в сърцето си и го правиш, или не. Ловът е много старо занимание, не е необходимо никой да задължава някого. Рестрикциите няма да доведат до позитив. Оставете нарушенията в мерките за безопасност, тук става дума за нарушение в мисленето на хората. Много зачести агресията в последно време. А когато човек няма самоконтрол и самодисциплина, няма как да му се помогне. Ако някой трябва да действа, това са ловните съюзи. Те трябва да кажат своята тежка дума. А не някой да си осмисля всекидневието, като си прави пиар с черна хроника. Ловът е приоритет на гражданското общество, а никой дори не е питал ловните дружинки какво мислят за ловната безопасност.

Прокурор Росен Димов, член на Ловния съвет: Правилата са добри, няма кой да ги спазва

dimov1.jpgЗачестилите трагедии по време на лов се дължат най-вече на разхайтеността на една част от ловците, които не желаят да спазват каквито и да е правила. Мерките, които съществуват в момента - забраната за употреба на алкохол и задължителното носене на ярки облекла - са достатъчни. Инциденти могат да станат както с гладкоцевни, така и с нарезни ловни пушки. Едрите сачми са по-опасни от куршума или бранекето, защото те се разпръскват в голям диаметър, а и рикушират по-лесно. Каквито и забрани да въвеждаме, ако няма контрол и строги санцкии, нищо добро няма да се случи. Нашата народопсихология е такава - да не уважаваме забраните. Контролът на първо място трябва да се осъществява от вътрешните контролни органи на двата ловни съюза. Не може да се разчита само на държавата. Те събират достатъчно членски внос и могат да си позволят да създадат действаща вътрешна охрана, а не тя да остава само на книга. Не е необходимо да бъде въвеждана допълнителна стрелкова подготовка при ловците. Спазването на правилата гарантира безопасност. Така че въвеждането на подобни задължителни опреснителни курсове ще доведе единствено до поредното правило, което най малкото ще се заобикаля. Ако се направи анализ на ловните инциденти, те не стават, защото някой се е целил в животно, а е улучил колега, без да иска. Инцидентите стават, когато се стреля по шумящи храсталаци, а не по ясна цел. Ако ние ловците не се пазим, няма кой да ни пази.

За мен и двете мнения са повърхностни и безсмислени ... и най-вече, никаква идея за промяна, а нуждата от нея е крещяща ...

Един дивак от Родопите........

Верно си е дивак но е красив дивак.На слука. :icon_thumright:

За мен и двете мнения са повърхностни и безсмислени ... и най-вече, никаква идея за промяна, а нуждата от нея е крещяща ...
Промяна трябва,но в мисленето на колегите...Ако,спазват правилата и указанията,няма да се получават тези инциденти...Правила има и то добри,но разбиране и изпълнение се иска....
Aми тези с парите ще си купят психо тестовете,както си купиха и билетите.А ти знаеш ли, колко хорица има, които са много по-ловци от нас пишещите по форумите?Какво оръжезнание да се учи,като всеки ден излизат нови оръжия,от модерни по-модерни.

Е за това,че съюзите не правят нищо,си много прав.Какво ли ще стане ако всички откажат да дават по 50 лева (уж за опазване и развъждане на дивеча) и другите 35лева дето им били малко (на мазните гъзове) щото от този членски внос се плащали сумати неща?

Колко от нас са ходили по ловните хижи и фазанарии на лов?-само богопомазаните.

На кого са му обърнали внимание веднага,когато отиде с питане към тях?-гледат те изподвежди сякаш си прокажен.

И сега законотворците ще им дадат такава власт(не,че нямат),че ще се спукат от надуване.

+1