Jump to content

Recommended Posts

Да ти кажа и аз се заглеждам в него. И ми се струва по добър от 30 06...По - права треактория и става за по далеч.......

Няма грешка...До миналата година стрелях с рандовия му братовчед - 7х65р.Трепе всичко ,стига да го улучиш..

Здравейте колеги..Какво ще кажете за нетолкова разпространеният в БГ кал.7x64.

Много подходящ за всякакъв български лов боеприпас. Ако преди десетина години ми разбираше повече главата, нямаше да стана първо собственик на хамериканските военни калибри. Ма и консултантите по магазините толкова знаеха - " земи си 30-06, тва е най-подходящо за БГ " ( те и за .308 много не знаеха! ).

Edited by miko

Някой може ли да покаже поражения от този калибър.

Зависи от куршума и къде ще удариш... Вади черва и прави дупки ,ако това те интересува...

Edited by JPB

Много добър и универсален калибър за европа,7x64 Въпрос на предпочитание,всички ходим на лов долу горе за едни и същи животни на долу горе едни и същи дистанций.Някой ще ти каже 9,3 е универсален щото трепел от пътпъдък до бивол,друг пък 223 ако удариш в главата всичко пада с него.Аз видях пък един дето беше със флоберка на гонка за прасета,човека вика пушката няма никакъв откат и като мине прсето покрай него ще му Фкара 5,6 куршумчета и ще го убие.Избора на калибър не опира само до това да се убие животното (ако беше така всички да сме с 9,3-примерно казвам)-Гледа се цена,откат,дали е достатъчно масов защото в малките градове няма ВИП комплекс и мн трудно се намират патрони И тн....7x64 e много добър патрон и ако ти е на сърце взимай го няма да сбъркаш.

Нищо ново под слънцето, 7х64 е идентичен калибър с 30-06, който се снаредява с по-леки куршуми, което е недостатък за гонка.

За лов разликите са пренебрежимо малки, някой казва че е с по-изпъната траектория, за мен 1-2см разлика на 200м в пропадането не е разлика, енергиите са идентични. И за мен най важния момент - разнообразието на патроните и от къде ще ги купуваш. Например в провинцията (където живея) няма 7х64 или има 1 вид, а за 30-06 има 4-5 вида.

Дидо, иди гръмни на Кольо козата и виж как е ! :rofl:

Козата няма да я закачате че без нея НЯМА прасета !!! :D

7x64 като тегло на куршума и енергия е по-близък до 308; 30-06 идва по-мощен и позволява ползването на по-тежки куршуми.

Edited by DDD
  • 1 year later...

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ как ме е яд бях написал доста за калибъра ,но племеницата ми набарала компютъра докато бях в кухнята!!!!!!!!!!!!

ФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФ!!!!

сега нямам време да го пиша пак!!!

Аз ползвам 7х64. Преди време в Mauser 98, сега в Steyr-Mannlicher Schoenauer GK.

Преди време имаше по-малък асортимент от патрони, сега е по-добре. Намират се без проблем патрони на Norma, Hirtenberger,RWS,GECO,Sellier&bellot, PPU, и др. Цени от 2 до към 5-5,50 лв.

Относно калибъра:

Създаден е от Уилям Бренеке през 1917г. , изцяло като ловен боеприпас - никога не е намирал военно приложение.

Снаредява се с куршуми от 9 до 11,34 грама. Развива скорости съответно около 880-830 м/сек.

Има мек откат и изправена траектория. Абсолютно адекватен за всичко в Европа. Ако се релоудва, има още по-голям потенциал.

Абсолютно удачен ловен другар.

• 1 month later...

Колега xaxaredbul , дано не е нахално от моя страна , ако те помоля да напишеш повече за този калибър , с който ловувам и аз ! Естествено когато намериш свободно време. Човек се учи докато е жив и съм сигурен , че ще споделиш доста полезна информация за всички ! Поздрави ! :thank::drinks:

Аз ползвам 7х64. Преди време в Mauser 98, сега в Steyr-Mannlicher Schoenauer GK.

Преди време имаше по-малък асортимент от патрони, сега е по-добре. Намират се без проблем патрони на Norma, Hirtenberger,RWS,GECO,Sellier&bellot, PPU, и др. Цени от 2 до към 5-5,50 лв.

Относно калибъра:

Създаден е от Уилям Бренеке през 1917г. , изцяло като ловен боеприпас - никога не е намирал военно приложение.

Снаредява се с куршуми от 9 до 11,34 грама. Развива скорости съответно около 880-830 м/сек.

Има мек откат и изправена траектория. Абсолютно адекватен за всичко в Европа. Ако се релоудва, има още по-голям потенциал.

Абсолютно удачен ловен другар.

Не е ли Вилхем Бренеке ..

Не е ли Вилхем Бренеке ..

Абсолютно съгласен. Бог знае защо съм написал Уилям...................

При все това - калибъра си е ловен и като такъв е абсолютно перфектен.

Абсолютно съгласен. Бог знае защо съм написал Уилям...................

При все това - калибъра си е ловен и като такъв е абсолютно перфектен.

Аха, напълно съм съгласен за калибъра и се обзаведох с една 33 год. баба в него, която пък взе, че без много зор гърми бая добре за годините си .. :drinks:

Edited by ДБД
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Аз искам да попитам по-запознатите с релоуда дали има проблем да се релоудва този калибър с куршуми с диаметър .284" тъй като неговият диаметър е .285" защото в търговската мрежа в БГ не се продават куршуми с диаметър .285"

Благодаря ви предварително!

Весели коледни и новогодишни празници на всички колеги.

На слука!