Jump to content

Лов на свраки и врани

Mera4
 Share

Recommended Posts

Ако несте използвали капани опитайте?? един цилиндър може и квадрат направен от метални пръчки и обвит с рабица подобен на рибарско кошче само че висок около 1,30-1,40м и широк пак там някъде. В горният край се заваряват метални пръчки който се събират към вътрешноста на капана като конус чиято дупка е горе долу колкото тялото на свраката.На дъното му хвърляте примамка-кости,леш -абе някаква смрад и го занасяте в някой храст или търница дет се събират свраки.Хващал съм и по 10 свраки на ден.Начин на действие-влизат през дупката а нагоре немогат да излетят с отворени криле през нея- ако има нещо неясно ще изпратя снимки--- НАСЛУКА---

Пичове! Хайде да ги гърмим тези гадини. Стига с тези капани. Аз с удоволствие давам 150-200лв годишно за лов на свраки. Ако на някой се свидят патроните, да ме поканят на такъв лов. Обещавам 200 патрона 7-мици и 5 бутилки водка за след лова. Мезето от вас. Давам дума, така ще направя!

Колега при условие че изтрелвам около 4000- 22lr на година по вредители и няма да споменавам колко ловни - нестава въпрос за икономия-пък и незнам по колко изтрелват другите колеги.А борбата с вредителите за мен се води с всички познати методи и най вече ето така- :pardon:

Колега при условие че изтрелвам около 4000- 22lr на година по вредители и няма да споменавам колко ловни - нестава въпрос за икономия-пък и незнам по колко изтрелват другите колеги.А борбата с вредителите за мен се води с всички познати методи и най вече ето така- :M16:

Успокояващото е, че не съм единствения ненормалник дето прави такива неща. Разкажи по-подробно, от какво разстояние, с оптика или с открит мерник. С какви патрони стреляш - standard или high velocity.

DSC06193.jpg

Успокояващото е, че не съм единствения ненормалник дето прави такива неща. Разкажи по-подробно, от какво разстояние, с оптика или с открит мерник. С какви патрони стреляш - standard или high velocity.

DSC06193.jpg

Аз редовен ловджия и ягдтериер несъм виждал :M16: Това беше шега. Пушката ми е Бърно-4- няма обикновен мерник а оптиката е простреляна на около 70м. Стрелям най вече с Български патрони на Казанлък щото са по слаби а обикновенно свраките са край населени места.За други цели ползвам-LAPUA и FIOCCHI

Колега каква е разликата между Бърно-2 и Бърно-4

Edited by VUL4O

Бърно-4 е спортен модел и е доста по дълга и тежка да кажем към 4кг и малко- ще изпратя после снимка

Колега при условие че изтрелвам около 4000- 22lr на година по вредители и няма да споменавам колко ловни - нестава въпрос за икономия-пък и незнам по колко изтрелват другите колеги.А борбата с вредителите за мен се води с всички познати методи и най вече ето така- :p

Добре, че изстрелваш толкова много. Знам за ловци, на които им се свидят и не стрелят въобще по вреден дивеч. А ловът на свраки е много особен: има ги много, но трудно се издебват. Мен много ме дразни, че като съм без пушка ме оставят да ги доближа до 7-8 метра, а като съм въоръжен отлитат още от 60-70 м. :M16:

Бърно-4 е спортен модел и е доста по дълга и тежка да кажем към 4кг и малко- ще изпратя после снимка

Третата е BRNO4. И твойта ли е такава? Това си е тежко желязо за разнасяне.

BrnosandCZsII.jpg

колеги..

само кажете за капана най-важното диаметара отгоре :M16:

Виж преди капана

Третата е BRNO4. И твойта ли е такава? Това си е тежко желязо за разнасяне.

BrnosandCZsII.jpg

Да такава е само че моята съм я олекотил с 700- 800гр като отнех от цевта външно и от дървото също. После един приятел ще прати снимки щот немога да ги намалявам нещо

Този капан е страхотно измислен.А вапроса ми е да ли ще стане да се напражи от обикножена мрежа а не от рабица.Предполагам, че свраките няма да могат да преминат през мрежата.

Този капан е страхотно измислен.А вапроса ми е да ли ще стане да се напражи от обикножена мрежа а не от рабица.Предполагам, че свраките няма да могат да преминат през мрежата.

Хайде покажете снимка на капана :M16:

Може само дет става по тежък

Леле Бъчи страшна колекция браво аз смятам да си купувам но се чудя каква благодаря за снимката. :M16: Иначе на колко метра може да се гръмне сврака

Тия гадинки и аз с флоберката ги гармя.Така можеш от по-голяма дистанция да стреляш.