Jump to content

Лов на свраки и врани

Mera4
 Share

Recommended Posts

здравейте искам само да споделя , че в моят район виждам всеки ден не по малко от 25 на ято гадинки изядоха ми два пъдпъдъка и бях побеснял ама след 3 дена 4 гадинки свалих с въздушната ми пушка и продължавам да ги бия докато не остане нито една.

в района свраките малко намаляха...:)

post-6672-0-77780400-1331060820_thumb.jpg

Аз ги стрелям с въздушна пушка от двора си,за да не вдигам много шум с ловната.А иначе на лов не ги пропускам,големи вредители са.

За това казвам,че на свраките им разбирате :AR15firing::hi::good:

Ние им разбираме...ама някой път зад прикладната час /особено моята/ много издава багажа...иначе по затрихме доста свраки за няколко излизания...:)

Колеги,когато преди малко повече от 5 години отворих тази тема,не съм си представял и най-малко,че ще има толкова голям интерес и най-вече толкова много последователи.Знам че,който ги бие - ще ги бие тези гадове и без форумите.Но наистина за мен е удоволствие да гледам през годините вашите снимки и клипове по темата.Да продължаваме в същия дух!!!

Огън!!! :AR15firing:

Вчера с колегата Мартин /bsgold/ начесахме пак свраките. Ударихме 5бр, но взехме само 3. Наслука!

post-6672-0-81513800-1331491046_thumb.jpg

Днес с един колега бяхме за свраки,и за около час и половина отстреляхме 11бр. а колко изпуснахме (то аз де) не е за разправяне.Ноооо утре съм си уговорил реванш,ако има слука ще се похваля а и снимки ще кача,че днес с телефона не успях защото се стъмни.

А забравих,мястото е стар канал доста обрасъл с високи дървета и много гъсти храсти,точно там разбрахме че нощуват и затова продължаваме да ги притесняваме.Наслука на всички време ижелание за този лов.

това за бухала не го знаех.я опиши подробно как става номера и откъде да се снабдя с плюшен бухал за да пробвам :rolleyes: ..Ако ли не да взимам жената..уж на разходка :rofl:

А тя не наднича ли над рамото сегиз-тогиз,когато си зад компа? :D :D :D Да види какво пишеш. :cap:

Браво на всички!Още 2 седмици остават да си ида на село.Вече мисля да поръчвам бухал и очаквам да сваля 20-30 гада и аз тая пролет.

Браво на всички!Още 2 седмици остават да си ида на село.Вече мисля да поръчвам бухал и очаквам да сваля 20-30 гада и аз тая пролет.

Здрасти това което си намислил е добро дело и ни най малко не се съмнявам че ще го изпълниш и ще пишеш с колко ще завършиш/Демек бройки/

Вчера не успяхме да направим нищо въпреки подготовката,този път взехме и бухала,използвахме и свраките от предишния път като мюрета закачени по дърветата(колегата направи някакви стойки от тел на които свраките изглеждаха като живи) и НИЩО,а и звук им пускахме и пак нищо.Най вероятно са се наплашили,затова почивка до събота и тогава пак.

Вчера не успяхме да направим нищо въпреки подготовката,този път взехме и бухала,използвахме и свраките от предишния път като мюрета закачени по дърветата(колегата направи някакви стойки от тел на които свраките изглеждаха като живи) и НИЩО,а и звук им пускахме и пак нищо.Най вероятно са се наплашили,затова почивка до събота и тогава пак.

Ех как ме е яд че само пиша а не мога да отида на полето но след 10 дена ако имам късмет ще отида до село.Значи хубаво е там където има гнезда на свраки ,там да се постави бухала.И в периода Април-Май защото тогава си пазят яйцата и малките от бухала.Сега какво да пазят?Ако приложите същата тактика след месец ще има огромен резултат.Наслука!

Здравейте колеги! Искам да попитам каква бележка ми е необходима за да мога да ловувам на свраки? Такава която се взема от ловното за индивидуален лов нd чакали или...............?!?

Ех как ме е яд че само пиша а не мога да отида на полето но след 10 дена ако имам късмет ще отида до село.Значи хубаво е там където има гнезда на свраки ,там да се постави бухала.И в периода Април-Май защото тогава си пазят яйцата и малките от бухала.Сега какво да пазят?Ако приложите същата тактика след месец ще има огромен резултат.Наслука!

Колега напълно си прав за това че бухала е най ефективен април и май,това го знам но решихме да пробваме все пак дали и сега няма да се излъжат.За гнездата също си прав,там кадето ходим ги има в изобилие,прави ми впечатление че когато има вятър неса толкова активни,което ме кара да мисля че и това има значение.Проба-грешка,проба-грешка и всичко ще си дойде на мястото.Поздрави и наслука.

Здравейте колеги! Искам да попитам каква бележка ми е необходима за да мога да ловувам на свраки? Такава която се взема от ловното за индивидуален лов нd чакали или...............?!?

Здравей колега,по принцип ти трябва бележка за хищник,поне така смятам.Аз обаче неси правя труда да взимам бележка че ми омръзна да гледам сърдитите муцуни на разни чичковци,които като отидеш при тях и започват да ти обясняват колко е трудно да се издаде тази бележка и как всичко зависи от тях но немогат да направят нищо и те затрупват с нелепи аргументи,само и само да се откажеш от това за което си отишъл.Наслука :bira:

Бе карай без бележки.Не стига че правиш добро на дивеча ами и ще плащаш.....

Снощи поръчах бухал от тук и сряда се очаква да ми го донесат.

http://www.outdooractivebg.com/

Другата събота и неделя ще го пробвам.Ще кача снимки и ще се опитам и клип на ловната сцена да направя!Само дано има ефект ,защото най-добрият сезон е Април-Май когато свраките мътят и гледат малките си защото именно тогава защитават малките и яйцата от бухала.Ще пробвам па дано имам късмет.И без това на 14-15 Април пак мисля да си ходя до село.

Edited by sig_556

Вчера пак малко разбутахме свраките ударихме общо 8бр от които само две взехме...Падаха в много гъсти трастики от страната не езерото и нямаха намиране...Но важното е да се намаляват.

post-6672-0-16371600-1332077536_thumb.jpg

post-6672-0-95433100-1332077544_thumb.jpg