Jump to content

Лов на свраки и врани

Mera4
 Share

Recommended Posts

Браво за снимките! Пушката изглежда супер.

В събота застрелях гарван от бая далеч с открит мерник, с един изстрел. Преброих 120 крачки до него. Може би е било по-скоро случайност, защото стрелях с най-евтините патрони - федерал #745.

DSC06192.jpg

На мен максимума ми е на 150 крачки с Български патрони и на оптика от прозореца на колата - удрял съм кацнали на земята 3 - 4 гарвана - затова приемам че нее случайност но мойта цев е доста дълга :M16:

И пропуснах да добавя че на това разстояние вдигам доста над тях - иначе ше вземе всички да хукнете да си копувате като мойта пушка и тогава няма да останат гарги и свраки за трепане :p:M16:

• 1 month later...

Колеги моят метод за ликвидирането на тая твар е следният,в периода месец Април, Май те снасят яицата си аз отивам до гнездото и с реза4ка за дърва отрязвам клона на гнездото в пове4ето от тях има по 7,8,9 яица,за един ден уни6тожих 14 гнезда а и акцията продължава сега му е времето за тия гадове не трябва да се пестят патрони ,средства и време.

Колеги моят метод за ликвидирането на тая твар е следният,в периода месец Април, Май те снасят яицата си аз отивам до гнездото и с реза4ка за дърва отрязвам клона на гнездото в пове4ето от тях има по 7,8,9 яица,за един ден уни6тожих 14 гнезда а и акцията продължава сега му е времето за тия гадове не трябва да се пестят патрони ,средства и време.

Колега, как го правиш, те гнездата са в най-високата част на дървото и доста трудно се достигат.

Да колега много от тях гнездят на високо в високи тополи и орехи но и за тях имам цака имам препарирана сова слагам я на на един клон краи гнездото и ела да види6 какво става идват за минути кражът и се спускат и тогава дрън ,дрън и аре заминаха и те. Но пак ти казвам много гнездят в ниски върби,джанки,бъз, даже и 6ипкови храсти и нямам проблем с ликвидиранато.Ще ка4а снимки тия дни .

Само така колеги,кой с каквото може,че на последак само тях виждаме на полето. :blink:

А с плюшен бухал става ли :bira:

Веднъж намерих паднало от гнездото свраче.Дожаля ми.Взех да го отглеждам,дадох му име-Фери.Голям дявол беше,наистина не пропускаше да открадне нещо лъскаво ида го скрие в клетката.Тормозеше и териерчето ми.Иначе по свраките и аз пукам.

А с плюшен бухал става ли :rofl:

Не става. Имат много остро зрение и виждат измамата. Когато си без пушка, те пускат на 7-8м. Но въоръжен ловец трудно ги доближава на 50. През забранения сезон много често ходя за свраки, добра тренировка става. Чувал съм, че има някакви пластмасови изработки на бухал, както тези за патици и гълъби, но не съм ги виждал. С тях сигурно ще има резултат.

Хм, да взема да питам баба ни. Цял живот е била учителка и сигурно може да ми намери някъде от закритите училища по селата :rofl:

• 4 weeks later...

В събота съм за свраки, взех „бележка”. В неделя ще ви разправям...

В събота съм за свраки, взех „бележка". В неделя ще ви разправям...

Boro как взе белешката, къде ще ловуваш. Ако ти трябва помощ кажи, да ти помогна. И аз съм от Варна, ако няма място в белешката мога да ти нося раницата.

• 2 weeks later...
Не става. Имат много остро зрение и виждат измамата. Когато си без пушка, те пускат на 7-8м. Но въоръжен ловец трудно ги доближава на 50. През забранения сезон много често ходя за свраки, добра тренировка става. Чувал съм, че има някакви пластмасови изработки на бухал, както тези за патици и гълъби, но не съм ги виждал. С тях сигурно ще има резултат.

Много си прав.Помнят гадините когато ги стрелят,с пушка е доста трудно да се доближиш след това.Аз ги бия с вıздушната,имам Славия 731 причаквам ги на една много стара топола с изсıхнали клони и :)

Трябва да се унищожават. Но на много ловци им се свидят патроните но аз им ги подарявам с удовалствие. :)

Трябва да се унищожават. Но на много ловци им се свидят патроните но аз им ги подарявам с удовалствие. :)

за патроните няма проблеми, обаче тополата е почти в центıра на селото и просто няма начин- вıздушната е единственото решение ... :)

за патроните няма проблеми, обаче тополата е почти в центıра на селото и просто няма начин- вıздушната е единственото решение ... :)

В такъв случай се явява нов проблем ,като седниш под тополата ще вътви и доста бира а? :):)

В такъв случай се явява нов проблем ,като седниш под тополата ще вътви и доста бира а? :):)

колега накалван хич ма няма да ти кажа :)

В нашия край почти ги няма, даже се чудя дали не са на изчезване!

А ми да ти посъберем малко пък да ти ги пратим та да си имате и вие!!! МАЙТАП бе колега радвай се че ги няма колкото по-малко толкова по-добре :)

В събота съм за свраки, взех „бележка”. В неделя ще ви разправям...

Чакаме отзиви за лова на свраки.

Понеже няма друго и това си е лов и то не много лесен.

Каква група трябва да прави пушката, штото, без перата тялото на свраката е колкото яйце, а на 120м да уцелиш яйце си е постижение и за снайпера, за петрона и за цевта