Jump to content

Лов на свраки и врани

Mera4
 Share

Recommended Posts

Втора поредна година си намирам идеално чакало за свраки и все ми отсичат дървото.

В горичката около реката масова сеч.И това не трябва да ме учудва.В цялата страна се сечат горите и в тоя шибан свят ВСИЧКО Е КОМЕРСИАЛНО и се прави за парии никой не го ебе за нищо.

И кво толкоз е станало че са отсякли няколко дървета.Щото дървото е една дървена дървесина за някои хора.

Поне другото дърво на което имах повече слука и нощуват на него стой непокътнато,но не успях да ударя нито една сврака понеже полето е голо и ме виждат и не е истина колко изпуснах понеже ги стрелям от 30 -35 метра и по пътя чашката все се отклонява в някой клон.

Та трябва да изчакам още 15 дни да се пораззелени и тогава ще играе и бухала.:)

В неделя деня беше слънчев ,та лицата ни се зачервиха през маските.

Трима ловци , двадесетина мюрета и резултата от 4 часа лов е 37 чавки и 2 свраки.

Аз пък вчера к'ва беше тая гъзоръщина не знам :D Една сврака и една врана толкова на чалъм ми минаха, че няма на къде повече. Враната се разроши цялата и и висна крака, а свраката падна, ама ударена в крилото и избяга в една кална угар, без да мога да я снимам ... :wallbash:

Ела и тук при нас в Лозово, че много свраки, ама няма и бележки този месец.

нали си спомняш, че след лова на яребица във вашата ловна дружина останах до лозята с мюретата- за около 2 часа паднаха 1 сива 7 посевни, 6 чавки и 3 свраки.

Днес въпреки вятъра успях да целна 3 свраки и на 1 и счупих крилото само тази я снимах ,че не ми се каляше заради другите.

post-59244-0-49168200-1365174868_thumb.jpg

Тази сутрин станах в 6.00ч и резултата е 2бр.сиви варони и 8бр.сврачони\6бр. от тях заминаха за закуска на котараците\Почти всеки ден трепя ,но няма свършване.Ако бяха дошли колегите щяхме да направим поне 30бр.В багажника се вижда и смъртоноската ми!

post-54002-0-52712200-1365232384_thumb.jpg

post-54002-0-31675400-1365232413_thumb.jpg

Ето и от мен. Тази я окачих на брезите в паркчето до площадката, понеже има доста гнезда в квартала. Залагам на един стар номер който пробвах преди време - там където увесиш на дърво убита сврака повече гадините не се вясват.

post-28555-0-64047900-1365443379_thumb.jpg

Ето и от мен. Тази я окачих на брезите в паркчето до площадката, понеже има доста гнезда в квартала. Залагам на един стар номер който пробвах преди време - там където увесиш на дърво убита сврака повече гадините не се вясват.

Аз мисля че още повече ги привлича, но след време кажи дали наистина си бил прав.

И аз съм на мнение че ги привлича и то много . Казвам го от лични наблюдения .

Привлича ги само в началото,после губят интерес.Поне софийските свраки са така.Доста съм оставял на дървета и по земя,има интерес и крякане известно време и след това изчезват.Когато очистя врана идват и врани и свраки,но свраките са много по активни.

Този номер го научих от един стар ловец и го правя за трети път. Първия път беше в селски имот - вече 3 - 4год. не са се вясвали гадини. После го пробвах на една вила в краен квартал. Гадините пак се изселиха. Сега е в оживен квартал, в градинката между блоковете. Има пет гнезда в разстояние през около 30метра. До няколко дни ще разбера дали този трик ще работи и в урбанизираното пространство и непременно ще споделя резултата. Много се надявам и тук да работи, щото гадините са много, а и шпионите са много и няма вариант да почна да ги изтребвам. Пък и да не са напразно усилията ми, щото тази я донесох от десетина километра.

Днес един мой приятел ми показа как точно ги ''прекарва'' . В съседство до неговата къща има запустял двор, обрасъл с дървета и храсти. Когато отидох, точно закачаше последната си жертва , която беше отстрелял минути преди да отида. Огледах се и видях поне 6 - 7 свраки закачени по дърветата и 2 паднали на земята, които дори не бил потърсил. Същинско гробище за свраки. Приятелят ми казва , че всеки ден се навъртат и когато има възможност събаря по някоя.НЕ искам да оспорвам мнението или опита на никой , просто казвам , че моите наблюдения са , че мъртвите птици ги привличат, или поне не ги плашат.

Колеги, не искам да спорим и доказваме кой прав и кой не. Вероятно на различните места се проявява и различно поведение. При мен резултата е следният: трите най-близки гнезда са напуснати от вече два дена, свраките които се вясват заобикалят от много далече. Престанаха сутрешните и вечерните им "серенади". Вече не ми вгорчават сутрешното кафе с крясъците си. Ще следя колко време ще им държи влага и ще споделя.

Природата се раззелени значително, но трябва още малко за свраките щото са си хитри и то доста.Пак испуснах няколко заради дистанцията, но паднаха 2 чавки вчера.

post-23841-0-37146300-1365875781_thumb.jpg

post-23841-0-72443500-1365875786_thumb.jpg

Днес и ние почесохме малко свраките...:)

post-6672-0-24692100-1365969347_thumb.jpg

post-6672-0-48647700-1365969353_thumb.jpg

Е,ее ,Божка ,този улов да не си го събирал цяла седмица? / шегичка /. Браво !

Здрасти Бат Гошо! Това е лова за 2 часа с колегата добре си постреляхме. Свраките са много трудни за лов. Много хитри, а стрелбата е динамична. Абе с една дума тренирам за състезанието на панички. Поздрави!