Jump to content

Лов на свраки и врани

Mera4
 Share

Recommended Posts

За колегата Рафаел,с по една съчма са ,но са много прецизни и точни.Кефа с този вид оръжие е много голям,с една надцевка не можеш да свалиш сврака на 80м,нито да я проснеш от покрива на блока!

post-54002-0-74701000-1366402478_thumb.jpg

post-54002-0-51276200-1366402488_thumb.jpg

post-54002-0-02015600-1366402502_thumb.jpg

Много интересни пуФчици :icon_thumright: Свраки със съчмалията само на ''лов'' извън населеното място гърми, трещи, сучи, кацнали, фръкнали както си знаеш. Тези пушчици позволяват дискретното и ефективно ''обиране'' за което стана дума. Браво ! :)

Преди малко набарах тая посевна врана на едно дърво и я свалих,разстояние 20-22м!Да изчистим България!Снимката не е много добра,за което се извинявам!

post-54002-0-31694600-1366439422_thumb.jpg

Има ли слука колеги?

Другия вторник съм на село да ги видя гадинките и дай Боже да имам слука ,мисля да пробвам бухала, само дано да си намеря подходящо място. :):Ghelyon[1]:

Edited by sig_556

Ники ,е па дай си малко почивка ,де!То ,няма да останат при теб никакви бройки.А ,а,а ,сигурно ,като свършат при теб ,ще тръгнеш да "помагаш " на другарчетата.!

Наслука !

Корморан,здрасти!В София трябва поне 1000човека за да се изчисти от свраки и врани.Вчера излизахме с един приятел и той удари само за окола 20м на едно място 7бр.свраки.Прочистя един квартал и след два дена се появяват нови.Тука е стълпотворение на тия модели.Скоро ще се пръкнат и малки и..........хайде пак от начало!

Тука вече има деца .

Все съм се чудил сега като имат малки дали е етично да се ловуват.Защо ли?Ми щото малките няма как да оцелеят и не знам чудя се, НО съм решил другия вторник и сряда да заложа бухала.

Все съм се чудил сега като имат малки дали е етично да се ловуват.Защо ли?Ми щото малките няма как да оцелеят и не знам чудя се, НО съм решил другия вторник и сряда да заложа бухала.

Да ти кажа всичко е въпрос на лична преценка . Вероятно и аз ще я убия ако имам възможност , но не бива да забравяме, че винаги идва момент , в който трябва да засвидетелстваме уважение дори и на най - омразния дивеч (в случая свраките) . Поради това мое разбиране оставих това гнездо и неговите собственици да си продължават живота. Едва ли като убия няколко пиленца ще стана голям ловец и ще намаля значително сврачата популация :)

Колеги моля ,не се размеквайте!Като оставиш тези и онзи остави онези,се връщаме на изходящо положение.Не забравяйте ,че свраки ,врани ,чавки - целогодишно!!!И проявете етика към птиците ,които са на изчезване!!!!!!!!!!!

приготвил съм и аз една въздушна та Чакам събота да я пробвам по свраките, за примамка търсех бухал но искат много пари хем керамика

Браво Божка ! На мюрета с машинка ли ги стреля?

Да, но този път бях със свирка...:)

Да ви питам следното : днес като свирих за ранено зайче с ламаринкова дудутка ,на която звука го издокарвам досущ като тези от публикуваните по форумите ,както и в ю-туб освен един кълвач ,който така "хареса музиката ",че още малко да ми кацне на шапката ,та малко ме стресна ,друго нищо не се появи.

А днес беше голяма жега.След "нападението "кълвача се въртеше много активно около мен и дърветата ,където се бях скрил.Какво значи това ? Ще съм благодареен ,някой да ми разясни този "език на природата "

Айде малко и от нас с колегата . Паднаха и още 2 сиви врани , но набраната инерция отнесе мъртвите им тела в гъстите тръни без никакъв шанс да бъдат намерени .

post-49041-0-62699800-1367174809_thumb.jpg

post-49041-0-64783300-1367174824_thumb.jpg

Колеги, как ги биете тия свраки в града? Не ви ли е шубе, че ще ви закопчаят, дето се разхождате с пушки? Аз с гладкоцевната в нивите бера страх, че ще ме гепят, щото съм без бележка, пък в град да тръгнеш с извадено оръжие - не е ли опасно? Дори и за въздушните - ще вземат някое хулиганство да ви лепнат...

Трябва ти кола,късо ВО,да бъдеш внимателен и бърз в стрелбата.Ако имаш и ,,разрешение ,,от Миро Найденов вече си супер.Има едни руски клипове,разгледай ги колега,перфектни са!