Jump to content

Лов на свраки и врани

Mera4
 Share

Recommended Posts

Днес около обяд 6бр.Тези двете хубавици ги приспах от 62м.Намерих и находище на посевни врани,свалих 3бр.,но там разстоянията са по големи и с моят късак не успях повече.Утре май ще правим наказателна експедиция с бухал и други такъми с един приятел.

Тази работа с бухала намирисва.

Купих от Вип-а един за 70-80 лева и го сложих до гнездото на свраката и след 10-ина минути.....

...свраката си дойде и си легна в гнездото?!

:killmyselve:

Днес за целия ден имам изстреляни 4 бараначета по 14 чашки от всички изстрели имам 4-5 пропуска. Всичко останало е попадения и жертви свраки и скорци. Не съм правил снимки,но кефа е от такива постижения е неописуем. Имам и още 2 снимки на едно вчерашно попадения от рода "изстрели които не се забравят" Въпреки че няма нищо общо с темата ми се иска да ги покажа.

757783_fr.jpg 757784_fr.jpg

Това на снимките май само ти и Petkoff можете да го сътворите.

Купих от Вип-а един за 70-80 лева и го сложих до гнездото на свраката и след 10-ина минути.....

Ебаси пловдивските свраки/значи не се плашат от бухала/Ти поне тресна ли я?Тоя бухал да не е албинос???

Ебаси пловдивските свраки/значи не се плашат от бухала/Ти поне тресна ли я?Тоя бухал да не е албинос???

Ники , ето го комплекта за черно-белите , но....

Пушката става , свирката става , станциите са 5 вата , бухала не знам какъв му е проблема.

c840c2c8_c.jpeg

Всичко ти е за отличен,ти как го постави този бухал?

Е закачих го за клон , как да го поставя?

Има си дребна халкичка за целта.

Два часа прави сянка на свраката - друга не дойде.

Днес за целия ден имам изстреляни 4 бараначета по 14 чашки от всички изстрели имам 4-5 пропуска. Всичко останало е попадения и жертви свраки и скорци. Не съм правил снимки,но кефа е от такива постижения е неописуем. Имам и още 2 снимки на едно вчерашно попадения от рода "изстрели които не се забравят" Въпреки че няма нищо общо с темата ми се иска да ги покажа.

757783_fr.jpg 757784_fr.jpg

Тоя рибок във водата ли го наниза/ясно е че не е в полет/ама да попитам все пак?Тия ,ако са интелигентни ,като свраките ,ще почнат каски да носят!

Е закачих го за клон , как да го поставя?

Има си дребна халкичка за целта.

Два часа прави сянка на свраката - друга не дойде.

Трябва да се вижда от далече,тоест нависоко да бъде,не ти да го виждаш,а да се вижда от летящи твари от далече.Мани я тая халкичка,предполага ,че си го закачил,тоест няма как да стърчи на високо.На прът някакъв да бъди и го изнеси над короната на дървото

Тоя рибок във водата ли го наниза/ясно е че не е в полет/ама да попитам все пак?Тия ,ако са интелигентни ,като свраките ,ще почнат каски да носят!

Естествено ,че във водата я ударих. Седеше си на припек до водораслите. То ако ще е на брега какво да я показвам. Днес изпуснах една голяма щука за нея ме е яд ,че не се яви на снимка с такава дупка.Ще сложат каски ама ще почнем да стреляме с бронебойни чашки :lol:

Edited by st_beer

И така-Силен вятър,заедно с колегата Фримен една добра обиколка и резултата е- над 20бр.свраки,15бр.посевни врани и 2бр.чавки!Тази снимчица с тези убавици колегата ги нареди на едно място.

post-54002-0-87056000-1397134597_thumb.jpg

И така-Силен вятър,заедно с колегата Фримен една добра обиколка и резултата е- над 20бр.свраки,15бр.посевни врани и 2бр.чавки!Тази снимчица с тези убавици колегата ги нареди на едно място.

Браво Ники добре сте ги наредили само така трябва иначе много полезни животинки биха заминали от тях.Поздрави. ;)

Браво на двамата. Добре сте ги натръшкали. Ако е била и монтирана снимачната техника върху пушка то скоро ще се насладим и на видео.

Колега случвало ми се е да не ми нападат бухала, а ми се е случвало и да му налитат.

Пробвай след 15 Април-тогава свраките мътят и не баш до гнездото а до съседно дърво, по възможност до горичка или дървета, където живеят свраки.

Поздрави!

Браво на двамата. Добре сте ги натръшкали. Ако е била и монтирана снимачната техника върху пушка то скоро ще се насладим и на видео.

Да,имаше и снимачна техника,Всичко е документирано надлежно,красота беше с посевните как падаха от доста високи дървета.Колегата само трябва да обработи и направи клиповете!

Колега случвало ми се е да не ми нападат бухала, а ми се е случвало и да му налитат.

Пробвай след 15 Април-тогава свраките мътят и не баш до гнездото а до съседно дърво, по възможност до горичка или дървета, където живеят свраки.

Поздрави!

Има логика.

Знам 4-5 гнезда с яйца и винаги на дърво на около 40-50 метра от гнездото има "пазач" .

Може да се разкряка наряда.

В събота последен шанс му давам на бухала.

Има логика.

Знам 4-5 гнезда с яйца и винаги на дърво на около 40-50 метра от гнездото има "пазач" .

Може да се разкряка наряда.

В събота последен шанс му давам на бухала.

Недей така.Бухалът cе ползва с успех най-вече през целият Май месец , когато свраките имат малки пилета.

Иначе през Април също има успех, но по-малък.

Дано намеря време и аз към края на месеца да отида на село и да заложа моя пич на някое дърво.

Edited by sig_556

Днес на обяд за около 1час с пушката на приятел направих 3бр.,обаче силен вятър и прекратих обиколките.

post-54002-0-64087900-1397306613_thumb.jpg

Днес реших да тествам снимачната техника на пушката. Нямах голям успех поради силния вятър,който ми отвяваше чашките. Неуспеха ми също се дължеше и на трудната стрелба с монтираната камера. Надявам се да свикна в скоро време понеже така се ядосвам повече от колкото се кефя.

Христос възкресе на всички стрелци!Бъдете здраве ,по добри и много точен мерник.Днес имах гонач,събирач и сметач!!!!!!За статистиката - 7бр.свраки и 1бр.сив варон!

post-54002-0-67313900-1398014221_thumb.jpg

Днес 1бр.Дистанция 26м.След изстрела се засили към мен и щеше да влезе през прозореца ми м......... и мръсна!

post-54002-0-78516800-1398076546_thumb.jpg