Jump to content

Лов на свраки и врани

Mera4
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Колеги сори , че не съм писал , но от 8 Юли не съм ходил на лов.

Вчера на празника на 15 ударих 9 и мисля 1-2 ми избягаха ранени, затова си ги закръглявам на 10.Бях застанал точно там където си ходя, образува се триъгълник от 3 дървета , като аз бях в най острия ъгъл където има млад орех , а другите 2 дървета са с изсъхнали клони, и ако имах помощник да бяхме 2 човека най-малко 20 свраки щяхме да свалим , но и така не е зле.Екшънът си беше голям.

Имам техническа неизправност в пушлето , макар че току що се беше върнала от майстор , но все ще я оправя.

Поздрави от мен и приятни мигове от последните летни дни!

post-23841-0-65988900-1408216189_thumb.jpg

• 2 weeks later...

От днес следобяд 5бр.сврачони.Дистанции 45-65м.Преди няколко дни както си вървях в един пущиняк от тревите излетяха десетина свраки,направи ми впечатление ,че държаха окръжност.Като наближих видях в тревите 5-6 яребици.Свраките ги бяха наобиколили.Пак ще посещавам тоя район.Страшна гад!През миналите дни също свалях,но нямах снимки.Днес съм на кота 1998бр.

post-54002-0-66496100-1410523632_thumb.jpg

post-54002-0-22095900-1410523642_thumb.jpg

post-54002-0-86176300-1410523649_thumb.jpg

• 3 weeks later...

Колеги направо не ми се разправя..

На 31 Август бях на лов , но пушката ми даде дефект за 2 път в рамките на месец и пак трябва да я водя на майстор.

Поради тази причина успях да сваля само 3 и над 15 сигурни ми избегаха, но какво да се прави- неволята си е неволя..

Миналата неделя бях за няколко часа до село и излезнах с Байкала, но с него изпуснах 4 сврачки и нямаше време за по-късен лов , че трябваше да се кара гроздето.

Та такива му истории, чакам сега към 1 октомври да пратя пушката на един добър майстор и дано вече започне да работи безгрешно и да ми е вярна.

Наслука!

post-23841-0-02305900-1411821298_thumb.jpg

post-23841-0-67943000-1411821314_thumb.jpg

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Миналата седмица ударих 9 свраки и една врана,тази точно обратното.Снимка след обезкрилването

Какво ги правиш тия крила?

• 3 weeks later...

Тези дни голяма сеч на свраки,нямам снимки,защото падат в едни къпини и драки и няма влизане.

Единия ден ги прасках с полуавтомата вечерта като се прибираха,някъде около 15 ,загубих им бройката.На другия ден бях на същото място,но само 5,имаше 2-3 на 200 метра и постоянно предупреждаваха другите да минават от там,и по далече от мен.След това смених тактиката и ги чаках под едни високи дъвета с друг изструмент,там единия ден паднаха пак около 15,гуми ми се точната бройак,и две врани.Определено тези гадове си имат себствен език и комуникират с подробности.Наслука на всички в борбата са тази гад.

Браво колега!

Прав си за комуникирането.Наскоро гледах едно филмче за свраките най-умните птици са заедно с враните не само че комуникират по между си но помнят и лица паметта им трае около 2 месеца.

Това го гледах преди време , но не го приех за чиста истина.

http://vbox7.com/play:795b2805

Съвсем скоро видях с очите си подобна сцена на малко натоварен междуселски път.

Напълно сте прави за за комуникацията им помежду си! И наистина са паметливи.Аз също си патя от тази им възможност.

Днес направих една обиколка- 8бр.сврачони.дистанции 20-60м.От доста време не съм публикувал снимки,но не мислете,че не ги чися почти всеки ден!

post-54002-0-09067100-1416058011_thumb.jpg

• 2 weeks later...