Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на свраки и врани

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

20 броя на едно дърво! Има ги и на видео... снимката е без 3 в шубраците няма кой да се навира.

Ето и едно видео как ловуваме на свраки...

Здравейте ,и днес постелях ,но много не успях да намеря .... Наслука на всички !

Posted Images

На 3 октомври ударих 10 , но едната остана закачена на дърво, а други две избягаха ранени и така на снимката са 7 свраки.

За това лято станахa 67 бройки и усеща се , че свраките са силно намалели , благодарение на мене .

Но сега няма какво да ловува, нож с две остриета хаха.

Наслука !

post-23841-0-17339700-1446457909_thumb.jpg

Edited by sig_556
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Днес им намерихме спалнята и направо им съдрахме юрганчето!

Сега разбрах колко е трудна работата на кучето , но все пак събрахме малко за снимка.

3d9f0c51_c.png

Интересно е , че се събраха като по часовник (17:00) по върховете на четири високи дървета

и като по сигнал в един момент всички се спуснаха в клоните на ниските ... там обаче имаше засада и...ми свърши патрондаша!

:ksshunter1fe:

Днес им намерихме спалнята и направо им съдрахме юрганчето!

Сега разбрах колко е трудна работата на кучето , но все пак събрахме малко за снимка.

3d9f0c51_c.png

Интересно е , че се събраха като по часовник (17:00) по върховете на четири високи дървета

и като по сигнал в един момент всички се спуснаха в клоните на ниските ... там обаче имаше засада и...ми свърши патрондаша!

:ksshunter1fe:

Добра работа,държиш ли МАКСА?

Добра работа,държиш ли МАКСА?

Не , дадох го на човек , който ще му се радва повече.

• 2 weeks later...

Опа,конкуренцията е тука!Фрии ,тия с Калибъргъна ли ги свали?Вчера и днес бях на линия ,свалих 16бр.Доста време не съм писал,но редовно ги почиствам!

post-54002-0-35597500-1451761220_thumb.jpg

Снощи им разказах играта. Преди няколко дни ги набарах къде спят, след няколко неуспешни занятия намерих удачното място. Причаках ги когато се прибират да спят и приспах завинаги около двадесетина гадини. Понеже се стъмни, а и трънките дето падаха са доста гъсти, нищо не съм събирал. Утре ако лисиците не са ги събрали ще снимам.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

4 човека за час и малко....и още 10-на по драките....

attachicon.gif12788335_10206965359747061_2145547947_o.jpg

Гигалайк!

Ако споделиш подробности - ще съм благодарен.

Къде ги намерихте , как?

Гигалайк!

Ако споделиш подробности - ще съм благодарен.

Къде ги намерихте , как?

Здравей,

късно ги намерихме. Бяхме излезли за врани и чавки. Но след първите изстрели започнаха да минават много встрани. Тогава се наложи да се преместим и бинго. Разделихме и се започна едно "подаване на топката". Малки акациеви горички с гъсти тръни. Патрони 10 и 11 номер с тапа.Голям кеф. Тази седмица ще сме по-подготвени - с мюрета и свирки. Дано имаме по голям успех :) Наслука

Здравей,

късно ги намерихме. Бяхме излезли за врани и чавки. Но след първите изстрели започнаха да минават много встрани. Тогава се наложи да се преместим и бинго. Разделихме и се започна едно "подаване на топката". Малки акациеви горички с гъсти тръни. Патрони 10 и 11 номер с тапа.Голям кеф. Тази седмица ще сме по-подготвени - с мюрета и свирки. Дано имаме по голям успех :) Наслука

Благодаря за информацията.

Мисля , че като се подготвите - няма да дойдат!

При нас така се получи . На следващата седмица ние бяхме готови за война , обаче...врага не дойде!

Всъщност още не знаем къде , но се преместиха и не спят вече на същото място.

Хитри са , веднъж като се нае..т някъде и бягат.

Иначе дано да не съм прав и да ги намерите , наслука!

Благодаря за информацията.

Мисля , че като се подготвите - няма да дойдат!

При нас така се получи . На следващата седмица ние бяхме готови за война , обаче...врага не дойде!

Всъщност още не знаем къде , но се преместиха и не спят вече на същото място.

Хитри са , веднъж като се нае..т някъде и бягат.

Иначе дано да не съм прав и да ги намерите , наслука!

Ще ги видим.. дано ги напипаме :)

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Днес сутринта заложих мюре на сврака и след известно време едни прелитащи кацнаха до него.Свалих 2бр.Мисля редовно да ползвам мюрето,работи определено!

post-54002-0-49637100-1464280930_thumb.jpg

Ако бях с гладкоцевната щаха да са повече

Колега ще може ли да кажеш няколко думи за пушкалото и оптиката !