Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
Brakoniera

Лов на водоплаващ дивеч,Патици и Гъски сезон 2012-2013

Recommended Posts

Днес, брата ме изостави и взех един колега, но той пропуска повече и от него, покрай него и аз влоших стрелбата. Все пак 6 ударени, но за съжаление само една извадена(за 2 аз съм виновен, че докато се натуткам и те минаха на една ръка разстояние). Надявам се на вечерния да подобрим и двата компонента, и да приложа подходящ за темата снимков материал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вечерния, е*ати нулата 2 кривогледи видях за 2 ч. и 30 мин. и едната дойде на 50 см. и кацна до мен, докато събирах мюретата, а аз без пушка УЖАС

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера, когато волана насочи колата към Ловната резиденция бях скептично настроен. Топлото време и снеготопето предполагаха твърде високо ниво на реката. Оказа се, че водата се е вдигнала само с около 50-60 см, а като отивах на Вардата за хищници заснех тези две ята гъски летящи на Юг.

post-13544-0-50551100-1356811715_thumb.jpg post-13544-0-80791000-1356811741_thumb.jpg

Надеждата ми за юрдек се върна. Още от шосето издебнахме първото ято и прибрахме три. За мен лова приключи така:

post-13544-0-60466600-1356811923_thumb.jpg

Доволен съм най-вече и от двата "Кралски" изстрела, при които патоците паднаха в краката ми.

Наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От миналата година, тая още не съм излизал от тоя свински лов не ми е останало време.

post-17240-0-68665500-1356813115_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при нас на марица много юрдек ама все високо летят.Иначе през вечерния прелет удряме по някой друг брой но не носих фотото за да снимам .Интересно че колегите от съседните дружинки около реката имат много юрдек , при тях върви много ниско ,но над реката все е в небесата на големи сюрии и не се прилъгва от мюретата и свирките.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен по Марица е същата работа ,летят си нависоко ,и не ги еня ,че ги чакаме.

Наслука на всички и Честита Нова Година

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес вечерта беше страхотно прелета тръгна към 16.30 монго патица много нешто .И за жалост много МАЛОУУУУУМЕН народ по реката ама никаква представа от тоя лов абе целото ПВО на републиката :ksshunter1fe: ма всека година е така запреключват ли свинския лов свинштините започват по реката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера климата не беше в наша полза. Студ без мъгла, ясно и слънчево, снегът замръзнал и хрущи при ходене, а на реката ледоход 70-80%, а и бяхме само двама. Имах възможността да стрелям само на едно от четирите ята, които намерихме - прибрах три. Догодина пак.

post-13544-0-84222900-1356933550_thumb.jpg

Весело посрещане на Новата година и Наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в събота биваше- с още един колега двамата вземахме 8 гъски до обяд и 2-3 изтървахме но съм доволен -след празниците ще кача малко снимки

но в неделя просто съм потресен-не стига че гъската се дигаше понаплашена от съботния лов ами в блатото беше пълно с нещастници и картичари който не знаят какво означава лов и как се практикува-просто още рано рано си събрахме мюретата и се прибрах при семейството

ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА 2013 ГОДИНА И ДАНО НОВАТА ГОДИНА ДА НИ ДОНЕСЕ ОЩЕ ПОВЕЧЕ СЛУКА И ДОБРИ МОМЕНТИ НА ВСИЧКИ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита нова Година на всички колеги. Много здраве щастие и слука през 2013. Днес не се стърпях казах на жената още вчера , че ще изляза малко да поразтоваря те докато спат и ще се прибера навреме ама окъснях.Слука имаше ама жената кисела като се върнах. Прелет нямаше успях да се пркрадна до 2 ята успях да отстрелям 7 кучето успя да апортира само 5.

post-635-0-22407800-1357062677_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много тодини на всички патичари,здраве, щастие и ловни успехи през новата 2013г.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години колеги дано слуката не ви напуска никога през последните дни на ловния сезон а и на само през този де :hihi: и между другото утре си е ловен ден ако не са променили нещо власт имащите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за много години-живи и зрави както ние така и нашите семейства-много слука на всички

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Весели празници на всички!

За разлика от предните седмици гъската доста се разреди, че и много предпазлива в ясното време.

attachicon.gifIMAG0804.jpgattachicon.gifIMAG0802.jpgattachicon.gifIMAG0817.jpg

Тук искам да вметна, че мюретата(без неопреновите) са РЪЧНА ИЗРАБОТКА и много им се радваме ;)attachicon.gifIMAG0821.jpgattachicon.gifIMAG0822.jpgattachicon.gifIMAG0807.jpg

attachicon.gifIMAG0803.jpg

Патици имаше доста, но толкова лоша стрелба, че чак не ми се говори....все пак взехме по някой паток.

029345645.jpg?r=0

029345646.jpg?r=0

Браво те това е слука на патица.На слука. :icon_thumright:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо за Много Години,живи и здрави на всички.

На 30.12. последния ловен ден за миналата година много слаб прелет,но пак се записахме с две патици и две загубени.

Вчера излязох само на вечерен прелет,който беше не лош и успяхме да отстреляме някой паток и пак успяхме да загубим две.Патици дойдоха,а и много бърне се изсипа но не го стреляхме,ето и някоя снимка от тези два дни.

post-1714-0-64854000-1357116422_thumb.jpg

post-1714-0-22900700-1357116442_thumb.jpg

post-1714-0-02293800-1357116458_thumb.jpg

Редактирано от Brakoniera

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес по Дунав страшна мъгла, с нож да я режеш.Но нашата група не можа да ни уплаши, то и с централното не знам колко сме наред :fool::lol: :lol2: :lol: .Така или иначе за вечерният прелет излезнахме и резултата - 7:2.Две загубени и пак от седем ,шест женски.Започвам сериозно да си вярвам ,че сме големи хубавци :to_pick_ones_nose2: .

post-18861-0-90003100-1357155538_thumb.jpg

Редактирано от a4o92

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Христина Балинска снощи прочете чудна патичарска прогноза. Облаци, вятър та чак код жЕлто и даже малко дъжд, ама не позна. Ясно, слънчево и безветрие за дъжда да не говорим. Въпреки това имаше малко патици по реката, колкото за по норма. Деня почна така:

http://dox.bg/files/dw?a=d00d61f009

После станаха 3

attachicon.gifPICT8552.jpg чак след обяд едно дубле ми попълни нормата. attachicon.gifPICT8556.jpg

Наслука!

Поздрави за слуката! А на Христинка и споменахме майка много пъти, за дето не позна времето... :) То, такова лятно време е нямало от отдавана.

Излязохме за гъсета, а гъсета никакви само гларуси...пек голям издържахме до 10:00ч. След това кой от къде е...останахме пълно капо...Вечерта излезехме но пак слабо...4-ри ишила едвам, едвам..Дано се оправи "развали" времето, че иначе лов няма да има.

Ето снимки от вечерта...

post-6672-0-71679700-1357414407_thumb.jpg

post-6672-0-35640800-1357414411_thumb.jpg

post-6672-0-33044200-1357414403_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес времето беше чудесно, но само за около час - облачно и снеговалеж. Имаше даже и юрдек. После облаците се вдигнаха. Както винаги втория ден е по-слаб, освен това гарнизонката ми приключва, трябва да се явя на вечерна проверка.

post-13544-0-23898400-1357475517_thumb.jpg

Наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в събота зехме по някоя гъска-даже малко подминахме нормата-3 човека 20 гъски-в неделя слабо-сам взех 1 гъска и се отказах отидах за патица и там 5 бр-доволен съм от тази седмица

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колеги ,се тей да ги биете.Божо 1 клип не си направил още , нали трябва да плакним окото като свърши сезона. :) Или ти това чакаш ? :) Наслука през последните дни на патици.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Поморийската група ,те както винаги са на ниво.Димитре ,все пак добре си се представил ,де , то не може всеки път да си на висота ,я.!! Божидар не беше ли с теб?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове