Jump to content

Лов на водоплаващ дивеч,Патици и Гъски сезон 2012-2013

Recommended Posts

Здравейте г-н Джумалиев,

благодаря за потвърждението за качеството на ВР :))). Това означава, че незабавно трябва да ги сменям. Най интересно е че в София не могат да се намерят качествени патрони на приемливи цени. Или са пълни боклуци или на супер високи цени с не добро качество. Същото ми се случи и края ня Августл Тогава купих един кашон Trust -Испания. Бях за гургулици. от 10 изтрела 2 взети и 7 оскубани. Веднага смених с Турски Шадит от 10 изтрела 9 прибрани. Така че ако ако някой има наблюдение и опит нека да препоръча някоя прилична марка.

Ти на зеленоглавки ли ловуваш? и за 3 номер най вероятно използваш пълния шок?

Ъхъ,на зеленоглавки! Трети номер в шока , пети в полушока . Не ща да правя реклами,но като цяло турски патрон не ме е разочаровал , а аз с упоритостта на магаре все се набутвам с маркови патрони и пълня ли пълня касата .

• Replies 631
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Днес сутринта направихме още един качествен лов от както открихме сезона. От заранта с Бракото пак бяхме на Мандрата. Наръсихме мюренцата и зачакахме, но нещо вятъра беше много силен и най-лошото е, ч

Днес Благодарение на един човек успяхме да ловуваме...в смисъл взехме бележка и спокойно излязохме на определеното място което разузнахме преди това. Гъска много..."ингели" също....няма как да не пиш

Идва дълго чаканият,за мен и доста още луди като мен сезон за лов на водоплаващ дивеч. Нека през новия сезон да имаме повече излети изпълнени с много ловни емоции и слука,и нека Слуката бъде с Нас пр

Posted Images

Имате ли информация дали 26 и 27 са ловни дни или заради референдума отново ще духаме супата.

Имайстор Любо вземи се включи и ти а не само да стоиш на варда

От миналата сряда ;)
Малко при късно открих сезона :) но от едрия не оставаше време ;)

post-7145-0-76550400-1358528138_thumb.jpg

Edited by dido-1

здравейте колеги. наслука на всички до края на сезона на водоплаващ. имам следния въпрос. има ли някаква схема за редене на мюретата на гъски? това което знам е, че главите им трябва да са срещу вятъра. благодаря предварително

здравейте колеги. наслука на всички до края на сезона на водоплаващ. имам следния въпрос. има ли някаква схема за редене на мюретата на гъски? това което знам е, че главите им трябва да са срещу вятъра. благодаря предварително

Така е, обръщат се срещу вятъра...и най-важното е пазачите да са от страни...

Edited by Божидар Николов

post-18233-0-41494300-1358594253_thumb.jpgpost-18233-0-70596200-1358594312_thumb.jpg

Днес и аз ходих на водоплаващ,и си ударих нормата.

post-18233-0-35167800-1358594293_thumb.jpg

Много зле колега ,няма жива душица.Има дни когато ври от юрдек ,но е все много високо и невъзможно за отстрел.Докато не падне голям студ да замръзне всичко наоколо и сняг да покрие нивите с посеви юрдека по реката е кът.

attachicon.gif19012013222[attachment=152030:19012013225.jpgattachicon.gif19012013224.jpg

Днес и аз ходих на водоплаващ,и си ударих нормата.

Колега, къде това? Днес по Камчия до Ивански нито една патка не се вдигна. Много на високо мина едно голямо ято нагоре по реката и нищо друго.

Голямото ми нагласяне, да ловувам на гъски и патици по Дунав с лодка,се указа мираж!Сутринта вали дъжд и сняг та се къса.Стигнахме докомпромисен вариянт да сме някъде по брега,но небеше най-резултатният лов.Много гъски и патици се размотаваха по румънската страна,но не се заитересоваха от нашите мераци!

post-41332-0-87143300-1358620059_thumb.jpg

Сутринта както казват в нашия край " НЕМА И ПЕРО" :D Три на нула за зеленоглавите гадове тази вечер идеален апорт на кучето благодарение точния мерник на колегата и много приатни емоции .Наслука на всички утре

Вчера чудно време, през нощта вална снежец точно колкото трябва да напръска в бяло ландшафта. Реката беше вдигнала ниво с около 60-70 см, но още на първото място вдигнахме много юрдек. Нищо не съборих, но веднага взех решение да се откажа от фазанския. На втората гонка съборих 1 ешилбаш, а на третата направих трипъл и кефа ми се върна та ги сложих на матрицата. По-късно направих още един трипъл. Този вторият беше точно с такива B&P-та, за които четох по-горе.

attachicon.gifP1190228.jpg

Браво;Прекрасна гледка.Наслука колега!

Браво и наслука , то където си ги има гъските ,там и си го могат! А тук с това пролетно време- с бинокъл да ги гледаш / а и да им се радваш /.Като тази неделя,идват от исток ,но на височина над 300м,че и повече.Наслука и тази седмица на всички!!!!!!!!!!

За съжаление в събота неможах да ловувам сао в неделя-сутринта взехме 5 гъски а другия отбор взеха 6.Много високо летяха.снимки немога да кача,този път фотографа беше друг-поздрави и наслука

Нито събота,нито неделя успях да видя,камоли да стрелям по патица.Дори и бърнета няма.Ходих по един канал,нищо.На реката,пак нищо.Кучето по едно време започна да се гъбарка с врабките,които кацат по шаварите.

Дано в сряда да имаме повечко слука,белкем си постреляме. :ksshunter1fe:

Поздрави.

Ето и моята скромна слука.Гъските бяха едно ято наброяващо 10-на броя,дубле от моя страна и още една на колегата който беше с мен.Това са първите гъски по който стрелям,та взех,че уцелих.

п.п.Снимките са от Коледа.

attachicon.gifDSC05109.JPG

Браво Мирак.На слука. :icon_thumright:

Като видях надениците, произведени от Божо реших да сподела и моята кулинарна атракция - пъстарма от юрдечи гърди. Обезкостените гърди се заравят в моска сол с подправки: счукан чесън, дафинов лист, бахар и черен пипер. След седмица ги вадя от солта и ги изкисвам 24 часа, като няколко пъти сменям водата. Намазвам ги със счукан чесън от двете страни, овалвам ги в ситно смляна чубрица и ги закачам да съхнат.

attachicon.gifPICT8564.JPG

Наздраве и Наслука!

Е това не го зная! Все си мислех, че само аз правя пъстърма от пътпъдък, но уви!? Та наздраве!

Като видях надениците, произведени от Божо реших да сподела и моята кулинарна атракция - пъстарма от юрдечи гърди. Обезкостените гърди се заравят в моска сол с подправки: счукан чесън, дафинов лист, бахар и черен пипер. След седмица ги вадя от солта и ги изкисвам 24 часа, като няколко пъти сменям водата. Намазвам ги със счукан чесън от двете страни, овалвам ги в ситно смляна чубрица и ги закачам да съхнат.

Наздраве и Наслука!

От мен мускатова ракия и червено вино.

Браво за добрата рецепта.

Има ли ловци които ходят в Созопол на лов? Че си търся компания :trumpet:

Имам бележка и куче :cap:

В сряда може и в Бургас да ловувам ако има къде :horse:

Наздраве и Наслука!

Ех, че хубава работа...стана ми густо сега и подкарах поморийска отлежала с подобни мезенца. И аз правя подобно, но само, че от гъши гърди, че са по големи Разликата от поправките е, че не слагам чесън, но това е добра идея и веднага ще пробвам по твоята рецепта. Поздравления и Благодаря, че сподели с нас. Наслука и Наздраве!

Edited by Божидар Николов