Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

куршуми за лов на дива свиня

Recommended Posts

Аз ползвам подкалибрени бренекета на МАСТЕР и съм много доволен.Ето една слука от откриване на сезон-2008г.Пушка ИЖ-27ЕМ разстояние 65-70 крачки едно бренеке 2-прасета паднаха.Прасето на втората снимка е със входната рана а на първата е второто прасе.

post-22739-0-78718100-1422714287_thumb.jpg

post-22739-0-42252000-1422714316_thumb.jpg

Edited by berata
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Аз колеги от доста време използвам 2 вида само !!! Невероятни попадения,страшни поражения и до 70-80 метра ми дават невероятен бой!!Ето ги и тях :

Колега,с тази САГА стрелял ли си друг път?Според мен не залагай на тях,много добре вървят ,но са много слабички.Разглоби едно за да го видиш,какво представлява...Казвам ти го да те предпазя от неприят

RWS Kegelspitz 13,0 грама на Dynamit Nobel в калибър 30-06. Идеална енергия, сравнително бърз куршум с голямо остатъчно тегло и мек откат. Цена 4,70 лв./бр.

Posted Images

А ето и как ги заварих да лежат и двете.На последната снимка е стабилизатора изваден от 2-прасе бреникето ги беше пронизало и двети.

post-22739-0-82659600-1422714501_thumb.jpg

post-22739-0-49487700-1422714573_thumb.jpg

• 1 year later...

Аз колеги от доста време използвам 2 вида само !!! Невероятни попадения,страшни поражения и до 70-80 метра ми дават невероятен бой!!Ето ги и тях :AR15firing::dance2::bira: :

Бренеке рубин сабот през какъв шок го стреляш? А саувестрето?

Колеги пускам темата хем от любопитство хем за улеснение при избора на боеприпъс.Нека всеки от нас да сподели във тази тема с какви куршуми смята да ловува през идвашия сезон за свинета и дали е имал някаква успиваемост с такива досега.

Колега аз като дойде сезона за свинете за мойта пушка и купувам патрони Братан 12/0 и съм много доволен.

Колега аз като дойде сезона за свинете за мойта пушка и купувам патрони Братан 12/0 и съм много доволен.

Горския приятел ли ти е?

Някой пробвал ли е този патрон и има ли го изобщо тук winchester PDX1 12 defender

Edited by Krivak

От три години ползвам за свинския лов: SakoHammerhead-180gn., Barnes TTSX-180gn.; LapuaMega-200gn., BarnesLRX-200gn., като първите два куршума ги ползвам и за хищници.

Горе-долу.

Бъзикат те, защото по закон нулите са забранени за прасе, НО се продават!

От три години ползвам за свинския лов: SakoHammerhead-180gn., Barnes TTSX-180gn.; LapuaMega-200gn., BarnesLRX-200gn., като първите два куршума ги ползвам и за хищници.

Много грубиянски ги налагаш тея хищници... Пробвай да сглобиш нещо по-леко... Някой а-макс 168 грейна например...

Хем ще хванеш по-високи скорости,хем и по-на далеч ще можеш да се пресегнеш.. :)

Много грубиянски ги налагаш тея хищници... Пробвай да сглобиш нещо по-леко... Някой а-макс 168 грейна например...

Хем ще хванеш по-високи скорости,хем и по-на далеч ще можеш да се пресегнеш.. :)

Адаш, Люси и с тези патрони си се пресяга на бая прилични дистанции ........ ;)

Видяно лично, на последната ни варда, явно си му беше слука, три изстрела, три попадения :umnik2:

Не ми се тестват и разработват "рецепти" с нови куршуми.

Имам готови "рецепти" за 11 вида куршуми и мисля, че покриват различните необходимости.

Идеално им идват на хищниците- не разбират, какво им се е случило.

Сакото ми е с 820 м/с, а Барнеса е с 840 м/с., като последния спокойно съм го засилвал и до 868 м/с. с Биг Г.= 55.0гн. и ССІ250- с група от 25 мм.

В блатото на равнинния терен си е рисковано да се присяга на повече от 300 м., защото току виж паднал някой търсач на желязо, барабар с металотърсача си.

Не ми се тестват и разработват "рецепти" с нови куршуми.

Имам готови "рецепти" за 11 вида куршуми и мисля, че покриват различните необходимости.

Идеално им идват на хищниците- не разбират, какво им се е случило.

Сакото ми е с 820 м/с, а Барнеса е с 840 м/с., като последния спокойно съм го засилвал и до 868 м/с. с Биг Г.= 55.0гн. и ССІ250- с група от 25 мм.

В блатото на равнинния терен си е рисковано да се присяга на повече от 300 м., защото току виж паднал някой търсач на желязо, барабар с металотърсача си.

Лопати нямате ли ? :D

• 2 years later...
На 28.09.2012 г. at 11:33, Strelez написа:

Някой може ли да ми препоръча куршум на патрон 7х65R, който да е подходящ за по-едри прасета? Имам няколко ударени животни с Т-мантел на RWS, но според мен се деформират прекалено много, а най-едрото животно беше 120 кг прасе [url=http://www.rachat-de-credit-simulation.com/comparatif]Rachat de crédit meilleurs taux[/url], и то от 30 метра. Та имам някакви съмнения, че при по-голямо разстояние и по-едро животно този куршум няма да е много пробивен.

Можете също така да използвате по-добър или по-перфориращ куршум, ако мога

Т-мантел не беше ли на Геко?

Ако търсиш на RWS ето ти HIT. Ако пък решиш да продължиш с Геко, можеш да пробваш тези.