Jump to content

Разкрасяване - Антон Маринов

Recommended Posts

• Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Пускам темата във която да споделям украсените от мен оръжия, ще започна със плочка и спускова скоба от застава м85. Гравировка със позлата 24к, сръндака е сребро 999% и тъй като днес я завърших надяв

Тони станало е страхотно! Току що я сглобих, неам думи на снимката не хваща окото кой знае колко, но на живо е страхотия! Сърдечно благодаря за всичко и най вече за търпението, което прояви към мен и

Поредното прасенце, гравировката е преди закалката.

Posted Images

Много добра работа Антоне!! Супер е!

Не знам дали всички останали ще оценят този технически момент, но лично аз за пръв път виждам позлата на ниско ниво в комбинация с оксидация на високо.

Много интересно!

:bira:

Благодаря Евгени постоянно си правя някакви такива експерименти за нещо по различно, идеята е че позлатата няма как да се изтърка защото е във най ниската точка.

Пускам темата във която да споделям украсените от мен оръжия, ще започна със плочка и спускова скоба от застава м85. Гравировка със позлата 24к, сръндака е сребро 999% и тъй като днес я завърших надявам се да изненадам собственика преди да си я получи.

post-44691-0-57019000-1348756086_thumb.jpgpost-44691-0-23817000-1348756103_thumb.jpgpost-44691-0-98633400-1348756114_thumb.jpg

Здравейте г-н Маринов, радвам се че приехте поканата ми да публикувате вашата работа в нашият форум.

Поздрави,

:hi: много добро изпълнение във "вишия пилотаж" - гравировка на "джелезото" :icon_thumright: Обаааче без да съм капацитет една малка поправка за да отиде за "отличен +" Тия роги на сръндака ебават мамата на пейзажа. По мое скромно мнение требе се резнат левите клонове ,да се заострят върховете на основните , да се турят по 2-3 бодила от шипка в различен размер на всеки клон и нещата отиват тогава мноого, много високо. Адмирациии за изпълнението в "жълто" и сръндака без рогите.

Предполагам от изработката на сръндака, че майстора не е ловец и от там е грешката. Па може и аз да греша ,но така виждам нещата. Всичко това го пиша с най-добри намерения/щот чувства мое се изтълкуват.... с лек уклон у лево в розово :rofl: / :drinks:

Имам едно питане ,колко микрона е златното покритие?

Edited by garry

Тия роги на сръндака ебават мамата на пейзажа.

Абсолютно си прав за рогата и за това че не съм ловец :good: Ти си втория човек на който му е направило впечатление и искам да ви благодаря за това че ми показвате грешките, сега и аз го виждам и затова още във понеделник ще им направя ремонт и ще кача нови снимки след поправката. Относно микроните на позлатата идея си нямам а и как да я измеря? но предполагам 5-10 микрона има може би.

Edited by anmarinov

Само да ти кажа едно от практиката. Независимо от "ниското жълто", потта на дланта след време ебава мамата на жълтото. За да са читави нещата по-добре повече златце отгоре/и некои друг лев съответно/ за да си додат нещата на място. Икономиата не води до добро. Който иска Порше - да си плаща за него ,така и майстора си остава майстор и клиена е доволен. На тоя свят де Иванчо вика и мама на тате не дава без пари. ;)

Със сигурност ще изкара най малко две години а след това една оксидация и гравировките пак ще ги има само че ще са си тъмни. Иначе си много проницателен! :drinks:

Няма да е зле да пуснеш една тема със същото заглавие и в "Хладно оръжие", за да не се налага все да тичаме до ножарския форум да видим новите ти неща.

Поздравления за гравюрите върху дамаска на дядо Благо, голяма красота! :good: Ама не ти завиждам никак - да "стържеш" дамасково "желязо", закалено от дядото............ :moil:

Няма да е зле да пуснеш една тема със същото заглавие и в "Хладно оръжие", за да не се налага все да тичаме до ножарския форум да видим новите ти неща.

Поздравления за гравюрите върху дамаска на дядо Благо, голяма красота! :good: Ама не ти завиждам никак - да "стържеш" дамасково "желязо", закалено от дядото............ :moil:

Поздравления за работата колега. Христев, там дето майстора гравира, железото е меко, тоест това е външната страна на сандвича. Вътре вложката която е сложил дядото за режещ ръб е невъзможна за стъргане. Все едно да стържеш лагер без да си го отвърнал.

Поздравления за работата колега. Христев, там дето майстора гравира, железото е меко, тоест това е външната страна на сандвича. Вътре вложката която е сложил дядото за режещ ръб е невъзможна за стъргане. Все едно да стържеш лагер без да си го отвърнал.

Във случая колега не си прав гравюрите на остриетата на дядо Благо съм ги правил със ейцване а тя киселината не знае колко е твърдо, пък мога и върху лагер да го демонстрирам. Другото е че гравирам със щтихели от волфрамов карбид и не вярвам че острието е по кораво.

Edited by anmarinov

edf5bd80a281.jpg

07610ae2b1ff.jpg

От снимките си личи че съм отнел от фона във случая ползвах железен трихлорид (махнах излишното за да изпъкне гравюрата)

Във случая колега не си прав гравюрите на остриетата на дядо Благо съм ги правил със ейцване а тя киселината не знае колко е твърдо, пък мога и върху лагер да го демонстрирам. Другото е че гравирам със щтихели от волфрамов карбид и не вярвам че острието е по кораво.

За киселината съм съгласен но ще ми е интересно да видя гравиране със щихели върху лагер, пък били те и волфрам карбидни. Най малкото ще се вложат толкова усилия и енергия че няма да си заслужава. Иначе ти свалям шапка за майсторлъка. Приемаш ли поръчки за да се възползвам от уменията ти?

Ще ми бъде приятно да направиме нещо съвместно и задължително ще гравирам лагер че и мене ми е интересно какъв ще е резултата.

]

За киселината съм съгласен но ще ми е интересно да видя гравиране със щихели върху лагер, пък били те и волфрам карбидни. Най малкото ще се вложат толкова усилия и енергия че няма да си заслужава. Иначе ти свалям шапка за майсторлъка. Приемаш ли поръчки за да се възползвам от уменията ти?

Не можах да се удържа да не пробам. :)

post-44691-0-42801300-1348906931_thumb.jpg

post-44691-0-98269600-1348906944_thumb.jpg

post-44691-0-11847000-1348906958_thumb.jpg

post-44691-0-48054500-1348906970_thumb.jpg

Браво, щом става ще ти се наложи да поиграеш върху един от S90V :hihi: . Имам доста клиенти които искат да имат инициали на ножовете си. Ще ги пращам при теб.

ce590289d6d2.jpg

Вече със поправени рога. Благодаря на колегите за професионалната подсказка.

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: Туй веч си е за 6+

Собственика ,да ти пратя малко мокри салфетки да опраиш последствията от кефа :lol:

Да ти е честита красавицата. :drinks:

Edited by garry

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: Туй веч си е за 6+

Собственика ,да ти пратя малко мокри салфетки да опраиш последствията от кефа :lol:

Да ти е честита красавицата. :drinks:

Късно е чадо............................. :yes3::bira: