Jump to content

Къде сте бъдещи хищничари?

valchan
 Share

Recommended Posts

От тази година съм редовен ловец,имам две чакала направени(едното го направихме с колегите от дружинката,другото си го спретнах сам).За два месеца съм излизал 14-15 пъти на варда,понеже съм с гладкоцевна пушка все още си застървявам на близо до чакалото(20-30м)с рибешки карантии в доста големи количества,имам един чакал и две лисици убити.Едното чакало е в гората и там само чакали излизат,другото е до реката и по често идват лисици.

Нямам търпение да направя необходимия стаж и да изкарам подборния,че само карабини са ми в главата и то в малките калибри най-вече 223. :AR15firing:

Мерси, съгласен съм на 100% с теб, но на патици и гъски, въпреки огромното си желание, още не съм ходил! И аз ще се радвам да се видим. Район, в който ходим, няма! Всеки път на различно място! Поздрави!

Под район имах предвид къде е дружинката в която ловувате. То и аз Живея в София, а ловуваме в Плевен, основно. Та от къде си? Ще се радвам да те запозная с мойте синове. По-малкия е запален повече и от мен май. Завиждам ти, сега всичко ти е първо!! На твоите години ми купиха първата пушка. Водеше се на дядо, но беше наречена за мен. Питай, гледай, попивай всичко от другите ловци. Всеки човек си е един свят. От всеки можеш да научиш по нещо, дори и какво да не правиш като него. Аз още се уча и сигурно докато съм жив ще се уча. Тая магия лова не е за всеки, то е нещо повече в нас отколкото извън нас. Пожелал съм си снаха ловджия! В рода ни само това не е имало. А пушките ще ги предам на внуците, ма още ми е рано. Желая ти много, много слука в лов и в живота!!!

ПП Поздравления за баща ти, дето е отгледал такъв син!

Пускам тази тема малко спонтанно. Любопитно ми е има ли млади мераклии които да искат да станат хищничари, дали четат форума без да смеят да пишат в него? В момента си пиша с едно младо, момче което още не е ловец но има всички предпоставки да стане запален хищничар,

Ако има и други такива нека да се представят......ако искат могат да си комуникират чрез тази тема. :cap:

Една много интересна тема поздравления но за съжаление не мога да я практикувам но за сметка на това пък чета темата на варда за хищници.

Аз съм млад,но запален по лова на варда за хищници... Ловът на варда за хищници ми харесва, защото ловецът сам прави лова си възможен ... да избереш подходящо място .. но най вече ме съблазнява този вид лов че човек е далеч от цивилизацията и сам в пустата гора, където цари пълна тишина... далеч от напрежението и от стреса.... Интересувам се, гледам и се чудя кога ли ще се науча ... но така де за сичко си има време всеки е бил не научен,но рано или късно мераклийте,които се интересуват винаги успяват да се научат ...

Ти вземи накарай баща ти да направите едно стървило, ще се научиш, но без ходене няма да стане. Ти ще питаш ние ще отговаряме........ :cap: Прочети внимателно темите за привличане на хищници със звук, в твоя район този метод предполагам ще бъде успешен. :buba:

Поздравления за поредната хищничарска тема. Всеки който започне да я чете, неволно си спомня първия си хищник убит на варда. Сигурен съм че и тук ще се получи интересна дискусия, защото имам наблюдения че интелигентността на "сичкото хищник", е на доста високо ниво.

Между другото, те и с наденичките на скара са много добри. Справка в темата са сбирката. :varban:

Мисия "Невъзможна" ли е лова на хищници с гладкоцевно оръжие, че току що изпуснах курса за подборен....

Мисия "Невъзможна" ли е лова на хищници с гладкоцевно оръжие, че току що изпуснах курса за подборен....

И с гладкоцевната става, всеки е почнал с гладкоцевната! Първия ми хищник на варда е с гладкоцевна така, че действай смело.... :cap:

Не ... разбира се ... !

По - височко, по - тихичко, по - малко миризми, ... особено пушене ... !

20-30 м. .... стръв .... и 4.00 сачми в пушката са напълно достатъчни, че даже и си има предимства .... снопа !

Не ти трябва точна оптика, може и в здрача по силуета /стига да не го сбъркаш с нещо друго/ ... !

А на дупки с кученца, гладкоцевно е за препочитане !

За свирките не говоря, така и не се научих да ги привличам ..... !

Така че, гладкоцевното, също си е добро за този вид лов !!!

Много се радвам, че темата има развитие....хайде чакаме снимки от "новобранците" :camera::cap:

Има и още как - пожелавам темата да догони със снимки и постове "На варда за хищници"!!!

Почти всеки ловец е убил първият си хищник с гладкоцевно оръжие,така,че няма нужда да се притесняваш.ZKK в горния пост е описал максимално подробно вариантите за лов с такова оръжие мога само да добавя,че дори и когато придобиеш правото да притежаваш нарезно оръжие и започнеш да ловуваш с него на хищник най вероятно сам ще стигнеш до извода да взимаш на много от вардите и гладкоцевната със себе си.В дадени ситуации е незаменима ,защото в доста от случаите въпреки предварителната подготовка ние оставаме изненадани вместо хищника. Edited by planinicki

Още ми се чудят на акъла в дружинката и по гримасите им разбирам, че ме гледат с насмешка .

Градски, освен това някой ни изкарват и най големите бракониери. Чувал съм думи от рода: ходи за хищници ама лупка само зайци. А на тез палячовци мога да им кажа само :blowjobow3: . А ако не сме ние хищничарите ще видят толкоз полезен дивеч на куково лято :beach:

Гладкоцевното си е екстра докато не паднат температурите. При минус 10-15 гр. почват проблемите,кървавите дири много а хищника го няма. Ама хич да не ти пука ,става и с търсене на другият ден.

Хищничарството е болест,един път пипнеш ли вируса отърване няма,всички други видове лов минават на заден план /поне при мен така се случи/.Още ми се чудят на акъла в дружинката и по гримасите им разбирам, че ме гледат с насмешка .

Правете си КЕФ на душата момци ,това е най важно.

И АЗ САМ НА ТОВА МНЕНИЕ КОЛЕГА ГОЛЯМ КЕФ МИ Е ДА ХОДЯ ЗА ХИЩНИЦИ

Не ... разбира се ... !

По - височко, по - тихичко, по - малко миризми, ... особено пушене ... !

20-30 м. .... стръв .... и 4.00 сачми в пушката са напълно достатъчни, че даже и си има предимства .... снопа !

Не ти трябва точна оптика, може и в здрача по силуета /стига да не го сбъркаш с нещо друго/ ... !

А на дупки с кученца, гладкоцевно е за препочитане !

За свирките не говоря, така и не се научих да ги привличам ..... !

Така че, гладкоцевното, също си е добро за този вид лов !!!

може да се ползва и комбинирано оръжие........аз такова ползвам в момента - кеф ти близо,кеф ти по-надалече

е има и недостатъци - ако объркаш спусъците в сюблимния момент :to_pick_ones_nose2:

zkk, това със свирките хич не е трудно :cap:

правилна разстановка трябва само.......

ако идваш към Бургас, обади се, ще `свирнем` на някой чакал.

ако е след месец-два, още по- добре, хем новото вино ще е станало, хем кожите ще са добри

Как да се готви лисиче Месо:

Лисиците живеят по целия свят и лесно се адаптират към различни местообитания, включително гори, пасища, планини и човешки среди. Някои хора ловуват лисици за спорт, а някои ги убиват като вредители, други ги ядат. Лисичето месо е годна за консумация, макар и доста трудно. За най-добри резултати, лисичето месо се накисва за една нощ в солена вода. Комбинирайте го с обилна зеленина и пълнозърнести храни за здравословна храна.

Стъпка 1

Приготвя се разтвор саламура чрез смесване на сол с вода. Поставете месото във водата. Добавете 1 чаша вода и 1 супена лъжица сол за месо, докато не бъде напълно потопени. Добавете допълнителни подправки, ако предпочитате. Използвайте няколко резена джинджифил или свеж букет от розмарин или мащерка. Саламура месо в продължение на 12 часа и изплакнете преди готвене.

Стъпка 2

Загрейте олиото в тенджера и запържете леко лука, докато се омекоти. Добавете месото и запържете леко в продължение на няколко минути, за да поеме маслото и лука.

Стъпка 3

Добавете дафинови листа, черен пипер, пресни резенчета джинджифил и половината от лимоновия сок. Внимателно се разбъркват съставките, за да поеме месото.

Стъпка 4

Добавете 1 до 2 чаши вода. Покрийте тигана и оставете да къкри за 1/2 час. Добавете зеле и оставете да къкри за още 15 до 30 минути.

Стъпка 5

Разбийте яйцата в голяма купа и се разбърква в останалата част на лимоновия сок. Изсипете горещата течност за готвене в яйчената смес бавно. Върнете течностите в тигана. Сервирайте месото от лисицата с кора хляб.

п.с. използвана рецепта от http://www.livestrong.com/article/487204-how-to-cook-fox-meat/

превод: Valchan

Моля модераторите да прехвърлят с линк темата към едрия лов...... :mail1:

Как да се готви лисиче Месо:

Лисиците живеят по целия свят и лесно се адаптират към различни местообитания, включително гори, пасища, планини и човешки среди. Някои хора ловуват лисици за спорт, а някои ги убиват като вредители, други ги ядат. Лисичето месо е годна за консумация, макар и доста трудно. За най-добри резултати, лисичето месо се накисва за една нощ в солена вода. Комбинирайте го с обилна зеленина и пълнозърнести храни за здравословна храна.

Стъпка 1

Приготвя се разтвор саламура чрез смесване на сол с вода. Поставете месото във водата. Добавете 1 чаша вода и 1 супена лъжица сол за месо, докато не бъде напълно потопени. Добавете допълнителни подправки, ако предпочитате. Използвайте няколко резена джинджифил или свеж букет от розмарин или мащерка. Саламура месо в продължение на 12 часа и изплакнете преди готвене.

Стъпка 2

Загрейте олиото в тенджера и запържете леко лука, докато се омекоти. Добавете месото и запържете леко в продължение на няколко минути, за да поеме маслото и лука.

Стъпка 3

Добавете дафинови листа, черен пипер, пресни резенчета джинджифил и половината от лимоновия сок. Внимателно се разбъркват съставките, за да поеме месото.

Стъпка 4

Добавете 1 до 2 чаши вода. Покрийте тигана и оставете да къкри за 1/2 час. Добавете зеле и оставете да къкри за още 15 до 30 минути.

Стъпка 5

Разбийте яйцата в голяма купа и се разбърква в останалата част на лимоновия сок. Изсипете горещата течност за готвене в яйчената смес бавно. Върнете течностите в тигана. Сервирайте месото от лисицата с кора хляб.

п.с. използвана рецепта от http://www.livestron...-cook-fox-meat/

превод: Valchan

Моля модераторите да прехвърлят с линк темата към едрия лов...... :mail1:

Митак, забравил си нещо! Първо през микроскопа.......

Здравейте колеги!

Може ли и аз да се включа?

Ето резултатът от моята варда. На стървилище е, но се застраховах и със звук. За час време пристигнаха 4 животни. Първият ми изстрел по чакал тази вечер беше неуспешен (и естествено щях да се изям от яд). Kаква беше изненадата ми – след 4- 5 минути дойде лисица, но удари на дирята ми и просто изчезна. Към 21.30 след тихо пускане на звука дойдоха два чакала. Отгоре ги гледах как се разделят и подготвят засада на зайчето. Търпението ми беше възнаградено и съм много доволна. Стрелях и по втория, но колкото да му дам засилка ...

Наслука!

post-6993-0-66184800-1348919582_thumb.jpg

Яууу .... е как, да не се кефиш на колежката ... !!!

Здраве, живот, слука в живота, лова . .... т.н !!!

Аз па мислех, че жените ловци са кат' извънземните - всеки е чувал за тях, но никой не ги е виждал... Това в кръга на шегата. Браво колежке! Все така да я караш!

Поздравления! Дай Боже повече колежки в ловните полета и по форумите.

Здравейте колеги!

Може ли и аз да се включа?

Ето резултатът от моята варда. На стървилище е, но се застраховах и със звук. За час време пристигнаха 4 животни. Първият ми изстрел по чакал тази вечер беше неуспешен (и естествено щях да се изям от яд). Kаква беше изненадата ми – след 4- 5 минути дойде лисица, но удари на дирята ми и просто изчезна. Към 21.30 след тихо пускане на звука дойдоха два чакала. Отгоре ги гледах как се разделят и подготвят засада на зайчето. Търпението ми беше възнаградено и съм много доволна. Стрелях и по втория, но колкото да му дам засилка ...

Наслука!

post-6993-0-66184800-1348919582_thumb.jpg

Бравос! От много време ми се искаше да има поне една колежка в темите за хищници.

Малко за хъс, на бъдещите в най-майсторския лов!

[media=]

[/media]

ПС Не бях видял че zkk e пуснал същия клип в другата тема! Заслужава си да се гледа и тук!

Edited by Nanski

Не знам за бъдещите ама мен успя да ме нахъсаш за новия сезон :cap: