Jump to content

Suzuki samurai

Recommended Posts

Мисля да взимам тоя джип. Ако може вашето мнение какви пари струва какво да предложа за него ? 85 г е изглежда мн добре уж...

2 . Въпрос тои в момента е с ориг. двигател 45 кн 1000 сс които ми идва слаб какъв е най добрия най лесния и най безболезния начин финансово да го сменя тоя двигател с по мощен. Искам някои които ще се монтира по лесно без много корекции благодаря ви предварително!

а това по долу е джипа кажете кво струва ест. долу горе

post-49118-0-76189400-1348945119_thumb.jpg

post-49118-0-28393800-1348945136_thumb.jpg

post-49118-0-28263300-1348945357_thumb.jpg

Edited by Vesko_Peshev

Колега,карал ли си този джип?Как разбра че ти е малък мотора?Това не е кола!!!Покарай и тогава изказвай мнение относно мотора!

Този Samurai се продава от пролетта! Беше обявен за 2 500 лв /сега не знам на каква цена е/ имах интерес и се свързах с продавача тогава, и това което знам е че имаше проблем с документите - не беше прехвърлен от сегашния му продавач на негово име а стария е в Русе.

От разговора със сегашния продавач разбрах че дълго време го е стягал - вижда се че е боядисан /може би и изкърпен/ има гуми, предполага се че е и обслужен ако е така си заслужава парите но трябва де се види и на живо.

За пример: купих си Samurai за 2 000 лв. с регистация, обслужване някое и друго дребно ремонтче, поставяне на АГУ /което имах/ плюс гуми /не нови/ ми излезе на 3 900 лв.

Успех

Да благодаря за отговорите . Карах го слабичак е искам малко по мощен.. а отностно документите те са вече добре ..

Кажете ми моля какъв двигател да си търся от витара ? от някаква друга кола кои двигател е най съвместим какво да търся

Странно преди две-три седмици се обадих на собственика ми каза , че е продаден.

Мисля , че беше от Бургас............

Да от лада става.Прави се само един фланец към ск. кутия а иначе може да се сложе и от Витара 1.6 с малко повече игра.

Двигател става и от омега2,3дизел или бмв трета серия.И в двата случая се ползва и скоростната кутия

Не искам някои двигател дет се вика да извадя тоя да пусна оня .. не искам да пипам скоростната кутия искам да стане възможно най лесно и без много доработки.. знам че, искам много но първо няма време имам една седмица :D до събота няма и толкова(базикам се) но не ми се и занимава не ми се фърлят и много пари... а ако ще се сменя и скоростна кутия и комп . и др др др отиде не се виде

Edited by Vesko_Peshev

1,3 не става директно на скоростната кутия на 1.0 Понеже съм си играл няколко години с такъв 1.0 та.... Двигател от омега или вектра става но стария бензин 115к.с барабар със скоростната кутия но пак си иска доработки. 2.3 дизелака може и да го сложиш ,но трябва да смениш мостовете ако не искаш да си час в гората и седмица под жипа.

Най- лесно и без пари ще е ако нищо не пипаш. Ако двигателя си е добър би трябвало да нямаш проблеми в гората освен при много голям баир де и "правените" се сопикясват. Тургаш си му бавните кат видиш ,че се мъчи и ти дреме на шапката.

1,3 не става директно на скоростната кутия на 1.0 Понеже съм си играл няколко години с такъв 1.0 та.... Двигател от омега или вектра става но стария бензин 115к.с барабар със скоростната кутия но пак си иска доработки. 2.3 дизелака може и да го сложиш ,но трябва да смениш мостовете ако не искаш да си час в гората и седмица под жипа.

Най- лесно и без пари ще е ако нищо не пипаш. Ако двигателя си е добър би трябвало да нямаш проблеми в гората освен при много голям баир де и "правените" се сопикясват. Тургаш си му бавните кат видиш ,че се мъчи и ти дреме на шапката.

Благодаря ти за инфото!

Прав си много но лошото е че моя двигател не е добре.. нещо трака утре майстора ще го разглоби .. ако не е колянов вал или спукана глава или нещо такова ще го ремонтирам. За абсолютно целия двигател за всички части с -30% отстъпка ми искат 150 лв . да направя цялостен ремонт на моя двигател и ако го направя мисля че ще е пушка! По добре така да направя моя с всичко ново отколкото да купя някои пак на старо и не се знае на кав хал дали няма да роди и тои . А моя ще знам че всичко му е ново! Мисля че ще има и повече вътак след тоя ремонт ..

Забравих да напиша че търся да купя халогени като на снимка 1 от тези които съм качил. Говоря за 4 халогена на стойка . Търся халогените + стойката както на снимката на моя джип

Благодаря ти за инфото!

Прав си много но лошото е че моя двигател не е добре.. нещо трака утре майстора ще го разглоби .. ако не е колянов вал или спукана глава или нещо такова ще го ремонтирам. За абсолютно целия двигател за всички части с -30% отстъпка ми искат 150 лв . да направя цялостен ремонт на моя двигател и ако го направя мисля че ще е пушка! По добре така да направя моя с всичко ново отколкото да купя някои пак на старо и не се знае на кав хал дали няма да роди и тои . А моя ще знам че всичко му е ново! Мисля че ще има и повече вътак след тоя ремонт ..

Само да те предупредя. Кат тръгне от горе двигателя ша стигне до долу в 90% от случаите. При мен беше така. Тръгнаха от гумички на клапаните та стигнах до колянов вал /960 евро струва оригинален/ .Бутала ,биели,сегменти, лагери, шлайфане глава и блок и стана чистак нов около 1200 кубика.Пушка та дрънка, После доде смяна на делко, водна и бензинова помпа ,карбуратор и минах по мостове, ново окачване, ново купе и т.н. безмислени инвестиции от инат, ,

Не спреш ли навреме си си купил още 3-4 :D

Само да те предупредя. Кат тръгне от горе двигателя ша стигне до долу в 90% от случаите. При мен беше така. Тръгнаха от гумички на клапаните та стигнах до колянов вал /960 евро струва оригинален/ .Бутала ,биели,сегменти, лагери, шлайфане глава и блок и стана чистак нов около 1200 кубика.Пушка та дрънка, После доде смяна на делко, водна и бензинова помпа ,карбуратор и минах по мостове, ново окачване, ново купе и т.н. безмислени инвестиции от инат, ,

Не спреш ли навреме си си купил още 3-4 :D

И като човек които го е изпитал какво ще ме посъветваш да не повтарям твоите стъпки ли :) няма смисал от това правилно ли те разбирам ?

Колега garry кажи ми докаде си заслужава да стигна до каква степен ? Кое е достатъчно и нормално и си заслужава да направя в случай че ще го използвам само събота и неделя за лов зимата и това е за друго не ми трябва.. Като човек които е минал по тоя път кажи ми кое си заслужава

Edited by Vesko_Peshev

И като човек които го е изпитал какво ще ме посъветваш да не повтарям твоите стъпки ли :) няма смисал от това правилно ли те разбирам ?

Колега garry кажи ми докаде си заслужава да стигна до каква степен ? Кое е достатъчно и нормално и си заслужава да направя в случай че ще го използвам само събота и неделя за лов зимата и това е за друго не ми трябва.. Като човек които е минал по тоя път кажи ми кое си заслужава

Оправи двигателя при читав майстор и си глей кефа. Ползвай ако се наложи вал втора употреба шлайфан. Провери си парното щот е слабо място и много важно и не скъпи по /10-12лв/ са силиконовите уплътнители/капачки/ на главините за да не береш ядове с лагери. Смени маслото в скоростната и раздатката защото не знаеш по кои реки и делета е търкалян. Другото кое доде в движение ше оправяш. :drinks:

Благодаря ти колега ще те послушам :) Иначе казваш 1.0 сс 45 коня ще го носят ? не е слаб така ли

Върши работа га е читав.

Някой от модовете ако може да помогне. Имам ръководство за Самурай но е 266МБ. Да му го пратя по някакъв начин и той да го качи за да може който му трябва да го ползва.

Върши работа га е читав.

Някой от модовете ако може да помогне. Имам ръководство за Самурай но е 266МБ. Да му го пратя по някакъв начин и той да го качи за да може който му трябва да го ползва.

Колега ако искаш ми го пусни по нещо друго ? Знам ли по абв дали ще може ? :)

Колега, и аз се интересувам от това ръководство ако не те затруднява ми го прати на [email protected]

Предварително ти благодаря.

Ако ти го прати препрати ми го на мен да не ангажираме колега да го праща и на 2-мата по отделно

Предварително ти благодаря и аз .

С abv не става.Не знам какви други варианти има.Може би по Скайпа