Jump to content

Бракониер, на заглавната страница на списание Лов и Риболов

Recommended Posts

• Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не става дума за бай Даньо, а за Съдия, който утре ще съди другиго за това, че е убил дърдавец!!! Ей това е иронията, баси. Някой по назад в темата посочи адрес за връзка с издателството, колеги да си насочим енергията и усилията към тея плаши пу?рници от НЛРС и тяхните пиявици наследство от комунизма. Амин!!!

Май не е такъв съдия ,а е съдебен бирник.. Георги Лаков

п.с.За наказание (в рамките на шегата) ,предлагам да се отнемат Дългосрочните Материялни Активи на НЛРС-СЛРБ и да ми ги дадат на мен :crazy::yahoo:

Наслука утре!

Edited by jovani62

Айкуте от Айтос, ако не го проумяваш ще ти го "преведа" бавно.

Така, както се представяш си пълна анонимка, а си позволяваш да обвиняваш другите в анонимност, че и напсува целия форум!!!

Да беше се извинил поне, като мъж на място...?!?!

Така ли са те възпитавали баща ти, ходжата и Корана?!?!?!

А Петков нищо не каза освен, че остана безкарайно учуден и притеснен от гафа.

ПП Та, като минавам през Айтос за кой Айкут и къде да попитам викаш - да ме водиш на лов....?! ;)

Може и да си прав, но че само си мислих да тегля една нашенска, но се спрях и казах айде ....и не съжалявам че съм се спрял. А острата ми реакция беше за това, че всички ние в това число и аз най вероятно само как кибичим и не предприемаме мерки срещу много наболели въпроси, и ловът да се превръща в нещо тягосно със скандали за мери, за това чие поле е с дивеч и така натаък и доста дребни уж неща, а уж ловът е хоби т.е. нещото с което да разпускаш или релаксираш и пр. кой както го разбере. А задочната защита относно нападението към съдията е реакция защото всеки е невинен до доказване на противното, в смисъл снимката може да е правена в страна където се отстрелва дърдавец доста на север от нас и малко по на юг... а иначе наистина ще ми е приятно да откупя с ловен ден острата ми реакция... С поздрав и уважение за по сдържания ти и тежък отговор, а до колкото до ходжата те всички свещеници трябва да се държат вързани за да е мирно селото........Айкут Бехич..........и наслука, а на тези които пак ще подхванат тази тема и се чувстват прави ще кажа има инстанции към които да се обърнат, но ясно и чисто с имената си..........

Може и да си прав, но че само си мислих да тегля една нашенска, но се спрях и казах айде ....и не съжалявам че съм се спрял. А острата ми реакция беше за това, че всички ние в това число и аз най вероятно само как кибичим и не предприемаме мерки срещу много наболели въпроси, и ловът да се превръща в нещо тягосно със скандали за мери, за това чие поле е с дивеч и така натаък и доста дребни уж неща, а уж ловът е хоби т.е. нещото с което да разпускаш или релаксираш и пр. кой както го разбере. А задочната защита относно нападението към съдията е реакция защото всеки е невинен до доказване на противното, в смисъл снимката може да е правена в страна където се отстрелва дърдавец доста на север от нас и малко по на юг... а иначе наистина ще ми е приятно да откупя с ловен ден острата ми реакция... С поздрав и уважение за по сдържания ти и тежък отговор, а до колкото до ходжата те всички свещеници трябва да се държат вързани за да е мирно селото........Айкут Бехич..........и наслука, а на тези които пак ще подхванат тази тема и се чувстват прави ще кажа има инстанции към които да се обърнат, но ясно и чисто с имената си..........

Айкут и аз съм от тези които неудобрявам сниманото и тази показност,без значение каде е направена,това е подробност,.......Защото снимката +изказванията обезмислят всякакви оправдания.....

Другото ,което е за отбелязване е /ако не си забелязал/,че тук е ловен форум а не съд,кадето да се излагат факти ,нужни за оневиняване и т.н.доказателства и,и.....Ние не сме вещи лица ,а само колеги по единомислие и хоби,......

И за началото на поста ти ,...да наистена някога боли ,като се чувстваш безпомощен да се предприеме нещо за лова ,което да е по-добро за нас.

Но истената е, че на много така им е добре ,не искат промяна въпреки ,че света се променя и има прогрес.

И друго хората които са оторизирани ,като здеужения,съюзи,министерства,....знаят много добре ,че ние организираните ловци сме най -неопганизираната съставка от обществото по ред причини,което е доказвано винаги досега ,когато се е налагало да си отстояваме своето.

Та в тая връзка ,не си хаби нерви и псувни,да се омразяваме и да има обидени..........

Просто да обръщаме внимание на малките неща и да се радваме на живота. :cap::59::D

колеги незнам дали сте забелязали че Лаков държи в ръката си 2 птици дали и двете са дърдавци

колеги незнам дали сте забелязали че Лаков държи в ръката си 2 птици дали и двете са дърдавци

Да колега, и двете птици са Ливаден дърдавец.

Днес получих следното писмо:

Здравейте г-н, Атанасов,

Във връзка с подадения от вас сигнал за отстрелян ливаден дърдавец,

публикуван в сп. "Лов и риболов", Ви уведомяваме, че на 05.10.2012г.е

сезирана Р.П. Враца! Основание за това е Вашия сигнал и публикацията в

горецитираното списание! В тази връзка, съгласно нормата на чл.278д от НК,

противозаконно унищожаване на екзепляр от Приложение №3 на ЗБР, отбелязан

със звездичка, представлява състав на престъпление.

Благодарим за гражданската Ви позиция!

С уважение,

Екипът на Зелени Балкани

П.П. Ще ви информираме за последващо развитие на сигнала!

Здравейте г-н, Атанасов,

С уважение,

Екипът на Зелени Балкани

Мое ли такава подла постъпка. Остави човека на безплатен режим. Направо му счупи таксиметъра :lol:

Мъжка работа... :hi: Edited by Тони Груев

Здравейте г-н, Атанасов,

С уважение,

Екипът на Зелени Балкани

Интересно,,....интересно.

Дали ще има развитие????

Само дет тия "зелените",ич,не ми са по вкуса.....ако и да са балкани.....

Здравейте г-н, Атанасов,

С уважение,

Екипът на Зелени Балкани

Не ми харесва начина по който се направи!! Защо дадохме храна на тревоманите?! Мигар неможеше да се сезира прокуратурата директно? Какво излиза, че без тия лапачи на европари не можем??!! Защо те да са посредника? Та после да плюят и обобщават? Да им дигаме рейтинга? Много хора не одобряваме отстрела на дърдавци, но да се огъзим на псевдоприродозащитниците не е нужно!!

Еми нещата тука се забатачиха. Защо Иван Петков не пое ангажимент след като Тони го информира, а само се бил учудил. Е, учудената му физиономия няма да помогне. Това го най мразя. Защо някой от управата на форума не пое ангажимент, а само знаят "ние осъждаме всякакви бракониерски прояви"

Е само с осъждане не става. Затова сме на това дереже!

Това бе част от моя своеобразен експеримент.

Знам, че "зелените" само усвояват и вършат малко и често ни пречат, но пък при нехаберието на другите....!

Аз лично бих си позволил да коментирам снимката така:

Виждам един не успял милиционер,преминал в редиците на съдебните бирници,който е хванал пушката като албански четник и позира с два ливадни дърдавеца пред напълно неграмотен фотограф.Снимката попада отново при неграмотни редактори и ето я на първа страница на безинтересното за повечето от нас соцсписание "Лов и риболов".

Самата стойка при позирането,ехидната усмивка,облеклото му без сигнална лента,държането на тези две пилета надолу с главите говори за неговото не уважение към дивеча и липсата на всякаква ловна дисциплина,дори и при фотографирането с трофеите.

Няма как да не си задам въпроса:

Позиращият на въпросната снимка кога и как е станал ловец?

И си отговарям:

Когато е бил висш милиционер!

А как - сами се досещаме.

Заради такива като него в нашите редици затова все още сме на този хал.

Еми нещата тука се забатачиха. Защо Иван Петков не пое ангажимент след като Тони го информира, а само се бил учудил. Е, учудената му физиономия няма да помогне. Това го най мразя. Защо някой от управата на форума не пое ангажимент, а само знаят "ние осъждаме всякакви бракониерски прояви"

Е само с осъждане не става. Затова сме на това дереже!

Това бе част от моя своеобразен експеримент.

Знам, че "зелените" само усвояват и вършат малко и често ни пречат, но пък при нехаберието на другите....!

Е ка да разръчка мирното тихо гнезденце де се чудят само с кой пръст да се обришат. 100% има читави хора де работят там ,но като цяло лице или гъз все са тая.

Преди години за едни снимки по форума на разни кози стана маани бегай . Че и по заведенията тръгнаха та напраскаха бая актове за разни прашасали препарати.

Да видим сеги що ще е.

Е ка да разръчка мирното тихо гнезденце де се чудят само с кой пръст да се обришат. 100% има читави хора де работят там ,но като цяло лице или гъз все са тая.

Преди години за едни снимки по форума на разни кози стана маани бегай . Че и по заведенията тръгнаха та напраскаха бая актове за разни прашасали препарати.

Да видим сеги що ще е.

Е как кЪ бе Вальо......?? Ей тъй, както му иде отръки да маа кифтета по празненства на дружества и честване на годишнини.......Как къ????? Знаеш ли колко много му приляга тая работа!!!! Виждал съм ги тия големи люде, кат са подфундят покрай скарите та чак да ги съжали чиляк..... :lol::bira:

''Добре не са куртанджии'', че тогиз горко му на всеки :baraban::D

Аз уважавам другаря Сахак нищо,че няколко години се подвизваше анонимно по форумите,

той е от хората с които върви някаква промяна в мисленето и действията, за което му свалям шапка.

Крайно време е редовият български ловец да проумее и да се държи като РАБОТОДАТЕЛ

на висшите админинистративни изпълнители в СЪЮЗА, защото е точно такъв!

Ние им плащаме заплатите и те трябва да работят за нас,

а не ние да треперим за/от тяхното охолно и безхаберно, административно съществуване...?!!!!!

Щом съм им работодател ги уволнявам незабавно.....със задна дата....и всички търтеи по дружествата дето джуките/устните/им са се срастнали със цицката и по 20г. цицат и не пускат!

Да,ама не!Като се събудим пак са те...Системата е толкова порочна,че хора, които никой не ги иска не можеш ги мръдна от местата им! Май ни трябва нова новеничка организация...знам ли...?

Щом съм им работодател ги уволнявам незабавно.....със задна дата....и всички търтеи по дружествата дето джуките/устните/им са се срастнали със цицката и по 20г. цицат и не пускат!

Да,ама не!Като се събудим пак са те...Системата е толкова порочна,че хора, които никой не ги иска не можеш ги мръдна от местата им! Май ни трябва нова новеничка организация...знам ли...?

Системата колега е като болен от рак в момента.Иска изрязване до здраво иначе лек нема.

до г-н Юлиян Русев - началник отдел Лов и опазване на дивеча ИАГ

копие Иван Петков - председател на УС на НЛРС-СЛРБ

копие Георги Христосков - главен експерт направление лов НЛРС-СЛРБ

копие Павлина Павлова – главен редактор на в. “Наслука”

Уважаеми г-жо Павлова, уважаеми господа,

Потребители на най-големият ловен форум в България www.nalov.com , сигнализираха във форума на адрес http://www.nalov.com...opic=43244&st=0 ,

че в Октомврийският брой на списание Лов и Риболов, на корицата на списанието е публикувана снимка, на която според потребителите на форума, явно се вижда, че ловеца на снимката е отстрелял 2 броя Ливаден дърдавец - птица, която е включена в червената книга на България, като застрашен от изчезване вид.

Ние като ловци остро осъждаме тази абсолютна бракониерска проява. Осъждаме също така и пропуските в редакцията на списанието, които са публикували тази снимка, без да забележат какво всъщност има на снимката.

Очакваме да бъдат предприети всички законови мерки, за изясняване на обстоятелствата, както и прилагането на предвиденото в закона наказание за ловеца Георги Лаков. Към момента към темата има висок обществен интерес. Моля да ни информирате за развитието на казуса, както и очакваме да се публикува мнението на редакцията, в следващият възможен брой. Такъв пропуск от редакцията на списанието по наше мнение е недопустим.

В приложеният файл, може да видите и самата корица.

Браво Химера, връщам си думите назад. Просто никой не писа за предприетите мерки и нямаше как да зная!

Аз лично бих си позволил да коментирам снимката така:

Виждам един не успял милиционер,преминал в редиците на съдебните бирници,който е хванал пушката като албански четник и позира с два ливадни дърдавеца пред напълно неграмотен фотограф.Снимката попада отново при неграмотни редактори и ето я на първа страница на безинтересното за повечето от нас соцсписание "Лов и риболов".

Самата стойка при позирането,ехидната усмивка,облеклото му без сигнална лента,държането на тези две пилета надолу с главите говори за неговото не уважение към дивеча и липсата на всякаква ловна дисциплина,дори и при фотографирането с трофеите.

Няма как да не си задам въпроса:

Позиращият на въпросната снимка кога и как е станал ловец?

И си отговарям:

Когато е бил висш милиционер!

А как - сами се досещаме.

Заради такива като него в нашите редици затова все още сме на този хал.

Да ,ама само дет толкова случайни неща се неслучват....

Да видим сеги що ще е.

Адаш, то тия кози ги истепоса и батРоби в списанието си,а и с много подробни описания на излетите,...ма там в тоя двор май мечката не игра ,...

та и сега се ненадявам.....

Преливаме само от "пусто в празно"......

Мнооо ми се ще от'' многобуквените " :umnik2: да се изкажат,......

Системата колега е като болен от рак в момента.Иска изрязване до здраво иначе лек нема.

Опасявам се колега,че до здраво няма да се стигне,защото няма такова здраво място.

Според мен ще трябва нещо ново,девствено,не опетнено.Нещо,на което понятията като КОРУПЦИЯ,РУШВЕТ,ШУРОБАДЖАНАЩИНА,НАШ ЧОВЕК,ЧОВЕК НА НАШ ЧОВЕК И др.подобни са не познати и никога няма да могат да намерят приложение ........,НО

май в близките 20-30 години няма да ги доживеем,ако въобще.....

до г-н Юлиян Русев - началник отдел Лов и опазване на дивеча ИАГ

копие Иван Петков - председател на УС на НЛРС-СЛРБ

копие Георги Христосков - главен експерт направление лов НЛРС-СЛРБ

копие Павлина Павлова – главен редактор на в. “Наслука”

Уважаеми г-жо Павлова, уважаеми господа,

Потребители на най-големият ловен форум в България www.nalov.com , сигнализираха във форума на адрес http://www.nalov.com...opic=43244&st=0 ,

че в Октомврийският брой на списание Лов и Риболов, на корицата на списанието е публикувана снимка, на която според потребителите на форума, явно се вижда, че ловеца на снимката е отстрелял 2 броя Ливаден дърдавец - птица, която е включена в червената книга на България, като застрашен от изчезване вид.

Ние като ловци остро осъждаме тази абсолютна бракониерска проява. Осъждаме също така и пропуските в редакцията на списанието, които са публикували тази снимка, без да забележат какво всъщност има на снимката.

Очакваме да бъдат предприети всички законови мерки, за изясняване на обстоятелствата, както и прилагането на предвиденото в закона наказание за ловеца Георги Лаков. Към момента към темата има висок обществен интерес. Моля да ни информирате за развитието на казуса, както и очакваме да се публикува мнението на редакцията, в следващият възможен брой. Такъв пропуск от редакцията на списанието по наше мнение е недопустим.

В приложеният файл, може да видите и самата корица.

Адмирации за предприетата стъпка,....

Отдавна исакм да апелирам ,към една по голяма активност на форома като цяло и в часност от ръководството,а не само да се надпреварвамеи надскачаме в теми ,които отиват в "канала"....Ама за съжаление аз самия не съм на разположение и физически в Бг.

Подтикнат съм от това ,че имам наблюдения как едни подобни органи като нашите си вършат работата и то така ,че да няма последствия ,като тази снимка с отстреляни дърдавци и позиране,че няма забрани за нули,за алкохол,за облекло и,..т.н.и всичко онова което би предотвратило тия последствия.

Като всичко това се подпомага от ловните списания и форуми....

Не е невъзмоно и е напълно реално един ловен форум да стане трибуна и знаме на една ловна общественост.

Не е невъзможно и едни обществени начинания да станат професионални и даже да се заплащат.

Отговора е в това ,каква е ролята която имат съюзите и здруженията,а не я изпълняват.....Е това да се поеме от форума.

Но да не разводнявам повече темата......може да се коментира в друга. :buba: