Jump to content

"Blaser" или "Sauer"

Recommended Posts

Ухаааааа, каква Убава тема се заформила тука! Азе като горд собственик на едно "Балзерче" както му викате в тая тема, смятам че по - арна пушка няма, и не че съм от село и не разбирам от други марки.......ми тя си убава, аз нямах пари да си купя от "арните таларчета" та си вземах най евтинкото - тамън да го бъркат с "ремингтон" , че у наше село много завистливи. Та тъй де за друга пушка и неща да чуя :buba:

п.с. А пък защо е хубава, всички които я имат знаят много добре!

автор. Селски момък, на който много му излизат прасета и много ги бие.......с "Blaser R93" :p

В парашутната бригада в пловдив имат блазери на въоръжение. Май били в 338 лапуа, имаше ли такъв калибър?

Точно там. Да 338 лапуа...

Поздрави и наслука!

Edited by old_hunter

"Бедни ми рибарю " това което наричаш тейк даун система на Блазер всъщност не се прави от Блазер а от Швейцарците от Макура по разработка на оръжейника Маркус Улрих и носи неговото име Блазер Улрих. Това исках да ти кажа но тъй като имаш поведение на телевизор не ми даде тази възможност.

Тъй като не съм недобронамерен все пак ще отговоря на въпроса ти защо не е така разпространена тази доработка- по простата причина че не би издържала дълго на силни/ магнум/ калибри примерно.

"Пребогати ми преподавателю на телевизори", благодаря ти за обстойниято разяснение на това, "което аз наричам тейк даун система на блазер".

Но понеже не само, че не съм недобронамерен,ами съм си изцяло добронамерен, ще се потретя - идеята и реалното приложение за смяна на цеви и калибри на едно оръжие я има, при това успешна и за големи калибри също, доста преди въздесъщата и уважавана от мен р93-ка.

"Пребогати ми преподавателю на телевизори", благодаря ти за обстойниято разяснение на това, "което аз наричам тейк даун система на блазер".

Но понеже не само, че не съм недобронамерен,ами съм си изцяло добронамерен, ще се потретя - идеята и реалното приложение за смяна на цеви и калибри на едно оръжие я има, при това успешна и за големи калибри също, доста преди въздесъщата и уважавана от мен р93-ка.

Пак обърка компютрите с компотите ама нищо ...'начи Улриха не държи , нормалния Р93 си е ок до към .416-вниквай в съдържанието на отговорите да "не се абим напразно" :mail1:

Иначе моля ,пак заповядай , питай не е срамно :buba:

А защо не се е наложила като я е имало и преди ?

Защо като линейните затвори ги е имало и преди не са се наложили, защо като е имало оръжия със заменяеми цеви не са се наложили на пазара и сред ловците ?

Защо като линейните затвори ги е имало и преди не са се наложили, защо като е имало оръжия със заменяеми цеви не са се наложили на пазара и сред ловците ?

Наложила се е щот руснаците принудени от своите закони с едно разрешително купуват пушка с 5 цеви.

Блазера е кофти пушка,уби у мен всичко детско,преди стрелях по 500 патрона на година,сега ги закръглям на 10,

тъпа история,свалям оптиката по 30-40 пъти на година,а тя си стреля все там/едни и същи групи/,скукаааа.

Пак обърка компютрите с компотите ама нищо ...'начи Улриха не държи , нормалния Р93 си е ок до към .416-вниквай в съдържанието на отговорите да "не се абим напразно" :mail1:

Иначе моля ,пак заповядай , питай не е срамно :buba:

Голям зор се да ти е мъжко магарето. Аз не се вълнувам особено как се казват, кой ги разработва, прави и т.н. балцеровите системи, нит съм те питал тва. Но щом като си ги обследвал и те дърпа, и не се плашиш да се абиш, кажи си каквот ти е на душа. Все на някой ще му е полезно.

Иначе, щом любезно даваш да питам, ето пак " Чувал съм, че истинските балцеро почитатели не я ползват, а си купуват пълни лего конфигурации за всеки калибър. Защо?"

В парашутната бригада в пловдив имат блазери на въоръжение. Май били в 338 лапуа, имаше ли такъв калибър?

А и Sako TRG 42 кал. 338LM .отпреди десетина год. имат.....пак купени от същия доставчик...Следващата покупка на великата ни войска може па да са Barett...нали трябва да има *усвояване на средства*

Наложила се е щот руснаците принудени от своите закони с едно разрешително купуват пушка с 5 цеви.

Блазера е кофти пушка,уби у мен всичко детско,преди стрелях по 500 патрона на година,сега ги закръглям на 10,

тъпа история,свалям оптиката по 30-40 пъти на година,а тя си стреля все там/едни и същи групи/,скукаааа.

Значи ли тва, че преди балцера, а и сега, няма друга пушка и монтаж, дето да държат прострелка?

Бах мааму, кат ти си без детско, що тряа да убиваш и нащо...

Edited by miko

Рекламната кампания сега е много силна и достъпна ,те затова.Та през годините просто са се наложили истинските неща.вярно блазера е нов продукт,но колко ли години би издържар на екстремно натоварване с тези сплави по него? Я го хвърлете в некой ловно стопанство да го ланкат кат квартална кака па да видим да ли нема изглежда кат бито двайсет годишно такси.И да се види тогава кой ша смее дръпне бързия затвор или ще избере старата надеждна MAUSER система.

Голям зор се да ти е мъжко магарето. Аз не се вълнувам особено как се казват, кой ги разработва, прави и т.н. балцеровите системи, нит съм те питал тва. Но щом като си ги обследвал и те дърпа, и не се плашиш да се абиш, кажи си каквот ти е на душа. Все на някой ще му е полезно.

Иначе, щом любезно даваш да питам, ето пак " Чувал съм, че истинските балцеро почитатели не я ползват, а си купуват пълни лего конфигурации за всеки калибър. Защо?"

Е не знам колко пъти трябва да ти отговоря на този въпрос че да стоплиш?

Рекламната кампания сега е много силна и достъпна ,те затова.Та през годините просто са се наложили истинските неща.вярно блазера е нов продукт,но колко ли години би издържар на екстремно натоварване с тези сплави по него? Я го хвърлете в некой ловно стопанство да го ланкат кат квартална кака па да видим да ли нема изглежда кат бито двайсет годишно такси.И да се види тогава кой ша смее дръпне бързия затвор или ще избере старата надеждна MAUSER система.

Каде е тази кампания?

Зауерът от заглавието на темата уйде та се не виде. Що не вземем да си спретнем една мега-тема "ЗА и ПРОТИВ Блазера"? Май няма такава... Ама като че ли най-ще му прилича... :D Той заслужава...

Поздрави и наслука!

Edited by old_hunter

Каде е тази кампания?

Кажи нещо за другото което съм драснал.

Е не знам колко пъти трябва да ти отговоря на този въпрос че да стоплиш?

А-а-а, само съ прайш на любезен.

Ми, нидей тогава, и без тва не ми`й студено.

Кажи нещо за другото което съм драснал.

К'во да ти кажа ...10 на години доста интензивно подмятам едно лего и чудно защо ли нищичко му няма /като изключим падналата оксидация на дулния срез/.

Има едно ловно стопанство в Централна България, в което Блазерът е на въоръжение от доста години. Няма ли някой колега оттам, та да разкаже за някой раздрънкан Блазер? :)

Поздрави и наслука!

Жоре, точно Блазери използват за даване на ловците под наем в стопанствата в Южна Арика, Танзания, Намибия, Кения, Ботсвана. И не за друго, а защото издържат на натоварване.

Зауерът от заглавието на темата уйде та се не виде. Що не вземем да си спретнем една мега-тема "ЗА и ПРОТИВ Блазера"? Май няма такава... Ама като че ли най-ще му прилича... :D Той заслужава...

Поздрави и наслука!

Таквизи теми са си оборотни по не българските форуми. Ма там не са разлистили първият каталог на Франкония преди дестина години, дет започва с балцер и на балцер чичо му от Швейцария, гледали са си хората и по стари броеве.

К'во да ти кажа ...10 на години доста интензивно подмятам едно лего и чудно защо ли нищичко му няма /като изключим падналата оксидация на дулния срез/.

Производство 1973г. Жасана е в ловни стопанства,все още стреля точно и май че хвърли още некой нов иновиативен модел зад гърба си.

post-951-0-27052200-1349895985_thumb.jpg

Има едно ловно стопанство в Централна България, в което Блазерът е на въоръжение от доста години. Няма ли някой колега оттам, та да разкаже за някой раздрънкан Блазер? :)

Поздрави и наслука!

Аз знам един подкастрен отпред ама пак горе -долу на стрелба го докарва :cap:

Поздрави и наслука!

Ще ги помоля да направят снимки на въпросните "Блазер"-и за които говориш, ама ме съмнява, че ще се навият...?

Гледат с насмешка на ловните форуми и на "изявите" на "медийните ловци"... :D

Имам двама приятели, които са съформци и също са ловували в стопанството с тези карабини, ама и те не са много по писането...

Има доста словоохотливи ловци, които вземат дейно участие в тази тема и дават "компетентни" съвети и правят "анализи" на въпросните оръжия, без дори да са ги държали в ръцете си...

Производство 1973г. Жасана е в ловни стопанства,все още стреля точно и май че хвърли още некой нов иновиативен модел зад гърба си.

Жасана по чукарите дето растат златни медалисти....само една лисичарка може да я метне зад гърба си :baraban:

post-2008-0-53068600-1349896317_thumb.jpg