Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

zlatan

Спорни прасета и отношение към кучета от други дружини

40 мнения в тази тема

махони, историята е малко по - друга:

Този "твой" нерез първо мина над мен, после покрай Марто, който стреля в тестисите му. Тогава дойде Пламен /Берко/ и пусна на дирята мелезите Боби и Рекси, които намериха прасето и му дадоха жега, та то дойде към теб. Въпреки неприязънта, която изпитваш към собственика на кучетата, беше коректно и колегиално да звъннеш и да кажеш, че един от майсторите е ударен лошо. Близо час и половина чакахме Рекси да се върне. Кучето се влачеше по асфалта между двете дружинки Винище и К.Рикса, губейки много кръв, със счупени ребра и разпрана ципа на червата. Не забравяй, че утре може да стане пак така, че ние да прибираме ваши кучета, било то на Иво /Бизона/ или на друг колега от дружинката ви. Явно вълнението ти е било в повече.. за да не се държиш човешки.

Това е Рекси, който "изработи" прасето /на снимката още кървящ/:

Egoisto_108a.jpg

И след операцията:

Egoisto_109a.jpg

Зрасти колега кучето живолие защото от снимките немога да разбера ако е добре ти пожелавам по скоро дасе въстанови и почне отново дате радва наслука

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махони, историята е малко по - друга:

Този "твой" нерез първо мина над мен, после покрай Марто, който стреля в тестисите му. Тогава дойде Пламен /Берко/ и пусна на дирята мелезите Боби и Рекси, които намериха прасето и му дадоха жега, та то дойде към теб. Въпреки неприязънта, която изпитваш към собственика на кучетата, беше коректно и колегиално да звъннеш и да кажеш, че един от майсторите е ударен лошо. Близо час и половина чакахме Рекси да се върне. Кучето се влачеше по асфалта между двете дружинки Винище и К.Рикса, губейки много кръв, със счупени ребра и разпрана ципа на червата. Не забравяй, че утре може да стане пак така, че ние да прибираме ваши кучета, било то на Иво /Бизона/ или на друг колега от дружинката ви. Явно вълнението ти е било в повече.. за да не се държиш човешки.

Това е Рекси, който "изработи" прасето /на снимката още кървящ/:

Egoisto_108a.jpg

И след операцията:

Egoisto_109a.jpg

Това вече е не човешко да оставиш кучето да се влачи и да не звънеш поне един телефон да съобщиш за състоянието му на колегите си от съседната дружинка.Не ги разбирам тези неща колкото и да мразиш собственика поне отдай заслужената чест на кучето.Махони ако това е вярно ти не заслужаваш да носиш прозвището ловец.
solo1 valeri_gergov63 niko30-06 и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е не човешко да оставиш кучето да се влачи и да не звънеш поне един телефон да съобщиш за състоянието му на колегите си от съседната дружинка.Не ги разбирам тези неща колкото и да мразиш собственика поне отдай заслужената чест на кучето.Махони ако това е вярно ти не заслужаваш да носиш прозвището ловец.

Колегата махони малко се олия с писането .Да не кажем че се и ос.а .Сигорно забравия че този форум го четат и хора които са присуствали на миастото .Прасето беше стреляно вече от нашият колега Мартин .След което кучетата на Берко му хванаха дирята и го закараха право при махони.Махони не само че не отдаде нужната чест на кучетата които му докараха и задуржаха прасето ,а не пожела и да се обади по телефона да суобшти сустоянието на едното от кучетата.И се оправда че кучето не е имало признаци да е одарено.КОлко ли триабва да е одарено кучето за да го видиш не мога да знам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не мразя ,най-малко пък кучетата без който сме за никъде.Не коментирайте неща без да сте запознати.На третата минута освен мен на мястото бяха още четирима колеги.Кучетата бяха все още там и дори след като беше гръмнато животното и падна в подраст и храсталак го дърпаха,нямаше никакви видими белези да са ударени или да кървят и след това се отеглиха.Там е толкова гъсто ,че е невъзможно да прегледаш обстойно всяко куче поради слабата видимост.Никой нищо не е видял а не се съмнявайте ,че дори и да имаше и най-малък признак за ударено куче нямаше да се обадиме веднага.Там бяха още Спас,Цецо,Лъчко ако ги познаваш ,щом изразяваш мнение попитай ги .Прасета се вдигат и от нас към тях и обратно и никога не си задираме кой го е изработил.Да виня ли аз колегата ,който го е стрелял така че глигана е станал агресивен и нападателен или да упреквам собственика ,че кучетата му са агресивни и не се пазят.Не ставай заложник на непроверени факти.Съчувствия към колегата за кучетата и дано се оправят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата махони малко се олия с писането .Да не кажем че се и ос.а .Сигорно забравия че този форум го четат и хора които са присуствали на миастото .Прасето беше стреляно вече от нашият колега Мартин .След което кучетата на Берко му хванаха дирята и го закараха право при махони.Махони не само че не отдаде нужната чест на кучетата които му докараха и задуржаха прасето ,а не пожела и да се обади по телефона да суобшти сустоянието на едното от кучетата.И се оправда че кучето не е имало признаци да е одарено.КОлко ли триабва да е одарено кучето за да го видиш не мога да знам

Пишеш глупости ,кучетата гонеха прасето из нашия район и след включването и на други кучета блокираха глигана.Били сме по-близо до събитията и ги знаем от първо лице а не ние казал някой .Никой не забеляза кучетата да са ударени или видимо да имат признаци за това.Пак казвам-където падна прасето е много гъсто и почти невъзможно да се направи някакъв макар и бегъл оглед на кучетата.Малко след като падна животното се оттеглиха.Никой от присъстващите 5 човека не забеляза нищо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита слука на всички който си я имали.Останалите да не се отчайват ,идва дъжд .При нас в с.Винище/Монтана нямаше липса на емоций.На първата гонка се дигат 7 големи прасета като варели по думите на пишман стрелеца ,който им стреля два пъти ама ядец-нищо.На втората гонка вече беше напекло и нямахме големи надежди ,но точно тогава щастието ми се усмихна.Чухме далечен лай на кучета ,които идваше към нас,нашите кучета също се включиха и не след малко прасето беше блокирано.Лаеха го повече от 10 минути а до там няма път ,няма нищо само драки и къпини.Камък да хвърлиш не пада на земята.Последвалото е изпълнено с много емоций и адреналин.Прасето щом усети и видя,че се приближавам се насочи срещу мен ,последва изстрел и бренекето го удари ,но не там където исках.Веднага скърши,но този път попадението беше перфектно и го спря.От там едно последва едно дърпане ,опъване ,изпаднаха ни душите из долищата ама си заслужаваше.Поздрави и наслука на всички колеги.

Здравей колега, първо искам да те поздравя за добрия улов, но не съм напълно съгласен с някой работи които си написал. Първо ще започна с това, че стрелях по въпросното прасе, но за съжаление успях да го раня в слабините и прасето не продължи много и се скри в много гъста гора, опитахме се да го търсим но нестана. Върнахме се по посиите и започнахме да чакаме кучетата. След около час дойдоха кучетата на човек (за който ти преди време бе писал някакви работи http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=31399 като ти не споменаващ за това) и подкараха прасето към вас, доказателството за това са снимките, които Златан е пубкликувал. Пожелавам ти още по хубави улови от този и да разказваш историите така, както са!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, първо искам да те поздравя за добрия улов, но не съм напълно съгласен с някой работи които си написал. Първо ще започна с това, че стрелях по въпросното прасе, но за съжаление успях да го раня в слабините и прасето не продължи много и се скри в много гъста гора, опитахме се да го търсим но нестана. Върнахме се по посиите и започнахме да чакаме кучетата. След около час дойдоха кучетата на човек (за който ти преди време бе писал някакви работи http://www.nalov.com...showtopic=31399 като ти не споменаващ за това) и подкараха прасето към вас, доказателството за това са снимките, които Златан е пубкликувал. Пожелавам ти още по хубави улови от този и да разказваш историите така, както са!

Ами че то за един от посочените активисти сигурно се знае до Ботевградска околия.. Само слухове се носят.... Големия съм го засичал лично да пуска гонче, в горичката на отбивката за Клисурица по време на пилешкия лов.. Света е прекалено малък.... Така, че според мене двата казуса не бива да се бъркат..

Виж за постъпката с кучета, ако е така, то много грубо .... кучето с нищо не е виновно, за разприте между хората, още повече след като е докарало слуката. Едно обаждане е било в реда на нещата..

solo1 Марин Карабялов харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами че то за един от посочените активисти сигурно се знае до Ботевградска околия.. Само слухове се носят.... Големия съм го засичал лично да пуска гонче, в горичката на отбивката за Клисурица по време на пилешкия лов.. Света е прекалено малък.... Така, че според мене двата казуса не бива да се бъркат..

Виж за постъпката с кучета, ако е така, то много грубо .... кучето с нищо не е виновно, за разприте между хората, още повече след като е докарало слуката. Едно обаждане е било в реда на нещата..

Админ и аз съм двата казуса да не се бъркат,защото едното е будна съвест на редови ловец а другото преиначаване на конкретиката.Заклевам се ,че от присъстващите 5 човека никой не видя куче да се влачи,квичи или да са му изтекли червата.Кучетата бяха се хванали за прасето и след това си отидохалЯвно и кучетата са били под още по-голямо напрежение са се стегнали и ефекта от удара се е появил по-късно.Никога не е било в стила ми да бъда нечестен или да си затварям очите за нарушения.Оше по-малко за куче ,което няма отговорност за действията на стопанина си а просто е жива твар.Тука се търси личен мотив спрямо мен.Виждат се новосъздадените профили за случая много добре.Поздрави.

peneff хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой какво е пускал незнам, доколкото аз съм запознат(тъй като от скоро съм ловец) кучетата целогодишно трябва да подържат някаква форма, но колегата "махони", ако има нещо към собственика на кучето със него да се разбират, както казваш животното не му е виновно, като кучето добре си знае работата и е от голяма полза за наз и в случая за другата дружинка. :)

zlostarr хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, първо искам да те поздравя за добрия улов, но не съм напълно съгласен с някой работи които си написал. Първо ще започна с това, че стрелях по въпросното прасе, но за съжаление успях да го раня в слабините и прасето не продължи много и се скри в много гъста гора, опитахме се да го търсим но нестана. Върнахме се по посиите и започнахме да чакаме кучетата. След около час дойдоха кучетата на човек (за който ти преди време бе писал някакви работи http://www.nalov.com...showtopic=31399 като ти не споменаващ за това) и подкараха прасето към вас, доказателството за това са снимките, които Златан е пубкликувал. Пожелавам ти още по хубави улови от този и да разказваш историите така, както са!

Мартине здравей,не те познавам лично но ще си позволя да се обърна така към теб така ,защото сме ловци и колеги.Никъде не цитирам имена в конкретния случай и не бива да ги свързаш двата казуса.Алармирал съм за нередност ,както би направил и ти ако е имало такава и във вашия район това е нормалното нали? Дори и така да е било ,както казваш с това прасе аз откъде да знам тези подробности и кое от написаното от мен за случилото се след това не е вярно ,като аз и мойте колеги -Спас,Цецо,Лъчко са свидетели и участници в събитията.С кое аз трябваше да се съобразя за да опиша правдоподобно ситуацията? Пожелавам ти следващия път слуката да те споходи и теб с още по-голям глиган.И един съвет бих ти дал , ако си съгласен да приемеш-такива животни по-лесно се свалят с куршум.Поздрави :drinks:

Редактирано от махони

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувам по - големи снимките, за да се видят по - добре:

post-721-0-60253800-1349785761_thumb.jpg

post-721-0-78858000-1349785767_thumb.jpg

post-721-0-69307700-1349785773_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой какво е пускал незнам, доколкото аз съм запознат(тъй като от скоро съм ловец) кучетата целогодишно трябва да подържат някаква форма, но колегата "махони", ако има нещо към собственика на кучето със него да се разбират, както казваш животното не му е виновно, като кучето добре си знае работата и е от голяма полза за наз и в случая за другата дружинка. :)

Колега целогодишно може да им поддържаш формата, но в гатера примерно.. Кучетата за едър лов нямат място в гората през забранения период ;) даже ако не се лъжа по новия закон наказанието е 3 години лишаване от лов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувам по - големи снимките, за да се видят по - добре:

Момчета лова е спортсменска игра и не са виновни животните ако ние хората не се понасяме просто се отказваме от лова но да страдат животни малко е гадно......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знае се не ами още по на там май

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже казваш че си от скоро колега да те питам знанията ти от скоро прочетеното и наученото по време на курсовете къде виде че пише

подържането на формата на кучето да е чрез пускане из района по време на забрана за лов на едър дивеч

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вие май само сте си чули май май :girl_cray2: .За вапросниа човек ,щом го знаете кога този човек през неговиат живот е гледал и ловубал с гонче ,но това е друга тема на разговор .Искам да се обурна кум вупросниа МАXОНИ ,и да го попитам штом твурди че е било толкова густо, и нее можел да види дали кучето е разпорено как би си позволил лукса да стреля по животно без да има приака видимост кум облаиващите го кучета.Бих желал и други колеги да отговориат на вупроса дали те биха стреляли в това положение.Не е ли по добре испуснато прасе отколкото муртво куче.И поздрави на всички които имаха слука в двата ловни излета :bira:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вие май само сте си чули май май :girl_cray2: .За вапросниа човек ,щом го знаете кога този човек през неговиат живот е гледал и ловубал с гонче ,но това е друга тема на разговор .Искам да се обурна кум вупросниа МАXОНИ ,и да го попитам штом твурди че е било толкова густо, и нее можел да види дали кучето е разпорено как би си позволил лукса да стреля по животно без да има приака видимост кум облаиващите го кучета.Бих желал и други колеги да отговориат на вупроса дали те биха стреляли в това положение.Не е ли по добре испуснато прасе отколкото муртво куче.И поздрави на всички които имаха слука в двата ловни излета :bira:

Че кой ти говори за въпросният човек.. говоря за големият, а дали е бил със стопер, може и да е бил - нямам спомен, но принципно е добре да се водят повече от 1 стопера..... когато си правят компания е по-добре. Знам какво съм видял - 1 куче, от една джета мисля че беше, гората между пътя монтана - видин и клисурица... Не щото аз го познавам, а защото човека, който ме возеше, каза - това е тоя и тоя.....

А за стоперите на малкия, също се носят легенди.. предлагам ти да не влизаме в подробности. Темата тука е за кучето - и за постъпката, която ако е така - абсолютно осъждам. За дейностите може да си пишем в другата тема.

Поздрав

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не го познавам колегата махони,ама нещо много го нападате човека! А ти като си млад ловец и не разбираш кое как е,ще си траеш,то целогодишно ако се тренираха тия кучета в гората ,то и пеперуди нямаше да има ! Човека ви каза-още 4-ма е имало там и никой не е забелязал ,че хайванчето е ранено ,и при нас са идали чужди кучета ,завъртят и заминат,да не мислите ,че им правя профилактичен преглед навсякъде! Емоция е била,адреналин,кучетат и те превъзбудени ,заминали са и това е ,вие всички все едно сте като по устав изрядни!Говорете за ловни емоции ,не за кой крив и кой прав! Те тез дето не закриват сезона целогодишно, стават най-тънкообидни като ги натиснат ,така че качвайте снимки на прасета ,стига сте се драчили с човека !Айде наслука и не ми се правете сега на обидени ,тия при мен не минават да се извинявам след като казвам това което мисля!

kum4o val4o Косьо wenislav и 2 други харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги!!!!!!!

Опорочихте прекрасната тема.............

Грозно е да се "натири" ранено куче, но къде е истината........

Моля, отворете си тема и се изяснявайте там.

Извинявайте за тона, но тази тема не е за изясняване на вгорчени отношения между членове на отделни дружини или групи.

Бъдете здрави. Наслука!

Nanski хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Моите уважения и адмирации, към всичики имали успех, при старта на сезона, но, личните отношения, спорове и "предположения" са обект на друга тема!

Лично аз, приключих с лова на дива свиня, преди, две години!? Причина за това бе, че "ловеца" Х, "отстреля" един "терлик", заедно с едно от най-добрите ни кучета, две ранени и едно загубено /Кучета/! Следваща седмица -"колегата" по пусия, цял час, сече тояги, после си ги "опалва на огън" и в крайна сметка, мина пред, прасето и кучетата на моята пусия!? Да е жив и здрав и винаги да попада на търпеливи колеги като мен!?

Редактирано от columba
miston хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Моите уважения и адмирации, към всичики имали успех, при старта на сезона, но, личните отношения, спорове и "предположения" са обект на друга тема!

Лично аз, приключих с лова на дива свиня, преди, две години!? Причина за това бе, че "ловеца" Х, "отстреля" един "терлик", заедно с едно от най-добрите ни кучета, две ранени и едно загубено /Кучета/! Следваща седмица -"колегата" по пусия, цял час, сече тояги, после си ги "опалва на огън" и в крайна сметка, мина пред, прасето и кучетата на моята пусия!? Да е жив и здрав и винаги да попада на търпеливи колеги като мен!?

Е колега наистина имаш биволски нерви,аз на твое място още в гората да му навра тоягите дека слънце го не огрева и то тъкмо като ги е опалил ,да не му е чак такъв дискомфорт хахаха,а за кучето дето е убил,ако е без да иска ,и се извини ,може и да ми мине някой ден ,ама ако е заради целта само и само да убие прасето ТОЙ и в името на това падне мое куче,е аз на лов ли съм ,той там работа няма,иначе колеги .........страшни случки стават в гората ,може да го намерят след няколко месеца заровен в шумата ! Това горед долу в кръга на шегата го казвам ,ама боя му е сигурен де :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колега наистина имаш биволски нерви,аз на твое място още в гората да му навра тоягите дека слънце го не огрева и то тъкмо като ги е опалил ,да не му е чак такъв дискомфорт хахаха,а за кучето дето е убил,ако е без да иска ,и се извини ,може и да ми мине някой ден ,ама ако е заради целта само и само да убие прасето ТОЙ и в името на това падне мое куче,е аз на лов ли съм ,той там работа няма,иначе колеги .........страшни случки стават в гората ,може да го намерят след няколко месеца заровен в шумата ! Това горед долу в кръга на шегата го казвам ,ама боя му е сигурен де :)

Живи и здрави, колега! Всичко останало е статистика!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб колега точно за това беше спора и за написаното последно от мен .За това зададох въпроса дали ще стрелиате ако ниамате ясна видимост кум кучетата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб колега точно за това беше спора и за написаното последно от мен .За това зададох въпроса дали ще стрелиате ако ниамате ясна видимост кум кучетата

Писах, за Два, коренно различни случая, с двама коренно различни "герои"!

Първия "герой", имаше крещящо ясна, видимост, към "терлика" и кучетата, които, почти го носеха към гонача......... и, изстрел!??

Втория, "мътна водица" - "луда главица"!?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване