Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Имам интерес към този калибър. Моля дайте повече информация за него! Нека, който има и ползва такъв кал. да сподели.

На мен ми трябва предимно за хищници! Да не спамим темата с постове "моето е най - хубаво" Просто ситуацията ми е такава.....имам пушка която е на отделни модули ;) и един от най - близките варианти до мойте изисквания е цев в кал. 22-250! :cap:

Имам интерес към този калибър. Моля дайте повече информация за него! Нека, който има и ползва такъв кал. да сподели.

На мен ми трябва предимно за хищници! Да не спамим темата с постове "моето е най - хубаво" Просто ситуацията ми е такава.....имам пушка която е на отделни модули ;) и един от най - близките варианти до мойте изисквания е цев в кал. 22-250! :cap:

Сега бих си отговорил що точно тоя напомпен мъник, ако ми кажеш, че вървят на една цанга с .308мичката! :cap:

ПС Мога ти дам едно дискче да видиш как сърбите ''апят'' сръндачета от бая далеч с него!

Edited by Nanski

Сега бих си отговорил що точно тоя напомпен мъник, ако ми кажеш, че вървят на една цанга с .308мичката! :cap:

ПС Мога ти дам едно дискче да видиш как сърбите ''апят'' сръндачета от бая далеч с него!

Баш тъй! :cap:

Измислен е в онези държави,където видовете лов са обвързани с лицензи и калибри като максимални,които може да се ползват към тях ;) Аа,и май,някакви възрастови ограничения!

Много ми е интересно,с какво би бил по-полезен от 308,при лова на хищник в България???Отклонява се и от най-малките треволяци и се отвява от вятъра,.........няма да казвам като какъв вестник :)

Лично нямам никакъв опит с калибъра,това ми е останало,като впечатление от разни форуми от САЩ.

За хищници-243,може би не най-доброто,но най-оптималното. Според мен,не бива да залитаме чак толкова.

Не съм го ползвал и нямам пряко наблюдение.

Като му гледам параметрите, мога да го поставя някъде между .223 и .243.

Аз лично ползвам .243, но няма да си ''хваля своето''. Чистосърдечно признавам, че съм стрелял само по мишени... :bb:

И за да не ми е съвсем off topic мнението - виждам, че си от Троян...

Не мислиш ли, че ще ти е малко трудна доставката на патрони в този рядък калибър?

Само за сравнение малко инфо от гънс.бг:

- 4 вида патрони в 22-250; цени от 1,95 до 3,70 лв.

- 27 вида в .223; цени от 0,90 до 3,10 лв.

- 23 вида в .243; цени от 1,80 до 6,10 лв.

Наслука!

Момчето вече е решило, че ще притежава този страхотен калибър, затова не го разубеждавайте, а споделете ако имате преки наблюдения върху него. Ако нямате, не спамете, а просто четете и учете, както аз правя. :)

А и за целта, за която ще го ползва и мястото, където ще ловува, ще му е ПЕРФЕКТЕН ! :)

А за цената на патроните - кеф цена няма !

Момчето вече е решило, че ще притежава този страхотен калибър, затова не го разубеждавайте, а споделете ако имате преки наблюдения върху него. Ако нямате, не спамете, а просто четете и учете, както аз правя. :)

А и за целта, за която ще го ползва и мястото, където ще ловува, ще му е ПЕРФЕКТЕН ! :)

А за цената на патроните - кеф цена няма !

То остави кефа, ами точно щото в Троян няма да ги намира тез патрони и няма да може да си прави КЕФА! :)

Имах 243кал. имах 223кал. знам много добре за какво става на въпрос.....прекрасни калибри са!! Обясних в първия си пост, че единствено 22-250 ми пасва на изискванията за модулната пушка, която имам.

То остави кефа, ами точно щото в Троян няма да ги намира тез патрони и няма да може да си прави КЕФА! :)

Аз и сега имам проблеми с патроните...в Троян има само сръбски и чешки, така че се нагаждаме някак си! :cap:

Имах 243кал. имах 223кал. знам много добре за какво става на въпрос.....прекрасни калибри са!! Обясних в първия си пост, че единствено 22-250 ми пасва на изискванията за модулната пушка, която имам.

Що питаш изобщо, или по-скоро, що питаш по тоя начин?!

Май по-важно е да намериш колеги с тоя калибър, които да ти купуват и носят патрони,

другото е ясно, щом ще взимаш такава цев за БлазТера...! ;)

ПП Или купуваш такъми и почваш да снаредяваш сам...

Edited by Тони Груев

Що питаш изобщо, или по-скоро, що питаш по тоя начин?!

Май по-важно е да намериш колеги с тоя калибър, които да ти купуват и носят патрони,

другото е ясно, щом ще взимаш такава цев за БлазТера...! ;)

ПП Или купуваш такъми и почваш да снаредяваш сам...

Надявах се, че ще се появи някой колега с такъв калибър да сподели.

Стрелял съм няколко пъти с този калибър, и мога да кажа че е брутален. Но лично за мен е важно от време на време да стрелям ей така по мишени за тренировка. Ако не те затруднява набавката на този боеприпас, вземай смело!!!

Поздрав

Пс.

Лично аз бих си избрал по често срещан калибър, защото и от тренировъчната стрелба изпитвам голямо удоволствие.

(вчера си вземах 30 бр 30-06 и ще потренирам тези дни на дистанций от 150 до 300м)

Аз мисля, че този калибър (22-250 rem.) няма голяма разлика в грамаж и начална скорост в сравнение с 223 rem. ! Не намирам нещо по-специвично в този калибър 22-250.Tа ако искаш да си стреляш повечко по-разумно е да си вземе човек 223 rem. , но ако вече си има 223 rem. и е запален хищничар, защо да не пробва и нови хищничарски калибри от сорта на 22-250 rem. .... ;):):cap:

"калибъра е много чужд за БГ но в САЩ е много популярен за лов на хищници и далечна стрелба по малки животинки - лалугери, мармоти ,зайци и др. .

Позитивни страни :

- Супер висока скорост - най високата скорост при стандартните калибри и боеприпаси ,сравнително евтин патрон - от 1.90 до 4.50 лв - каквото ли не щеш , много точен (зависи и от пукалото все пак и от стрелеца) , много плоска тректория на полет на куршума - реално аз правя корекции за над 250 м при прострелка 100 м .малка входна и изходна рана - запазват се кожите на хищниците .трепал съм от заек до елен без някакви затруднения в попадението (ако е на място разбира се ) .Откат - почти нищожен .

Недостатъци :

- при вятър над среден особено страничен има сериозно отклонение (лекия куршум)

- бързо загряване на цевта при спортна стрелба - поради високата скорост !

Ако мога да дам препоръка за патрони - аз ползвам Hornady - 22-250 Rem 50 gr V-MAX™ Superformance® - групата ми е 1.5-2 см .Пробвал съм в стечение на годините много патрони - Winchester, Remmington,Norma, S&B но като че ли Hornady най- много ми допадна а и като цена качество е №1 .на второ място слагам Winchester Ballistic Silver Tip 35 gr - направо влизат дупка в дупка но тъй като е много лек само за хищник съм го ползвал"

Този отговор ми го даде "Destroyer" За което много му благодаря, доста изчерпателен отговор на моя въпрос....дано няма нищо напротив да го цитирам!!

Edited by valchan
  • 1 year later...

Колега, малко късно се включвам....но сега видях темата!Не знам дали си се сдобил вече с такъв калибър, но моето мнение е, че е чудесен!Ползвам Remington 700 VTR, 22-250rem......само хубави неща мога да кажа за него!Точен,прецизен,прави големи пакости, като срещне целта, а патрони има, не се притеснявай.Аз ползвам Remington Accutip 50 gr. и Hordady V-max 50gr., няма пропуск.Успех!

Баш тъй! :cap:

Не разбрах само с какво 243 не е паснал на модулната пушка, след като са на една цанга с 308, както и 22-250, разбира се?

Поздрави и наслука!