Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
A4O

Гуми за Терано

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Идва зима и добре ще е да си обуем джипките с най - добрите, най- функционалните на най- добра цена зимни гуми.

Ако някой знае каква и къде е тази комбинация нека да сподели.

Предлагам да разделим предложенията си както следва:

- Зимни гуми за кал и сняг / цолаж, марка, цена , къде и впечатления./ като за ловци.

- Зимни гуми за асфалт / цолаж, марка, цена , къде и впечатления./

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.goodyear.eu/bg_bg/tires/4x4/wrangler-duratrac/

... това е моя избор , доволен засега ...

... някъде се брои за летна....

Редактирано от n960

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, от няколко години съм с руски гуми"медвед" и съм много доволен от тях, може да ги потърсиш във всеки магазин за руски авточасти.... цена не мога да коментирам тъй като Бг-търгашите си ги знаем що за стока са .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, от няколко години съм с руски гуми"медвед" и съм много доволен от тях, може да ги потърсиш във всеки магазин за руски авточасти.... цена не мога да коментирам тъй като Бг-търгашите си ги знаем що за стока са .

Именно, щото знаем какви са и за това ми е труден избора. Ако може да споделим за размера и цените на, които са купувани ще се улесним в решенията си.

За моето Терано имам Гудиър Вранглер Ултра Грип 235/70/16 на около 5-6000 км , ама ми се струва ,че в гората нямам шанс.То в Страндата няма кой знае какви снегове , ама калта е една........

Чудя се дали да не мина на 15 цола и по- високи гуми , но все още се триумя.

Редактирано от A4O

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с тези, ако асфалта преобладава, не са лош избор.Много добро поведение на сух и мокър асфалт, както и на пресен или отъпкан (но не заледен) сняг. За кал и мокра тревата не са добро решение, нищо че в рекламата си Пирели твърдят друго.Тихи са и ги водят всесезонни(ако изобщо има такива).Карам ги трета година и съм доволен

pirelli_scorpion_s_t.jpg

Марка: Pirelli

Шарка: Scorpion S/T M+S

Категория: Джипове

Приложение: Всесезонни гуми

Информация:

Технологичен баланс:

Ако off-road автомобилът е синоним на свободата, Pirelli Scorpion е задължително средство за използването му, независимо от терена.

Гуми за всякакви цели, проектирани както за асфалт, така и за off-road, даващи сигурност и надеждност от най-високо ниво.

Последните технологии:

Като квинтесенция на специфичната SUV и 4х4 технология на Pirelli, Scorpion S/T е изключителна нископрофилна гума, проектирана за най-новото поколение автомобили 4х4. Комбинирано с отлично управление, тази гума е идеална за високоскоростно шофиране. При off-road условия Scorpion S/T осигурява превъзходно сцепление и изключителна маневреност, дори и на сняг.

• 4 надлъжни улея и подсилени странични зони -> Подобрено отводняване, за да се избегне аквапланинг. Отлично управление на асфалт.

• Напречни блокове -> По-добро спиране на сухи и мокри пътища. Превъзходно сцепление на мокра трева, кал и сняг.

• Специален състав на протектора и дефазирано разположени блокове -> Подобряване на комфорта при движение и намален шум.

• Стабилна контактна повърхност -> Добро управление на пътя и бърза реакция.

• Скоростни индекси "S-T-H" -> Отговаря на изискванията за мощност на съвременните автомобили.

Редактирано от emil5koff

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв размер са Скорпионите ?

Що ми се струва ,че при 15 - ките има по-голям избор или се заблуждавам?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

225(не съм съвсем сигурен, но не ми се се слиза до гаража)х75х15

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати, обикалях, питах е такова чудо МЕДВЕД в Бургас не намерих . Даже и чичо Гугъл не знае.

Исках да ги видя наживо , ама уви.

Редактирано от A4O

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кoлегата n960, правилно ти е казал, тази гума за сняг и кал e много добра wrangler duratec. Другото е компромис. Или ще е зимна гума и за кал няма да става хич или обратното, а Duratec-a е става за отъпкан сняг и в кълта се справя добре. Друго предложение за по- универсална гума е General grabber at2.

Редактирано от Явор

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нещо не мога да се справя с намирането на търговец на гумите wrangler duratec за Пловдив. Ако някой може да помогне ще бъда благодарен...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тези http://www.vulcantir...rser_msrs_s.htm аз имам такива за сняг са 6+ а за кал ако не е мн голяма и лепкъва стават

Редактирано от shot1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Идва зима и добре ще е да си обуем джипките с най - добрите, най- функционалните на най- добра цена зимни гуми.

Ако някой знае каква и къде е тази комбинация нека да сподели.

Предлагам да разделим предложенията си както следва:

- Зимни гуми за кал и сняг / цолаж, марка, цена , къде и впечатления./ като за ловци.

- Зимни гуми за асфалт / цолаж, марка, цена , къде и впечатления./

Не бях попадал на толкова смешна тема . КОМБИНАЦИЯ ОТ КАКВО ? Ако някой знае каква и къде е тази комбинация нека да сподели. Освем че всички гуми са черни и кръгли. ТИ Колега виждал ли си в гората ? КОЛЕГА хем глиган хем сърна хем заек в едно ? ИЛИ въпросчето ви е ? пътувам от едикъдеси по ХАСВАЛТ с джип с 180 километра гост съм на едикояси дружинка и трябва да се кача с джипа на едикояси ПРОСИЯ шерпите да ми изгонят дивеча . Това не е заяждане КОЛЕГА ... така ви е зададен въпроса . Пък хептем да не споменавам че и дори да ти спомена марки гуми и цолаж не одговара на това че джипа ви може да ги носи . ИЛИ историята накратко НАТИ ТОВА КОПЧЕ ПРИШИИ МУ БАЛТОН..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за да не останете с обеждението за заяждане ще одговоря по темата професионално.. Карам джип НисаН пАТРОЛ 3.3ТД 122 коня И ЕДНО МАГАРЕ ГО КАРА гумите са му 35ци регенерат на фулда . Ловувнвата ми територия е на надморско равнице 1200 м. исключително северна страна .Добре се справят в дълбоките коловози на виатнамка кал сняг и асвалт единствения недостатък е че са регенерат и не можат да се карат на 0.5 атмосвери което е важно за снежна покривка. А щях да забравя най важното че напомпани 3 атм.. джипа носи 10 глигана а той е пикап . Ама по важното за мен е че носи царевища сено и сол през соровите зимни месеци безупрекно в балкана за подхранване на полезния дивеч. поздрави и Н С Л У К А КОЛЕГА

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно златно правило каквито и гуми да сложиш за кал и колкото ти е повече проходим джипа . Толкова по далеч ще ходиш за трактор да те дърпа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото един джип става по- джип, толкова повече не става за асфалта!

Но чак толкова сериозно нещо за лов е повече за гъзария ще да е, сигурно само няколко процента от колегите ловци, имат тежки терени. Повечето ловни места спокойно базови джипове могат да се движат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото един джип става по- джип, толкова повече не става за асфалта!

Но чак толкова сериозно нещо за лов е повече за гъзария ще да е, сигурно само няколко процента от колегите ловци, имат тежки терени. Повечето ловни места спокойно базови джипове могат да се движат.

Е да и навярно си прав до зборния пункт пред кафето. Иначе както казват Перничани ПРЕД ВИНКЕЛО И КАЛТА СИТЕ СМЕ РАВНИ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз,моят го карам лятото с тези,с размер 235/75/15 http://www.gumi.bg/tires/items/bf_goodrich_macadam_ta-1785 , а зимата щом стане кално и има сняг слагам това със същия размер http://www.tyretraders.com/details%7CManID%7CMALATESTA.html и съм много съм доволен от представянето им в кал и сняг.Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз,моят го карам лятото с тези,с размер 235/75/15 http://www.gumi.bg/t...macadam_ta-1785 , а зимата щом стане кално и има сняг слагам това със същия размер http://www.tyretrade...|MALATESTA.html и съм много съм доволен от представянето им в кал и сняг.Поздрави

Голям избор на 15-ки и почти никакъв на 16-ки.

А равномерно ли се износват, че мой приятел се оплакваше от регенерат. Износването било неравномерно , а оттам и неприятен дисбаланс още на втората година..

На каква цена взе зимните Колега?.

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам ги само зимата и имам навъртени около 3 хил. км. само с тях и за сега всичко си е ок, цената им беше 160 лв.бр. 235/75/15 ,а ако ти трябват 16-ки мисля,че поръчваха по размера.А има вариант даваш стара гума за подложка,но да не е нацепена и те ти ги правят излиза на 90 лв бройката,аз бях дал 215/80/15 но ми казаха,че са тесни.Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те това ще кача за зимата, пък като се наложи, ще се върви пеш....

http://www.bridgestonetire.com/tire/blizzak-dm-v1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те това ще кача за зимата, пък като се наложи, ще се върви пеш....

http://www.bridgestonetire.com/tire/blizzak-dm-v1

Здравей колега, дали сложи тези гуми и може ли да кажеш впечатленията от тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, дали сложи тези гуми и може ли да кажеш впечатленията от тях.

Само 3 месеца ги карах миналата зима от декември до края на февруари. На сняг, лед и почистван асфалт са без грешка, но на кал се запълват веднага. и не държат на страни. Гумата е по-подходяща за експлоатация в града и дълъг път при зимни условия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 3 месеца ги карах миналата зима от декември до края на февруари. На сняг, лед и почистван асфалт са без грешка, но на кал се запълват веднага. и не държат на страни. Гумата е по-подходяща за експлоатация в града и дълъг път при зимни условия.

благодаря за бързия отговор, тогава ще мисля за DMZ-3 или някой друг модел. Зимата карането ми е доста повече по асвалт отколкото по черно , но все пак не е за пренебрегване и калта колкото и да е малко. Падне ли сняг е лесно въпроса е до тогава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако още търсиш гуми. Аз кал и сняг ти препоръчвам Malatesta Koala вярно те са регенерат но в гората нямат грешка.С мойто Терано ги карам 3 година за зимата няма да имаш проблем. Но не ти ги препоръчвам за дълъг път като са нови защото този грейфер разбива накладките и окачването.Вече като се истъркът не е проблемем.Но не рискувай за дълъг път.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове