Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

какви такси и колко пари излиза един курс за ловец ?

Recommended Posts

Искам да стана ловец, интересувам се какви документи и какви такси се заплащат за да стана ловец.Ще има ли изпит до края на 2012 год. в южна България ? благодаря предварително.

1. Курс - 600 - 650 лв. уж с включени такси за изпитите, а като дойде време за изпита ти казват, че не са били включени и си плащаш оттделно таксите за изпитите + 2 Х 35лв.

2. Ловно и горско (членска карта + ловен билет) + встъпителна такса ~ 200 лв.

3. Документ от "психар" - повтаряш му изречението " Самолета кацна плавно на мекия терен, предварително подготвен за целта"... това удоволствие е 20 лв.

4. Свидетелство за съдимост - 5 лв.

5. Документ от следствието - 10 лв.

6. В служба КОС - 20 лв. за Разрешително за придобиване на оръжие,

7. Оръжие - цена:....

8. В служба КОС - 20 лв. за Разрешително за носене и употреба + 20 лв. за разрешително за съхранение. + банковите такси ~ 2 и нещо лв. на превод.

9. Евентуално каса за оръжие, цена - колкото я намериш ...

10. Екипировка - .... сметай си сам...

Може и да пропускам нещо, нека колегите допълнят ако се сещат нещо друго.

Всичко минава вече през банка на всяка такса банков превод!И така приказката за кефа!След нова година започват записванията!Късмет!

Някаде четох че трябва да нямам даначни задължения да ми издадат разрешителното за закупване на оръжието.Ако някой знае нека помогне

Aко говориш за актове и фишове-няма проблем,аз имах и всичко си мина безпроблемнно.

1. Курс - 600 - 650 лв. уж с включени такси за изпитите, а като дойде време за изпита ти казват, че не са били включени и си плащаш оттделно таксите за изпитите + 2 Х 35лв.

2. Ловно и горско (членска карта + ловен билет) + встъпителна такса ~ 200 лв.

3. Документ от "психар" - повтаряш му изречението " Самолета кацна плавно на мекия терен, предварително подготвен за целта"... това удоволствие е 20 лв.

4. Свидетелство за съдимост - 5 лв.

5. Документ от следствието - 10 лв.

6. В служба КОС - 20 лв. за Разрешително за придобиване на оръжие,

7. Оръжие - цена:....

8. В служба КОС - 20 лв. за Разрешително за носене и употреба + 20 лв. за разрешително за съхранение. + банковите такси ~ 2 и нещо лв. на превод.

9. Евентуално каса за оръжие, цена - колкото я намериш ...

10. Екипировка - .... сметай си сам...

Може и да пропускам нещо, нека колегите допълнят ако се сещат нещо друго.

благодаря за инфото колега значи цялата работа е около 1000 лв излиза .

Този въпрос ми звучи така сякаш отиваш в автосалона да си купиш ферари и първото, което питаш е колко харчи на 100 ...

Може ли някой да ми поясни нещо по този въпрос? Къде е публикувано това изискване от горските?

Колежке, мислиш ли че ако имаше такова изискване по закон, че то досега горските щяха да го изискат от нас.

Edited by pinus

Аз карах тази година курсовете в Харманли. Всичко ми излезна почти 3000 лева, 2 и нещо. В тази цена включвам и пушката, която си закупих - 600лв. Касата си я направих сам.