Jump to content

пропадане на куршум тип бренеке

Recommended Posts

здравейте имам следния проблем ,имам иж 27 на няколко пъти при изтрел на разтояние 50-60 метра с куршум тип бренеке амам чувството че куршума пропада възможно ли е това ,аз си мислех че това се получава на около 100метра , използвам патрони ротвайл екстракт

Edited by par4oveca

Най-вероятно, това не е от пропадане колега, ами цевта там си ги кара. Пробвай други марки, грамажи и прочие за да разбереш оръжието какво ще си хареса ;)

Благодарение на земното притегляне куршума започва своето пропадане от момента,в който напусне ствола със същата скорост все едно го пускаш с ръка на земята.На какво разстояние колко ще пропадне зависи вече с каква скорост се движи и от собствената му маса.Понеже в началото на полета си скоростта му е мн.висока и времето му за полет до мишената е малко,то и пропадането му е незначително,като същото е взето под внимание от производителите при поставане и на мерната планка.Например мерната планка отзад на цевта спрямо оскалната линия е винаги по високо,отколкото при дулото...така,че на35до 50тина метра(зависи какво са решили в завода) където си се прицелил там да ходи и куршума,като това е съобразено с въпросното пропадане на снаряда(куршум или съчми).Това ,че куршума има прав полет са митове.Все едно да го пуснеш с ръка и той да се позачуди и после да почне да пада :D .Другия вариан е да му са пораснали крила :D

Та ..пропадане има и няма как да няма .Пробвай с други патрони или просто свикни с пушката .

Edited by nqkoiotnqkade

Благодарение на земното притегляне куршума започва своето пропадане от момента,в който напусне ствола със същата скорост все едно го пускаш с ръка на земята.На какво разстояние колко ще пропадне зависи вече с каква скорост се движи и от собствената му маса.Понеже в началото на полета си скоростта му е мн.висока и времето му до полет до мишената е малко,то и пропадането му е незначително,като същото е взето под внимание от производителите при поставане и на мерната планка.Например мерната планка отзад на цевта спрямо оскалната линия е винаги по високо,отколкото при дулото...така,че на35до 50тина метра(зависи какво са решили в завода) където си се прицелил там да ходи и куршума,като това е съобразено с въпросното пропадане на снаряда(куршум или съчми).Това ,че куршума има прав полет са митове.Все едно да го пуснеш с ръка и той да се позачуди и после да почне да пада :D .Другия вариан е да му са пораснали крила :D

Та ..пропадане има и няма как да няма .Пробвай с други патрони или просто свикни с пушката .

абе може и до свикване да е незная на по близки разтояния и да уточня със съчми , със концентратор проблем няма обаче с бренекето по надалеч нещо става може и в мен да е проблема , в събота ще си харесам едно дърво и ще разбера:)

Дааа, колегата наистина е прав. Според закона за свободното падане на телата - всяко тяло оставено без опора - пада. Само от мен да знаеш, че всяко "бренеке" което "пропада" на 50-60 метра от точката на прицелване или не е за твоята пушка или не става за никъФ.

п.п. Бреййй "закони" и постулати започнах да пиша вече, бах таз работа :D

Та из този форум уважаеми колега Илиев има мн.дадена наготово информация от колеги ,които са си направили труда да пробват и да споделят..да качат и снимков материал.Ето например сега ми хрумна,че колегата "patelan" е качил снимки на групи с куршуми с подобно поведение ето тук http://www.nalov.com...ic=30192&st=150 и е описал старателно всичко в нещо като "протокол от дисекцията на всеки патрон",както и неговото поведение....

Проблема леко ми намирисва на твоя ;)проблем.

Всъщност прочети цялата темичка...ще ти е полезна ;)

Edited by nqkoiotnqkade

Та из този форум уважаеми колега Илиев има мн.дадена наготово информация от колеги ,които са си направили труда да пробват и да споделят..да качат и снимков материал.Ето например сега ми хрумна,че колегата "patelan" е качил снимки на групи с куршуми с подобно поведение ето тук http://www.nalov.com...ic=30192&st=150 и е описал старателно всичко в нещо като "протокол от дисекцията на всеки патрон",както и неговото поведение....

Проблема леко ми намирисва на твоя ;)проблем.

Всъщност прочети цялата темичка...ще ти е полезна ;)

благодаря
  • 4 weeks later...

здравейте имам следния проблем ,имам иж 27 на няколко пъти при изтрел на разтояние 50-60 метра с куршум тип бренеке амам чувството че куршума пропада възможно ли е това ,аз си мислех че това се получава на около 100метра , използвам патрони ротвайл екстракт

За ротвайл екстракт не съм чул до сега - може и да има, но за ротвейл екзакт - да, и съм леко недоволен от тях. Принципно са "блондо" ама не знам дали е от пушката или е от тях...е на трето място ще визирам и стрелящия, ама по тази причина и не само вече нямам нито иж 27, нито стрелям с ротвейл екзакт - при удобен случай ще пробвам да се разделя и с неумеятността си...

Edited by Anelin