Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
chapoblan

Ловджия загина от кръвозагуба по време на лов, прострелян в бедрото

Recommended Posts

Жалко е наистина колеги- много жалко, но виждате, от колко кладенци вадят вода застъпниците на тезата за стрелба със сачми по време на групов лов. То е ясно, че никой не е застрахован, но...?!?

Моля върнете се в началото- прочетете и вижте, колко и кои са, и какви са доводите им за да продължават да застрашават живота на колегите си?!

Прочетете изписаното по подобните теми- само от този сезон и истината ще стане очевадна дори за КОС и органите на реда.

Горко на близките на простреляния!

Прав си колега за всичко.Нарочно следях темата как бавно и полека замлъква.Как се забравя всичко до следващия път ,следват писания, коментари и пак тишина.До следвашия път.Постоянно има хора из форумите ,който са контра на всичко, та било то и законно основано.Съчмите са едно на ръка.Навсякъде почти повсеместно се използват.Целта оправдава средствата -трябва да се избива даденото.Колега поде инициатива ,която и на мен ми допада много а именно да се направят нещо от типа на вишки за стрелците.И това срешна яростна съпротива .Някой трябва да ги направи все пак.После на ред са жилетките дали и те пречат при лова ,при положение че повечето от животните и пустите прасета виждат черно-бяло.Затова се и не носят от повечето.Пак контра.Да се провеждат някакви задължителни подготвителни стрелби на ловците,да се обучат с теоретични курсове и детайли от такива нещастни случай ръководителите на лова.Да се проведат такива и с гоначите примерно.Повечето се спотайват ,не викат,не се обозначават разчитайки да отстрелят животното на легло.Да се въведат сигнали за начало и край на гонката ,сигнал за вдигнато,за ранено животно.Не е толкова трудно,използвам такъв рог и е доста по-ефективен от телефоните за комуникация.Току виж след време и ритуали сме започнали да правим на отстреляния дивеч.Да се въведе и толко дискутираната застраховка .Каква е тази опозиция и на това напълно нормално действие.Та нали това е акт на предвидливия човек,защо се опорочава това и всичко се свежда до пари .Нали навсякъде се парадира ,че това е хоби,мерак се гаси с пари и други такива постулати.Истината е една и тя е ,че човек когато иска да направи нещо намира средства и време ,ако ли не -оправдание.Трябва да се промени разбирането за лов.Бракониерството е повсеместно и е най-големия проблем .Трябва да се направи нещо ,защото нищо добро не ни чака в бъдеще с такова настояще.Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега за всичко.Нарочно следях темата как бавно и полека замлъква.Как се забравя всичко до следващия път ,следват писания, коментари и пак тишина.До следвашия път.Постоянно има хора из форумите ,който са контра на всичко, та било то и законно основано.Съчмите са едно на ръка.Навсякъде почти повсеместно се използват.Целта оправдава средствата -трябва да се избива даденото.Колега поде инициатива ,която и на мен ми допада много а именно да се направят нещо от типа на вишки за стрелците.И това срешна яростна съпротива .Някой трябва да ги направи все пак.После на ред са жилетките дали и те пречат при лова ,при положение че повечето от животните и пустите прасета виждат черно-бяло.Затова се и не носят от повечето.Пак контра.Да се провеждат някакви задължителни подготвителни стрелби на ловците,да се обучат с теоретични курсове и детайли от такива нещастни случай ръководителите на лова.Да се проведат такива и с гоначите примерно.Повечето се спотайват ,не викат,не се обозначават разчитайки да отстрелят животното на легло.Да се въведат сигнали за начало и край на гонката ,сигнал за вдигнато,за ранено животно.Не е толкова трудно,използвам такъв рог и е доста по-ефективен от телефоните за комуникация.Току виж след време и ритуали сме започнали да правим на отстреляния дивеч.Да се въведе и толко дискутираната застраховка .Каква е тази опозиция и на това напълно нормално действие.Та нали това е акт на предвидливия човек,защо се опорочава това и всичко се свежда до пари .Нали навсякъде се парадира ,че това е хоби,мерак се гаси с пари и други такива постулати.Истината е една и тя е ,че човек когато иска да направи нещо намира средства и време ,ако ли не -оправдание.Трябва да се промени разбирането за лов.Бракониерството е повсеместно и е най-големия проблем .Трябва да се направи нещо ,защото нищо добро не ни чака в бъдеще с такова настояще.Поздрави.

колега казал си го перфектно

само ще добавя, че тука има колеги дето проповядват една теза

"не ме гледай какво правя, а ме слушай какво ти говоря"

иии ............те така!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко е наистина колеги- много жалко, но виждате, от колко кладенци вадят вода застъпниците на тезата за стрелба със сачми по време на групов лов. То е ясно, че никой не е застрахован, но...?!?

Моля върнете се в началото- прочетете и вижте, колко и кои са, и какви са доводите им за да продължават да застрашават живота на колегите си?!

Прочетете изписаното по подобните теми- само от този сезон и истината ще стане очевадна дори за КОС и органите на реда.

Горко на близките на простреляния!

я им извади един списък на хората които сме за сачмите и им го занеси.за по сигурно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я им извади един списък на хората които сме за сачмите и им го занеси.за по сигурно.

да добавя за "списъка" че не съм против съчмите а против празните глави

въпреки че от този сезон ходя само с нарезно но не щото са ме задължили а поради други причини които не смятам да изброявам като по мощен удар на патрона по голяма дистанция и т.н.

но пак повтарям празните глави са проблема

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,хайде да не напускаме темата,а?Хубави са тези призиви за "честна" стрелба само с куршум,но не са за тук...Защото сачмения сноп е бил сравнително добре групиран,като нещастна случайност е попадането на една сачма в смъртоносна зона.Ако изстрела беше произведен с куршум,при това коректно прицелване,с пълна сигурност щеше да се получи същия ефект,само че със 100 % летален изход...Така че,да не забъркваме тука спора от други теми и да не разпалваме страстите...А по темата-това,което намекнах в предния си пост,вече се очертава като факт-разследването тръгва в тотално сгрешена посока и...най-вероятно ще се провали,за съжаление.

Нещо си се объркал за "групираността" на сачмения сноп?!Къде е крака и къде главата?

Има ли закон хубав лош трябва да се спазва, това ни е проблема на българите. Всеки има мнение и колкото по-обикнована е темата толкова повече специалисти със собствен поглед!

Лека му прръст на човека!Тежко на семействато! :sorry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основният проблем е ниската дисциплина!

Много колеги "мърдат" от пусията и, ако са без жилетки шансът да ги застрелят съседите им или гоначите става голям. На мен ми се е случвало, като гонач зад гърба ми да ми се появи колега, който е сложен на пусия(като линията на гоначите се намира на поне километър пред пусиите)! А аз знам, че отзад е чисто и мога да стрелям спокойно...!!?

Това преля чашата и смених дружинката(в северозападна България) с по-организирана и дисциплинирана.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основният проблем е ниската дисциплина!

Много колеги "мърдат" от пусията и, ако са без жилетки шансът да ги застрелят съседите им или гоначите става голям. На мен ми се е случвало, като гонач зад гърба ми да ми се появи колега, който е сложен на пусия(като линията на гоначите се намира на поне километър пред пусиите)! А аз знам, че отзад е чисто и мога да стрелям спокойно...!!?

Това преля чашата и смених дружинката(в северозападна България) с по-организирана и дисциплинирана.

Същото ми предстой явно и на мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, Честит имен ден г-н Ринков- сас здраве да си носите името!

Относно списъка, за който давате идея- обсъждам с приятели в някоя от националните медии да има нарочно предаване на тази тема, като специално ще се отдели внимание на неразбирането на проблема и на вашите доводи и твърдения - на нарушителите на разпоредбите за безопасност. Извадил съм няколко от писанията на посочените, за да може добре да бъдат обхванати нарушенията и наглостта, с която това става. Проблем за сега е- да бъде в най-гледаното време и да приключи ловния сезон.

Ваш е проблема, че предпочитате да нарушавате безопсността, а и е очевадно, че НАИСТИНА В ЗАДПРИКЛАДНОТО СЪЩЕСТВО Е ПРОБЛЕМА ЗА СМЪРТТА НА НАШИ КОЛЕГИ !

Не разбирам само, защо трябва да тръбите, че не ви пука от забраните!, и какви са тези "слъзливи" излияния от вас- по отношение на нелепо загиналите?! Не е ли това проява на цинично лицемерие?!

Не ви ли е неудобно от близките на загиналите -точно в темата за смъртта на ловеца ?

Как така- хем изказвате съболезнование, хем твърдите, колко е добре напук да се стреля с 13.00 по време на групов лов?!

Спирам, но искам да попитам модераторите и администраторите- този форум против закононарушенията ли е?

Как може в тема за смърт на колега- по време на групов лов, да пускате писания, колко е добре да се правят компромиси с безопасността и разпоредбите? Пуснете отделна тема- в подкрепа на нарушенията и там няма да правят впечатления изцепките.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,хайде да не напускаме темата,а?Хубави са тези призиви за "честна" стрелба само с куршум,но не са за тук...Защото сачмения сноп е бил сравнително добре групиран,като нещастна случайност е попадането на една сачма в смъртоносна зона.Ако изстрела беше произведен с куршум,при това коректно прицелване,с пълна сигурност щеше да се получи същия ефект,само че със 100 % летален изход...Така че,да не забъркваме тука спора от други теми и да не разпалваме страстите...А по темата-това,което намекнах в предния си пост,вече се очертава като факт-разследването тръгва в тотално сгрешена посока и...най-вероятно ще се провали,за съжаление.

Здравейте г-н Живков!

Не ви разбирам- за каква нещастна случайност говорите, след като е прострелян ловеца със сачми въпреки забраната?!?- ВЪПРЕКИ ЗАБРАНАТА!?

Точно в темата за СМЪРТ ПРИЧИНЕНА СЪС ЗАКОНОНАРУШЕНИЕ е мястото за обсъждане, а и близките и приятелите на загиналия ще могат да видят, на какви хора е позволено да боравят с оръжие, и защо това се случва.

Съжелявам, но не ви ли притеснява- точно в тази тема да се говори, че не са проблем нулите, след като ловеца е загинал точно от това закононарушение?

Останете със здраве!

Редактирано от LyudmilLov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви ли се струва, че нещата пак влязоха в онова, до болка познато вече русло - сачми или крушум ?

Струва ми се, че темата бе за нещо друго, доста по жестоко - отиде си човек от кравозагуба, защото е бил изоставен от всички около него . За тях явно е било по-важно да се приберат и погрижат за местото в раниците си ..... . Няколкото килограма мръвка, излязоха доста по важен фактор от един липсващ, но кой го е еня да брой колко излизаме и колко се връщаме, важна е торбата, защото това там, пък и не само там, явно е станало нещо нормално .

Не каквам, че с такова нараняване шансовета са били големи, но да го изоставиш и на другия ден да си с пушка на рамо за поредната торба ... , та над това трябва да се замислим, колко бяхме и колко сме, след това ... , а не кой колко занесе у тях .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви ли се струва, че нещата пак влязоха в онова, до болка познато вече русло - сачми или крушум ?

Струва ми се, че темата бе за нещо друго, доста по жестоко - отиде си човек от кравозагуба, защото е бил изоставен от всички около него . За тях явно е било по-важно да се приберат и погрижат за местото в раниците си ..... . Няколкото килограма мръвка, излязоха доста по важен фактор от един липсващ, но кой го е еня да брой колко излизаме и колко се връщаме, важна е торбата, защото това там, пък и не само там, явно е станало нещо нормално .

Не каквам, че с такова нараняване шансовета са били големи, но да го изоставиш и на другия ден да си с пушка на рамо за поредната торба ... , та над това трябва да се замислим, колко бяхме и колко сме, след това ... , а не кой колко занесе у тях .

Таке е господине, но за близките на загиналия ловец е важно - как и защо се е стигнало до кръвозагубата! Дано не сте имали загубен близък от нелепост, но ако сте имали ще разберете хората, колко много имат нужда от съпричастност и истината за случая; и от СПРАВЕДЛИВОСТ !Това е важно и за разследващите- освен, ако виновния не е от системата?

Защо трябва да се прехвърля проблема от болната на здравата глава?

А, за това, че момчето не е потърсено......-нямам думи!? Дружинката му заслужават дълго време да не видят лов, колкото години е наказанието за виновния, толкова и за непотърсеният колега по лов!

Кой, ако не и ловците да са най- заинтересувани от тези нещастни инциденти?

Кой, ако не и собственниците на оръжие- да покажат на дело, колко сме безкомпромисни към погазването на правилата за безопасност?

Съжелявам, но тези чудесии трябва да престанат.

Такова умишленно погазване на забраните, като през последните години не се е случвало, но и служители на закона- пък били те бивши или настоящи да твърдят публично, че пет пари не дават за законовите норми за безопасност?!

Редактирано от LyudmilLov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колко от вас са чели устава на сдружението, в което членуват ?

Там се говори за дисциплинарна отговорност, за изключване ... колко ловци са наказани или изключени през последните, примерно, 5 години ?

Ако няма такива, това значи ли, че няма нарушения /а има безброй/ ?

Да сте чували някое сдружение да е приело морално-етичен кодекс /предвиден е в уставите/, камо ли пък да го спазва ?

Да сте чули от ръководителя на лова нещо повече от "да се стреля по ясно видима цел" ?

В някои устави се говори за "трайно установени ловни практики", респективно, за нарушаването им ... някой да знае какво значи това ?

Не мислите ли, че нихилизмът към ВСЯКАКВИ ПРАВИЛА всъщност УБИВА и идеята за лов, и буквално ?

Зная, че има ловни дружинки, които функционират перфектно, но дали са повече от 10% ?

Бог да /ни/ прости ...

П.П. Съжалявам, че така минорно в петък, но, хора, гинем мърцина ...

И, все пак, наслука !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си се объркал за "групираността" на сачмения сноп?!Къде е крака и къде главата?

Има ли закон хубав лош трябва да се спазва, това ни е проблема на българите. Всеки има мнение и колкото по-обикнована е темата толкова повече специалисти със собствен поглед!

Лека му прръст на човека!Тежко на семействато! :sorry:

Хайде да приемем,че не съм се объркал,защото имам доста информация,а?Неспазването на закона определено е проблем-винаги-но в случая не от това произтичат фаталните последици, както се опитах да поясня.И нека да стане ясно на всички-смъртта е причинена от сачма в черепа,пронизала мозъка,а не от кръвозагуба вследствие разкъсване на феморалната артерия!!А къде е главата,къде са краката-всички знаем,само дето има положения на тялото,при които са близо,като например когато коленичиш или като се придвижваш на четири крака в гъстиняка.Проблема е,че въобще е произведен изстрел по неясна цел,а не с какъв вид патрон е бил произведен.Затова мисълта ми беше,че ако изстрела беше с куршум,щеше да е също с фатален край-щеше да попадне в гръдната клетка най-вероятно.Друго не искам да обсъждам-за съжаление станалото не може да се върне,още веднъж съболезнования на близките му!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФФФ не знам колеги всеки е прав за себе си. Лошото се е случило,въпроса е как ще се оправят нещата като знаете ,че при нас са само думи, а не дела? Но и в основата са средствата. Ще се откажа от съчмите ако мога да си позволя нарезна. В краина сметка аз поне ходя за удоволствието и не ми пука дали ще падне нещо или мръвката. Ще се кефа и на някоя карабинака но не мога да си я позволя,въпреки ,че имам и от доста време подборен. То май отиват нещата лова да е само за богатите. Много познавам които се отказаха вече поради тази причина. Но и царете на времето могат да се похвалят с добри трофей,а не са имали карабини ,а съчманлиики. Темата има две страни и може много да се пише по нея за и против. Така ,че предлагам не тук в тази ,а друга тема да се създаде- относно за и против съчми или коршуми (патрони) каквото и да е там>>> БЛГ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако е действително така това не е дружина това е гюбре!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бог да прости Иво.

Убиеца е хванат на втория ден.След като е разбрал какво е направил се е прибрал , и два дни се е отдал на ядене и пиене тоя изрод.

За съжаление за времето докато открият Иво , той е бил и яден от прасетата.

Тази дружинка просто не трябва да съществува , малко и е три години ! Ще питате защо ли?

С Иво бяхме приятели , той беше гонач и то от тези които се раздават. Преди години ни покани 4 души , да отидем при него на лов , в с.Винище. Молбата му бе огромна - имало много прасета и много слаби стрелци . Събрахме се сутринта , парада го водеше шефа на горското от Монтана , инструктаж и тръгнахме. Първата гонка бе над селото в една млада гъста акациева гора пълна с огромни къпини , вижда се от главния път. Естествено нас ни сложиха в трета глуха. Гоначите бяха трима , тръгнаха . В гората са лазили , Прасетата бяха над 80 . Иво чрез пиратки не е могъл , както и кучетата да раздвижат прасетата и тогава започва да стреля по тях , като убива едно около 20кг. и чак тогава прасетата тръгват , около 30 минаха магистралата и един тир без малко да излезе от пътя , а другата част от прасетата тръгва към пусийте . А там картинката следната - двама старци се събрали и си говорят - излизат им към 10 прасета , единия стреля и убива пак едно 20кг. Разделят се , покрай другия минават около 5 прасета , и той убива още едно около 20кг. , а 14 човека като чуват стрелбата на гоначите напускат местата си и влизат в гората . След гонката всички се събрахме и стана една караница почти до бой , обяснението на тия 14 беше че са искали да си убият по прасе заради главите . Невероятна месарщина! Общо бяхме около 28-30 човека . Седнахме да обядваме , започнаха да оправят прасетата . Ние решихме да си тръгнем и те бяха толкова учудени че не искаме дял . Тогава започнаха пак да се карат, защо не са ни сложили на по добри места - защото тогава разбраха че сме дошли само евентуално да им убиеме по някое прасе , и че не сме дошли за месо . Двамата които стреляха - на единия му засекла пушката , а на другия един от патроните му бе гръмнал само капсула . Един от моите приятели "фрица" им провери патроните - те бяха много стари картонени с ръждясали гилзи , ядоса се , изхвърли им ги и им подари негови . Повече не сме ходили там , защото в тая дружинка няма ред, няма десциплина , няма нищо , единствено и само една месарщина . За голямо съжаление трябва да се случи такава трагедия , за да се вземат някакви мерки . А за голямо съжаление като тази дружинка има още много , но българите сме това - не ни ли се случи нещо лично , то си мислим че не се отнася за нас.

Бог да прости Иво.

Прав си колега за повечето от нещата.Спомням си и за патроните в този случай и други е имало подобни след това.Процентно хората в дружинката са повече над една определена възраст не искам да кажа възрастни ,но индивиди с изграден характер и маниери,които е трудно да бъдат тепърва обучавани.За жалост когато са грешни тези практики се приемат като стил на подражание от останалите и порочния кръг се затваря.Да бъдеш различен е трудно в такава ситуация.Точно тук е и ролята на избрания да ръководи и прибере всички живи и здрави ръководител или председател.Негова е ролята да обедини и приобщи всички към лова,затова има дружинки където нещата вървят и такива като при нас където не.Имал съм нещастието да бъда един единствен път като вардач още като новобранец и още на другия излет си бях взел куче .За целия си ловен стаж до сега/ 18 г./ надали съм пропуснал излети ,колкото са пръстите на двете ръце.Луд съм на тема лов.Четири години съм пътувал от Банско до Монтана всеки уйкенд.Над 600 км. е общо пътя и не защото не мога да ида другаде, а защото обичам ловния си район и ми е мило да ходя само там.Изял съм в гориво една свинеферма и пак бих го направил.В същия ловен район поддържам 4 хранилки,пригодих сам един фургон за хижа.Има, повярвай ми много свестни момчета в дружината.Не трябва заради бълхата да се гори юргана ,нали? Въпреки ,че не присъствах на този злополучен лов изпитвам неудобство и срам,че тъкмо при нас се случи това.За яденето от прасетата е малко преувеличено .За това и апелирам за преосмисляне на приоритетите и начините при такъв лов.По-добре да пропуснеш и да не стреляш,по-добре да направиш условия за безопасен лов.Няма лов пак повтарям който да си заслужава да бъде заплащан с човешки живот.Поздрави.

Редактирано от махони

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега за повечето от нещата.Спомням си и за патроните в този случай и други е имало подобни след това.Процентно хората в дружинката са повече над една определена възраст не искам да кажа възрастни ,но индивиди с изграден характер и маниери,които е трудно да бъдат тепърва обучавани.За жалост когато са грешни тези практики се приемат като стил на подражание от останалите и порочния кръг се затваря.Да бъдеш различен е трудно в такава ситуация.Точно тук е и ролята на избрания да ръководи и прибере всички живи и здрави ръководител или председател.Негова е ролята да обедини и приобщи всички към лова,затова има дружинки където нещата вървят и такива като при нас където не.Имал съм нещастието да бъда един единствен път като вардач още като новобранец и още на другия излет си бях взел куче .За целия си ловен стаж до сега/ 18 г./ надали съм пропуснал излети ,колкото са пръстите на двете ръце.Луд съм на тема лов.Четири години съм пътувал от Банско до Монтана всеки уйкенд.Над 600 км. е общо пътя и не защото не мога да ида другаде, а защото обичам ловния си район и ми е мило да ходя само там.Изял съм в гориво една свинеферма и пак бих го направил.В същия ловен район поддържам 4 хранилки,пригодих сам един фургон за хижа.Има, повярвай ми много свестни момчета в дружината.Не трябва заради бълхата да се гори юргана ,нали? Въпреки ,че не присъствах на този злополучен лов изпитвам неудобство и срам,че тъкмо при нас се случи това.За яденето от прасетата е малко преувеличено .За това и апелирам за преосмисляне на приоритетите и начините при такъв лов.По-добре да пропуснеш и да не стреляш,по-добре да направиш условия за безопасен лов.Няма лов пак повтарям който да си заслужава да бъде заплащан с човешки живот.Поздрави.

"Точно тук е и ролята на избрания да ръководи и прибере всички живи и здрави ръководител или председател.Негова е ролята да обедини и приобщи всички към лова,затова има дружинки където нещата вървят и такива като при нас където не."

Така е, колега, но нали обикновено тези, които го избират, си избират точно такъв, който да е удобен на всички ... а такава случка няма ! После пък избраният по този начин председател или ръководител на лов се старае да не се кара с никого, а това става само с цената на компромиси - и резултатите са налице. Изобщо, темата за ръководителите май става все по-важна, и си струва /според мен/ да се обсъди надълго и нашироко във форума, като отделна тема ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Точно тук е и ролята на избрания да ръководи и прибере всички живи и здрави ръководител или председател.Негова е ролята да обедини и приобщи всички към лова,затова има дружинки където нещата вървят и такива като при нас където не."

Така е, колега, но нали обикновено тези, които го избират, си избират точно такъв, който да е удобен на всички ... а такава случка няма ! После пък избраният по този начин председател или ръководител на лов се старае да не се кара с никого, а това става само с цената на компромиси - и резултатите са налице. Изобщо, темата за ръководителите май става все по-важна, и си струва /според мен/ да се обсъди надълго и нашироко във форума, като отделна тема ...

Така е ,с две ръце съм за тезата,че сред въоръжени хора като нас ловците трябва да има безспорен авторитет ,който да бъде слушан от всички.В нашата дружинка преди време имаше такъв,макар и съвсем малко да захванах от неговото управление,лека му пръст на човека.Но този председател ги правеше на бербат ,ако някой стреля по заек а сме на лов за прасе или не дай си Боже по сърна.Имаха му страх,уважение и респект а беше както се казва"кинта и двайсет " висок.Ама съумяваше да е добър ръководител.Сега вече е модерно да си ръководител .По представително звучи сред хората а ,че не е върнал дори и един човек без жилетка и още и още нарушения това никой не го интересува.Безспорно форума заслужава откриването на такава тема ,в която успешни председатели или ръководители да споделят добрите си практики ,успехи или неуспехи в организацията на дружината си.Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно е и в тази тема има починал ловец. И при този инцидент се води следствие, но темата не е заключена до приключването на следствието или съдебното дирене поне, както в другата тема. Ето как се делят хората на по- важни и по -малковажни. После нека си обясняваме, че не се делим по обществено - икономически статус в туй наше общество ловно, българско. То сигурно и в другите дължави е така.

Извинявам се, че пиша в тази тема неща, които не са пряко свързани с инцидента!

Мир на праха на всички починали по -време на лов !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

• Създай нов...

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.