Jump to content

нова руска ловна карабина

Recommended Posts

А какво ще кажете за новата Сайга 100;ка.30-06

http://nvscommerce.com/bg/products/prod/526 На външен са я докарали, но цената!?

Румънският ПСЛ си е Драгунов.Вепр пък е Калашников.Който го разбира ще се усети за разликите.Едното е с къс ход на газовото бутало,другото с дълъг.Май това на Вепр трябва да е модернизирано - с две бутала едното тръгва напред,другото назад и по този начин се получавало баланс при изстрела и се избягвало подскачането в посока нагоре.От своя страна това пък водело до повтаряемост на попаденията! Дали е така или е само реклама - божа работа.

Лично мнение - за този калибър 7,62Х54Р най-добре си е Тигър,но ако може да е с 4 канала и полета в цевта......ама такъв филм нема!

Румънският ПСЛ си е Драгунов.Вепр пък е Калашников.Който го разбира ще се усети за разликите.Едното е с къс ход на газовото бутало,другото с дълъг.Май това на Вепр трябва да е модернизирано - с две бутала едното тръгва напред,другото назад и по този начин се получавало баланс при изстрела и се избягвало подскачането в посока нагоре.От своя страна това пък водело до повтаряемост на попаденията! Дали е така или е само реклама - божа работа.

Лично мнение - за този калибър 7,62Х54Р най-добре си е Тигър,но ако може да е с 4 канала и полета в цевта......ама такъв филм нема!

PSL-е уголемен АК, вярвай ми.

...и не само румънката и Вепр-а ... си е със същата "цяла рама "носеща затвор и газово бутало...Тигър Медвед и СКС са с разделени бутало и затворна рама ...

Що ли си мисля,че бъркаш румънка със сръбкиня....Виж сръбкиня в кал.7,92Х57 .....Ееее ....мечтииии!

Що ли си мисля,че бъркаш румънка със сръбкиня....Виж сръбкиня в кал.7,92Х57 .....Ееее ....мечтииии!

Ти виждал ли си някой от тях, аз знам, че не бъркам,а ти?

Виж това, подборен отстрел,преди около 3год. моя милост и PSL -Romak 3- 7,62x54.

post-11725-0-70734400-1354307000_thumb.jpg

Едно си баба знае едно си праи - Калашникофф .....фф ....фф ....ффф! :police::258019[1]:

Едно си баба знае едно си праи - Калашникофф .....фф ....фф ....ффф! :police::258019[1]:

Е пък някои нямаме нищо против това

Едно си терикатчо знае, едно си бае-Блазер-off.

Виж това, подборен отстрел,преди около 3год. моя милост и PSL -Romak 3- 7,62x54.

Ванкоооо,тотално съм се отнесъл!Моя е грешката.

Ванкоооо,тотално съм се отнесъл!Моя е грешката.

А, не кахъри се,на всички ни се е случвало.

доколкото знам ВЕПЪР е с газова система на калашник ,а ПСЛ с по-голяма и издължена май на РПК това как влияе на точноста и обсега на карабината или и двете пушкала са горе доло еднакви ,а и също така ВЕПР е с по-дебела цев мисля и че това ще допринесе за точноста на карабината.в сайта им се предлагат няколко размера (В америкаския вносител ) 20' ,23' ,27' инча кое според вас е най - добрият размер на цевта ,и защо.Мерси

ВЕПЕРа е разработен на базата на РПК (с нови мерни прибори и механика-друг тип газово възвратана пружина и газово бутало )докато другата е на базата на ДРАГУНОВ.

• 3 weeks later...
ВЕПЕРа е разработен на базата на РПК (с нови мерни прибори и механика-друг тип газово възвратана пружина и газово бутало )докато другата е на базата на ДРАГУНОВ.
PSL няма нищо общо с Драгунов,повече няма да пиша по тази тема,нека пишат тези които имат или са имали PSL. Престанете да гледате снимки и да си правите изводи.

• 4 weeks later...

Едно си баба кара пежо партнер а не си вземе G- класа.