Jump to content

Изолирбанд на цевта

Recommended Posts

Гледам колеги по разни ловни телевизии, че лепят изолир на цевта.Тази идея ми хареса, защото като ходя гонач, цевта се пълни с всякакви гадости и сняг.Обаче ме е малко шубе, като гръмна да не цъфне като роза от пред.Говоря за гладкоцевно оръжие, вие какво мислите по въпроса?

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Сложи и презарватив, така и спин няма да я хване.

Да не сложите за заглушител от руските презервативи - че те са от вътрешна гума.....

Човеко,ти да не падаш от Марс????? Как ще залепиш с изолирбанд дулото??? При изстрел има голяма опасност от раздуване и разрив(пръсване).Понеже задаваш така въпроса смятам за ненужно да ти обяснявам

Posted Images

Гледам колеги по разни ловни телевизии, че лепят изолир на цевта.Тази идея ми хареса, защото като ходя гонач, цевта се пълни с всякакви гадости и сняг.Обаче ме е малко шубе, като гръмна да не цъфне като роза от пред.Говоря за гладкоцевно оръжие, вие какво мислите по въпроса?

Колега,слагай смело!Няма никакъв проблем!Естествено слагаш само по една лепенка ,колкото да предпазиш цевта от навлизане на сняг,вода и всякакви боклуци!Няма да я облепяш ......с 1м. лента я...:)

Той ГЕНЕРАЛА се смее,ама имаше навремето едни черни(уж по-здрави).Обаче едно младо от Беларус,ми скъса тамън два :lol: !Иначе аз си слагам,когато вали по-силно.Но не съм стрелял през него.УСПЕХ!

Между другото презерватива е супер заглушител за 22lr калибър! :)

Ама да е ползван,......

Така ме размяха тези постове..... :girl_cray2:

Колега слагаи презарватив за по сигурно, а и може дати потрябва след лов.

Да, ако срещнеш мечок в гората. :icon_zw[1]:

Колега слагаи презарватив за по сигурно, а и може дати потрябва след лов.

Ами за мечока юе трябва и буркан за меда да си носи човек та да има меда в какво да сложи след време .

:rofl: :rofl: :rofl: става и с коркова тапа по хубаво хваща и не влиза влага в цевта :rofl: :rofl: :rofl:

Коркова, коркова, ама нали тирбушонът и прави дупка...пак ще тече, най-добре подходящт болт навит с тефлонова лента и фъргай у водата да плува. :snorkle::a016:=@:lol:

Човеко,ти да не падаш от Марс?????

Как ще залепиш с изолирбанд дулото???

При изстрел има голяма опасност от раздуване и разрив(пръсване).Понеже задаваш така въпроса смятам за ненужно да ти обяснявам защо ще се случи това...така и така няма да ме разбереш.Просто не слагай нищо в дулото .Също така изчиствай добре от смазката ствола преди да стреляш с пушката.Проверявай и от време на време,като си гонач да не влезе сняг,кал или някоя клечка вътре.Всяко чуждо тяло в цевта или долепено до нея е потенциална опасност за оръжието и здравето ти.Тоя дето ти е писал да лепиш смело нека лепи той.Има елементарни неща,които всеки боравещ с оръжие да знае и това едно от тях.Пускал съм тема някъде из форума.

ПП.Това дето е писано за заглушител от презервативи също са уникални глупости.Моля не пишете чак такива простотии,че направо се чудя къде съм попаднал...дали в ловен форум или детската градина.

Поздрави!

Edited by nqkoiotnqkade

Човеко,ти да не падаш от Марс?????

Как ще залепиш с изолирбанд дулото???

При изстрел има голяма опасност от раздуване и разрив(пръсване).Понеже задаваш така въпроса смятам за ненужно да ти обяснявам защо ще се случи това...така и така няма да ме разбереш.Просто не слагай нищо в дулото .Също така изчиствай добре от смазката ствола преди да стреляш с пушката.Проверявай и от време на време,като си гонач да не влезе сняг,кал или някоя клечка вътре.Всяко чуждо тяло в цевта или долепено до нея е потенциална опасност за оръжието и здравето ти.Тоя дето ти е писал да лепиш смело нека лепи той.Има елементарни неща,които всеки боравещ с оръжие да знае и това едно от тях.Пускал съм тема някъде из форума.

ПП.Това дето е писано за заглушител от презервативи също са уникални глупости.Моля не пишете чак такива простотии,че направо се чудя къде съм попаднал...дали в ловен форум или детската градина.

Поздрави!

Еми не съм от Марс,и ако обсняваш ще те разбера.Пак повтарям, че това го видях с очите си по телевизията(ловна).И бяха залепени цевите както на гладкоцевно така и на карабина.Та за това попитах, някой правил ли го е?

има оръжия които щатно са снабдени с "клапа" затваряща дулото отпред против навлизане на сняг и прочее материали...биатлонистите ги имат на оръжията си също като задължителен елемент...все пак при тях паданията с оръжието са чести...само че ...доколкото съм ги належдал ...никой от тях не "печели" време и не стреля без да свали -отвори клапата(щото по логиката на някои колеги това действие може да го направи и първия изстрел) ...сигурно има защо...

Еми не съм от Марс,и ако обсняваш ще те разбера.Пак повтарям, че това го видях с очите си по телевизията(ловна).И бяха залепени цевите както на гладкоцевно така и на карабина.Та за това попитах, някой правил ли го е?

Изв.се за речника.На какви ли не неща съм се начел тук.

Няма логика да си лепят цевите по време на лов при положение,че ще ползват оръжието.Тия по телевизията с изолирбанда в цевта ли стрелят??.

Когато барутните газове при изстрел срещнат препятствие за един кратък момент това ги спира, налягането се качва стръмно в зоната на запушения участък.Това оказва силен натиск върху стените на те или издържат или не..Колкото по-здраво е заседнало препятствието толкова натиска е по голям.

Раздуването или разрива се получават в участъка където е заседнало препятствието.

Изв.се за речника.На какви ли не неща съм се начел тук.

Няма логика да си лепят цевите по време на лов при положение,че ще ползват оръжието.Тия по телевизията с изолирбанда в цевта ли стрелят??.

Когато барутните газове при изстрел срещнат препятствие за един кратък момент това ги спира, налягането се качва стръмно в зоната на запушения участък.Това оказва силен натиск върху стените на те или издържат или не..Колкото по-здраво е заседнало препятствието толкова натиска е по голям.

Раздуването или разрива се получават в участъка където е заседнало препятствието.

Абсолютно вярно!!!

Отворете, което и да е оригенално ръководство на каквото и да е оръжие и ще видите, че едно от най повтаряние в текста е да се ВНИМАВА ОСТОРОЖНО да не попадне в дулото на цевта никакъво препятствие. Защото като лепнеш изолирбанда и имаш ситуация, никой не гарантира дали ще се сетиш да я МАХНЕШ от дулото. Шега с ловно оръжие е НЕДОПУСТИМО!

...в един, доста образователен и полезен филм на Blaser, е показано, че изолирбанда на дулото (на карабина) не само че не вреди, но и не променя стп. Подведоха ме „глупавите" германци... ама аз съм доволен - проблеми нямам. Стреля се без да се маха лентичката, но ако се сетя на пусия я махам - както дойде... А за боклук в цевта - спор няма, може да предизвика голяма беля!

Edited by lupus

Незнам дали с изолирбанд е правилно,но ето какво ползват хората ,колеги,лоовци....post-138-0-96944300-1353690136_thumb.jpg

определено не се стреля с тая тапа

може да се ползва при преход до пусия или друг преход при лошо време но не стрелят с тапата колега

нали така че ми излиза мъгляво и не мога да го прочета

Незнам дали с изолирбанд е правилно,но ето какво ползват хората ,колеги,лоовци....post-138-0-96944300-1353690136_thumb.jpg

Точно това е устройството колеги за - лов свързан с пресичане на неравен терен или други обстоятелства предизвикващи обструкци на изходния край на цевта ...Проблемът на залепващите ленти не е в лентите а в лепилото което по късно спомага за натрупване на твърди депозитни частици следствие на което вероятноста да намалиш скороста на проектила до степен предизвикваща свръх налягане и последващите ефекти от това е трърде висок, бих казал опасен ...е не е, да забравиш колиматор в цевта все пак..

Литрови бутилки от вода и презервативи е по добре да се ползват за тяхното оргинално предназначение щото...кабуум на разрешителното ша та сполети най-накрая...

Колега,относно заглушителя от презерватив.....видяли за какъв калибър става дума.....22lr ?Хайде първо гръмни,пък след това кометирай кое е 'уникални глупости' и 'простотии" .Нека бъдеме малко по здържани с квалификациите!

П.П По отношение на изолирбанда.......няма абсолутно никаква опасност за цевта !Слага се съвсем малко ,колкото да покрие дулото!Ама все пак ТИ недей да пробваш....че знае ли се !:) Айде остани си със здраве!

Текстът до тапите гласи: "За сигурно затваряне на цевния отвор на вашето оръжие. Защитава от дъжд, мърсотия и всякакви други нечистотии". Продава се в комплект от 10 бр. Не се уточнява, дали трябва да се свали преди произвеждане на изстрел, което за прецизния немец е много странно. Подозирам, че на опаковката има инструкции.

Що се отнася до изолирбанда, последния се реже на лентички с дължина 5-6 см. и се залепва пред дулния отвор като стреме, а не се навира навътре в цевта, както някои колеги по-горе си представят. Трябва да се подбере стара лента с лошо лепило, за да може въздушната вълна, предизвикана от излитащия куршум буквално да издуха лентата, без да увеличи дулното налягане. За съчмалийките няма такива опасения. За всеки случай, не пробвайте това сами, преди да сте го видели на живо!

Edited by JOR8