Jump to content

Новите удостоверения за подборен лов

Share

Recommended Posts

По скоро разреждаме негативната енергия .

Не мислех да пиша по две причини:

1.Издадоха ми го без проблеми/не чак без никакви-липсва ми дива коза и глухар,ама нейсе/

2.Карах курс 6/шест месеца/ почти през ден,стрелби и т.н. през 1983 год.

Така че без някой да ми се обижда ама моите "Протоколи" ги има ,а на хора от 2010г. липсват ,айде сега .

Сега да отиде и на този който е взел парите да му попритегне вратовръзката.

Но като знае как го е получил ,и като знае че носи наказателна отговорност и той,та по добре е без да се прави на ощипана девица да отиде и да си го изкара този път както трябва .

Иначе да такава е практиката, на определени номера/не ЕГН-та/ са пишели по 10-тина удостоверения,

от КОС можеше да се провери само дали съществува този номер но не и име/за разлика от сега/ и се разчиташе на визуална проверка.А "нашите хора " са прибирали парите за "курса"

Сина ми кара курсовете 2002г. и практиката беше да се провеждат от фирми ,но пак с курсове и протоколи ,и ефекта е че и неговото "излезе" легитимно и си го получи.

Не казвам че не може да има и грешки на "администрацията", ама чак пък и 10 000.

За 23 години по 300 души в курсовете/подборен/на година което е много, но това са ...6900 и преди 1988г. 1600 /за тази цифра съм сигурен/ всички трябва да сме доста под 10 000 с подборен.

Затова върху тези 6000 са записвани "мъртвите души-другите" защото по броя на номерата щеше да се види че ....... при курсове и 300 човека в тях има 1000 че и повече удостоверения.

Така че тази нова система поне няма да позволи да се издават по този дублиращ/по 10-на номер/ начин, и може да се провери от КОС по всяко време.

Не че и аз не съм ядосан на това ,''Администрацията''-дето и плащаме ,да сменява по сто пъти валидни документи,табели на коли и само да ни "дои" като овце.

Не се ядосвайте това е нещо дето ще мине ,а живота продължава и това не съществено.

Успех на всички колеги ,дано си изкарат удостоверенията.

Честит национален празник

Edited by alex456

• 3 weeks later...

Колеги видя се ,че само си чесахме езиците и в крайна сметка бития бит, е.......ния е.........ан ,който има така наречените "фалшиви" удостоверения за подборен лов да вади нови 250 лв и да кара нов курс!!!!!!!!!!!!Така е в булгаристан ,така ще е и с изборите така ще е и с лова така е с всичко в родната таковина !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Преди месец се записах в Елхово, и ми искаха копие на личната карта , но отказах и сега се чуда по нататък дали ще ми създадат проблеми ? Казах им данните от картата ги имате но няма да ви дам копие .... и те :ами и без това ще ти ги вземат данните .

• 3 weeks later...

Колко месеца трябва да чакам удостоверението за подборен лов ? Годините стаж ги навърших 04. 01. 2013г Ако трябва да ходя до София за него ИАГ ще ми плати ли разходите.Почнаха да ме нервят по бързо се вади зелена карта за САЩ. Удостоверенията ги дават в ловното! Там няма кой да псувам, изпита не ми го провеждат те.Май е вярна приказката че" посредника е лайно"

• 11 months later...

Имам въпрос: Новите карти имат отпечатан QR код и първата ми работа беше да проверя какво има на него. Препраща към линк на ckp.iag.bg, където... има снимка на картата ми, с лични данни на нея! Въпросът е, защо тази информация да е публична и свободно достъпна за всеки, който има интернет!? Разбирам, че така ще се улеснят значително проверките, но не трябва ли достъпът до БД да е ограничен напр.само до IP адреси, на КОС/МВР?

П.С. Аз също карах курса преди 2010, ама явно са ме вкарали (изглежда в ИАГ? сами са изровили протоколите на тези, дето карахме курса в София), та си взех картата от горското.

Казваш че личната ти карта е на показ ? Когато го карах миналата година по това време изискванията баха :

Членска карта заверена

Ловен билет заверен

Копие на лична карта...

Казах им на господата копие на лк няма да ви дам ! данните ми ги имате на ЧК и ЛБ и те ми казаха добре !

И като си чукна кода кво ше излезе снимка от ловния ми билет или на членската ми карта. :D