Jump to content

Пенсиониран военен застреля шефа на национална спортна база по време на лов в Плана планина

joropl
 Share

Recommended Posts

Двама МЪЖЕ решиха спора си по мъжки....жалко че се възприема спорът им за детска играчка, не е играчка а достойно

поведение на истински личности а не лигльовци. Де да бяха всички като тях БГ, ама, не са. Жалко отидоха си достойни мъже, дано са оставили достойни заместници.

Това е само мое мнение и не ангажирам никого с написаното...моля не ми оспорвайте поста той не е за дискусия...просто го оставете без коментар..моля

Като се замисля, съм склонен да се съглася. Никой не знае кое как е било. Всички казват, алкохол, е то хубаво алкохол, ама ако е имало обиди, псувни.. Колко от вас няма да ви засърби пръста на спусъка, ако ви напсуват на майка? Независимо дали сте трезви или пили. Не познавам хората, и никого не оправдавам или обвинявам, само разсъждавам. Какво трябваше да направи преминаващият, ако всеки от пусията му е теглил по една, абе ей капут, да се махаш оттука, че м... Да ги съди за обида?? Вероятно да, това би било правилното решение, решение на трезвомислещ човек в НАШЕТО ОБЩЕСТВО И В ДНЕШНО ВРЕМЕ. Но същата ситуация преди 100-200, или повече години? Ми вади кой квото си носи и се разбират по мъжки, печели по-бързият, по-силният. Поуката от историята: хора, уважавайте се, не се обиждайте, пазете достойнството на другия.

Импулсивните реакций на човек, не винаги са добър съветник. А пък алкохол и оръжие в ръка е сериозна комбинация.

Мислих, мислих, мислих ...днес 5 пъти го прочетох тва и 5 пъти ми се насълзиха очите.

"В каква жалка епоха живеем щом е по-лесно да разцепим атома,отколкото да разбием предразсъдък".

/ Алберт Айнщайн /- "За вселената и човешката глупост".

ПС: Съболезнования и от мен към близките на загиналите.

Като се замисля, съм склонен да се съглася. Никой не знае кое как е било. Всички казват, алкохол, е то хубаво алкохол, ама ако е имало обиди, псувни.. Колко от вас няма да ви засърби пръста на спусъка, ако ви напсуват на майка? Независимо дали сте трезви или пили. Не познавам хората, и никого не оправдавам или обвинявам, само разсъждавам. Какво трябваше да направи преминаващият, ако всеки от пусията му е теглил по една, абе ей капут, да се махаш оттука, че м... Да ги съди за обида?? Вероятно да, това би било правилното решение, решение на трезвомислещ човек в НАШЕТО ОБЩЕСТВО И В ДНЕШНО ВРЕМЕ. Но същата ситуация преди 100-200, или повече години? Ми вади кой квото си носи и се разбират по мъжки, печели по-бързият, по-силният. Поуката от историята: хора, уважавайте се, не се обиждайте, пазете достойнството на другия.

Колега, направо се стряскам, като чета какво си написал ... гледам, наредил си 5-6 пушки /отделно пищови/ ... толкова лесно ли те засърбява пръста на спусъка ?

А и, според очевидците, не колегата ловец е псувал, а военния се е скарал с поста още на предната пусия, и пак той, изглежда, е стрелял пръв /в гръб/ по нашия човек /щото не обичал ловджии край вилата си/ ... какво говориш, как така го сърби пръста, какво значение има как е било преди 100-200 години /и дали е било така/ ? Какъв по-бърз, или по-силен ? Това да не е уестърн ? За човешки животи става дума !

Пази Боже ...

Edited by м. Асен

Какво ще стане ако аз отида на лов с пушка и затъкмен пищов в пояса. Дали няма да ме скъсат КОС от глоби. Големците обаче могат . . . Пред закона може и да не сме равни, обаче пред физиката - да.

Какво ще стане ако аз отида на лов с пушка и затъкмен пищов в пояса. Дали няма да ме скъсат КОС от глоби. Големците обаче могат . . . Пред закона може и да не сме равни, обаче пред физиката - да.

Нищо няма да стане, имаш право да си носиш пищова постоянно.

Какво ще стане ли ???

Нищо, ако имаш разрешение за КНО /късо нарезно оръжие/... поне си прочети закона, преди да се "изхождаш" по форумите за социалната справедливост и за "големците" ... а и, ако пенсионерът пак го беше гръмнал, какво би попречило на колегата да го застреля с ловната си пушка ???

<p> </p>

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="м. Асен" data-cid="573493" data-time="1355833190">

<p>Какво ще стане ли ???<br />

Нищо, ако имаш разрешение за КНО /късо нарезно оръжие/... поне си прочети закона, преди да се "изхождаш" по форумите за социалната справедливост и за "големците" ... а и, ако пенсионерът пак го беше гръмнал, какво би попречило на колегата да го застреля с ловната си пушка ???</p>

Така е, носенето е едно, употребата друго .

Edited by ДБД

Колега, направо се стряскам, като чета какво си написал ... гледам, наредил си 5-6 пушки /отделно пищови/ ... толкова лесно ли те засърбява пръста на спусъка ?

А и, според очевидците, не колегата ловец е псувал, а военния се е скарал с поста още на предната пусия, и пак той, изглежда, е стрелял пръв /в гръб/ по нашия човек /щото не обичал ловджии край вилата си/ ... какво говориш, как така го сърби пръста, какво значение има как е било преди 100-200 години /и дали е било така/ ? Какъв по-бърз, или по-силен ? Това да не е уестърн ? За човешки животи става дума !

Пази Боже ...

Засега се удържам. Последно чета друго, че изстрелът на минаващия почерпен пенсионер бил последен, но това няма значение за мислите ми от предния пост. Говорех за честта. Във Франция например в Средновековието имаш законно право да предизвикаш на дуел всеки, който се изплюе на 6 метра преди да се размине с теб и след като сте се разминали, а сега се псуваме като малоумници, за това говорех.

Засега се удържам. Последно чета друго, че изстрелът на минаващия почерпен пенсионер бил последен, но това няма значение за мислите ми от предния пост. Говорех за честта. Във Франция например в Средновековието имаш законно право да предизвикаш на дуел всеки, който се изплюе на 6 метра преди да се размине с теб и след като сте се разминали, а сега се псуваме като малоумници, за това говорех.

По-добре да се псуваме, отколкото да се стреляме ... а и сега, пак ли е така във Франция ??? Сещаш ли се откога са забранени дуелите ???

Не казвам, че е добре да се псуваме, не казвам, че е добре някои с по-голямо самочувствие /без значение оправдано или не/ си позволява да се държи отвисоко ... но живота ??? Не се връща, хей ...

поуката е едно на ръка

защо ще му трябва на тоя дядка след 70 г. пистолет

какво като е бил военен минал ли е психо тест

айде некой дедо след 70г. да иде да си вади разрешително за пистолет да видим как ще стане

Колеги, с извинение - Търсим в лайната семки......Ако ще и да пишем до следващо пришествие все тая!!!!Нелепо си заминаха двама души , които само те си знаят , какво е станало , а ние само можем да гадаем!

Да оставим разследващите да си свършат работата и предполагам ще е качествено.

Лека им пръст.

поуката е едно на ръка

защо ще му трябва на тоя дядка след 70 г. пистолет

какво като е бил военен минал ли е психо тест

айде некой дедо след 70г. да иде да си вади разрешително за пистолет да видим как ще стане

Всичко си е до човека.Сприхавия си е сприхав,а отговорния отговорен...та ако ще и на 100г.да е.Обикновено пенсионерите от армията са дисциплинирани и отговорни хора,на което ги е научила дългогодишната служба.Има и изключения естествено...

Те нашите дебати тук са като след дъжд качулка.Да гледаме поне да не обидим някой колега ;)Дори Фъв форума има пенсионери от армията,които са си съвсем наред и напълно отговорни хора.

Причините за тази случка най вероятно си имат и своята предистория.Както спомена един колега по горе"крушката си има и опашка"

Започва пъзела да се нарежда,една от причините е АЛКОХОЛА в кръвта на двамата загинали,

Не знам каква е статистиката, но ми се струва,че в повечето случаи на злополука по време на лов, има участник на "богопомазаните".

Аз не зная каква е статистиката и какво имаш предвид, колега Костадин 64, под "богопомазани" ... тази есен четвърти ловец загива, а този е първият подобен на "помазан" ... притеснява ме друго - ако и той е бил употребил алкохол, значи, това е станало на обяда на цялата дружинка /тоест, не само той е пил/, защото нещастието е станало към 15,30 ч., не може да го е държало от предната вечер още ... тоест, всички /или почти всички/ на обяд са пийнали, както си му е реда, и са се разставили по пусиите ... трудно ще се отучим, и дано да е без кръв, но ...

Edited by м. Асен

Тези двамата....дето се изпозастреляха....това тяхното за мен си е чисто криминална работа. И мисля че като и двамата са мъртъвци няма никакво значение кой пръв е извадил пищова. Още повече ако се потвърди че и двамата са били употребили алкохолец. Лично аз смятам че богаташчето пръв е извадил патлака, просто защото се е мислел за недосегаем, само че в случая е меродавна една стара американска поговорка - "Бог създаде човеците различни по ръст и сила, но мистър Колт им даде равни шансове". А истината...., тя ще бъде изкарана такава каквато е удобна на путати и милиционери, пардон заптиета. Защото на путатите и заптиетата не им пука че двама души са се изпозастреляли при криминален инцидент, тях ги е страх от това че у хората, разбирай данъкоплатците има оръжие, страх ги е от "народната любов", Страх ги е че същите тези данъкоплатци може някой ден да потърсят сметка на всички путати и политици разграбвали националното богатство. И именно от този инцидент ще се възползуват да наложат още рестриктивни мерки с цел обезоръжаването на хората, и не им пука че хората ще бъдат ОЩЕ ПО-БЕЗЗАЩИТНИ ПРЕД БИТОВАТА / РАЗБИРАЙ ЦИГАНСКАТА / ПРЕСТЪПНОСТ, щото путати и политици се интересуват само от собствената си сигурност. Народа - кучета го яли.

И още нещо - придобиването и носенето на оръжие трябва да бъде максимално либерално, с максимално точен и изчистен регламент за носене, употреба, самозащита, неприкосновеност на частната собственост и личността. И наказанията за нарушения, злоупотреби и извършени евентуални престъпления по регламента за носене и употреба на оръжие / без значение късо или дълго / да се наказват максимално сурово, дори драстично. Само така ще има ред и законност. След двама - трима законно застреляни бандита с битовата престъпност е свършено. След две - три умопомрачителни присъди за злоупотреба и нарушение на регламента за носене и употреба - всички като по часовник ще спазват правилата за ползуване на оръжие.

+1

Ще излезеш прав....и за едното и за другото ;)

Кофти речник е имало в неподходящо време май.Някой се е подразнил и е бръкнал в джоба и...оле мале

....,а за народната любов оръжия ще се намерят :).Колове и тояги ще са напълно достатъчни... ще се изпари и снобарията на новобогаташите и куража на управниците.

Edited by nqkoiotnqkade

А истината...., тя ще бъде изкарана такава каквато е удобна на путати и милиционери, пардон заптиета. Защото на путатите и заптиетата не им пука че двама души са се изпозастреляли при криминален инцидент, тях ги е страх от това че у хората, разбирай данъкоплатците има оръжие, страх ги е от "народната любов", Страх ги е че същите тези данъкоплатци може някой ден да потърсят сметка на всички путати и политици разграбвали националното богатство. И именно от този инцидент ще се възползуват да наложат още рестриктивни мерки с цел обезоръжаването на хората, и не им пука че хората ще бъдат ОЩЕ ПО-БЕЗЗАЩИТНИ ПРЕД БИТОВАТА / РАЗБИРАЙ ЦИГАНСКАТА / ПРЕСТЪПНОСТ, щото путати и политици се интересуват само от собствената си сигурност. Народа - кучета го яли.

Че от какво да ги е страх? Такова бездушие и овчедушие на народа никога не е било в историята му. И сега има 130к законни ловци с поне 300к пушки и поне 100к законни КНО. 2х повече и по тренирани сме от армията и полицията взети заедно. И какво от това? Бием се в гърдите като Тарзан кви сме страшни ако като стане дума да си защитим правата се ориваме като лалугери и не смеем да гъкнем. То един протест не е имало па вече и с оръжие ще ги плашим. Ае няма нужда да се правим на страшни. Лайна сме си и това е.

ПС: Жалко за хората, бог да ги прости. Не се оливайте да давате присъди от 2-3 чути слуха в форум или журналистически "факт". Единия бил бивш военен, другия богаташ и на доста хора гледам това им стига да издадат присъда. Спрете се, грозно е, обидно към паметта и на двамата и не отива на сериозни хора.

Edited by todir

Пили не пили,станала е белята!Каквото и да се говори и двамата вече ги няма!Само ще вметна!Почти във всяка дружинка има някой с по два чифта м-де!Свидетел съм как се зарежда и насочва пушка срещу човек от дружината,другия отвърна със същото,ми ако бяха подпийнали кой знае какво щеше да стане!Развръзката е ясна!Извънаредно събрание и ВЪН!Лека им пръст на загиналите и дано,НИКОГА АМА НИКОГА,повече да няма подобни случай!Безавариен и с много слука лов през коледните празници!

Свидетел съм как се зарежда и насочва пушка срещу човек от дружината,другия отвърна със същото,ми ако бяха подпийнали кой знае какво щеше да стане!Развръзката е ясна!Извънаредно събрание и ВЪН!

+1!!!

Точно това имах в предвид с "богопамазаните"-Богопомазан е този, който мисли, че не греши,че на него неможе да се случи нещастие и т.н.

Пили не пили,станала е белята!Каквото и да се говори и двамата вече ги няма!Само ще вметна!Почти във всяка дружинка има някой с по два чифта м-де!Свидетел съм как се зарежда и насочва пушка срещу човек от дружината,другия отвърна със същото,ми ако бяха подпийнали кой знае какво щеше да стане!Развръзката е ясна!Извънаредно събрание и ВЪН!Лека им пръст на загиналите и дано,НИКОГА АМА НИКОГА,повече да няма подобни случай!Безавариен и с много слука лов през коледните празници!

Edited by Kostadin 64

Бог да ги прости умрелите! Спортистът при колегите мутри и вифаджии. Другият при военните! Дано душите им намерят покой след тази простотия.

По темата тя не е ловна, а криминална. Моля, колеги не обвързвайте ловците с този инцидент. Това може да се случи в много сфери от живота по различни поводи. Истината каквато и да е няма значение, защото има две жертви.

Пазете се колеги от новобогаташчета със самочувствие /ако са шопи носете бронежилетки/ !!!

Дано да не си пишем по подобни теми повече ! Дано тази трагедия е урок за всички нас, които носим оръжие !

Edited by Sonyred

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.