Jump to content

И отново смърт на колега

Recommended Posts

73-годишен е авджията, застрелян по време на лов

По първоначална информация 73-годишният Д. Г. от Благоевград е бил прострелян два пъти, след като навлязъл в пусията. Установено е, че смъртоносните изстрели произвел другарят му по пушка - 58-годишният Д. С., също от Благоевград.Злощастният инцидент е станал малко след 13 часа днес по време на лов в махала "Топовска" над симитлийското село Горна Железница.

В момента следствена група от Второ РУП - Благоевград извършва оглед на местопроизшествието, съобщава “Инфомрежа”. Провеждат се и разпити с членове на ловната дружинка. /БЛИЦ

• Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Едно време отдавах много голяма почит на старите ловци. За мен бяха пример. С течение на времето обаче, установих, че са най-недисциплинираните, нагли, нахални, злобни и саможиви!(да ме прощават няко

.....бях написал бая дълга"реч",ама към края се замислих на кой я пиша?кой ще ме чуе или иска да ме чуе-кой съм аз???дали не я пиша за мен и мойта съвест,или за някой хейтър на който хептен не искам д

====================================================================== Защото едно от това ,което ни излъгаха не изпълниха!Нищо не подобриха ,освен собственото си материално състояние. Защото всички

Според struma.com ето какво е станало:<br /><br />Стрелцът, ранил смъртоносно колегата си ловец Драго Грънчаров днес, е 53-годишният Димитър Сивиков от Благоевград. Мъжът работи като дилър в чейнчюро в Областния център. Ловците от дружинката, в която се разигра кървавия инцидент са потресени. Ръководителят им цяла сутрин като "на проклетия" им повтарял непрекъснато "бъдете внимателни при стрелбата", коментираха ловците. Грънчаров и Сивиков били на пусия. Сивков минал през някакви храсти, свалил шапката си, другият чул шум и без да има ясна видимост стрелял 2 пъти. Повалил е колегата си от около 2 метра.<br /><br />Смъртта на 73-годишния Грънчаров е настъпила мигновено. Стрелецът е обезоръжен веднага и вкаран в полицията. В момента всички свидетели и участници в лова са на разпит в полицията. Съпругата на Сивиков е известен в Благоевград конструктор.

Какво става?Всяка седмица започнахте!Хора спрете се,стига с тая безотговорност на по 60 -70 години сте да стреляш без да виждаш и да знаеш какво е.....незнам нямам думи.....

много станаха инцидентите, колеги каквото и да се каже е излишno..... Бог да го прости колегата......

Бог да го прости колегата! Лоша работа! Жена ми като чу новината по телевизията и започна да мърмори да не ходя повече на лов, То, че няма да стане е ясно, но трябва да се спазват правилата за безопасност.

Смъртни случаи се насъбраха по пазниците точно.Сигурно от на година ще ни забранят да ловуваме и по празниците,а по догодина ще ни накарат да ходим и с оранцеви галошки...току виж забранят и бренекетата ;) А сега да питаме господа "умниците"предприетите мерки ефективни ли са и защо продължават инцидентите???..

Каквото и да кажем няма да върнем колегата.Жалко,но е факт,че инциденти не липсват..Преди години нямааше много ловци и инцидентите бяха рядкост.Сега сме с доста сбити редици и рисковете вече са по-големи и трябва повече да се внимава.

Лека му пръст на колегата.

Смъртни случаи се насъбраха по пазниците точно.Сигурно от на година ще ни забранят да ловуваме и по празниците,а по догодина ще ни накарат да ходим и с оранцеви галошки...току виж забранят и бренекетата ;) А сега да питаме господа "умниците"предприетите мерки ефективни ли са и защо продължават инцидентите???..

Каквото и да кажем няма да върнем колегата.Жалко,но е факт,че инциденти не липсват..Преди години нямааше много ловци и инцидентите бяха рядкост.Сега сме с доста сбити редици и рисковете вече са по-големи и трябва повече да се внимава.

Лека му пръст на колегата.

.................

Бог да прости ...

Колега, не те зная защо толкова си срещу "умниците" и предприетите мерки, но все ми е на ума, че надали и двамата са спазвали "мерките" ... надали 73 годишния ловец е бил със светлоотразителни знаци /опитът ми сочи, че тези колеги по правило не ги носят/, никой не пише с какви патрони е стреляно /по-спокойно със забраните на бренекетата/, единият напуснал пусията си, другият не виждал по какво стреля ... всички мерки са нарушени, а те са за нас, да ги спазваме в гората ... и да не мрем мърцина ... точно нихилизма по отношение на мерките и елементарните правила ни докарва дотук ...

.................

Бог да прости ...

Колега, не те зная защо толкова си срещу "умниците" и предприетите мерки, но все ми е на ума, че надали и двамата са спазвали "мерките" ... надали 73 годишния ловец е бил със светлоотразителни знаци /опитът ми сочи, че тези колеги по правило не ги носят/, никой не пише с какви патрони е стреляно /по-спокойно със забраните на бренекетата/, единият напуснал пусията си, другият не виждал по какво стреля ... всички мерки са нарушени, а те са за нас, да ги спазваме в гората ... и да не мрем мърцина ... точно нихилизма по отношение на мерките и елементарните правила ни докарва дотук ...

от съседната ловна дружинка съм и със сигурност се знае че е стреляно с 13/0,а това ,че не се носят задължителните свелоотразителни знаци особено от ''ветераните'' то е пределно ясно ...

Да почива в мир колегата !!!

................ само едно ще кажа Българинът няма да се промени............ каквито и закони да се измислят ефект няма да има защото трябва да се спазват от Българин а това нема как да стане

бог да прости колегата

................ само едно ще кажа Българинът няма да се промени............ каквито и закони да се измислят ефект няма да има защото трябва да се спазват от Българин а това нема как да стане

бог да прости колегата

Много си прав колега, но нека се запитаме и :Защо?................ Спред мен защото липсва тотален контрол, и то не само в лова а във всичко.Ако имаше редовен контрол, от органите , който са натоварени с тези функции, българите щът-нещът щяха да спазват законите, а сега какво е ? Всеки се чувства безнаказан, и даже се чувства прецакан , ако спазва законите, защото другите си правят каквото си искат и никой, не само не ги наказва, а и дори забележка не им прави. За пример ще дам паркирането на автомобилите. Всеки си паркира където му дойде на акъла, дори в средата на улицата, а КАТ. Другия когато види, как е паркилар първия, и че няма никакви последствия си казва: Аз ли съм най-големия будала да обикалям и да си търся правилно място за паркиране? И паркира по същия начин. И тъй нататък....... Трябва превенция!Ако се знае , че за всяко действие ще има последствие всеки ще се замисли какво и как да го направи, а до тогава всеки ще си прави каквото си знае и както му изнася, а после ще се вайкаме.

Edited by K-7

.................

Бог да прости ...

======================================================================

Защото едно от това ,което ни излъгаха не изпълниха!Нищо не подобриха ,освен собственото си материално състояние.

Защото всички виждаме колко сме прецакани,а никой не може да направи нищо...Защото идват поредните избори,когато ще се налага да избираме по-малкото зло...Защото ми писна от 20 и кусур годишния им преход и ми писна все да затъвам от година на година...Писна ми да не мога да си планирам бъдещето............-ЗАТОВА съм срещу тях!!!!

Не са измислили нищо свясно за да се чувствам длъжен да го спазвам!

Едно време отдавах много голяма почит на старите ловци. За мен бяха пример.

С течение на времето обаче, установих, че са най-недисциплинираните, нагли, нахални, злобни и саможиви!(да ме прощават някои, които ще засегна). Не носят сигнални знаци, защото прасето щяло да ги види, не чакат края на гонката, а излизат и се движат когато и където им скимне, не допускат някой друг да отстреля дивеч в "техния" район, или ако го направи го гледат злобно и завистливо. Ловуват ежедневно, разпределили са си районите.Майки, бременни, сърни, зайци - няма значение! И още, и още! Пие се, стреля се, псува се - все неща на европейско ниво! 13/0 е "най якия" патрон,еле па ако е "магмунт". Преди години,когато си взех първата карабина, беше едно мрънкане, злоба,страх, и то пак от тези- големите ловци!!! Изтрепали света, че и малко повече! Ама нощем...................

Айде убедете тези хора да са на нивото и културата на един европейски ловец! Няма шанс!

Бог да го прости колегата! Поклон пред паметта му!

Докато ние не се оправим, никой няма да успее да ни оправи! А такива случаи ще има още много.....................

=========================================================================================================

Абсолютно е вярно това,което казваш.

С много редки изключения,но все пак има изключения възрастните ловци,които би трябвало да дават пример правят това,което ти мн.точно описа и не може да ги убедиш,че не е така!Аз бях писал в един друг пост,че нещата ще се оправят от само себе си ,когато това поколение напусне с течение на времето редиците ни!

С течение на времето обаче, установих, че са най-недисциплинираните, нагли, нахални, злобни и саможиви!(да ме прощават някои, които ще засегна). Не носят сигнални знаци, защото прасето щяло да ги види, не чакат края на гонката, а излизат и се движат когато и където им скимне, не допускат някой друг да отстреля дивеч в "техния" район, или ако го направи го гледат злобно и завистливо. Ловуват ежедневно, разпределили са си районите.Майки, бременни, сърни, зайци - няма значение! И още, и още! Пие се, стреля се, псува се - все неща на европейско ниво! 13/0 е "най якия" патрон,еле па ако е "магмунт". Преди години,когато си взех първата карабина, беше едно мрънкане, злоба,страх, и то пак от тези- големите ловци!!! Изтрепали света, че и малко повече! Ама нощем...................

Айде убедете тези хора да са на нивото и културата на един европейски ловец! Няма шанс!

Докато ние не се оправим, никой няма да успее да ни оправи! А такива случаи ще има още много.....................

ами тогава сте много зле.при нас точно старите са най стриктни жилетките са облечени.алкохол никога не се употребявал по време на лов.и винаги са готови да ти обеснят пътеки и тем подобни полезни неща свързани с лова.а за браконерстване побесняват.

Колеги, това е от Блиц ... вижте за какво става дума ...

....................

Бившият шеф на ловната дружинка от Железница: Предупреждавах, че ще има смърт!

- Пиеше се по време на лов, късаше ми се сърцето

Публикувано: 26 дек. 2012, 11:52 | Обновено: 26 дек. 2012, 11:52

Разпечатай

прочитания: 2510 | коментари: 9

Симитли , България

снимка: Струма

Още по темата

Дилър е авджията, ранил смъртоносно ловеца Драго Грънчаров

Дилър е авджията, ранил смъртоносно ловеца Драго Грънчаров

9 3846

73-годишен е авджията, застрелян по време на лов

4 2265

Драго Грънчаров е ловецът, застрелян край Симитли

8 5677

Авджия застреля колега, взел го за глиган

20 5590

Малко след убийството на 70-годишния ловец Драго Грънчаров вчера по време на лов, бившият ръководител на ловната група в село Железница Евгени Гиздов коментира инцидента. Гиздов беше потресен от случилото се. Миналата година напуснал групата, след като 11 години я ръководил. Емоцията владееше ексръководителя и първото нещо, което той каза, бе "Знаех, че ще има смърт, знаех, че ще се случи". Ето, какво разказа той пред "Струма".

- Гиздов, защо напусна ловната група?

- Миналата година влязохме в остри противоречия с някои от членовете на групата за употребата на алкохол по време на лов. Аз непрекъснато повтарях, че няма да допусна някой, употребил алкохол да излезе в гората и да грабне пушката. Стигнахме до там, че една сутрин един от ловците Стоилко Джалев ми вика, "Абе, на шофьорите им дават по една бира, ще те тресна с бутилката в главата". Нали разбирате, иска да ме тресне с бутилката, а ако сме в гората може да ме тресне и с оръжието. Така много пъти имаше скандали и аз напуснах.

- Кога напуснахте?

- Миналият декември, аз бях 8 от ловците, които напуснаха дружинката. 11 години начело на ловната група, сърцето ми се късаше, но не можех да ловувам вече с тези хора след интриги и скандали. Снощи например много от момчетата, които напуснаха с мен дойдоха у нас да ми благодарят, че сме си тръгнали. Имаме 70 обаждания представете си за какво става въпрос. Не искам да набеждавам никой обаче правилата в тази група силно се нарушават. В нея ловуват бивши полицаи.

- Кой ръководи групата в момента?

- Ръководят я Красимир Джалев и бившият полицай Любен Гоцев.

- Пие ли се в групата?

- Да, пие се няма да споменавам имена, обаче ще ти кажа един фрапиращ случай. Тръгват двама от шефовете в групата да хранят прасетата с царевица, напиват се тръгват с джипа в гората, лакатушкат насам-натам, единият си удря главата в стъклото и припада, намесил се овчар, който го полял с вода, дошла линейка, представете си за какво пиене става въпрос, 2 джипа поломиха.

- Мислиш ли, че на вчерашния лов са пили?

- Не знам, не искам да коментирам. В момента водя дело за едно наказание, което ми наложиха, без да имам вина. След скандалите за пиенето в групата и напускането на 15 човека ме обвиниха в "разкол" и ме наказаха с лишаване 2 години от лов, обаче водя дело и чакам решение за това.

- Питам те, пиеше ли се в групата по време на лов?

- Не се ли сещате, като ви разказвам тези неща, вчера не знам дали са пили....

Очаквам, обаче да почнат да крият кой е истинския стрелец, вчера чух някъде, че синът му го застрелял, дали е ловец момчето не знам, други викат, че е Митко Сивиков. Трябва да излезе истината, ама тая дружинка с полицейски началници в нея, не знам.

- Кои са полицаите в групата?

- Любен Гоцев и бившият заместник директор на ОД на МВР в Благоевград Любен Милев.

- Благодаря ти.

- Искам от цялото си сърце да изкажа моите най-искрени съболезнования на семейството на бай Драго. Бог да го прости! /БЛИЦ

По принцип в гората трябва да се спазва дистциплина.Но мръвкарството и още негативни прояви вземат връх.Вместо да се разглежда по отделно всяко опущение се стоварва върху всички нас ловците по стар ,,социалистически" обичай.Вместо да кажат Иван или Стоян са направили казват ,,вие ловците".Време е ние самите да се разграничаваме от тези определения и да ги отхвърляме.За умрелите или добро или нищо.Но за да се стигне до там и те самите имат вина.За това просто не ми се коментира кой е виновен и кй не.

Колеги,най-лошото от това е че си тръгват разумните ловци,а неразумните и нагли(за съжаление) остават и правят каквото си искат,честно казано много пъти съм казвал лова споделен с приятели и приятна компания е невероятен. При положение че има идиоти(навсякъде в живота ги има) на лова аз страня и неучаствам в такива гонки,то си мисли (идиота) че е безнаказан и всичко му е позволено,затова преди години се махнах от една ловна дружинка,защото заради един смотаняк страдат всички,цялата дружинка.С разбрани хора може да постигнеш всичко. Бог да прости колегата.

Като че ли гледам мойта ловна група...същата история....а пък когато синът ми стана ловец..още по зле явно мислеха,че гората е тяхна...

Ловната ни група като цяло е що-годе ок. Говоря за повечето хора, които идват на лов, а не да сплетничат и да създават интрижки някакви...

Има няколко индивида,които "мръвкарстват",слагат примки, бракониерстват, ама и на тях им идва времето! Лошото е, че всеки ги знае, но никой нищо не предприема. За сега. Мисля, че вече е време да се намесим активно, ако искаме и нашите деца да ловуват!

А за останалите-решили да си оправят личните неуредици по време на лов.................................да пази Господ!

Колеги,най-лошото от това е че си тръгват разумните ловци,а неразумните и нагли(за съжаление) остават и правят каквото си искат,честно казано много пъти съм казвал лова споделен с приятели и приятна компания е невероятен. При положение че има идиоти(навсякъде в живота ги има) на лова аз страня и неучаствам в такива гонки,то си мисли (идиота) че е безнаказан и всичко му е позволено,затова преди години се махнах от една ловна дружинка,защото заради един смотаняк страдат всички,цялата дружинка.С разбрани хора може да постигнеш всичко. Бог да прости колегата.

.................

Познавам поне 20 колеги ловци ,които нежелаят да ловуват групово и са се отдали на индивидуален или само с приятели......

Жалко за поредния инцидент,лека му пръст и Бог да го прости,колегата.

Жалко и за поредното петно лепнато на ловците.

да пази господ

колеги ще ползвам този израз(да пази господ).Защо господ да ни пази,тои пушка няма, ние сами трябва да се пазим,когато пазиш себе си пазиш и колегите.Хляди избягали животни не струват 1 човешки живот. лека му пръс на колегата