Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
VANDALA

мнения за + и - между тези видове пушки?

Recommended Posts

мнения за +и - между тези видове пушки??? мазелат,(иваиловка,мосин наган,ксилифор) кое какви групи прави кое какъв откат има предимства и недостатъци.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от тези карабини,бих избрал Мазалата.Малко повече "думка",но няма никакъв откат,точността е много добра...Това е моето впечатление от Мазалата,за другите нямам представа...Успех

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките са производни на карабината ,,Мосин-Нагант"Зависи каква част от ресурссът и е използван през войната.Това е преработването на военното оръжие за ловно,т.нар. ,,конверсия"(смяна на приклада и готово)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в момента новите Мазалати ги правят,с цев по патент на Браунинг.От завода много ги хвалят,а и имало много кандидати за закупуването им.Цевите им са без дулния компенсатор,но си запазвали без откатността...Това е от завода...Дано,някой колега тук има от тези новите,че да напише неговото мнение....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря до тук на колегите чакам и други мнения нека да пишат колеги които имат и са ползвали пакива пушки

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо се набиваш в омагьосан кръг на "умниците" в завода ? Каквото и да правиш,пушката или поне кутията и затвора са си на над 60 години.Сега излизат със новината че цевите били вълшебни.Направо живеят 30 години назад.Нито патроните ги има нито са по-различни.За стойките за оптика да не говорим.Единственото предимсто на мосинката е ако имаш достъп до евтини патрони.По-истинските са на цена на останалите средни калибри.

На цената на нов Мазалат със невероятна браунингова цев ще си купиш ЧЗ,после матрици за патрони и ще ти излизат колкото готови Х 54.В които не знаеш какво има,освен куршума от черна ламарина.

Но...ти си знаеш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Всичките са производни на карабината ,,Мосин-Нагант"Зависи каква част от ресурссът и е използван през войната.Това е преработването на военното оръжие за ловно,т.нар. ,,конверсия"(смяна на приклада и готово)
А защо се набиваш в омагьосан кръг на "умниците" в завода ? Каквото и да правиш,пушката или поне кутията и затвора са си на над 60 години.Сега излизат със новината че цевите били вълшебни.Направо живеят 30 години назад.Нито патроните ги има нито са по-различни.За стойките за оптика да не говорим.Единственото предимсто на мосинката е ако имаш достъп до евтини патрони.По-истинските са на цена на останалите средни калибри.

На цената на нов Мазалат със невероятна браунингова цев ще си купиш ЧЗ,после матрици за патрони и ще ти излизат колкото готови Х 54.В които не знаеш какво има,освен куршума от черна ламарина.

Но...ти си знаеш.

За огромно съжаление няма как да не се съглася с колегите, които са прави в по-голямата част от твърденията си. Националната гордост е едно, а реалността, уви - съвсем друго. Наистина е жалко, че при добре развитата ни поне в миналото оръжейна промишленост нямаме нито едно конкурентноспособно ловно оръжие.

Поздрави и наслука!

Редактирано от old_hunter

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За огромно съжаление няма как да не се съглася с колегите, които са прави в по-голямата част от твърденията си. Националната гордост е едно, а реалността, уви - съвсем друго. Наистина е жалко, че при добре развитата ни поне в миналото оръжейна промишленост нямаме нито едно конкурентноспособно ловно оръжие.

Поздрави и наслука!

Нали имаше РОДОПИ БЛАЗЕР пробна серия.От нас ореха за приклада а другото от германците.Ама защо не се получи?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега помисли върху калибъра отката идва от там а пушка си вземи каквато харесаш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спрял съм се на някоя от тез защото са средно бюджетни пушки сповече от един патрон и цената на боеприпаса ме устройва а и има патрони с добри поражения

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре ще е от Калашник/СЛР.... Почти същата работа ще е като ИЖ-18МН (малко по-бързо ще презареждаш)...

Много по-зле ще е от Тика/ЧЗ/Застава...

При всички случаи оптика + монтаж (това което си струва) ще ти излезе повече от "гола" Тика/ЧЗ...

Най-добре поработи още, изкарай парички (3-4000лв) и си купи карабина + монтаж + оптика, която ще те "слуша" цял живот...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нали имаше РОДОПИ БЛАЗЕР пробна серия.От нас ореха за приклада а другото от германците.Ама защо не се получи?

Доколкото знам, никога не е имало идея да ги произвеждаме, а тази "серия" е била да се изфукаме на световното ловно изложение в Пловдив, пък и "другарите" да се въоръжат с нещо по-така ;)

Редактирано от м. Асен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Доколкото знам, никога не е имало идея да ги произвеждаме, а тази "серия" е била да се изфукаме на световното ловно изложение в Пловдив, а и :другарите" да се въоръжат с нещо по-така ;)

Вярно е,аз видях една на времето у един нафукан "партикос", на който доста хора му заставаха в "партер". :hump:

Исках да я пипна,но не ме угря.Отговора на молбата ми да видя пушката беше:-"То всеки ако можеше да пипа такава пушка"....Да ама аз го прокълнах нищо да не умери с нея.Незнам дали го е стигнала клетвата ми,.. :fuck: ......ама дано!

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
спрял съм се на някоя от тез защото са средно бюджетни пушки сповече от един патрон и цената на боеприпаса ме устройва а и има патрони с добри поражения

гледал ли си ремингтон 770 в калибар 308?

много прилична пушка за цената си и я вземаш с монтаж и оптика .Аз имам такава и съм страшно доволен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За другите пушки не зная много,но ти препоръчвам да избягваш Мосин-Нагана. Пушката е дълга и тежка,неудобна за носене. Вярно, има и кавалерийски вариант,с по-къса цев,но той има зверски откат и много силен шум. Бих ти препоръчал мазалата,колега.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За другите пушки не зная много,но ти препоръчвам да избягваш Мосин-Нагана. Пушката е дълга и тежка,неудобна за носене. Вярно, има и кавалерийски вариант,с по-къса цев,но той има зверски откат и много силен шум. Бих ти препоръчал мазалата,колега.

мерси

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, изчетох всичко което е написано в предните постове за което благодарв на всички за мнението им.Един наш колега и мой приятел е решил да си търси и да си закупи карабина Мосин-Наган. Харесала му е много,колега от дружинката в която ловува му е дал да стреля и той е доволен от нея.Добър бой е показала.Ако някой знае от къде може да се намери,за да си закупи,къде правят конверсията и с каква цев с /ПК/ има ли и каква е цената им.Поздрави и много слука през оставащия ловен излет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги, изчетох всичко което е написано в предните постове за което благодарв на всички за мнението им.Един наш колега и мой приятел е решил да си търси и да си закупи карабина Мосин-Наган. Харесала му е много,колега от дружинката в която ловува му е дал да стреля и той е доволен от нея.Добър бой е показала.Ако някой знае от къде може да се намери,за да си закупи,къде правят конверсията и с каква цев с /ПК/ има ли и каква е цената им.Поздрави и много слука през оставащия ловен излет.

и на мен ще ми е интересно да прочета мерси за допълнението към темата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Вярно, има и кавалерийски вариант,с по-къса цев,но той има зверски откат и много силен шум.

Колега,колко патрона си изстрелял с къса мосинка ? Звука от нея ли е по-силен или от Мазалат ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега във ВИП-а има мосинки за 350лв,но доколкото разбрах всичките са рециклирани старо производство и си е направо тото дали ще уцелиш някоя с добра цев

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
В "Воинтех" гр.Шумен-има.Може и да пробваш как стреля!

какво има ????и на колко пари

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега,колко патрона си изстрелял с къса мосинка ? Звука от нея ли е по-силен или от Мазалат ?

Ами,колега,стрелял съм горе-долу към 100 патрона. Звука от късия Мосин-Наган е малко по- силен,отчасти заради късата цев-звуковата вълна е по-близо до ухото. Мазалата е малко по-тих,но не много. Гръмнеш ли с късия Наган,ушите(особено това,което е по-близко към дулото) дават заето за,да речем 10 секунди,с Мазалата някъде към 7. Все пак,гръмне ли се с някоя от тия пушки,дивечът в радиус от няколко километра си обира крушите.Поздрави и наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
какво има ????и на колко пари

Ами,само ги видях-не съм се интересувал но ми се върти в главата-400 лв.за късите и 500 дългите.Даже едната от късите беше от царско време-макар че може би простто цевта е сменена с къса!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гореизброените пушки във въпроса аз слагам Мазалат на последно място. Като гръмнеш с нея заради дулния компенсатор направо ти пада шапката от главата! Вестибуларния апарат на стрелящия също се повлиява! При носене затворът има склонност да се отваря. Мисля, че Ксилифор(Ивайло) е най-доброто от изброените.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове