Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
VANDALA

мнения за + и - между тези видове пушки?

Recommended Posts

аз пък мисля че всичките тия стават за скеле ако искаш евтина и хубава си вземи Ремингтон в 308W и ако още малко се напънеш една Застава пак в 308 и си екстра :drinks:
и нещо друго се чудя като тръгне някой да си купува карабина и първия въпрос защо е "каква група прави"
1. тоя клас карабини група ще направи ако ги групираш всичките на камара :lol:
2. това не са карабини за бенч за да търсиш групи ако ги събереш :ksshunter1fe: в капачка от буркан на 100м. трябва да черпиш

това е мое мнение не ангажирам никого с него

и аз така около една година :eusa_wall: а тая а оная и накрая си взех един Бар и си седнах на гъзъ :rock:

и........ те така :bira: наздраве и успех

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Мазалата се произвежда в НИТИ Казанлък.Новите цеви са дълги 720 мм.хромирани без дулен компенсатор,калибара е 7,62х54R.Оптиката е украинска и е 3х9х42.Цевите са си български от ПК, а не от Брауннг.Цената мисля, че беше 1007лв. комплект.Мога да проверя с точност и да напиша.Карабината има прилична точност но е доста дълга и в гъсти терени е трудно за маневриране.Може да се закупи втора ръка Мазалат за 300-400лв. с така наречената черна /не хромирана цев/ и да се смени с поръчка в завод Арсенал.Мисля, че това е по евтения вариант.Дано съм бил полезен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
аз пък мисля че всичките тия стават за скеле ако искаш евтина и хубава си вземи Ремингтон в 308W и ако още малко се напънеш една Застава пак в 308 и си екстра :drinks:

и нещо друго се чудя като тръгне някой да си купува карабина и първия въпрос защо е "каква група прави"

1. тоя клас карабини група ще направи ако ги групираш всичките на камара :lol:

2. това не са карабини за бенч за да търсиш групи ако ги събереш :ksshunter1fe: в капачка от буркан на 100м. трябва да черпиш

това е мое мнение не ангажирам никого с него

и аз така около една година :eusa_wall: а тая а оная и накрая си взех един Бар и си седнах на гъзъ :rock:

и........ те така :bira: наздраве и успех

:drinks: :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега Мазалата се произвежда в НИТИ Казанлък.Новите цеви са дълги 720 мм.хромирани без дулен компенсатор,калибара е 7,62х54R.Оптиката е украинска и е 3х9х42.Цевите са си български от ПК, а не от Брауннг.Цената мисля, че беше 1007лв. комплект.Мога да проверя с точност и да напиша.Карабината има прилична точност но е доста дълга и в гъсти терени е трудно за маневриране.Може да се закупи втора ръка Мазалат за 300-400лв. с така наречената черна /не хромирана цев/ и да се смени с поръчка в завод Арсенал.Мисля, че това е по евтения вариант.Дано съм бил полезен.

мерси колега

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ползваш пушката за гонка и един СЛР би ти свършил добра работа. Бърза стрелба никакъв откат и най-важното когато го удариш където трябва падат.Проверено.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги, изчетох всичко което е написано в предните постове за което благодарв на всички за мнението им.Един наш колега и мой приятел е решил да си търси и да си закупи карабина Мосин-Наган. Харесала му е много,колега от дружинката в която ловува му е дал да стреля и той е доволен от нея.Добър бой е показала.Ако някой знае от къде може да се намери,за да си закупи,къде правят конверсията и с каква цев с /ПК/ има ли и каква е цената им.Поздрави и много слука през оставащия ловен излет.
Колега продавам си моя мосин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове