Jump to content

Колко е качествена българската храна за кучета ?

Recommended Posts

Колеки един интересен въпрос колко е качесвена Българската кучешка храна

Колега, от уважение към съфорумците, си оправи правописа и пунктоацията ... иначе, за какви качества говорим ? ;)

Колега когато си над 50 и никога не си работил с тази техника се получва така за което моля да ме извините.А сега по темата кажете колко е качествена.

Купувал съм и от 80 лв 20кг.

Също и от всички по-известни марки, но кучета ми най-харесват на фуражния завод гр.Ловеч, и косъма телосложението им е ок. с тази храна. Освен ловните храня и домашния любимец подобие на куче МОПС, а си е капризен във всяко едно отношение.

Колеги, един интересен въпрос, колко е качествена българската кучешка храна ?

Качеството ,на която и да е храна,я определям по съотношението на това,което влиза през устата и това,което се изхърля отзад.Така че,пробваи тази българската ,за която питаш,че не знам за коя става въпрос и виж колко ще е шлаката.

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="angel_ov" data-cid="578647"><p>Купувал съм и от 80 лв 20кг.<br />Също и от всички по-известни марки, но кучета ми най-харесват на фуражния завод гр.Ловеч, и косъма телосложението им е ок. с тази храна. Освен ловните храня и домашния любимец подобие на куче МОПС, а си е капризен във всяко едно отношение.</p></blockquote>Колега,сега погледнах какви храни предлагат фуражния завод, но не видях храни за кучета,дай малко информация,

Качеството ,на която и да е храна,я определям по съотношението на това,което влиза през устата и това,което се изхърля отзад.Така че,пробваи тази българската ,за която питаш,че не знам за коя става въпрос и виж колко ще е шлаката.

Би ли доразвил тезата си за ''шлаката''?

Питам сериозно. :)

Наслука!

В зависимост от състоянието на кучето си / здраве, кондиция и т.н/ можеш да прецениш една храна дали е 'качествена' за него.

Така в нета ще прочетеш например десет мнения и нито едно може да не се доближава до истината, просто защото твоето куче има различен метаболизъм, от този на останалите 10 :)

Така че, наблюдавай кучето си, как се чувства, как изглежда, как тренира,какво изхожда, слабее ли, дебелее ли...Избора на храна е твой, без значение дали е българска, английска и т.н.

лек ден :)

за изходния продукт аз ще разясня какво е имал впредвид колегата:всяка водеща фирма за храна за домашни любимци е отразила на пакета на храната колко % тя се усвоява от урганизма на животното.Като пример ще дам храната с която аз храня пише над 80% тоест на 100гр изядени 20гр не се усвояват на 300 -60 и тн.А директно на въпроса ти българската храна за кучета (любимец маи се казваше) е много нискокачествена,докато водещи производители като Роял канин,пурина,еукануба,бош си имат и серии специално разработени за ловни кучета.Друг е въпросът дали цената би те устроила понеже е от 9 до 12,50 за килограм

Edited by eternity

Колкото и е цената :a016:

Цената няма нищо общо с качеството, особенно в БГ.

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="angel_ov" data-cid="578647"><p>Купувал съм и от 80 лв 20кг.<br />Също и от всички по-известни марки, но кучета ми най-харесват на фуражния завод гр.Ловеч, и косъма телосложението им е ок. с тази храна. Освен ловните храня и домашния любимец подобие на куче МОПС, а си е капризен във всяко едно отношение.</p></blockquote>Колега,сега погледнах какви храни предлагат фуражния завод, но не видях храни за кучета,дай малко информация,

http://www.ljubimetz.com/index

храня с http://www.ljubimetz.com/products/dog-food/hit-maxi.html

• 1 month later...

Преди време взимах точно от тази храна за Хъскито ми.След консумацията и цялото се подуваше до такава степен че му се затваряха очите и специално за хората който се ме нападнат ще кажа че го пробвах 3 пъти(колкото и мазухиско да звучи).

Не искам да звучи като анти-реклама на храната за която говори колегата,но все пак факт.Ефекта от алергията може да е само върху моето куче.

• 1 month later...

Здравейте!Относно храната наскоро открих един БГ сайт със всякакви храни (добри и не толкова) на мнооого достъпни цени. Ще ви кажа само,че сега съм поръчала висококаествена храна 18 кг за 99 лв. - килото ми идва по 5,50,а в магазина днес го купих за 13,18 лв за 1 кг. Ако някой се интересува да ми пише ЛС,за да не излезне,че правя реклама :) За мен най- добрите храни са Acana, Orjien and Eukubana, не се лъжете по цената на Роял Канина - това,че е скъпа не значи,че е хубава.

Купувал съм и от 80 лв 20кг.

Също и от всички по-известни марки, но кучета ми най-харесват на фуражния завод гр.Ловеч, и косъма телосложението им е ок. с тази храна. Освен ловните храня и домашния любимец подобие на куче МОПС, а си е капризен във всяко едно отношение.

Колега би ли споделил колко процента от съдържанието на храната е месо и колко % от протеина е усвояем?

Това са важни неща и наистина се интересувам, защото не намирам никъде подобна информация.

Edited by П. Бонев

Абсолютно вярно е това за еуканубата. Пробвал съм Роял Канин, Орижен, Хепи дог(12,40 килограма), Бош и куп други.

Като Еуканубата няма втора - косъма лъщи, изпражненията са твърди и тъмно кафеви, кучо кипи от енергия и нямаме здравословни проблеми.

Иначе бретона ми е с много чувствителен стомах - малко готвено към гранулите или консерва и се посира.

Няма нищо по добро от домашно приготвената храна с пресни и добре преценени продукти.Това разбира се е малко трудно за собственици които са ограничени откъм време и от място за приготвянето и .Навсякъде сме заобиколени от разнообразие на различни хранителни съставки които превъзхождат в пъти готовите храни и най важното не съдържат консерванти ,които рано или късно увреждат здравето.Използвайте ги.Изисква се повечко работа,обаче.

Няма нищо по добро от домашно приготвената храна с пресни и добре преценени продукти.Това разбира се е малко трудно за собственици които са ограничени откъм време и от място за приготвянето и .Навсякъде сме заобиколени от разнообразие на различни хранителни съставки които превъзхождат в пъти готовите храни и най важното не съдържат консерванти ,които рано или късно увреждат здравето.Използвайте ги.Изисква се повечко работа,обаче.

Съгласна съм с вас,но в домашно приготвената храна все пак не могат да се обхванат всички видове витамини и минерали от които се нуждае кучето.Аз моя звяр го храних 3-4 месеца предимно с домашно приготвена храна (зеленчуци с месо,ориз,картови) но се оказа,че не е достатъчно и все пак има някои съставки,които и да искам няма как да му набавя.

Няма невъзможни неща.Задайте си въпроса как тогава във готовите храни се намират всички гореспоменати съставки -изсипват ги с чували в готов вид или се набавят специално за целта агнешко,еленско или птиче месо в прясно състояние - не мисля.И още един въпрос- как в дивата природа всяко едно животно (акцентирам върху сем. Хищници) е с перфектна кондиция и бляскава козина.Още малко по темата ; Всички знаят детските приказки как Кумчо Вълчо и Кума Лиса все точат зъби на Зайо Байо и май си остават само с точенето,защото всички ловци са виждали изпражнения от хищници-особенно през есента и зимата им са пълни със семки от трънки,шипки и други подобни.Въпреки това няма да видите хищник с наднормено тегло или малко с рахит или дисплазия.Има обаче една постоянна величина която присъства навсякъде - това е движението.Според мен това е един от решаващите фактори за по добрата обмяна на веществата.Друг важен елемент е суровоядството.Кучетата като хищници трябва да ядат макар и по рядко сурово месо - това им е в природата.Всяко отклонение от естествения начин на живот води до негативни последици.

За да сготвиш на кучето си трябват доста познания, време и събиране на продуктите за гозбата. Моя все се подрисква каквото и да му сготвя. С качествените гранули обаче кучето е без проблеми и в добро здраве.

Давал съм му суров крак от заек и го излапа за нула време. Чудя се дали да му давам сурово месо, все пак живее с децата ми? Кучето ми е бретон и нямаме проблем с агресия към хора. Все пак израстна с нас.

Вярно е,отнема време и труд.Подрискването би могло да се причини от смяна на храната(каквато и да е ),от застояли продукти,от храна с рядка консистенция(принципно храната която приготвям е във вид на доста гъста попара),от непочистена от люспи риба(макар че съм варил риба с люспи и като се приготви цялата смес във по гъст вид не съм имал проблем),от по мазни храни и куп други причини.Но това не е основателен фактор за притеснение ,още повече ,че не трае дълго време .Но ако изпражнението е прекалено рядко иК продължи няколко дни ,то храната винаги може да се смени.Колкото до агресията не бих казал ,че се повишава от суровото месо при положение ,че кучето веднъж е свикнало със стопани,деца или е преминало някакво обучение.Но разбира се винаги има изключения ,които пък биха могли да бъдат контролирани.От гледна точка на опасност от зарази-ако месните продукти се вземат от ветеринарно контролирани обекти и са от здрави и изследвани животни, с добавка и редовно обезпаразитяване рисковете се свеждат до минимум.

• 1 year later...

Продавам свински дроб на едро ,направен на блок - цена 0.90 ст. за килограм

Продавам свинско месо от глави цена 2.5 лв.за килограм

Отлична храна за кучета и за производство на такава.

Стоката е с всички необходими документи за внос и разрешителни.

0888 30 34 30

• 3 months later...
  • 3 years later...