Jump to content

Убиха най-смъртоносния снайперист Крис Кайл

GEORGI PL
 Share

Recommended Posts

Много Рамбовци. Явно някои се изживяват като снайперисти и супер бойци. Пожелавам ви да си прилагате стрелковите умения само по дивеч и ви пожелавам успехи. Не завиждайте на нещастниците които отнемат човешки живти. Нормалните хора си изкарват парите с честен труд. Стрелбата е един много хубав спорт, но прилагана само за мирни цели.

Мноого заблуден народ.Ква е тая фауна. Знаеш ли какво е тюлен изобщо и защо нашите смешници се наричат тюлени.Видяла жабата че коват вола и си вдигнала крака.Най големия успех на нашите момчета са тоалетните в афганистан за които плащаме милиони.Какви успехи като самите амерканци официално се извиниха за срамната война.

Да ти посоча лицата на нашите специални части - трактора, баретата, братя галеви и много други знайни и незнайни герои.

На английски се получава синоним тюлен от абревеатура. На Български каква абревеатура може да е примерно Тюфлеци Юргани Лентяи Егати Некадърниците - ТЮЛЕН.

Много не си в час тези които изброяваш нямат нищо общо със Специалните сили на армията!!!! Това са полицаи от СОБТ. А нашия морски отряд е сертифициран от НАТО, както и 68 бригада "Специални сили". Просто за армейските командоси не се пише по обясними причини.

Не знам колега Явор кои специални части в България визираш,защото освен т.нар. ''тихинайци'' аз други що-годе специални части не знам,ако тях наричаш тюлени така да е :snorkle: .68-ма бригада специални сили,където и аз съм отбил редовната си служба,да ме прощаваш ,ама няма почти нищо общо със специални части-няколко скока с парашут не те правят спец боец.Вие малко отдалече започнахте да разисквате за притесненията на жените на спец бойците,за това,че ''децата ни израснаха без нас.....''-да не би и Вие да се присламчвате към спецбойците??? :icon_zw[1]: Недейте,моля Ви,не наливайте в сърцето ми отрова...знам къде сте служил!Колкото до това,което са те ''излъгали'' хамериканците,и двамата с теб знаем че са''приказки под шипковия храст''.Българската армия лежи на стара слава и колкото ми е неприятно и срамно да го призная-90 процента от кадровите войниченца са абсолютни тюфлеци и хрантутници,не могат да направят по едно коремно възлизане на лоста,като добавим и абсолютното безразличие на държавата в последните години,мислиш ли,че недай си боже,ако възникне конфликт,някой от тях ще отиде да воюва открито и смело да защити РОДИНАТА???-да,ще има и такива и ще станат герои,които бързо ще бъдат забравени и покрити с пепел и оплюти!Българския войник е обезверен и унижен и не знае за какво да отиде да умира.Държавната машина направи така да намразим и Родината си дори- Българи,простете ми за тези думи!!!Ако някой разбирко вземе да ми се прави на патриот и ми каже,че греша,аз ще му посоча милионите българи препитаващи се зад граница-техния брой расте непрекъснато и повечето от тях не желаят да се връщат.

Та,Г-н Яворе да се върнем на ''най-добрите войници'' и ''българските тюлени'' :cap: -в едно съвместно учение между наши и гръцки ''тюлени'' в което случайно взех участие и аз видях каква пропаст зее между нашите и техните войни-на гърците им се осигурява от държавата собствено жилище,преференциално обучение на наследниците му в учебни заведения,добра заплата и солидни бонуси,почивки и безплатни санаториуми на него и семейството,за екипировката няма да отварям и дума-знаеш каква е-да ти потекат лигите...и в крайна сметка държавата му осигурява всичко,ама всичко,а от него се иска само едно-да си гледа службата,ама съвестно.А нашего брата ще го пуснат срещу предполагаемия враг с един остарял и раздут автомат(вече и калашниците не ги правим,като хората),4 пълнителя ,празна туристическа раница(не преувеличавам-точно с такава ловджийска раница съм служил аз)и една манерка до половината пълна с ракия,а другата половина вода-като те пратят срешу куршумите да не ти пука много.Не знам за теб,господин полковник,обичам Родината си,но за такава държава,като сегашната на мен не ми се умира.

В заключение искам да ти кажа,че и двамата с теб знаем,че при конфликт нашата армия ще бъде безпомощна ,като девича паралелка и ще осъзнаем,че от българския боен дух не е останало почти нищо.Добре,че има ''тюлени''като теб,да измият очите на цялата армия пред света.И другия път,когато тръгнеш да пишеш хуморески(Казвам го с най- топли чувства и не искам да те засегна)огледай се наоколо-няма да видиш ни тюлени ни моржове!И не се прави на рамбовец защото мнението ти може да го засече някой ,който те познава-смешно е,разбираш ли!Поздрави от един ''нетюлен'',на който му е мъчно за Родината му,а не за държавата!

Там където си служил вече няма наборна служба, а всичко е преструктурирано няма нищо общо със Спецназ. Изцяло са моделирани нещата по Натовски. 68 бригада "Специални сили" е войсково формирование с най-високата бойна подготовка, модерно въоръжение от световни реномирани марки, екипировки и подготовка за планина, море/вода,и....... Военнослужещите непрекъснато се подготвят в армии извън страната. Ежегодно се провеждат учения у нас и в чужбина със сродни формирования от НАТО. Гордея се, до края на ноември 2012г. Бях офицер от "Специалните сили". Сега пак се занимавам с оръжия, но под друга, цивилна форма. А за гърците, те са най-зле и от 5 години не се провеждат съвместни учения и операции с тях. Наистина много ги глезеше държавата, но с кризата им по орязаха парите и бонусите. За колегите от флота не ми се говори. Там нещата вървят със страшна сила нагоре.

За Родината и държавата съм на същото мнение. Писах по темата защото съм работил с американски и други военни снайперисти от висока класа и мога да ги разбера професионално. Ма у нас всеки пише най-много за това което не разбира.

Колеги, тука гледам мнения от "осанна" до "разпни го". Всеки е прав за себе си като гледа от собствената си камбанария. За манталитета и разбиранията на янките Крис Кайл е национален герой, сравним с Елвис. Модел за подражание и възпитание на поколенията. За янките Джуба е извратен психопат и кретен, когото трябва да го опекат на бавен огън. И обратното - за целия арабски свят Джуба е пратеник на Аллах, герой и светец, защитник на онеправданите, кумир за арабските деца. А Крис Кайл е карашейтан, главорез и поробител. Въпрос на личен мироглед, но не мисля че ние които си седим в къщи на топло пред компютъра сме тези които да съдят хората минали през ада на войната. Всеки от тях е бил или е убеден в правотата на своята кауза, и се е борил за нея както е преценил че е редно. На мен ми е любопитно ако не дай Боже войната дойде в нашия двор, колко от нас ще грабнат оръжието и ще защитават Родината, и колко от нас ще правят разсъждения с елементи на дълбоки мисли, аджеба, морално ли е, хуманно ли е да утрепеш врага, тирана и узурпатора или пък терориста който е на прага ти или в дома ти?????

Edited by razrushitela

Яворе Явооре много си объркан момченце.Кви бригади, и ква милиция, кво жълто такси ,и кви пет лева.От 20години България няма армия.По зле сме и от Албания.Във военното дело винаги и навсякъде кличеството бие качеството.Сляп ли си та не виждаш че дори и амереканците докато не концетрират огромно количество войска не нападат. Какви специални части, един най обикновен мотострелкови полк ще помете цялата ни смешна армия от тюфлеци и некадърници. В България има само огромен брой полиция защото управляващите се боят само от народната любов. Гърците имат най-голямата в света армия като процент от глава на населението. Като имаме в предвид че са повече от десет милиона картинката се изяснява.

Кво значи най добрия снайперист ... един познат Гиньо болонката ,кара колело и с ластиката сваля два косара ... кара колелото без ръце ...... Сняйперисти дал господ бол !

Колеги, тука гледам мнения от "осанна" до "разпни го". Всеки е прав за себе си като гледа от собствената си камбанария. За манталитета и разбиранията на янките Крис Кайл е национален герой, сравним с Елвис. Модел за подражание и възпитание на поколенията. За янките Джуба е извратен психопат и кретен, когото трябва да го опекат на бавен огън. И обратното - за целия арабски свят Джуба е пратеник на Аллах, герой и светец, защитник на онеправданите, кумир за арабските деца. А Крис Кайл е карашейтан, главорез и поробител. Въпрос на личен мироглед, но не мисля че ние които си седим в къщи на топло пред компютъра сме тези които да съдят хората минали през ада на войната. Всеки от тях е бил или е убеден в правотата на своята кауза, и се е борил за нея както е преценил че е редно. На мен ми е любопитно ако не дай Боже войната дойде в нашия двор, колко от нас ще грабнат оръжието и ще защитават Родината, и колко от нас ще правят разсъждения с елементи на дълбоки мисли, аджеба, морално ли е, хуманно ли е да утрепеш врага, тирана и узурпатора или пък терориста който е на прага ти или в дома ти?????

Колега Джуба не е действителен той е продукт на психологическите операции на Иран. Сборен образ на снайперски успехи е Джуба. Това се прави от много армии, военни структури и т.н. Грозното в Ирак е, че иранците са асирийци, иракчаните араби, но са шиити по религия и двата народа. Арабите са готови да се избият, че са едните шиити, другите сунити. Иран използва антиамериканските нагласи и ги подсилва за да де стабилизира регионалния си конкурент с помощи на шиитските практики на исляма. Кербала, Наджав са свещенни места за поклонение на шиитите. Говори се в корана, че Пророка Мохамед се е събувал бос да ходи в Наджав защото земята е свещенна. В Кербала са огромни комплекси от джамии, карето от оградата е с четири постройки на ъглите на квадрата по-големи от Александар Невски, а вътре основната постройка и минаретата са нещо огромно. Кербала е град колкото Пловдив. За Арбаина в него идват над 3 милиона поклонници. Ад под небето, а един колега писа, че сме мили тоалетни!?! Военния комендант, легитимната власт беше възложена на българския командир. Какво да обяснявам на лаици. Караше се гориво за цялата провинция Кербала, която е огромна. Ескорт от Басра до Кербала на конвой от 20 тонни цистерни не е миене на тоалетни!! Засадите ежедневно, 1 месец обсада на базата от наемници не иракчани и въстанието.... Да си носиш ранените момчета на ръце и да стрелят по теб от засадата не е миене на тоалетни. Да видиш американския сенатор който управлява от името на USA да не иска да го охраняват никой друг освен взвод от Специалните ни сили, които бяха там за охрана на националния ни командир и му спасиха живота няколко пъти!!!! Мога да пиша и още, как снайперските тимове от Рикона (спец частите на морската пехота) не можаха да опазят Ситихола без наще момчета. И доктора от Пирогов нает за мисията стоеше с атомата и стреляше. Войниците го покриха с телата си и го вкараха в мазето на полицията и му казаха да стои там те ще стрелят, но ако го убият няма да има кой да ги кърпи. Един бой 3 дена. Един бой кой , кой е и колко струва. Поляците бяха се скрили в базите, украинците бяха блокирани в тяхната база. Хамериканчета дойдоха и видяха кой кой е и какво може. Пуснахме им химна на Сухопътните войски, "Велик е нашия войник". Те се просълзиха при превода. На 3 март в Кербала свиреше гайда и съученика на гайдаря на Райна Кабаиванска свиреше "Рофинка" и всички родопски бисери. Бяха поканени всички коалиционни портньори толкова ми не е било мило на никой друг празник. Какво миене на тоалетни, какви 5 лева!?!?!?!?! Пишат ми едни ... дето от армия и спец части разбират колкото свиня от кладенчова вода. Българските Специални сили са на натовско ниво и носят дежурства в НАТО както всички специални сили в НАТО!!!!! Ако някой си живеят със спомена за наборната служба е тяхна грижа. Ние сме признат партньор в НАТО сертифициран по стандартите на Алианса. Гордея се с мъжете и жените които ден и нощ са готови да си изпълнят задълженията, част от които бях до скоро.

Когато в ноща се отвори вратата на самолета и от С 130 се изсипем в ноща американци и българи и поемем поредната тренировачна или бойна мисия живота и смъртта имат друг смисъл.

Помолил съм колегите кого свърша земния си път да ми разпилеят праха от български самолет над родната земя. Нямате на представа колко е красива България отгоре. Най ми е мъчно, че не мога вече да съм в редовете на Армията. Това е друга тема, че целия среден ешалон от най-подготвени старши офицери напуснахме заради сегашния министър. Колко струват 20 пилота?? Напуснали заради безсмислицата да се купят самолети трета употреба без обществена поръчка. Не ми се пише повече. Просто убития снайперист от US армията е професионалист. Ния в армията умеем да се уважаваме, оценяваме и дори да сме от различни страни. Това е един истински войн направил за родината си много и то не само за пари. Парите не са всичко. Когато си между смъртта и живота парите не са това за което си мислят цивилните. Сега след 29 години в Армията където почнах от редник, минах през военно училище, академия, цивилни вузове, квалификации и курсове си давам сметката, че живота ми отдаден на Родината е имал смисъл. Живея удовлетворен! Ако мога пак да си го изживея пак ще служа на Родината си. Няма бивши курви и офицери. Това е до гроб! Когато тръбата за свири, ако мога да държа оръжие и да си стоя на краката ще изпълня дълга си. Сполай ви колеги! Мъже, жени, българи ние можем много, корави сме и нищо не ни събаря. Мерил съм се с най-добрите, гордял съм се, че на никой не отстъпваме когато е жега и е или, или. Само оная семка българска, оня инат кой, ния ли бе не можем, ни е вадил от дъното на Ада. Вярно писа колегата стрелба за мирни цели е най-добре, но света е друг и има все още нужда от момчета дето правят лоши работи на лошите. Уважавайте хората от спец частите, те на са убийци, те пазят света от лошите. Занаят! И си го владеят професионално.

Edited by Явор

Яворе Явооре много си объркан момченце.Кви бригади, и ква милиция, кво жълто такси ,и кви пет лева.От 20години България няма армия.По зле сме и от Албания.Във военното дело винаги и навсякъде кличеството бие качеството.Сляп ли си та не виждаш че дори и амереканците докато не концетрират огромно количество войска не нападат. Какви специални части, един най обикновен мотострелкови полк ще помете цялата ни смешна армия от тюфлеци и некадърници. В България има само огромен брой полиция защото управляващите се боят само от народната любов. Гърците имат най-голямата в света армия като процент от глава на населението. Като имаме в предвид че са повече от десет милиона картинката се изяснява.

Отдавна съм минал възрастта за момченце. Гърция е с най не боеспособната армия на полуострова. Армията ни е лошо структурирано но има потенциал, мъжкото население не е в невъзможност да се организира за военна съпротива поради национални антропологични особености. Българина е индивидуалист и има голяма за региона способност за оцеляване. Полицията е вид въоръжена сила и при външна заплаха ще участва в спасяване на нацията. Мотострелковите полкове са отживелица като военна структура. Сега в цял свят се акцентира на Специални операции и в частност психологически операции. Швейцария има най-модерни танкове и самолетите са набори на пилотите, но заляга на партизанска война!!! Сърбия има от Юго времето паралелни устави за партизанска война. Не познаването на дадена тематика кара лаиците да изпадат в екстаз когато си излагат непълните и непрофесионални мнения. Пишехме за един достоен войн дал много на страната си. Дай Боже повече такива за всяка държава. Чест и почитания за всеки който служи на родината си.

Edited by Явор

" Там където другите не могат "

Да това е девиза на Специалните сили! И много пъти се е налагало да го доказваме.

Явно си от бранша! Успех колега!

Не точно, написах го от уважение към Вас. Бил съм където съм бил. Радвам се, че СТЕ част от Българската армия, и никой министър не може да промени това.

И само да вметна, не вярвам да има читав снайперист с ниско ниво на интелигентност. Стрелец не се учи, ражда се такъв. Това е лично мое мнение, може и да греша.

На вниманието на Рамбовците една поговорка - лакомо дупе кръв пуска.Докато някой си е излагал лакомото дупе за пари някой друг в България си е скъсвал задника от работа за да финансира чужди финансови интереси. Много добре че се оценявате толкова високо, Пожелавам ви един ден и другите да ви оценят, макар и да мисля че индивид който мечтае да убива човешки същества под какъвто и да е предтекст не е наред.Осъзнайте се до като не е станало твърде късно. Примерите са много включително и повода за настоящата тема.

Без да искам изтрих поста си ,който бях посветил на всички рамбовци по света и в частност на най-големия г-н Боцин,но ще го напиша пак!Тъй като доколкото разбирам сте много навътре в нещата бихте ли ми разказали какъв беше приемния ви изпит с който постъпихте в българските специални части???Какво,не е имало изпит а са ви пратили по разпределение?9Ясно!Сигурно сте чувал например за гръцките ОИГ.Там изпита трае една седмица-т.нар.адска седмица-денонощно изтезаване ,полоси с препятствия,водни тренировки,ФП-та и не на последно място безпощаден бой от старите кокали.Който издържи физически и най-вече психически е вътре,но гърча едва започва-всекидневни тренировки ,бягане,стрелби с всякакво оръжие,а новобранеца трябва да остиска 6 рунда юмручен бой с по-стари и калени бойци без да падне или откаже и които се редуват да го налагат на смени-резултата е разбити носове,аркади,зъби,а нерядко и смърт.Аз съм сигурен,че вие сте преминал през всичко това.Друг е въпроса,че нямаш и една трета изстреляни патрони,колкото един от тези бойци,ако ще и да ти броя ловните,които мяташ по пъдпъдъци.Знаеш зас каква авиация разполагат-чинук,пума,херкулес,моторни катери и лодки и т.н.В нашите ''спец-армейски ''поделения няма загинали по време на тренировки(с редки изключения разбира се,най често по нещастно стекли се обстоятелства)ЗАЩО-питам,ами защото няма тренировки в условия близки до бойните(изключая момчетата ни по мисии)-само измислени баретковци-смехурковци,като Вас си играят из горите на войници и се мислят за спецназ-ТЪЖНО!Ние нямаме авиация ,която да закара парашутиста зад тила на противникааааа,Боцин,камо ли,ако някой извади великия късмет след диврсионна операция да остане жив,да дойде хеликоптер да го прибере,като по американските филми,които в прочим виждам,че гледаш повече отколкото трябва!Аз си залагам главата,че ти нямаш водолазна подготовка,а ако имаш алпийска тя е смешна-най много да са те научили да пуснеш някое рапелче.Не изкам да прозвучи ,като хвалба,но имам приятел грък-пенсиониран офицер от ОИГ,който всяка година ми е на гости,ако искаш ще ви запозная-може да гледаш някое от неговите филмчета или снимки или да ти поразкаже нещо интересно или да се посъстезавате по ФП или стрелба???Много бързо ще ти спадне самочувствието,господине Боцин,защото ще разбереш набързо,че ''совите не са това,което са''И пилот на мираж-2000 познавам,който ми се похвали,че за близо 3 години има 850 часа налъот.Нашите авиаторченца по колко имат?15-20 годишно?-добре,че не летят,че ще има море от черни забрадки недай боже.Мой колега остана да служи в 68-ма допреди 2 годинки още беше там,а сега е инструктор в СОБТ и ще го цитирам;Има едни специални части в България и това са СОБТ.Дай Боже за в бъдеще да имаме и армейски специални части,но ми се струва,че е още много рано,а ти казваш ХОП преди да си скочил.

Колкото за това,че България е красива отвисоко,знаен го доста хора,някои четящи са го констатирали повече пъти от вас-мой много близък роднина има над 3000 часа във въздуха на боен самолет и е един от последните обучени офицери,които можеха да си мерят донякъде онези неща с евентуален противник от чужда държава.Този роднина е доста по-голям от теб и завари времето,когато нямаше ограничения колко ще летиш или скачаш с парашут или колко ще стреляш.Ти си по-младичък и съм твърдо убеден,че подготовката ти не е кой знае каква,защото за жалост ти завари времето,когато държавата не е зад гърба ти да те поддържа,а само да те подмята.Не ме разбирай накриво-не го правя да се заяждам,а да ти покажа,че на практика в БГ няма специални армейски части-при такава липса на средства няма как да създадеш такива бойци.Има само бегли зачатъци,но това е нищо,а колко си мечтая да е по-различно...както и да е!

Заключение;имаме способни момчета,все още мъничко останала гордост и боен дух,които се стапят все повече с всяко ново правителство и нова вълна на безпаричие и осакатяване на армията ни.НЯМАМЕ;самочувствие,национална гордост,пари,модерно въоръжение,възможности за обучение.Това си е мое мнение,вече ти може да се правиш и на командо и на рамбо и на Зайцев ит.н.-Не се вкарвай в ник'ви филми,братле!!!

Колкото до починалия американски снайперист-Бог да го прости,но моето мнение е,че никой уважаващ себе си боец отнемал човешки животи не би се възвеличавал в книга колко глави е уловил,пък било то и на врагове.Тази черта на изхвърляне е типична за американците и те възприемат света,като кръчма от дивия запад в която можеш да стреляш на воля когото си поискаш.Истинския боец мълчи и отнася тайната си в гроба.Поздрави!

След като е бил професионалист и има такава награда обявена за главата му защо не си е траел ами е издал книга и така е застрашил собствения и на семейството си живот.

http://bnt.bg/bg/news/view/94256/zastreljaha_naj_dobrija_snajperist_v_sa_sht

Бившият морски пехотинец, който разстреля най-успешния снайперист в САЩ за всички времена и още един човек на стрелбище в американския щат Тексас е прикован към стол в изолатор, а надзирателите го следят денонощно, защото той иска да се самоубие. Еди Рей Рут е започнал да се държи агресивно спрямо надзирателите в неделя вечерта, когато отказал да им върне подноса си с приборите си за хранене. 25-годишният бивш войник е бил наелектризиран с шок от надзирателите в затвора на Окръг Ерат, когато се опитал да ги нападне, съобщава Ей Би Си.Рут бе арестуван в събота вечерта, след като застреля легендарния снайперист Крис Кайл и приятелят му Чад Литълфийлд, които го завели на стрелбище, за да му помогнат при решаването на проблемите и да се справи с посттравматичния стрес. Той засега ще остане в затвора с определена гаранция от 3 милиона долара. Полицията залови Рут, след като той е отишъл с пикапа на Кайл при сестра си и признал за убийствата. “Не мисля, че някой знае защо. Те са били там заедно. Знам, че заподозреният може да е страдал от някакъв вид психическа болест, защото е служил в армията”, каза шерифът на Окръг Ерат Томи Брайънт.

От полицията междувременно съобщиха, че морският пехотинец е заплашвал да убие себе си и семейството си през септември. Тогава той е бил и хоспитализиран за лечение. От полицейски доклад от 2 септември става ясно, че стражите на реда са получили сигнал, свързан с 25-годишния Еди.

“Еди каза, че се мъчи, а семейството не е разбирало, какво изпитва”, се казва в доклада. Dallas Morning News съобщава, че, когато полицаите пристигнали на в дома на Еди, той се е разхождал пред къщата без обувки и гол до кръста, и е миришел на алкохол. Майка му тогава е казала, че са се скарали, когато баща му казал, че ще му вземе пистолета. “Тя каза, че Еди е започнал да се кара и е казал, че ще си пръсне мозъка”, се казва още в доклада.

По думите на Брайънт, майката на Рут е потърсила помощ от Кайл във връзка със сина й. “Предполагаме, че именно затова те са отишли на стрелбището, за да му направят някаква терапия, която Кайл прави на такива хора”, каза Брайънт.

Брайънт не е знаел, дали Рут е взимал някакви лекарства и че е имал посттравматичен стрес. Според местните власти, тримата мъже са пристигнали в Ръф Криг Лодж около 15:15 в събота. Водач на ловци е открил телата на убитите около 17 часа и е позвънил на телефона за спешни случаи 911.

Кайл, на 38 г., е напуснал Флота през 2009 г. след четири пъти служба в Ирак, където си е спечелил репутацията на един от най-смъртоносните снайперисти в армията. След пенсионирането си Кайл бързо намерил начин да запази връзка със своите колеги-ветерани и да предаде това, което му е помогнало да се справи с проблемите си.

Преди края на 2011 той е подал документи за учредяването на неправителствената организация FITCO Cares. Основна цел на организацията е подпомагане на ветерани от армията и семейства, изгубили близки по време на военни действия.

Литълфийлд, на 35 г., е приятел и съсед на Кайл, както и “приятел по работа”, който работил в свободното си време с ветерани, каза директорът на FITCO Травис Кокс. Той е бил женен с деца. “Беше много мил и сърдечен човек, страхотен мъж, малко тих. На него наистина му пукаше”, добави Кокс.

През 2012 г. около 6500 бивши военни в САЩ са се самоубили. Самоубийство на ветеран от армията на практика е имало на всеки 80 минути, пише британският вестник “Гардиън”. Други 349 случая на самоубийства са регистриран сред действащите военни, при това по време на битки са загинали по-малко американски войници – 295, отбелязват журналистите. “Започваме да виждаме ръст в броя на самоубийствата сред тези, които са служили няколко пъти в горещи точки”, заяви Филип Картър, военен експерт, който през публикува едно от най-авторитетните изследвания по проблемите на самоубийствата в американската армия.

Той поясни, че причините за проблема не са ясни, но основен фактор може да бъде натрупването на травмиращ опит: специалистите са на мнение, че негативните последствия от стреса, получен в хода на първата командировка, се засилват при завръщането в горещата точка. /БЛИЦ

Без да искам изтрих поста си ,който бях посветил на всички рамбовци по света и в частност на най-големия г-н Боцин,но ще го напиша пак!Тъй като доколкото разбирам сте много навътре в нещата бихте ли ми разказали какъв беше приемния ви изпит с който постъпихте в българските специални части???Какво,не е имало изпит а са ви пратили по разпределение?9Ясно!Сигурно сте чувал например за гръцките ОИГ.Там изпита трае една седмица-т.нар.адска седмица-денонощно изтезаване ,полоси с препятствия,водни тренировки,ФП-та и не на последно място безпощаден бой от старите кокали.Който издържи физически и най-вече психически е вътре,но гърча едва започва-всекидневни тренировки ,бягане,стрелби с всякакво оръжие,а новобранеца трябва да остиска 6 рунда юмручен бой с по-стари и калени бойци без да падне или откаже и които се редуват да го налагат на смени-резултата е разбити носове,аркади,зъби,а нерядко и смърт.Аз съм сигурен,че вие сте преминал през всичко това.Друг е въпроса,че нямаш и една трета изстреляни патрони,колкото един от тези бойци,ако ще и да ти броя ловните,които мяташ по пъдпъдъци.Знаеш зас каква авиация разполагат-чинук,пума,херкулес,моторни катери и лодки и т.н.В нашите ''спец-армейски ''поделения няма загинали по време на тренировки(с редки изключения разбира се,най често по нещастно стекли се обстоятелства)ЗАЩО-питам,ами защото няма тренировки в условия близки до бойните(изключая момчетата ни по мисии)-само измислени баретковци-смехурковци,като Вас си играят из горите на войници и се мислят за спецназ-ТЪЖНО!Ние нямаме авиация ,която да закара парашутиста зад тила на противникааааа,Боцин,камо ли,ако някой извади великия късмет след диврсионна операция да остане жив,да дойде хеликоптер да го прибере,като по американските филми,които в прочим виждам,че гледаш повече отколкото трябва!Аз си залагам главата,че ти нямаш водолазна подготовка,а ако имаш алпийска тя е смешна-най много да са те научили да пуснеш някое рапелче.Не изкам да прозвучи ,като хвалба,но имам приятел грък-пенсиониран офицер от ОИГ,който всяка година ми е на гости,ако искаш ще ви запозная-може да гледаш някое от неговите филмчета или снимки или да ти поразкаже нещо интересно или да се посъстезавате по ФП или стрелба???Много бързо ще ти спадне самочувствието,господине Боцин,защото ще разбереш набързо,че ''совите не са това,което са''И пилот на мираж-2000 познавам,който ми се похвали,че за близо 3 години има 850 часа налъот.Нашите авиаторченца по колко имат?15-20 годишно?-добре,че не летят,че ще има море от черни забрадки недай боже.Мой колега остана да служи в 68-ма допреди 2 годинки още беше там,а сега е инструктор в СОБТ и ще го цитирам;Има едни специални части в България и това са СОБТ.Дай Боже за в бъдеще да имаме и армейски специални части,но ми се струва,че е още много рано,а ти казваш ХОП преди да си скочил.

Колкото за това,че България е красива отвисоко,знаен го доста хора,някои четящи са го констатирали повече пъти от вас-мой много близък роднина има над 3000 часа във въздуха на боен самолет и е един от последните обучени офицери,които можеха да си мерят донякъде онези неща с евентуален противник от чужда държава.Този роднина е доста по-голям от теб и завари времето,когато нямаше ограничения колко ще летиш или скачаш с парашут или колко ще стреляш.Ти си по-младичък и съм твърдо убеден,че подготовката ти не е кой знае каква,защото за жалост ти завари времето,когато държавата не е зад гърба ти да те поддържа,а само да те подмята.Не ме разбирай накриво-не го правя да се заяждам,а да ти покажа,че на практика в БГ няма специални армейски части-при такава липса на средства няма как да създадеш такива бойци.Има само бегли зачатъци,но това е нищо,а колко си мечтая да е по-различно...както и да е!

Заключение;имаме способни момчета,все още мъничко останала гордост и боен дух,които се стапят все повече с всяко ново правителство и нова вълна на безпаричие и осакатяване на армията ни.НЯМАМЕ;самочувствие,национална гордост,пари,модерно въоръжение,възможности за обучение.Това си е мое мнение,вече ти може да се правиш и на командо и на рамбо и на Зайцев ит.н.-Не се вкарвай в ник'ви филми,братле!!!

Колкото до починалия американски снайперист-Бог да го прости,но моето мнение е,че никой уважаващ себе си боец отнемал човешки животи не би се възвеличавал в книга колко глави е уловил,пък било то и на врагове.Тази черта на изхвърляне е типична за американците и те възприемат света,като кръчма от дивия запад в която можеш да стреляш на воля когото си поискаш.Истинския боец мълчи и отнася тайната си в гроба.Поздрави!

Мислех да не отговарям на подобни постове, нека не остава впечатление, че си казал нещо вярно. Гърците няма да ги коментирам. Само с купуване на въоръжение и снаряжение не става. Хич не се изживявам на рамбовец или каквото и да било. Има хора от форума които ме познават. В Европа португалците имат подобен курс, аналогичен на американския. Първите след португалците го изкараха българи! И още и още мога да ти напиша. Момчетата за които говориш от СОБТ ги познавам. Може би не ти е известно, че всяка година се планират съвместни мероприятия. Работиш с непроверена, а и не актуална информация. Спецназ времето отдавна мина. Прочети ми по-внимателно постовете. Специалните ни сили са сертифицирани от НАТО! Никой нормален човек не умира от желание да убие друг човек, но се налага и трябва да се прави професионално. Не желая да спамим повече темата, пиши ми на лични, може и да се видим.

Така е, прав си, ще остане впечатление че има нещо вярно. Ако някой има и бегла представа, ще му стане ясно, че не става въпрос за пари. А връзкари има, ама не издържат дълго, на тия лабави тренировки :rofl:

Общ поглед на книжката

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en%7Cbg&u=http://www.washingtontimes.com/news/2012/jan/13/book-review-american-sniper/%3Fpage%3Dall&ei=UWUSUeKOMoGVtQbg8YHQCA

Между другото, в 68 още има жилетки с надпис СОБТ, навремето мисля имаха и акции по задържане. Познай що те?

НЯМАМЕ;самочувствие,национална гордост,пари,модерно въоръжение,възможности за обучение.

...но за сметка на това имаме психическа нагласа на победители...а в 99% от случаите победата е психика,състояние на духа и Вяра!!!

Той не е просто точен стрелец/снайперист. Човека е работил в спец частите. При тюлените нивото е много високо. Спец частите са начин на живот. Включително и българските. Професионализъм на най-високо ниво. Ако те не ни пазиха гърба много акции щяха да са провалени и много жертви щеше да се дадат. От всеки не става снайперист! Колегите от Щатите работят и на снайперски тимове (двойки).

. Ние имаме най-нахъсаните специални сили, които са най не осигурени финансово. Много неща от екипировката си купуват от не големите им заплати.

То за това форума е пълен с обяви за продажба на дрехи и екипировка от Българската армия. Яворчо земи баце ходи на психиатър и си пий хапчетата редовно.

Колега Джуба не е действителен той е продукт на психологическите операции на Иран. Сборен образ на снайперски успехи е Джуба. Това се прави от много армии, военни структури и т.н. Грозното в Ирак е, че иранците са асирийци, иракчаните араби, но са шиити по религия и двата народа.............................................

Колега, нещо не си ме разбрал. С това което писах не съм оспорвал или подлагал на съмнение знанията и способностите, както и войнския дух на нашите контингенти по чужбина. Познавам лично едни от първите командири на нашите сини каски в Босна и Косово. Но не за това иде реч. Мисълта ми беше че всеки сам за себе си има своя версия за истината, и според неговата си истина си създава идоли и кумири, и защитава тезата си. Подтекста на въпроса ми беше друг: ако нас ни сполети участта да сме нападнати и окупирани от някой друг, воювайки за страната си, колко от нас ще се замислят за това доколко е хуманно и цивилизовано да трепем войската на поробителя????? И другото - Когато камиона-бомба се взриви в база Индия, едва ли някой от нашия контингент се е замислил, дали е хуманно и цивилизовано да трепе иракчаните. Така че седейки си на топло в къщи зад компютъра е много лесно да се правят разсъждения кое е хуманно и морално, и да се осъждат постъпките на този дето не ни харесва, по някаква си причина.

след загубата в първата чеченска война руснаците преосмислиха как се воюва с партизански формирования и резултатите не закъсняха.така че всичко се реформира.не е задължително да си многоброен.в Ютуб има много клипове на руските спецназ.и там наистина служат страшно мотивирани хора.и защо трябва да се нахвърляте в/у Явор той ви казва как е сега.хора всичко се променя.а за снайпериста има една поговорка че "всеки батю си има батю".