Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
BOBI

Месомелачка

Recommended Posts

От доста време ми беше мерак да имам такава машинка и най-сетне мечтата ми се сбъдна!Мога гордо да се похваля ,че е изцяло мое творение !

Браво колега дано да я ползваш по предназначение....Жив и здрав.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Колко ти излезе, ако не е тайна? Ако няма какво да мелиш обади се?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за иновацията. И аз съм подготвил нещата маса неръждавейка и двигател. Мелачката не съм я взел все още но ме тормозеше въпроса с оборотите. Първо мислех с ремъчни шайби но много голяма трябва да е едната. И с реукторчето нещата стават доста по компактни. Ще се разходя до вторични суровини и вероятно ще намеря нещо подходящо.

Но дай препоръка за пустите му обороти да не става по метода на пробите и грешката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега дано да я ползваш по предназначение....Жив и здрав.

Мерси Асенчо и ти да си жив и здрав !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Колко ти излезе, ако не е тайна? Ако няма какво да мелиш обади се?

Колега преблизително ми излезе 150лв всичко ,но машинката не се продава !Тази машинка ми е мечта от много време така ,че няма цена и мисля да я ползвам през целия си живот !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да намеря самата машинка?

Колега по пазарите продават китайски за 70-80лв отзад на вала са с търкалящ лагер ,или поразходи се до отпадаци там може да ти излезне нещо подходящо !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за иновацията. И аз съм подготвил нещата маса неръждавейка и двигател. Мелачката не съм я взел все още но ме тормозеше въпроса с оборотите. Първо мислех с ремъчни шайби но много голяма трябва да е едната. И с реукторчето нещата стават доста по компактни. Ще се разходя до вторични суровини и вероятно ще намеря нещо подходящо.

Но дай препоръка за пустите му обороти да не става по метода на пробите и грешката.

Незнам до колко сте наясно колега но оборотите на вала тарябва да са от 80-100 оборота в минута !Колега разходи се до отпадаци там е много вероятно да намериш някой редуктор !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оборотите колега трябва да са 60 на минута или ако въртиш на ръка оборот и половина на секунда някъде абе 100 му идват малко множко според мен (изпробвано) максимум 80 на минута е най добре иначе го мачка и става на пастет а не на малки парченца както е по БДС ;)

:bira:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам до колко сте наясно колега но оборотите на вала тарябва да са от 80-100 оборота в минута !Колега разходи се до отпадаци там е много вероятно да намериш някой редуктор !

Аз съм си решил този проблем още преди 6-7 год.Но при мен е с шайби и мотор от полуавтоматичната ми пералня /мисля "Еврика" беше/. Машинка моя, червена-румънка №10, може и по голяма да се сложи.Стругова се опашката на винта на машинката по конуса на голямата шайба-аломиниева. Мотора е с много малка РВЦ шайба за два ремъка, но ползвам един.Той се обтяга от тежеста на мотора. Ползват се ниските обороти за пране на мотора, не за центрофугата.

Той върти в две посоки при пране и се ползват и двете през пакетен ключ. Т.е.машинката ми върти и обратно, за връщане на месото, ако се чуе стържене от кост или съчма.И това всичко го имах в къщи, но предполагам при скрапа ще се намерят стари перални.Плота ми е от старо ел.табло-гетинакс. Единственото което купих, беше нова решетка на машинката с по-големи отвори от оригиналната.Ако накой прояви интерес мога да пусна снимки.

Редактирано от toshho

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от кръжока "ръцете ми пречат". А и не обясних нещо друго. Освен за мръвки ще се мелят домати чушки и така на татък. Пък и за пълнене наденици ще стане.

Намирват ми са най различни двигатели включая и колекторни на които мога да им регулирам оборотите. Но когато се намалят много мощноста пада. Та гледам да съм в някакви приемливи граници. Та явно ще гоня 100 об/мин. пък ще го мислим. А тая твърда връзка не ти ли прави проблеми или не си е тествал по дълго време. Там мисля да бодна някакво каре. Хем да не гоня супер съосие. та за кавото се сетиш давай препоръки да не преоткриваме топлата вода по отделно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размери в см: Плот 50/35, височина 28, Профила е квадратна тръба около 30х20 мм/такива съм имал/.Пък става и друга, по добре по-лека. Диаметъра на шайбата 35, малката 5 см.

В разглобен вид, след почистване и измиване.

post-7018-0-37862500-1360402633_thumb.jpg

post-7018-0-53355400-1360402650_thumb.jpg

post-7018-0-71183400-1360402664_thumb.jpg

post-7018-0-03645700-1360402681_thumb.jpg

Редактирано от toshho

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте техниката за безопасност при този тип комбинация на тези машинки, че отидоха пръстите на "пречат ми ръцете"! При едни заводски произведени месомелачки има пластмасов добутвач за месото. Приятно мелене колеги!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте техниката за безопасност при този тип комбинация на тези машинки, че отидоха пръстите на "пречат ми ръцете"! При едни заводски произведени месомелачки има пластмасов добутвач за месото. Приятно мелене колеги!

Професионална със дотиквач плот за месото алпака.

продава се 0888 300 697..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Професионална със дотиквач плот за месото алпака.

продава се 0888 300 697..

А каква и е цената? ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега няма смисал от редуктор или големи шайби да намалиш оборотите има едни устройства за намаляне и увеличаване на светлината ако не можеш хващаш някои който разбира да ти го монтира на електромотора и от там намаляш и увеличаваш оборотите с редуктор електромотора ще работи винаги на високи обороти и четките му ще се износват по бързо .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да не заблуждаваш колегите с тази препоръка.

Първо четките така са разчетени че тяхното износване няма почти никакво отношение към оборотите на двигателя. Дори обратното при използването на такъв елементарен регулатор освен че се намаляват оборотите се намалява и мощността на двигателя. Това е регулатор за активен товар. Лампи нагреватели и тем подобни. От своя страна това води и до по високи токове в четковата група. Та освен износването на четките започва и износване на самия колектор заради по високата температура.

Другото което е че такива регулатори са противопоказни за асинхронни двигатели. А точно с такива колегите са си направили машинките.

Колеги които се занимават с токове са наясно в въпроса. Но и едва ли е мястото да обсъждаме това в този форум.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да не заблуждаваш колегите с тази препоръка.

Първо четките така са разчетени че тяхното износване няма почти никакво отношение към оборотите на двигателя. Дори обратното при използването на такъв елементарен регулатор освен че се намаляват оборотите се намалява и мощността на двигателя. Това е регулатор за активен товар. Лампи нагреватели и тем подобни. От своя страна това води и до по високи токове в четковата група. Та освен износването на четките започва и износване на самия колектор заради по високата температура.

Другото което е че такива регулатори са противопоказни за асинхронни двигатели. А точно с такива колегите са си направили машинките.

Колеги които се занимават с токове са наясно в въпроса. Но и едва ли е мястото да обсъждаме това в този форум.

След като говорих с по вещи лица от мен по въпроса се съгласявам с теб колега ма нали тук е мястото да споделим и обсъдим как ще е най добрия начин за изработването на това чудо поздрави и мн смелено месо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак добре защото има дето първо бърничкат пък после питат що изгоря. Е то няма лошо щото такива като мен и те къща хранят от занаят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак добре защото има дето първо бърничкат пък после питат що изгоря. Е то няма лошо щото такива като мен и те къща хранят от занаят.

Виж какво - аз съм точно от тази порода!

Значи имам един почти нов мотор от перла 04 /вариант/ ли беше що беше.Та седи си този мотор,но сматам или да го хакна на един лентов шлайф или на една машинка за мелене.Въпроса ми е :

Как да му намеря ниските обороти - то много жица,много нещо....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво - аз съм точно от тази порода!

Значи имам един почти нов мотор от перла 04 /вариант/ ли беше що беше.Та седи си този мотор,но сматам или да го хакна на един лентов шлайф или на една машинка за мелене.Въпроса ми е :

Как да му намеря ниските обороти - то много жица,много нещо....

може да не пробваш нема да стане .........изпробвано

слаб е кой каквото и да ти говори не става

сложил съм редуктор 1/60 и пак не става слаб е

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега няма смисал от редуктор или големи шайби да намалиш оборотите има едни устройства за намаляне и увеличаване на светлината ако не можеш хващаш някои който разбира да ти го монтира на електромотора и от там намаляш и увеличаваш оборотите с редуктор електромотора ще работи винаги на високи обороти и четките му ще се износват по бързо .

Колега асинхронните двигатели са без четки , а редуктора се ползва защото с ремъчни предавки ремъците боксуват и проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а аз да питам - тоя тип двигател изглежда подобно на този http://vikiwat.com/product/17933/elektrodvigatel-asinhronen-uad-72-f-380-220-vac-70-50-w-3f-1f-2700-2750-rpm.html нали? Или се бъркам?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги не си купувайте тези китайски боклуци аз вече патих купих го за 75 лв дадох за втулки за да пасне на редуктора 35 лв. За ни6то не стават един килограм месо неможах да меля

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове